Jump to content

selene

Üyeler
  • İçerik sayısı

125
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

selene kullanıcısının paylaşımları

1. Farkindayim...zaten o gelinebilecek en ucta nokta bence... Yalniz bugün youtube bir video buldum ve ordan cok ilginc teoriler ögrendim...video da The Beatles grubunun bir sarkisindaki bölümünden alintilar yapildigindan ve bu sebeple belki de Acnologia ve Anna'nin baglantilari olabileceginden bahsediliyor..Hatta Anna icin Lucy'nin parelel'i Acnologia icin de Natsu'nun paraleli diyorlar...sizce olabilir mi böyle bir sey... videonun linki burda :
  2. Bencede komik olurdu ama benim orda demek istedigim Zeref ve Mavis'in lanetinin bile geri dönüsü olabilir ama Acnologia icin iyilige dönmek nerdeyse imkansiz gibi bir sey...adam 400 yildir kinini ve nefretini bitirememisse bu saatten sonrada bitiremez..Ama Zeref ve Mavis konusuna gelirsek aslinda bir yerde normale dönmeleri iyi olabilir...Mavis tekrar Fairy tail'in lonca ustasi olur..Malum Makarov gittigi icin yerine yeni bir master gelmesi lazim...Zeref'in de kocaman bir kralligi var...kendisi orda kral ne de olsa....bu arada bizim Natsu ve rahkeid da bu hesaba göre prens olmus oluyorlar...Burdan baya bir ilginc mutlu son cikar...yalniz kabul ediyorum bu kez fazla uctum. Hahahahahhaha
  3. Desene baya uzun süre bekleyeceiz animeyi... bu kötü oldu... Vallaha hiro'yu bende hic anlamiyorum...adamin elinde öyle cok hikaye o kadar malzeme var ki kullanacak adam fanbase yapicam diye hepsini burusturup cöpe atiyor... yani su Aquarius ve Lucy olayini biraz uzatip isin icine hafif bir gizem ekleseydi...Anna ile ilgili gizem yaratacak bazi unsurlar verseydi ve bunu Layla ile iliskilendirseydi...Bomba gibi olurdu Alvarez arc'nin girisi tabi brandish ile Layla'nin iliskisini de bu kadar basite indirgememeliydi... sonra Natsu END oldugunu daha gec ögrenseydi...hatta bana kalirsa yavas yavas Natsu kendisi bir seyleri parca parca hatirlayarak ögrenseydi daha iyi olurdu hem gizem unsurlari bölümleri araya hafiften serpilmis olurdu hem de daha heyecanli olurdu... Karakterlerin birbirirleriyle olan baglari daha düzgün verilseydi bile ilk asamada yeterdi...hersey öyle bir sekilde ortaya cikti ki bir anda kim kimin akrabasi cikti belli olmadi...Her yeni gelen karakter birinin bir seysi cikti...yakinda zeref tüm fairy tail üylerinin babasi ciksa sasirmayiz yani...bu kadar da akraba iliskisi olmaz olsun dedirtti bize...kim kime dum duma hesabi...kim kimin nesi hic belli olmuyor bugün kardesi yarin oglu sayiliyor..öbürgün de torunu olabilir yani... Acnologia icin bende mutlak kötü bir karakter olmasini istiyorum...sonradan karanliga düsmüs birisi olmasini istemem bastan beri kötü olan karakterlerden olsun istiyorum ama o adam bana bir cok yönden Zeref'i hatirlatiyor...yani imkani varken simdiye kadar gerekmedigi sürece kimseye zarar vermedi...hatta o kadar sessiz sedasiz yasadi ki herkes onu Zeref gibi efsanelesmis ölü bir ejder sandi...Zeref gibi bicak kemige dayandiginda harekete geciyor yani...Ayrica eski caglarda ejderlerin arasindaki savaslarda bir cok insanin öldügü ve sehirlerin yok oldugu düsünülürse Acnologia'nin trajik bir gecmisi olmasi muhtemel gibi geliyor bana...ve dedigim gibi Acnologia icinde mutlak nefret barindiyor üstelik nerdeyse tüm canlilara karsi...yani sonradan karanliga düsmüs olsa bile tekrar normale dönemez ondan umut yok..ama merak etmiyor degilim..Ona ejder avcisi büyüsünü kim niye verdi...o niye ejderlerden, avcilardan ve insanlardan bu kadar nefret etti...ilgi cekici bir hikaye cikabilir burdan ama hiro bunu anlatir mi bilemem... Sonuc olarak Acnologia kötü bir gecmise sahip olsa da basindan beri kötü olsa da her iki ihtimalle tasidigi nefret duygusu yüzünden her zaman kötü kalacak bir karakter...Zeref belki iyilige döner Natsu END yener mutlu olurlar Mavis ve Zeref lanetten kurtulabilirler ama Acnologia'nin geri dönüsü yok...
