Jump to content

Evallark

Üyeler
  • İçerik sayısı

341
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

6

Evallark kullanıcısının paylaşımları

1. Evallark

Oppailerin saçmalığı

Mesela Ao Haru Ride basit bir shoujo gibi genel olarak ama ben Kou'yu çok seviyorum çünkü hata yapıyor, mükemmel değil. Her ne kadar yakışıklı fenası bir biçimde gösterilsede utanıp kızaran ve insanoğlu gibi hata yapabilen bir erkek. Daha böyle mangalar çok var, umudu kaybetmeyelim yeterki kıymetleri bilinsin de animeleştirilsinler. :D You are Beautiful'u Itazura na Kiss: Love in Okinawa izlerken Tayvan versiyonuna reklam yapılmıştı. Oradan araştırıp buldum baktım konusuna zaten HanaKimi'ye azıcık benzediğini gördüm. Sonuçta taliplileri var, uzun bir süre bu büyük oppai modası gitmez gibi görünüyor. Vah bize ne diyeyim. -_-
  2. Evallark

Oppailerin saçmalığı

Hah şimdi oldu işte. Yavaştan fikirlerimiz ortak noktaya yöneliyor cidden. Korelilerin manwhaları Japonların anime ve mangaları kadar ön planda değil sanırım. Dizileri ve müzik sektörüyle daha ön planda gibi. Bir Orange Marmalade'yi bilirim yarım bırakmıştım bir de çok aşırı sevdiğim ve sonradan manga değil manwha olduğunu öğrendiğim seri Pig Bride var, Türkçe çevirisi vardı en son öneririm. Neyse, o yüzden pek manwhalarını falan bilemiyorum ama Japonlar her zaman gözümde hayal gücü geniş ve abartmayı seven, sınır tanımayan insanlar olarak görünmüştür bana. Birde Korelilere göre daha çekingen ve utangaç kalıyorlar sanırım o yüzden erkeklerin içine ata ata bir şekilde dışarı vurmak istemesi büyük oppaileri oluşturmuş olabilir. Ama kızların kendini hep pasif bırakması cidden sıkıntılı bir durum. Şu an shoujo anime sayısı zaten az bana göre, gittikçe de az çıkmaya başlıyor yalnız mangalarında umut var bence. Kızlar yavaştan güçlü karakterler olmaya başlıyor. Mesela yazın gelecek Akagami no Shirayukihime adlı bir seri var. Mangasında henüz güncele yetişmiş değilim ama şu ana kadar erkek hoş fakat ama kızın erkek altında ezildiğini düşünmüyorum, kız bence güçlü bir karakter. Mesela daha ilk zamanlarda bir çocuk bu kızı kaçırmıştı, kız kendi imkanlarıyla kalenin dışına kadar kaçabilmişti. Benim gayet hoşuma gitmişti kendi zekasıyla ve gücüyle kaçabilmesi. Bir keresinde de kız konuşma sırasında çocuğun elini tutmuştu ve 'fighting!' tarzı bir yumruk yapmıştı, kız değil çocuk kızarmıştı falan. Güzel anime olacak o bak. Makino mesela bana aşırı güçlü bir karakter olarak gelir. Zeki, kuvveti yerinde, cesur, mantıklı, kötüyü dize getirebilen bir karakter olması açısından. Ondan çok severim zaten. You are beautiful'u duydum. İzlemeyi düşünüyorum. Eğer seversem muhtemelen her versionunu izlerim, öyle bir takıntı var bende. Kısacası edindiğim fikre göre Japon shoujo mangakalarında bir kusursuz erkek arayışı var. Bu beğenilirse animesinin olmasıda kaçınılmaz oluyor haliyle. :rolleyes:
  3. Evallark

