Jump to content

Ma-Chan

Üyeler
  • İçerik sayısı

42
  • Son ziyareti

Ma-Chan kullanıcısının paylaşımları

1. Ma-Chan

Bir günde ortalama kaç bölüm anime izliyorsunuz?

En az 0 en fazla 30 yani ortalama 15
  2. Japonya da çocuklara yönelik animeler gündüz yayınlanırken kan var kan dediğiniz seinenler çocuklar izleyemesin diye gece yayınlanır aynı şekilde bizde de gündüzleri çocuklara yönelik cartoonlar yayınlanırken geceleri yetişkinlere yönelik South Park, Beavis And Butthead, Familiy Guy gibi cartoonlar yayınlanmıştır olay tamamen yaş sınırlaması. Anime çizgi film değildir demek, kaç yaşına gelmişsin hala çizgi film mi izliyorsun demek kadar cahilliktir ayrıca 1940larda yapılmış Tom Ve Jerry, Bugs Bunny gibi çizgi filmleri 2000 sonrası animeler ile karşılaştırmakta güzel kafaymış.
  3. Sanırım herhangi bir şey için sağ el serçe parmağımı feda edebilirim en işe yaramadığını düşündüm organ hatta mouse tutarken çoğu zaman dışarda kalıp fazlalık yapar
  4. Ma-Chan

Japon Şarkıcı Önerileri

Dinlemeyenler için Japonyanın gelmiş geçmiş en iyi grubu olan X Japan akabinde Hide With Spread Beaver Japonyanın en çok satan albümü ödülünü alan grubu Glay Death Note'tan the World parçasından hatırlayabileceğiniz Nightmare HXH(2011), Kiseijuu, Gyakkyou Burai Kaiji gibi çok güzel animelerde OP ve END leri bulunan ismini Johnny Depp'in oynadığı aynı isimli filmden alan electronicore grubu Fear, And Loathing in Las Vegas Tipleri ve müzikleriyle bana Prison School'u hatırlatan KankakuPiero Noragamiden hatırlanabilecek olan The Oral Cigarettes Aynı şekilde Hello Sleepwalkers Kuzu No Honkai izlerken keşfettiğim hanım kızımız Sayuri Utaite olarak Reol ilk etapta aklıma gelenler
  5. Ma-Chan

Japonların Kapaklı Telefonları

https://www.teknolojioku.com/guncel/dunyanin-en-zengin-ikinci-kisisi-hangi-telefonu-kullaniyor-5a5f13f786a04d60c7263a68 Telefonların asıl amacı konuşmaktır mesajlaşmak bile değil video kayıt cihazları video çekmek içindir konsollar oyun oynamak içindir vb. asıl amacı bu olmayan fonksiyonları telefonda birleştirince ortaya bulamaç çıkıyor şahsen akıllı telefonumu uzun zamandır sadece sms doğrulamaları ve saat olarak kullanıyorum ama insanların neden 16k'ya yakın video çekebilen kameralar varken 4k video çekebilen telefon kameralarını teknolojinin gelişimi olarak gördüklerini anlayabilmiş değilim
  6. Ma-Chan

Beyin yakan şarkılar

7. Ma-Chan

Anime'ye kendini fazla kaptıran Japon genç

Belki çarptığı kız kendini Nishikino Maki sanıyordu
  8. Ma-Chan

En büyük hatan !!?

Doğumdan sonra başka bir bebek ile karıştırılmışım sonradan fark edip düzeltmişler 2 günlük olmasam hastaneye dava açar zengin olurdum
  9. Ma-Chan