  4. Gizemi canli tutup yinede o alanlar ile ilgili hikaye yazabilir herseyi tek seferde anlatmasi gerekmiyor zaten...hepsi birbirinden ayri olaylar neticede...en azindan biraz daha savas odakli yazmak yerine hikaye odakli yazabilir...yani o kadar cok bilinmeyen olay var ki hepsini birden istesede veremez zaten...sacma sapan pup yerine daha cok cok gizem yaratacak ögeler olusturabilir mesela...ayrica Acnologia serinin en can alici isimlerinden birisi...Bence onunda flashback'i verilmeli...sonucta o adamda 400 yildan fazla yasiyor...üstelik yari insan yari ejder olarak...zeref gibi lanetlenmediyse o kadar uzun süre yasamasi cok ilginc..ejderler uzun süre yasarlar ama o tam olarak ejder de degil...hala insan formunda girip ortalikta öyle dolasabiliyor...ayrica ejderlere ve ejder avcilarina inanilmaz bir nefreti var...Zeref'in ailesi ve Natsu bir ejder tarafindan öldürülmüs olmasina ragmen (ki bu durum Zeref icin bir yikim oldu ne geldiyse basina bundan geldi) Zeref o kadar nefret etmiyor ejderlerden...Acnologia'nin bir sirri olmali mutlaka..hic bir insan dogadaki tek bir canliyi sevmeyecek kadar nefret ile körelmez...ne insanlari ne ejderleri ne de ejder avcilarini seviyor...yani bence bir sebebi olmali ve hiro bunu bos gecmemeli bence...
  5. ewt satislar artsin diye milletin orasini burasini acikta birakarak ecchi cizecegine biraz daha gizemli konulara ve duygusalliga önem verse satislar kendiliginden patlayacak ama haberi yok adamin...mesela Gray'in flashback'i büyük bir ses getirmisti...ama onun disinda kimseninki dogru dürüst verilmedi...Erza'nin ki bile yarim yamalak verilmis..Eileen ortaya cikinca bir seyle gizli oldugunu ögrendik sonra Layla ve Brandish olayi da sacma sapan bir sekilde sonuclandi...Layla ve Anna ile ilgili hala bilinmeyenler var... Natsu'ya hic gelmiyorum onun gecmisi sir küpü gibi...sadece END oldugunu biliyoruz gerisi tis...mesela Acnologia niye END'den korkuyor aralarinda bir sey mi gecti? Igneel ve END ya da Natsu arasinda neler yasandi.. .Sonra Layla ve One Magic olayi ne Layla'nin baska sirlari da var mi? Lucy bunlarin ne kadarindan haberdar? Acnologia'nin nefreti nerden geliyor? Anna ile Zeref'in bagi neydi? Simdiye kadar Lucy ve Zeref neden yüzyüze karsilasmadilar...Herkes Zeref il nerdeyse birebir yüzyüze geldi ama Lucy gelmedi...Bunun Lucy'nin Anna'ya benzemesiyle bir alakasi var mi? Ve daha nice sorular varken biz sacma sapan savaslar, insani kustaracak cinsten absürt pup'lar görüyoruz...birazcik bu sorulara yanit verme yolunda gitse ya da o bölümlere vurgu yapip okuyucu düsündürmeye calissa manga rekora kosar yani...Adamin elinde o kadar malzeme o kadar konu varken en gereksiz seyler üzerine yogunlasiyor ve bunu dogru dürüst beceremiyor bile...dövüs sahneleri bile yeteri kadar doyurucu degil...herkes birilerine tek atip duruyor...sonu nasil olacak merak ediyorum..
  6. ewt bencede...üst üste pup alinca isler sacma sapan bir hale dönüyor ve anlami da kalmiyor..Acnologia'nin flashback en merak ettiklerimden biri...Bu arada anime yeniden ne zaman baslayacak bir bilgin var mi? Tarih kesinlesti mi?
  7. Umarim su Avarez arc'i cabuk biterde önemli konulara giris yapar yazar..mesala E.N.D, Aquarius'un anahtari, One Magic, Acnologia ve Zeref gibi bir cok konu havada kaldi..acikcasi ben Acnologia'nin da flashback'ini merak ediyorum örnegin ejderlerden neden bu kadar cok nefret ettigi ya da tam olarak nasil bir ejdere dönüstügünü...Acnologia ve Zeref arasindaki bagda cok ilginc ikiside 400 yildir yasiyorlar ve birbirlerinden haberdar olup birbirlerini hissedebiliyorlar...Zeref Tenrou arc'in da Acnologia'nin gelecegini herkesden önce hissetti sonucta....sonra ignneel ve diger ejderler...Igneel, Acnologia tarafindan öldürüldügünü söylemisti ama ondan sonra nasil oldu da Natsu'nun icine girdi..sonra Igneel E.N.D'yi nasil ögrendi ve aralarinda neler yasandi?...Lucy annesinin gecmisi hakkinda ne kadar bilgiye sahip?...Anna ile bir ruhani bir bagi var mi? sonucta ikisi birbirinin kopyasi gibi duruyo...lucy, Anna'nin reenkasrnasyonu olabilir belkide....aklimda bu kadar soru varken bos yere sacma sapan savas sahneleri izlemek yormaya basladi artik... haksiz miyim?
