Jump to content

Dj-Morphosis

Stajyer
  • İçerik sayısı

1097
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

15

Dj-Morphosis kullanıcısının paylaşımları

1. Dj-Morphosis

Mangapanda Elemanlarına Tutuklama Şoku

Resmi olarak henüz yayınlanmamış bir şeyi ki korsan yayın suç iken üstüne birde sen bilgi resim ne ise sızdırıp resmi yayınlanmadan önce yayınlıyorsun ki şuç üstüne suç oluyor bu yani haketmişler bir bakıma.
  2. Korsan Manga Paylaşımı Yapan Mangapanda Elemanlarına Tutuklama Şoku Japonya’da korsan manga paylaşımı sebebiyle yapılan tutuklamalara bugün bir yenisi daha eklendi. Kyoto Polisi, Eiichiro Oda’nın ünlü serisi One Piece’i popüler bir İngilizce manga sitesine yükleyen 3 Çinli erkeği tutukladı. Ayrıca olaya karıştığı tespit edilen bir Japon teslimat görevlisi de tutuklandı. Japon gazete sitesinin paylaştığı bilgilere göre 69 yaşındaki Hidaka Takehisa, 2 Kasım’da raflarda yerini alacak olan Shonen Jump dergisinin bir kopyasına dergi daha çıkmadan birkaç gün önce sahip oldu. Daha sonra dergide yer alan o haftaki One Piece bölümünü arkadaşlarına verdi ve onlar da 29 Ekim’de o sayıyı siteye yükledi. Bunun üzerine soruşturma başlatan polis, korsan paylaşım yapan suçluları tespit etti ve tutukladı. Dört adamın da suçlarını reddettiğini belirten polis, teslimat görevlisinin “Ben sadece kitapları taşıma görevimi yerine getiriyordum” savunmasını yaptığını da açıklamalarına ekledi. The Wall Street Journal’ın verdiği bilgiye göre bu manga paylaşım sitesi hepimizin çok iyi bildiği “Mangapanda”nın ta kendisi. Sitede 4000’den fazla manga yer alıyor ve bu mangaların da büyük bir çoğunluğu lisanslı. Çeviriler her ne kadar hayranlar tarafından yapılıyor olsa da nihayetinde mangaların lisansı olduğu için korsan içerik grubuna giriyor. Japonya’daki korsan anime ve manga tutuklamalarına artık alıştık, ancak bu seferki tutuklama biraz farklı. Önceki tutuklamaların hepsi Japon sitelerde paylaşılan korsan içeriklerle ilgiliydi, ancak ilk defa yabancı bir korsan sitesinin çalışanları tutuklanıyor. Zaten birçok ihtar alan Mangapanda’nın bu olayla birlikte artık çok daha tehlikede olduğu kesin. Kaynak: Animefantastica Yabancı Kaynak: AnimeNewsnetworks
  3. Dj-Morphosis

MADARA

Madara bölüm 5 Eklendi.
  4. Dj-Morphosis

Itsuwaribito Utsuho

Teşekkür ederim :D manga 25.bölümlerde fena oluyor ya
  5. Emeği için Animanist'e teşekkürler.
  6. Günaydııın

1. Red-King

Red-King

Günaydın morp :)

7. Dj-Morphosis

Diamond No Ace Second Season

Orhan seviyorum seni :lol: çevirine sağlık dostum
  8. Günaydınlaar :D

9. Güncel Patlaması! Madara bölüm 4 eklendi. Brave Frontier - Bakuen Max! Vargas Senki Bölüm 2 Eklendi. Nanatsu No Taizai bölüm 137 .Eklendi. İyi okumalar.
  10. Dj-Morphosis

Graffiti Fansub

:D neden komik olsun? Komik bir şey göremedim ben. Ha aslında gördüm pervasızca kuyruk acını ortalarda haykırman komik. Neyse sakinliğimi korumak üzere sohbetten çekiliyorum :lol:
  11. Dj-Morphosis

Graffiti Fansub

2 saatte olan bir çeviri kaliteli olabilir ^_^ sadece çevirmenin ingilizce seviyesine bakar bu :) Ayrıca bu onların belirlemiş olduğu bir kural ^_^ sana yargılama hakkı pek düştüğünü sanmıyorum. Zaten yanlış bulan katılmaz ki ayrıca uygun bir üslup kullanarak grubu bu işe daha iyi bir şekilde teşvik edebilirsin :) Fansubların amacı Türkçemize seri kazandırmak öyle değil mi? Öyleyse bu yeni grubunda zamanla olgunlaşacağını belirtmek ister ve iki medeniyet öğrenip hunharca ortalıkla ahkam kesen şahsiyet olmanı istemem. O yüzden olabildiğince yapıcı olmalıyız :) . Ayrıca Fansuba başarılar dilerim. Büyür ve güzel bir grup olursunuz umarım. Ha ayrıca belirteyim çevirmene bu süre tanınıyor belli ki :) . Belkide ayrıca kontrol edecek biri vardır ve o da kontrol edecektir ^_^ Bak buda aklıma geldi unutmadan yazayım :lol: Ekibimde 13 yaşında bir çevirmen var, gerçekten var yani ^_^
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.