İtiraf Köşesi

Bir de şimdi tekrar düşününce aklım geldi anaokulunda yılbaşında bütün sınıfa hediye verilecekti erkeklere araba kızlara bebek klasik aslında garip bir şekilde bebek istiyordum ama neyse herkes noel babayı gerçek sanardı ben ise noel baba kılığına girmiş hademe teyzeyi görünce hayallerim yıkıldı gidip bütün sınıfa söyledim inanmadılar hayır bari erkek olsaydı kadın maske takıyordu bu ne düşük prodüksiyon 6 yaşındayız diye salak değiliz sonra büyüyünce o altı pil ile çalışan ışıklı mışıklı polis arabamı ben evde yokken kuzenime vermişler tekerine koymuş arabanın, tuvalete gidip ağlamıştım o günden sonra her gördüğümde dövdüm onu bir de doğum günüm olmuştu üstünde resmim olan büyük bir pasta ile sınıfta kutlamıştık herkes cool bir şey olduğunu düşünürken ben içten içe utanıyordum masada istediğim kişileri istediğim yere oturtma hakkım vardı aslında sınıftaki güzel kızları yanıma oturtmak istiyordum ama ayıp olmasın diye en yakın iki arkadaşımı iki yanıma alıp sonra kızları dizdim çevreme 6 yaşından beri ne kadar harem kurmaya meraklıymışım yada seçmek zor olduğundan mı desek o pastanın üstünde ki fotoğraf hala evin girişinde kapının tam karşısında büyük boy çerçeveli duruyor, 15 senedir her gün eve girip çıkarken kendimi görmek zorunda olduğumdan bu kadar kendini beğenmiş biri oldum herhalde aynı zamanda o çocukluk travmalarının getirdiği kendimden nefret etme ile ironik bir durum son olarak yine 5-6 yaşlarında iken çok istediğim bir beyblade olmuştu gün boyu ağladım alsınlar diye sonra gece rüyama girdi sabah kalktığımda babam almış televizyon sehpasının orada duruyordu çok seviniyordum falan sonra sabaha karşı uyandım ve gerçekten beyblade televizyon sehpasında duruyordu o zaman ne olmuştu hala bilmiyorum ama o zamandan beri bir şeyi gerçekten çok istersem yada çok ihtiyacım olursa gerçekleşiyor yada çok takıntılı olduğum insanları yakınımda olduğunda hissedebiliyorum sadece hala zengin olamadım eğer yılbaşında milli piyangoyu tutturursam peygamberliğimi ilan edicem işte böyle şeyler sonra bu çocuk neden normal insan gibi davranmıyor
  10. Ma-Chan

İtiraf Köşesi

Anime, film, dizi, kitap, oyun, müzik listeleri internette hepsi için Mal tarzı siteler var aslında sadece bunların listelerini tutuyorum çünkü bunlardan biriyle uğraşmıyorsam ya uyuyabilirsem uyuyorum yada okulda oluyorum ki onun içinde ders notları var
  11. Ma-Chan

Takıntılarınız

Evde kimse yoksa gerçekten evde kimse yok mu diye dolapların içine,yatakların ve bazaların altına kadar her yere bakarım
  12. Ma-Chan

İtiraf Köşesi

Uzun zamandır uyku problemlerim oldu ama son bir haftadır okulun başlayacağı düşüncesi ile bu problem seviye atladı ve bir haftada sadece 20 saat kadar uyudum kısa ve uzun zamana ait hafıza kaybı başladı iyice paronoya tetiklendi izlediğim okuduğum yaptığım her şeyi kayıt etmeye başladım doktora gidip antidepresan ilaçları kullanmak istemiyorum geçen senede depresyon yüzünden okula gitmeyip yarım dönem uzatmıştım düşünmekten saatlerce oturduğum yerden kalkamadığım oluyor kendime hastalıklı gözüyle baktığım yok tabi ama diğer insanların normal davranıp aynı şeylerin peşinden koşmasına anlam verememem sorunun bende mi diğerlerinde mi olduğuna karar vermemi zorlaştırıyor sürekli cinsellik,siyaset,din,ırkçılık vb. konuşulmasından ve tartışılmasından bıktım iyice insanlardan uzaklaştım okula gidebiliyorsam gidiyorum onun dışında 2 senedir kendime yakın gördüğüm bir iki kişi ile buluşmak ve sigara almak haricinde dışarı çıkmıyorum okula gitmez isem tamamen hikikomoriyim okul fobim olmasına rağmen biraz daha yaşıyor gibi hissetmek için devam ediyorum kendimi zar zor anlamama rağmen kendimi başkasına nasıl anlatabilirim benim kadar sorunlu olması lazım ki beni anlayabilsin yoksa konuşkan biriyimdir tabi insanların genelde konuşkan dedikleri kişiler boş konuşan insanlar oluyor sanırım böyle bir şey işte
  13. Alternatif Erkek : Jun(Nujabes)-Mugen(Samurarai Champloo)-Spike(Cowboy Bebop)-Takumi(İnitial D)-Setsuna(Gundam 00)-Terry(Fatal Fury-KOF)-Goku(Dragon Ball) Kız : Renge(Non Non Biyori)-Sakuya(Touhou)-Umaru(Himouto! Umaru-Chan)-Akatsuki(Log Horizon)-Arale(Dr. Slump)-April(TMNT)-Simca(Air Gear)-Sumeragi(Air Gear-Gundam 00)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.