  8. Hahahahhaha... o kadar da degil bence...Lucy diger manga ve animelerdeki bas rol kadin karekterlerden daha farkli en azindan savasabiliyor....yeterince güclü olmayabilir ama ciddi olarak savastigi vakit ve is basa düstügünde cok iyi idare ediyor...mesela büyük büyü oyunlarinda kralligin adamlari ile savasirken Natsu tek bir kisiyle savasirken Lucy hem Cosmos denen kadinla hem de Kamika ile savasmisti..yildiz ruhlari sayesinde ayni anda iki kisiyle savasti sonra tartaros arc'inda basta Natsu'nun daha önce savastigi jackal olmak üzere ayni anda üc kisiye karsi savasti üstelik ücüde dokuz seytan kapisindan seytanlardi...ayni anda 3 kapi acti yildiz ruhlar kralini cagirdi...manganin basindan beri Lucy ciddi olarak savastigi hicbir rakibine karsi kaybetmedi...bir tek Phantom arc'inda anahtarlari olmadigi icin ve daha gücsüz oldugu icin yenilmisti bir de minerva ile yapilan deniz savasinda anahtarlari kaybettiginden savasamamisti...onun disinda tek basina yaptigi nerdeyse her savasta ya kazandi ya da kendisini kurtarmayi basardi...Daha iyi yerlere gelebilecek potansiyele sahip aslinda ama Mahima en kritik anlarda Natsu'yu öne cikarmak icin Lucy'i harcadi...bu yüzden Lucy'den beklentilerimiz var...onun daha iysini yapabilecegini biliyoruz...
  9. iyi de bas karakter lucy zaten ve tüm olaylar onunla baglantili biz ne yapalim? lucy manganin baslama sebebi sonucta ve muhtemelende bu olaylarin anlatildigi bir kitabin yazari...zaten tüm olaylar onun etrfinda dönüyor ilk bölümden beri...sürekli hedef halinde ne de olsa...phantom arci, fairt tail savasi arc'i, eclipse arci'i bunlardan sadece bazilari...kiz tüm olaylarin tetikleyicisi durumunda..ona yüklenmeyip ne yapalim?
  10. Arkadaslar ben mangasini tekrar en bastan okumaya basladim ve bir sey farkettim 338. bölümde yani BB oyunlarinin sonunda gelecek Lucy, kendi zamanina geri döndügünde Natsu ve Happy onu gelecekte karsiladiklari sahnede Natsu, Lucy'e "BASARDIK" diyordu...Happy ise "HEPIMIZ SENI BEKLIYORDUK" diyor...Bunlari görünce ve Lucy'nin kiyafetlerini görünce icimden acaba Lucy, bu alvarez arc'indan Eclipse kapsini kullanarak tekrar mi gecmise gidecek bazi seyleri degistirmek icin...Her ne kadar kralliktaki kapi yok edilmis olsa da X777 yilinda Layla'nin actigi ve ejderlerin kullandigi kapi saglam duruyor olabilir...sonucta o kapiya ne oldugu söylenmedi...Ve ayrica BBO sirasinda Gerard Lucy icin "4 temmuzda daha dogrusu 3 temmuzun gece yarisinda geldigini söylemisti ama Natsu ve ikiz ejderin savasi sirasinda yani 3 temmuz sabahinda pelerinli (Lucy oldugunu tahmin ettigim biri) Natsu'nun savasini gözyaslari icinde izlemisti...hatta Wendy ve Chelia'nin savasindada yine zerefin büyü gücüne benzer bir büyü gücü hissedilmisti...Ordada yine pelerinli birisi vardi...Rogue gölgeler arasina saklandigina göre muhtemelen o iki pelerinli kiside Lucy'di...Bu yüzden Gerard ilk basta "Lucy gelecek hakkinda yalan söylüyor olabilir demisti" ama sonradan baska birinin daha geldiginden süphelendi...süphelerinde her ne kadar hakli olursa olsun..sizcede acaba Lucy gercekten 4 temmuzdan önce gelip de gecmisteki bazi seyleri degistirmeye calismis olabilir mi? Ya da orda gecmise geri dönen iki tane mi Lucy vardi? Birde gelecek Lucy'nin günlügü var...Lucy yazdiklarina önem veren biri olarak günlügünü öyle bir sokak arasinda neden biraksin ki sonucta Natsu'lara bile kiziyor sürekli yazdiklarini okuduklari icin tabi Lucy'nin de tesadüf eseri gelecek Lucy'nin günlügünü nasil eliyle koymus bulmasi da ayri bir ironi.... Tabi gelecek Lucy, bu olanlari daha önce yasamadiysa ve o günlügü oraya gecmisteki halinin bulmasi icin bilerek birakmadiysa???? ve tabiki kafami en cok karistiran kisim... Natsu neden ve ne icin "BASARDIK" dedi...ve Happy ile digerleri Lucy'nin neden bekliyorlardi? Gecmis bölümleri okuyunca yine beynimyandi ya...Acaba bu mangadan cok sey mi bekliyorum?