Oppailerin saçmalığı

Ben de çok bloglar takip ederek bu görüşlerimi edindim. Ayrıca Kore'nin sadece şarkıcılarını ve dizilerini seven ama insanlarından pek hoşlaşmayan bir arkadaşımla da uzuncasına bunu bir konuştuk. Başta inanamamıştım, kız her türlü diziyi izleyip şarkıcısını biliyor ama insanlarını sevmiyor. Kendisi de itiraf etmişti, uzun bir süredir bunlara fangirllik yaptığını ve güzellik yarışından tut sinir bozucu şeyler olduğunu. Dizileri geçtim şarkıcıları sürekli takip edince biraz da olsun gerçek hâlleri görünebiliyor insanların. Dizilerde rol yapılıyor sonuçta. Youtubedaki videolara baktım bakmaz mıyım ama o tür videoların başlıkları hep bir cosplay amacı taşıyan başlıklardı. Japonlarda büyük göz takıntısı cidden var, bunu kendileri de söylüyor ama daha çok günlük hayatlarından kesitlere bakıldığında o büyük göz makyajı videolarındaki gibi gözler estetikli dişler veya da cıvıl cıvıl kızlar görmüyorsun. Görsen bile çok az oluyorlar. En azından genç Japon kızlarının mangalardaki gibi saf saf olmadığını biliyorum. Öncesinde dediğim gibi zaten shoujo mangaların asıl güzel olanları, güçlü bayan karakteri olanlar meşhur değil sadece. Ve meşhur olmayışının nedenide özellikle yabancıların bir bad boy arayışı. Bir aralar aşırı derecede değişim öğrencilerinin günlük videolarına ve Japonlarla yapılan röportajlara bakmıştım. Kızlar gayet normal davranıyor, erkeklerle normal konuşuyorlardı. Mangada gördüğümüz erkeklerle konuşunca utanıp kalan saftirik ağlak kızlar gibi değillerdi yani belliydi bu. Tamam normal dizilerine laf atmıyorum. Orada sınırı geçmiş olabilirim ama uyarlama dizilerinden kesinlikle hoşlanmıyorum. Uyarlamalarıyla Japon versiyonlarını karşılaştırsan bile oradaki güzellik yarışını görebilirsin. Kore dizileri hep daha bir pembedir, daha bir yakışıklıdır karakterler. Mesela BoF demişsin ama ben ondan nefret ediyorum. HYD kesinlikle çok daha iyi bana göre. Makino'm diyorum sadece. HYD'nin mangasını okudum, animesini, Kore, Tayvan ve Japon versiyonlarını (eski filmide dhil) izledim. Çin versiyonuna da göz gezdirdim yine de Japon versiyonunun verdiği hissi hiçbiri özellikle de Kore versiyonu vermedi bana. Tayvan versiyonunu mesela çok severim ama Kore versiyonuna karşı gıdım sevgim yok. Diyeceksin ki sen başta sevmiyorsun Kore dizilerini ondandır ön yargın diye ama işte öyle değil. Ben Japon dizilerine ön yargılıyken ilk BoF ile başladım. Erkekler gayet yakışıklı hoşlardı mesela Kim Bum'u hâlâ daha unutmam, dizi iyi hoş eh işte idi ama eksikti bir şeyler. Yarım bıraktım zaten (daha sonradan bütün sonu olayların gelişmesini falan öğrendim gerçi, iyi ki bitirmemişim dedim) sonra da aranırken bunun Japon versiyonunu gördüm. Aşırı derecede ön yargıyla yaklaştım ama izledim. Başta erkekleri çirkin, ortam kasvetli gelmişti ama iki bölüm sonra erkekleri bir şeker kız bir şeker ortam gayet güzel gelmeye başladı. Mesela Arashi hayranıyım ben şu an Domyouji sayesinde, Jun diyorum yani. HYD ile ilgili konuya dalmak istemiyorum çünkü o kadar çok seviyorum ki kendimi yazmaktan alıvereceğimi sanmıyorum. Kısacası ben BoF sayesinde uyarlama dizilerine karşı bir ön yargı edindim. Onun dışında ilk iki izlenmesi gereken, genelde her 'Korecan' izlemiştir denilen dizilerden biri BoF diğeri de Playful Kiss değil midir? Kabul etmeli ki Playful Kiss daha iyiydi BoF'a göre ama ben yeni çıkan Itazura na Kiss: Love in Tokyo serisini daha çok sevmeye başladım mesela. Ayrıca burda bile güzellik yarışı hissedilebiliyor. PK'deki ana karakter kız aşırı derecede güzeldi bence, aşırı derecede de tatlı ama erkek yine de çirkin demişti kızcağıza. Itazura na Kiss'de kızımız şirin falan ama mükemmel değil mesela kulakları kepçe, çok şebek bir şey. Bu benim daha çok hoşuma gidiyor mesela. Animede de Kotoko bence çok güzel değildi, şirindi ama güzel değildi yani. Ve bunun diziye yansıyışı hoştu. Hanazakari no Kimitachi e vardı mesela, Kore versiyonunu hiç mi hiç sevmemiştim. Bu liste böyle gider. Zaten konudan iyice saptık. Kendimi Japon kızlarını savunurken buldum, duruyorum. HYD'yi sonuna kadar savunurum ama sonuçta her biri farklı kişiliğe sahip, etrafında yaşamadığım farklı bir milletin insanını savunmak ne kadar doğrudur bilmiyorum. Hem konu oppaiydi nereye geldik bilmiyorum, uyarılmamız an meselesidir. :lol:
  4. Ne müthiş film, ne müthiş şarkı

