Jump to content

0nLin3

Üyeler
  • İçerik sayısı

1043
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

7

İletiler bölümüne 0nLin3 kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Şu an en popüler teori Vulkanizasyon tekniği. Vulkan ateş ve yanardağların tanrısı, isim oradan geliyor. Luffy'nin son zamanlarda ateş ile oynadığını fark etmişsinizdir. Lastik yüksek sıcaklık ile sert bir hale getirilebiliyor.

*Bazı kişiler bunu vücudundaki lastiği yoğunlaştırma olarak da düşünüyor, bunun sonucunda, şu vücudunun her bir kısmını kontrol edebilen herifin tekniğini kullanabileceğini düşünüyorlar. Yani normalde uzatamadığı saçı, tırnakları ve derisi ile de saldırabiliyor, ve daha yoğun olduğu için daha güçlü ve dayanıklı oluyor.

250px-Kumadori_Anime_Infobox.png

Bu herifin vücudunun her bir kısmını kontrol etme yeteneği bir meyve ile değil, çalışarak kazanılan bir yetenek. Bu yüzden o leopara dönüşen herif bu tekniği tam olmasa da kullanıyor ve o devasa vücudundaki tüm kasları yoğunlaştırarak daha küçük, ama daha hızlı bir hal alıyor.

250px-Neko_Neko_no_Mi_Model_Leopard.png200px-Seimei_Kikan_Kami-e_Bushin.png

Başka bir teori ise kaslar. Gear 2 Damarlar ve organlar, Gear 3 ise kemikler olduğu için Gear 4 ile kaslarını kullanacağını söylüyorlar. Bunun hakkında pek araştırma yapmadım.

2. Denpa Kyoushi'ye dikkat edin, Mondaiji-tachi, No Game No Life, World God Only Knows ve Log Horizon gibi serileri sevdiyseniz bunu da seveceksiniz. Büyük ihtimal nasıl bir ana karakterimiz olduğunu tahmin etmişsinizdir :D Bu sezonun en çok izlenenlerinden biri olacak potansiyele sahip. Bir iki bölüm vaktinizi verin kesin seversiniz. Söyleyin bana, bu hareketi yapan bir karakter kötü olabilir mi :D

vg31M4.gif

3. Biraz da ben yardım edeyim, program yüklemeye üşeniyorsanız önce Youtube'den bir şarkı bulun, sonra bu siteden şarkıyı indirin, sonra da indirdiğiniz şarkıyı bu siteden swf'ye çevirin. Ayrıca "bedava site açma" sitelerinden birinde hesabınız varsa oraya da atabilirsiniz swf'yi. Mesela benim bir arkadaş site teması ile ilgili yardım istemişti, test etmek için açtığım siteye yükledim ben de swf'yi.

http://testfortheme.myartsonline.com/wp-admin/images/tsuki.swf
  4. Şu an tuhaf çığlıklar atıyorum. Bunca iyi haberden sonra  kimya sınavını batırmam bile moralimi bozamaz. İçimden bir ses bu tutar diyor. 

Ayrıca 5pb'den, nam-ı diğer noktalı virgül serisinden :D (ChäoS;HEAd, Steins;Gate, Robotics;Notes) bir anime daha geliyormuş. ChäoS;Child. İlkinin devamı olacakmış. Overlord'un da animesi geliyor. Ben de dün LH ile A.Z bitti diye üzülüyordum.

5. Bu da LN'si süper olan serilerden biri. Kitaptan okuduğum kadarıyla PV'nin sözlerini çevirmeye çalıştım. Yazılar içinse Japonca bilen birini bulun :D 5 dakikada çevirdiğim için hata olabilir.

"Hepiniz, lütfen yüce hükümdara sadakatinizi sunun."

"Birinci, ikinci ve üçüncü katların muhafızı Shalltear Bloodfallen, efendisini görmeye geldi."

"Beşinci katın muhafızı Cocytus, efendisini görmeye geldi."

"Altıncı katın muhafızı Aura Bella Fiora, efendisini görmeye geldi."

"Ay..aynı altıncı katın muhafızı Mare Bello Fiora, efendisini görmeye geldi.

"Yedinci katın muhafızı Demiurge, efendisini görmeye geldi."

"Muhafızların Komutanı Albedo, efendisini görmeye geldi. Her katın muhafızları diz çökmek için geldi.... efendimizin istediği gibi. Hepimiz senin için herhangi bir tereddüt etmeden ateşten ve sudan geçmeye razıyız."

"Başlarınızı kaldırın."

Hikaye aslında tam olarak oyun içinde geçmiyor. Serverler kapandıktan sonra oyundan atılmayınca yanında duran Albedo "Bir sorun mu var?" diye soruyor. İşin tuhaf kısmı, oyunda NPC'ler bu şekilde konuşamıyordu. Bir kaç kişiyi dışarı yollayınca öğreniyor ki zindanının dışı oyundaki bataklık yerine çimenlik geniş bir alan. Kendisi, zindanı ve emrinde olan herkes ile birlikte artık bunun bir oyun olmadığı bambaşka bir dünyaya ışınlanıyor.