  11. Bana kalirsa bu veletin Mavis ile dogrudan bir ilgisi yok..Mavis ve Zeref öpüsürken bile Mavis nerdeyse ölecekti...Bence Zeref, Mavis bayginken onun bedenini kullanarak bir klon yapti ve onu kendi yetistirdi...Mavis'den bir hatira olarak belki de...Öpüsmeden sonra Mavis bayilinca sonrasinda olanlari göstermediler sadece Zeref'in Mavis'i loncaya geri getirdigi bir bölüm vardi yani o arada ne yaptiysa yapti Zeref.... ve Mavis'in bu cocuktan haberi oldugunu sanmiyorum...yani olsaydi kendi oglnu yalniz birakmazdi en azindan onu loncaya teslim ederdi ya da lonca ustalarindan onu bulmalarini isterdi sonucta hayalet gibi geziyordu ortaliklarda...mutlaka müdahale ederdi....Zeref'in kendi oglunu bir silaha dönüstürmesine izin vermezdi...Belki ilerki bölümlerde icgüdüsel olarak farkina varabilir bu durumun...Yani bence Zeref, tipki Natsu da kullandigi gibi bir yöntem kullanarak Mavis'in bedeni araciligiyla Rahkeid'i klonladi...Belki de bu yüzden Natsu ve Rahkeid'in kokusu da birbirine benziyordur...Ayni sekilde ve ayni yöntemle dirltiklerine göre bir yerde kardes sayilirlar... Tipki ayni anneden dogmus gibiler yani sadece onlarin farki ikiside dogmak yerine ayni sekilde diriltilmisler....Bu Rahkeid'in, Natsu'nun Zeref'i oglu oldugunu söyleyen durumuna da aciklik getirir bence...Cünkü mantiken Zeref'in kardesi olan Natsu ölmüstü ve Zeref ölü bir bedeni kullanarak yeni bir kisi yaratmis gibi oldu...Bu yüzden Rahkeid ve Natsu kardes sayilirlar ikiside benzer deneyler sonucunda ayni sekilde diriltildiklerinden dolayi...
  12. Bilemiyorum benim hala Lucy'nin END'yi bildigine dair umutlarim var her ne kadar inkar etsede o siradaki davranislari cok garipti...Natsu'nun bir seytan olmadigini savunurken belki de onun hala yari insan olmasindan bahsediyor olabilir...sonucta END Natsu'nun icinde yasayan bir seytan...onun yanisira Natsu hala biyolojik olarak bir insan, büyüyüp gelismesi diger insanlar gibi duygulara sahip olmasi da bunun kaniti...yani Lucy, Natsu seytan degil derken bunu kastediyor olabilir. bu sebeple henüz tam olarak bundan emin degiliz...Mari Lucy'e onun hakkindaki gercekler hakkinda tam olarak ne biliyorsun diye sorunca lucy yanaklarini sisirip senin bildiginden fazlasini biliyorum dedi..ve cok fazla detaya girmeden konusmaya basladi ve onun insani taraflarindan bahsetti...ayrica onun bir sir sakladigina inanmiyorum dedi belki de bunun sebebi Natsu'nun gercekte kim oldugunu kendisinin bile bilmedigini düsünmesinden kaynaklaniyor olabilir...lucy onun kimseden bilerek sir saklamayacagina inaniyior sadece ki buna inanmakta hakliydi,,,Natsu bunu bilerek gizlemedi kimseden o da yeni ögrendi ve ögrendikten sonrada bunu söylecek firsati olmadi...hep söylüyorum yine söyleyecegim Lucy de ya hep ya hic teorimi var yani kiz bazi zamanlar cok zeki bazi zamalar cok aptal ortasi yok...yani bu durumda Lucy ya herseyi biliyor ya da hicbir sey bilmiyor...Cünkü bu Lucy'den beklenen karakteristik özellik..Yani iki ihtimal var ya Lucy herseyi bilip saf numarasi yapiyor ya da gercekten hicbirseyi bilmeyip aptal gibi düsünme yetenegini arkada birakiyor...Ama umarim benim umdugum gibi herseyi biliyordur da Natsu END'ye dönüstügünde onun yaninda kalirak ona yardimci olmaya calisir...yoksa sirf yasadigi hayal kirikligi yüzünden bile Natsu'ya gerektigi gibi icten bir seilde yaklasamaz... Ayrica manga denizinde neden yeni bölümün cevirisi gelmedi hala bilen var mi?