5. Evallark

Oppailerin saçmalığı

Ben de Kore dizilerini genel olarak sevmem. Hani kendi dizileri iyi bir nebze de Japon anime-dizilerden uyarlamalarını hiç sevmem. Ayrıca Kore kızları iyidir lafına pek katılamayacağım. Kore'de neredeyse çoğu genç kadın estetik yaptırıyor. Güzellik yarışı gerçekten çok fazla. Yapay olması hiç önemli değil, güzel olmak şart gerçekten. Japon sanatçılarından özellikle de bayanlardan her zaman hepsi aşırı güzel olmaz neyseler odurlar bir iki makyaj o bu vardır o ama Kore sanatçıları her zaman aşırı güzel olurlar genelde. Kore'de böylesi bir takıntı var ve erkeklerine bile işlemiş durumda. Bu durumda bana Japon kızları daha saf (doğal anlamında) geliyor ve sırf anime manga dizi olarak bakmamak lazım. Kızların bu kadar saf olduğunu falan sanmıyorum ben cidden. Animelerdeki mangalardaki dizilerdeki klişeler diye düşünüyorum. ^^
  6. Evallark

Oppailerin saçmalığı

Shoujolara karşı genel bir sitem olmuş ama şöyle bir durum varki shoujo olan ve animeleştirilen mangaların sayısı acayip derecede az ve onlarda genel kitle tarafından çok sevilen geneli bad boy tiplemesi etrafında dönen klasik seriler. Animeler olarak shoujolar sinir bozucu kızlar ve bad boy tiplemesi erkekler etrafında dönen sıradan hikayeler ile işlenen sıradan seriler ama asıl güzel shoujolar manga olup animeleştirilme fırsatı olmamış shoujolardır bence, onlara laf ettirmem. Gerçekten harika shoujo mangalar bulabilirsin aradığında. Ayrıca denildiği gibi shounen türü bir animede gerçekten ecchinin işkali shoujonunkinden katbekat fazla diye düşünüyorum. ^^
  7. Evallark