6. Boş derslerimin vazgeçilmezi. Bunlar da benim favorilerim :D

6- Parça küp. İşin püf noktasını anlayınca küpten daha ilginç şeyler de yapabiliyorsun.

colorfulbox.gif

0.jpg

cube1.jpg

Tek parça küp.(Nam-ı diğer balon.) Diğer seçenek zor ve zahmetli geldiyse. Basit ama zevkli. 12. adımda o delikten içeriye hava üflüyorsun, şekil açılıp küpe dönüşüyor. Ayrıca içine hava üfledikten sonra insanların tepkisini görmek çok güzel oluyor :D

dabb627840d0ae8dbf29be000fb11cf0.jpg

550px-Make-an-Origami-Balloon-Intro.jpg

Son olarak da Ziggurat. Bu üçü arasında en zor olanı, mantığını kavramak biraz sürebiliyor. Ayrıca bayağı zahmetli, bir tane yapmam 40 dakikamı alıyor. Ama insanları hayran bırakmakta garanti. Bunu yapabiliyorsanız basit seviyeden orta seviyeye geçmiş sayabilirsiniz kendinizi.

Birkaç tane daha var ama onları internette bulamadım.

7. İstersen konuyu yeni açılan Light Novel bölümüne taşıyabilirim. Hem Giriş kısmını buraya da yaz, belki potansiyel okuyucuların dikkatini çeker.

Yen Press internetten LN okuyanların korkulu rüyası. Önce bırakıyor çevrilsin popülerliği artsın. Sonra tam zirvedeyken yasal olarak satın alıyor, çeviriyi siteden kaldırtıyor -_- Sizde onlar gibi olmayın sonra :D

Not: Nasılsa animeyi izledim diye düşünenler, Animenin ilk kısmı ile LN'nin ilk kısmında farklar var. Animenin başı SAO vol.1 ile SAO:Progressive vol.1 bir karışımı. Ayrıca Novel'de animede olmayan kısımlar da var.

8. 2x1nxV9.jpg

Re:Monster ~ Ölümüne Bıçaklandıktan Sonra Başlayan Canavar Reenkarnasyon Hikayesi ~

(Re:Monster ~刺殺から始まる怪物転生記~  /  Re:Monster -Shisatsu Kara Hajimaru Kaibutsu Tensei-)

Kanekiru Kogitsune

Tomokui Kanata elinde bira dolu poşetle evine doğru yürürken bıçaklanarak vefat eder, son. Yani, en azından öyle olması gerekiyordu. Ama tekrar gözünü açtığında gördüğü ilk şey bebeklerdi. Çirkin bebekler. Yeşil derili sivri kulaklı buruşuk ve kel bebekler. Kısacası fantastik kitaplardan fırlamış, oyunlarda eziklik sırasında yeşil balçıkların hemen arkasından gelen zayıf yaratıklar, goblinler.

Neyse ki Tomokui Kanata'nın, yada beyaz sakallı ve peştamalli yaşlı goblin'in ona verdiği yeni isimle, Goburou'nun (Goblin Rou) reenkarnasyondan önceki hayatından getirdiği tek şey hafızası değil. Güçlünün zayıfı yediği bu dünyada, düşmanlarını yiyerek ve onların güçleriyle evrimleşerek, Goburou (!) hayatını dolu doluya yaşamaya karar verir. Sonuçta bir kahraman mı, yoksa büyük kötü boss karakter mi olacağını ancak zaman gösterecek.

Bölümün yeni açılması şerefine bir tanıtım yapayım dedim. VRMMO konusunda Moonlight Sculptor ne ise, Başka dünyaya ışınlanma konusunda Arifureta ve Tate no Yuusha ne ise, reenkarnasyon konusunda da Re:Monster odur. Hikayeyi merak edenleri şimdiden uyarayım. Hikaye +18. Vahşet, kan, cinsellik, tecavüz, içki gibi konular işliyor. Ana karakterimizin de bir goblin olması bu konuda pek yardımcı olmuyor. 

Arifureta'yı okuyan varsa, burada da karakterimizin gelişim şekli aynı. Ama farkı, burada drama ile başlamıyor. Yine "Benim yoldaşlarım dışında herkes gidip bir köşede ölebilir umurumda olmaz" tarzı takınan duygusuz bir antagonist ana karakterimiz var. Fakat Rou için kendi dünyasına geri dönüş yok. O yüzden bu dünyada daha kalıcı işler yapmayı planlıyor. Mesela bir canavar ordusu. Bu konuda önündeki ilk engel ise goblinlere boynuzlu bir tavşan onlara doğru koşuyorsa yana çekilmeleri gerektiğini öğretmek.

Serinin bölümleri gün gün ayrılmış "1. Gün, 2.Gün..." Diye. O yüzden çevirmek isteyen olursa oldukça kolaylık olur gün gün çevirmek. Çoğu popüler novel gibi bir de mangası var. Günlere ayrılmış olması mangada bırakınca novelden devam etmeyi kolaylaştırıyor.

cimg011.jpg?v=51401784621

9. Ve 10.000 görüntülemeyi geçti. Yeni gelen psikopat müdürümüz yarın yapılacak deneme sınavının netlerini yüzde olarak sözlülere girme parlak fikrine ulaşmamış olsaydı size bir şeyler çevirmek için vakit ayırırdım  -_- Seoyoon'un çizimleri de hoşuma gitti, ama nedense ben onu hep daha ağır demir zırh içinde düşünüyordum. Büyük ihtimal Fan artlar yüzünden  :D

16-151214211355-32184.jpegSeoyooncolour.jpg

Edit: Bölüm 1 de çıkmış hemen okuyorum.

Edit2: Bölüm 3 e kadar çıkmış.

10. Çünkü Japon değil, Kore :( Sana bir kaç Kore animesi göstermemi istermisin? Bu arada ikisi film. LMS ise 40 cildi geçmiş bir seri. Bu arada, üçüncü sıradaki Kore'nin en büyük bütçeli anime filmi. İkincisi içinse "Bir Kore Klasiği" deniyor. Birincisini de sırf açılış şarkısına gülmek için izleyin derim.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.