  13. bende ayni seyi düsünüyorum annesinden kaynakli ögrenmis olabilir..hatta bu konuyla ilhili söyle bir teorim var...lonca dagildiktan sonra lucy cok üzüldü ve bir süre ne yapacagini bilemedi ve eski evine yani heartfillia konagina gitti ve belkide orda tesadüf eseri annesinin günlügünü buldu....onu okudukca ya da eclipce kapisi ile bilgilerin oldugu birseyleri bulduysa birseyler biliyor olabilir...cünkü lucy gercekten bu olaylara nerdeyse hic sasirmadi ve hep sogukkanli davraniyor....o yüzden bu kiz ya herseyin farkinda ya da salakligina denk geldi ve olayi anlamadigi icin üzerinde durmadi.... aynen öyle düsünüyorum bende...ya herseyi biliyor ya da tamamen aptalligi tuttu ve düsünme yetisini kaybetti... Bence lucy olaylari basindan beri bilmiyordu...eger öyle olsaydi simdiye kadar bu durumu coktan belli ederdi...sonucta Natsu ilk tanistiklarinda ejderha aradigini söylediginde Lucy saskinliktan sok gecirmisti...eger biliyorsa bile bunu loncanin dagildigi bir yillik süre icerisinde ögrenmistir ve tipki happy gibi Natsu'ya güvendisginden kimseye bir seyler söylememistir...aciklamak icin doru zamani bekliyor olabilir...evet onemagic'i bildigi uzun zaman önce anlasilmisti zaten hatta capricorn'nun davranisida buna sahitti...ama ben cok büyük bir kriz olacagini sanmiyorum loncadakiler icin lucy'nin bunu saklamasi...eminim bir cok kisi ona anlayis gösterecektir...savas öncesi böyle bir bilgiye sahip olmak herkesi panige sokardi...yani düsünsenize bilinen en güclü seytan onlarin gücüne en cok güvendisi kisi olan Natsu...bu sebeple Lucy kimseye birsey söylememis olabilir...
  14. Gercekten hem Kgura hem de Gerard harcaniyor saka gibi...ama Erza üzerinden p-up alacaklar gibi duruyor...en azinda Gerard... Ayrica bana kalirsa sanki lucy de gercekleri biliyor ama kimseye söylemiyor gibi...i konu lucy den cok bizim icin sok olabilir bence...yani mari Natsu'nun END olabilecegine dair bir seyler söyledikten sonra ve porlusyca da natsu'nun icindekinin timör degil de uyuyan seytani bir güc oldugunu söylediginde Lucy de saskinliktan cok panik vardi..."hemen natsu'yu bulmam lazim" falan dedi...hic bir seyi sorgulamadi ya da sasirmadi...bunun altindan bir seyler cikabilir...
  15. Bilmiyorum ama su END konusu gectigi bölümden sonra Lucy tuhaf davranmaya basladi...benim bildigim Lucy, Natsu'nun icinde seytani bir seyler uyandigini ögrendiginde saskinlik gecirip ardi ardina bir sürü soru sorardi...Ama o bunu duyar duymaz verdigi tepki saskinliktan cok panik olmakti...sanki bir an önce gidip müdahale etmesi gerektigini biliyormus hatta ne yapmasi gerektigini de biliyormus gibi davrandi...bu benim cok dikkatimi cekti...Mari den END'nin Natsu olabilecegine dair bir seyler duyduktan sonrada o doktorun söylediklerini duyduktan sonra gercekleri anlamis olsaydi en azindan kisa bir saskinlik yasardi bir saniye bekleyip düsüncelerini toplamaya calisirdi ama o direk ne yapacagini biliyormus gibi davrandi...Belki gereksiz ve sacma bir kuruntu olablir ama ben Lucy'nin END hakkinda ya da Natsu hakkinda bir seyler bildiginden süpheleniyorum...Yani bana kalirsa ya Lucy gercekleri biliyor ya da yine düsünmeyi unuttugu icin salakligi tuttu ve icgüdüleri ile hareket etmeye basladi...Layla hakkindaki süphelerim dogru cikmisti ama Lucy'e karsi ciddi bir süphe duyamiyorum....bu yüzden bekleyip görecegiz