Oppailerin saçmalığı

Normalde konusu güzel oldukça ecchi tanımadan animeyi izlerim ama cidden artık ecchi etiketini güzelim animelere şak şak koymayı bırakmaları gerekiyor. Geçen sezonlarda çıkan Madan no Ou to Vanadis mesela. Konusunu sevdim, ciddiyeti tadında harika bir seriydi bence. Ama o güzelim ciddiyet ve konu, güzelim kızların güzelim kılık kıyafetinden belli olan göğüs ucu, o minik detayla bu kadar mı rahatsız eder? Ediyor işte. Erkek izleyicilerin hepsi olmasa da (şükürler olsun) çoğunluğu seviyor diye iyice kaptırdı gitti bu akım, bıktırıyor. Ecchi üzerine işlenen ve ecchi ana unsur olan animelere lafım yok tabii ama gerçekten bir ciddiyete ve duruşa sahip, aşırı kritik ve dramatik sahneleri olan ve kitlesi geniş olan animelerde abartılmamalı. Genel olarak çevreme de bakıyorum da cidden bir kız için aşırı derecede rahatsız edici aşırı büyüklükte olması. Benim için ikemenlerin göğüs kaslarını görmek hoş tabii ama ölüp bitiyor da değilim yani gerçekte de sevmediğim gibi. Bunun da bir sınırı olmalı, olacaksa da sağlam, ciddi konulu animelerden uzak tutulmalı. Mesela izlemedim ama Triage X diye bir anime günceli var bu sezon. Nasılmış bir bakayım deyip googleda arattım, aratmaz olaydım. Kızların vücudunun %85'ini oppailer oluşturuyordu.
  8. Aldığım kaynak burası, MAL sitesindede Pure x Real yazıyordu fakat sonradan editlenmiş sanırım. Olabilir, mümkün. Ben de konuyu editliyorum şimdi.
  9. Ne güzel bir iş yapıyorsunuz. Normalde artık mangaların Türkçelerini aramaktan yorulduğumdan direkt İngilizce okurum ama böyle bir yorumu gördükten sonra Türkçe okumak şart olur. Şimdiden kolay gelsin, manga çeviri işine cidden çok saygı duyuyorum. ^_^
  10. Shueisha'nın Bessatsu Margaret adlı dergisi, Io Sakisaka'nın yeni manga serisi hakkında detaylı bilgiler yayınladı. Yeni manganın adı Omoi, Omoware, Furi, Furare olacak ve 13 Haziran'da çıkacak. Manganın ilk bölümü 60 sayfadan oluşacakken renkli sayfalarda içerecek. Serinin sözlerinden birisi de "Hangi aşkı kovalayacaksın?" Hikaye aşka karşı bakışlarından ötürü zıt kutuplarda duran iki kıza odaklı. Yuna (resimde soldaki kız) rüya gibi bir aşk istiyor. Akari (sağdaki kız) ise aşkla daha iyi yere gelebileceğini düşünüyor ve aşka realistik yaklaşıyor. İki bayan karakterin hikayesinde iki erkek ana karakter görünüyor. Kazuomi (soldaki çocuk) aşkı anlamıyor. Hatta "O ne, lezzetli mi?" diye soruyor. Diğer bir yandan, Rio (resimde sağdaki çocuk) ona gelen kimseyi, tatlı olduğu sürece, reddetmeyecek birisi. Kaynak: ANN Resimler: Crunchyroll Kendi görüşüme gelirsek, Io Sakisaka'yı çok severim. Takip de edeceğim. Yuna karakteri Futaba'ya, Kazuomi ise Tanaka senseiye, Akari Narumi'ye ve Rio ise Strobe Edge'den Andou'ya benziyor. Ama pek sorun değil sonuçta aynı kalemden çıkıyor ve çizim tarzını çok seviyorum. Konusu aşk dörtgeni olacağını gösterdi gibi. Bu tür aşk üçgen beşgenlerini sevmem ama yapacak bir şey yok, takip edeceğim^^
  11. Evallark

1. Geleneksel TürkAnime Osu! Turnuvası

Ben de katılayım. Sık sık oynamam ama eğlenceli olur çoklu olunca. Evallark
  12. Evallark

Rokka no Yuusha Animesi Duyuruldu

Konusu ve çizimleri farklı geldi o yüzden ilgimi çekmiş bir seri. Bekliyorum.
  13. Kesinlikle. Geç falan da olsa bu yaz voleybola başlıyorum sayesinde.
  14. Himaruya Hidekaz'ın komedi parodi serisi Hetalia: Axis Powers'ın Temmuz'da çıkacak 6. uyarlaması Hetalia: The World Twinkle'ın 20 saniyelik PV'si yayınlandı. Serinin ana şarkısı "Hetalian☆Jet" İtalya (Namikawa Daisuke) tarafından seslendirdi. Şarkı 24 Temmuz'da piyasaya sürülecek. İtalya: Hey, hey oradaki güzellik! Animemizin tekrar başladığını duydum. Yazı: Dünyaca ünlü insanlaştırılmış komedi Hetalia'nın beklenen yeni serisi başlıyor! İtalya: Hetalia'nın yeni sezon animesi, Hetalia: The World Twinkle. Dört gözle bekleyin! Ciao! Yazı: d Anime Store'da ve diğer hizmetlerde yayınlanmaya Temmuz'da başlayacak! Single kapağı Karakter şarkıları vol.1 Kaynak: ANN&Crunchyroll
  15. Evallark

( 25 / 25 ) Arslan Senki (TV)

Bilgisayarı aldım alalı çeviride çalışıyorum. En kısa zamanda ekleyeceğiz. Sabrettiğiniz için teşekkürler, hâlâ bekleyenler olması güzel. Gerçekten çok üzgünüm, elimde olmayan bir sebepten ötürü böyle oldu. :(
  16. Evallark

( 22 / 22 ) Samurai Flamenco

Birkaç bölüm izlemiştim ama sonradan devam etmeyi unutmuştum. Çok hoşuma gitmişti. Toptan TAÇE'nin çevirmeye başlamasına sevindim. Bekliyorum, şimdiden kolay gelsin. ^_^
  17. Evallark