  16. Bence o konuda yaniliyorsun...Lucy, Natsu'yu tek birakmaz...Iyi olsun kötü olsun dost diye kabul ettigi birini asla terketmez...Zaten Natsu'nun onun icin onca yaptiklarindan sonra terkederse gitsin bir yerde temiz temiz ölsün yani....Brandish'i bile tek birakmadi Natsu'yu mu birakacak? Sacma yani...ama Gray'in tarafi ve Natsu'nun tarafi olarak ikiye bölünebilirler...Dragon slayerlar ve Lucy ie Happy Natsu'nun yaninda yer alirlar..Natsu dan korkup cekinenlerde gray'in tarafina gecebilirler.....Happy zaten birakmadi zaten gercekleri ögrenmesine ragmen...Lucy de birakmaz ki ben iki bölümdür Lucy'nin gercekleri bildiginden süpheleniyorum...Kiz sürekli panik halinde ve saskinliktan eser yok kizda END'ye ragmen üstelik...ya herseyi biliyor kimseye söylemiyor ya da yine salakligi tuttugu icin anlayamadi ne oldugunu....Gray de Juvia'nin yasadigini ögrenirse düzelebilir...Tabi Natsu'nun da Lucy'nin yasadigini ögrenmesi lazim...yoksa o ikiliyi kimse durduramaz bence....Bana kalirsa zaten END tam olarak uyanmadi Natsu hala etherious formuna gecmedi cünkü....su anda iki bilinc arasinda kalmis durumda ve icgüdüsel hareket ediyor...END 'nin tam olarak uyanmasi icin daha zaman var diye düsünüyorum cünkü suanda hersey birbirine girdi ve bu kadar karmasa da ortaya cikarmaz mashima bence...END icin ayri bir arc olmasi lazim...Zaten daha Aquarius'un anahtari da var...ayrica seytanlar Zeref'e tapmiyorlardi onun dilegini yerine getirmek icin programlanmislardi yani amaclari Zeref'i öldürmekti ama kendileri yapamadiklari icin END yi uyandirmak istediler..en güclüsü o oldugu icin...yani aslinda END ye tapiyorlardi...gercek kral o cünkü...Marg geer öyle söyleisti...Master END yerine ben bakiyorum o uyayana kadar demisti...Bu arada Natsu,Lucy'i korumak icin Mari'ye saldirmisti ama yine de onu öldürmedi ve Lucy'i öldü sandigi icin END uyandi... Gray arkadasini satmaktan cok aklini pek toplayamiyor bence kullandigi büyünün lanetine kapildi gibi ama yinede amaci Natsu'yu öldürmekden cok onu durdurmak gibi duruyor...Cünkü son bölümde biraz garip bir hali vardi...Natsu'nun o halde olmasindan aci ve üzüntü duyuyormus gibi...Ama acikcasi su Büyük büyü oyunlarindaki öngörünün gerceklesecegi düsüncesi benimde aklima gelmiyor degil hani... gelecekten gelen Rogue'un söyledigine göre hersey oyunlar bittikten bir sene sonra degismeye baslamis...Yani tam olarak bu zamanlarda degismis...Gray taraf degistirmis Acnologia saldirmis, savas cikmis ve insanlarin cogu ölmüs...gidisat ona dogru gidiyor...Her ne kadar Mashima Avatar arc'inda Gray'in taraf degistirmekten kurtuldugunu ve karanliga düsmedigini söylese de trolleme yapmayi seven mangakamiz yine bizi kandirmis olabilir ve Carla'nin öngörüsü gerceklesebilir ya da en azindan gerceklesmeye yaklasabilir...Ayrica Lucy de son bir kac bölümdür var bir tuhaflik hadi hayirlisi...bildigi ve sakladigi bir seyler mi var?
  17. Bu arada uzun süredir yazmiyorum ama geri döndüm artik...Bana kalirsa artik bu arc'in sonuna geldik gibi...E.N.D'nin ortaya cikmasiyla bence Alvarez ordusu dagilacak, Natsu, E.ND formuyla herkese tek atacak ve ortaliktan kaybolacak....Araya biraz zaman girecek, bu sirada belki Lucy, Natsu ve Aquarius'un anahtarinin pesine düsebilir...Yani herkes bir köseye dagilabilir...Sonrasinda da ft icinde yeniden bir dagilma söz konusu olabilir...Gray'in tarafinda olanlar ve Natsu'nun tarafinda olanlar olarak ikiye bölünebilirler ve geri döndüklerinde herkes cok farkli bir seviyeye gelmis olabilir..Ister iliskiler olsun isterse büyü gücleri,,,Ama artik bence bu bölümden sonra hicbirsey eskisi gibi olamayacak finale kadar...Her ne kadar E.N.D ortaya cikmis olsada ben hala suanda Natsu'nun etherious formuna gectigini düsünmüyorum...acikcasi dis görünüsünde bir takim degisikler olmali diye düsünüyorum...Cünkü simdiye kadar gördügümüz tüm seytanlarin iki formlari vardi biri insan formlari digeri ise etherious formlari ve ben Natsunun etherious formunu görmek icin can atiyorum eger öyle bir sey olmazsa bir cok kisi icin hayal kirikligi olur bence..bastada benim icin..siz ne düsünüyorsunuz?...Bu arada birisi su Gray'e Juvia'nin yasadigini söylesin yoksa Gray'in akli tamamen lanet tarafindan yutulacak...Adam Juvia'nin ölümü ve Natsu'nun kimliginin ne oldugunu ögrenmesiyle balatalari siyirdi...
  18. Kesinlikle sana katiliyorum yani tamam kalkanlar güclü ama ft büyücüleri de cok bos degilller yani...Makarov'un onlar sizin denginiz degil demesinin sebebi onlarin son bir yilda ne kadar güclendigini bilmemesi..Hatirlarsaniz Alvarez'den Master'i kacirirken Makarov, Lucy ve Gray'in büyü gücündeki degisimi görünce sasirmislardi...Ayni sekilde digerleride 1 yil boyunca yan gelip yatmadilar...Her lonca üyesi Tartaros arc'inda bir seyler kaybetti ve bir seylerin farkina vardi ve her biri o eski halleri gibi kalmadilar..Alvarez tarafinda 12 kalkan var güclü büyücü olarak gerisinin gücü abartilacak boyutta degiller ama bunun yani sira sadece ft de bile yeterince güclü büyücü varken...Gerard'in, Sting ve Rogue'un ve kagura'nin loncalari da var ayrica ishgalin en güclü 3 büyücüsü de vardi (her ne kadar o anda ise yaramasalar bile)...Makarov 1 yil öncesindeki güclerine göre degerlendirmisti onlari ve buy üzden onlarin dengi degilsiniz diye uyardu ama kimse 1 yil öncesinde kalmadi...herkes güclendi ve suanda bana kalirsa gücleri esit sayilabilir... Üstteki kisimda belirttigim gibi Makarov'un onlari söyleme sebebi gecen bir yilda herkesin ne kadar güclendigini bilmemesi bu yüzden öyle söylüyor...Tabi Makarov böyle söyleyince de herkes korkuyor kendi sinirlarini ve onlarin güclerini bilmedikleri icin aslinda iki taraf acisinda cok da fazla bir güc farki yok gibi....Kalakanlarin gücleri sadece simdiye kadar karsilasmadiklari türden büyü tipleri oldugu icin bizimkiler sasiriyorlar... Ayrica Erza'nin herkese tek atarak p-up almasinin sebebinde de büyüye baslama sebebi önemli bence...Cünkü bu onlara güc veren sey.....Erza'nin büyü yapmaya sevdigi birini gözününü önünde kaybetmesiyle ve gerard'i kurtarmak istemesiyle baslamisti...Yani ona güc veren ve gücünü sürekli artiran sey bu....Natsu, igneel den ögrenmisti ve onu güclendiren sey sevdigi seyleri koruma icgüdüsüyle beslenip yogunlasan öfke, yani igneel'den ögrendigi seyler...Gray'in baslama sebebi anne ve babasini öldüren seytandan intikam almak icindi, Lucy'nin ki tam bilinmemekle beraber annesinden ona kalan bir miras gibi birseydi ona duydugu sevgiydi ve onu da güclendiren sey sevgi...Yani aslinda kimse anlamsiz yere p-up almiyor...Büyüyü ilk elde ettikleri zaman hissettikleri duygu yogunlastigi zamanlarda gücleniyorlar...herkesin bir nedeni var...Gray intikam, Natsu öfke, Erza koruma icgüdüsü, Lucy sevgi...
  19. Dedigim gibi belki de Mashima'nin Lucy ile ilgili ir süprizi vardir....gizli bir ikinci güc falan o yüzden belki onu sona sakliyordur ve teke tek bir mücadeleye sokmuyordur...Brandish zaten artik düsman safhasindan ayrildi en azindan Lucy icin...Suan da Brandish, Lucy'i öldürmeye kalksa bile Lucy ona saldirmaz...Belki de bununla ilgili anlatilmasi gereken baska bir sey daha vardir o yüzden Layla olayi basta verilmis ve Brandish'i düsman olarak gösterilmekten vazgecilmistir...Cünkü bence Layla ve Anna olayi ile ilgili hala cözümlenmemis seyler var....Acikcasi ben Layla'nin Natsu hakkindaki gercekleri bildiginden süpheleniyorum....Sonucta Anna, Zeref ve Igneel eskiden dosttu...Igneel bildigine göre muhtemeln Anna da biliyordur ve bunu da kendi klanina bir sir olarak birakmis olabilir diye düsünüyorum ve belki de Brandish de tam bu noktada da devreye girecektir...O yüzden bekleyip görelim...
  20. Bence de kiz p-up aldigindan beri bir kez bile teke tek dövüserek gücünü aciga cikaramadi...hep son anda araya birileri girdi....Ama su ana kadar bir kez bile yenilmedi ve ciddi sekilde yaralanmadi -eskiden oldugu gibi- aksine karsisindaki rakipler öncekilerden cok daha güclü olmasina ragmen onlara karsi baya ayakta durabildi....Umarim gittikce de daha iyi olur ben cok ümitliyim bu arc da Lucy'den...Belki de Mashima, Lucy ile illgili bir süprizi oldugu icin onu teke tek bir mücadelenin icine sokmuyor ve ilerleyen bölümlere sakliyor gücünü...tabi bu benim fikrim.....Bunun yani sira Natsu da hele sükür uyandigina göre bir takim savasi yaparak alirlar umarim su Jacob'un kellesini..o adam Natsu'nun simdiki haline ve tek basina olan Lucy'e fazla gelirdi ama ikisi bir arada olunca alirlar bence onunda ifadesini...tabi ondan sonra bir de su August denilen adam da var onun icabina da Natsular bakacakmis gibi duruyor...umarim adam öncesinde Lumen'nin yerine kesfetmez....