( 12 / 12 ) Donten ni Warau

Kesinlikle. Arasıra açıp bakmıyor değilim zaten. :lol: Biz teşekkür ederiz^^ ^_^ Hardsub olduğundan ve çevirirken birkaç sıkıntıyla karşılaştığımdan gecikmeler çok oldu. Tekrardan özür dilerim.^^ Animenin çıkacağını duyduğumda mangasını okumuştum ve cidden beklenilenden çok farklı bir şeyle karşılaşıyor insan. Bir sürü duyguyu aynı anda yaşatıyor gerçektende. Asıl bu animeye şans verip izlediğin için ben teşekkür ederim. ^_^ Çok başarılı olmuş gerçekten. Ellerinize sağlık^^ ^_^
  18. Öncelerde yeni sezonun şarkısı olacak serinin İtalya'sı tarafından seslendirilen "Hetalian☆Jet"in Temmuz'da yayınlanacağı duyurulmuştu. Bu duyuruyla zaten serinin yaz sezonunda çıkacağı tahmin ediliyordu ve kesinleşmiş oldu. Seri Temmuz ayında çıkacak ve 5 ile 6. ciltlere göre ilerleyecek. Serinin ana şarkısının kısa bir tanıtımı da yayınlamıştı.
  19. Evallark

İlk bölüm çıktı fakat henüz softsub şeklinde değil. Yinede TAÇE'den bekleyenler için bildirmek istedim, çeviri bilgisayar aksaklıkları nedeniyle bu hafta -umarım daha fazla olmaz- geç gelecek.
  20. Evallark

Eren'i bilemem ama benim yaptığım araştırmalara göre Arslan isminin kökeni tam olarak belli değil. Türk ve Pers gibi birkaç millet de daha bu isim eskiden beri var. Ama burada Türk ismi bile olsa seri tamamen İran mitolojisi üzerine kurulu. Mesela Falangies ya da Farangis İran edebiyatı destanlarındaki Şehname'de geçen bir isim. Diğer isimlerde bu şekilde İran mitolojisinden geliyor genel olarak. Benzerliklerle karşılaşmamızda olası tabii. 30 saniyelik PV yayınlandı. -Veliaht prens. 14 yaşında, ilk savaşında. Arslan: İyi bir kral olmak ne demek? Karlan: Mahzun, acınası prens... Buracıkta ölecek. Daryun: Şimdi sizi kurtaracağım, majesteleri. Gümüş Maske: Bunun için 16 yıl bekledim! Andragoras! Andragoras: İleri! -Arslan'ın Yiğitlik Efsanesi
  21. Spor animelerinin birleşmesini isterdim. Hoş olurdu be.
  22. Evallark

Asıl ben teşekkür ederiim. ^_^ -- Yeni bir PV daha yayınlandı. -Veliaht prens. 14 yaşında, ilk savaşında. Arslan: İyi bir kral olmak ne demek? Daryun: Şimdi sizi kurtaracağım, majesteleri. Andragoras: İleri!
  23. Erkeklerden, Edward-sama'nın saçları yeter ya. Örsede toplasada salık da bıraksa şu kız halimle benden güzel saçı var. Tenka, nasıl bir saçtır bu... Çok hoşuma gidiyor ya. Wakasa'nın saçları da çok tatlı be. Kızlardaan, Asuna'yı pek sevmem ama saçı harika. Yona! Her ne kadar o sevmesede. Uzun ve kısa hiç farketmeden, çok hoş be. Ichika-senpai! Saç rengi çok hoş ve yaptığı modelde çok şeker. Sakuya'nın da rengi tam turuncu ve ayrıca modelide çok şeker. Shizuku'nun da saçı çok hoşuma gider. Gayet sade ve güzel.
  24. Evallark

( 12 / 12 ) Owari no Seraph

Hakikaten çok benziyorlar. :lol:
  25. 5 Nisan'da gösterime girecek Arslan Senki'nin resmi sitesi 90 saniyelik tanıtım videosu yayınladı. Video UVERworld'un söylediği "Boku no Kotoba Dewanai Kore wa Bokutachi no Kotoba" adlı opening şarkısınıda içeriyor. https://www.youtube.com/watch?v=KmeXQAzM3Ro Videonun başlangıcında "Zavallı, mahzun prens. Yanlış hiçbir şey yapmadın, yapmadın ama burada öleceksin." sözleri yer alıyor. Kaynak: ANN
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.