  21. Cennette falan oturmuyor...toza da dönüsmedi ultear hala yasiyor...yasli bir nine olarak... ortadan kaybolmadi..yaptigi büyü yüzünden zamani bir dakika geri alabilmek icin kendi zamninin bir cogunu feda ederek birden yaslandi ve yasli bir nineye dönüstü...BBO oyunlarinin bitisi ardindan gelen bölümde yaslanmis Ultear'i gösteriyorlar zaten...Ultear'in yaptigi büyü zaman vadisi büyüsüydü yani zamana hükmetme büyüsü bu yüzden aslinda her ne kadar akan zaman icersinde Ultear yasli bir nine olmus olsada...Zaman vadisi icindeki duragan zamanda o büyüyü yaptigi ilk zamandaki halini koruyarak yasamaya devam ediyor zamana hükmedebilen kisi olarak...Cünkü zaman vadisi büyüsü zamana hükmetme gücünü veriyor...Ama Ultear bu büyüyü tamamlayamdan kullandigi icin tam olarak basarili olamadi ve gercek bedeni normal akan zaman icinde varolmaya devam etti...Normalde bu büyüyü tamamlamayi basarbilseydi tüm zamanini kaybedecekti...yani gercek zamandaki yasamini kaybedecek ve zaman vadisinde duragan ve sikistirlmis zamanlar arasinda sonsuza kadar yasamaya devam edecekti...Bu büyünün sirri buydu...Ama Ultear bu büyüyü tamamlayamadigi icin genclik hali kisa süreligine zamalar arasinda yasamaya devam ediyorken kendisi de yaslanmis bedeniyle normal akan zamanda yasamaya devam ediyor...Yani ultear ölü falan degil...kadin hala yasiyor...genc hali duragan zamandaki varligini sürdürürken yaslanmis hali ise normal dünyada yasiyor.... Tabi büyünün dogasiyla ilgili söylediklerim tamamen benim tahminim ama Ultear'in büyüyü kullanmayi basaramadigi icin yaslanmis olarak yasamya devam etmesi anime ve mangada anlatilan bir olay yani o kisim dogru.....Kesin olarak dogru olan Ultear hic bir zaman ölmedi...
  22. Bir sey dikkatimi cekti...Bu sprigganlardan suikastci olan varya adini bilmiyorum ama hani su büyücü kral ve tanri serene'nin yanindaki adam.....Sizce de o adam fairy Tail zero'daki su precht ile kavga eden blue skull'un üyesi barmene benzemiyor mu? Mavis sayesinde ödü patlamisti....Kafasinda bile blu skull loncasinin amblemine benzer bir amblem var....Hatta kafa sekli bile ayni...tabi bazi yönlerden jura ile olan benzerligini de söylemeden gecemeyecegim...
  23. Hastaligin E.N.D ile oldugu tam olarak belli degil ama bennim düsüncem E.N.D ile ilgili oldugu yönünde...Ilerleyen bölümlerde görecegiz bunu...Ayrica doktor demelerinin sebebi bence o sifaci kadin (adini unuttum) neler oldugunu anlayamadigi ve ne yapmasi gerektigini bilmedigi icin olabilir...Sonucta Laxus icin de zamaninda tamamen iyilesti demisti ama görünenen kadariyla tam olarak iyilesemedi...ve kendisi de fiore de belki de kendisinden daha iyisi ile karsilasmadigi icin öyle söylemis olabilir...Tabi dedigim gibi bunlar benim görüslerim...Ne kadar dogru cikar bilinmez....Laxus savasinin sonucunu bende bekliyorum....Eger Laxus ölürse FT power up ile herkesi yok eder yeminle....Arkadaslarini kaybettigi icin...Bakip görecegiz artik... :smile_bilmem:
  24. Natsu'nun durumu ile Laxus'un durumu farkli arkadaslar ikisini birbirine karistirmayalim.,...Manga da Natsu'nun kendini fazla zorladigi icin tümör büyüdügünü söylediler ama bana kalirsa E.N.D'nin kullandigi lanet gücü ve Natsu'nun kullandigi büyü gücü arasindaki uyusmazlik bu soruna sebeb olmustur...Tartaros arc'inda E.N.D'nin lanet büyüsü kullandigi söylenmisti.... Bu yüzden Natsu bir anda kendini cok fazla zorlayip büyü gücünü son damlasina kadar kullanip bosaltinca vücudundaki lanet gücünden ortaya cikan anti Eternano seviyesi aniden yükselmis ve bu da tümör olusumuna sebeb olmus olabilir...Diger yandan Laxus ise Tartoros arc'in bir seytanla dövüsürken sehri ve arkadaslarini kurtarmak adina Tempesta adindaki seytanin havaya saldigi büyü bariyeri parcaciklarini icine cekmisti...Bu yüzden muhtemelen cigerleri kötü durumdadir...Cünkü söylendigine göre büyü bariyeri parcaciklarinin en ufak miktari bile büyücüler icin ölümcül olabiliyorken Laxus ejder cigerleri güclüdür diye hepsini icine cekmisti....Bu yüzden de zehirlenmenin etkileri hala devam ediyor ve muhtemeln cigerlerinde bir problem vardir...Bana kalirsa da daha önce de bahsettigim gibi Doktoru Lucy bulacak ve tabi beraberinde Aquarius'un anahtarini da....Romantizm kendini hafif hafif belli etmeye basladi...Gray savas sonucunda Juvia'ya bir cevap verecek, Lucy ve Natsu yakinlasmalari biraz daha artarak devam edecekmis gibi tabi Natsu kendini toparladiginda....Ayni sekilde Gajeel ve Levy yakinlasmalari da artiyor...Diger yandan Dimaria'nin gücünü bende anlamadim....BBO da kapidan gecen 7 Ederha dan biri olan Ejderha Zirconis gibi habire kizlarin kiyafetlerini yok ediyor....Bakalim neler olacak?
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.