Jump to content

Berker51

Üyeler
  • İçerik sayısı

779
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

9

Berker51 kullanıcısının paylaşımları

1. Berker51

One piece Manga Tartışma (SPOİLER içerir)

Farklı bir şekilde indirir diye düşünmüştüm dofu ama sonunda indirdi en azından araya biri girer dof kaçar felan sandım ama okadar kral hakisi olan biri kaçmaz :D böylece luffynin gücünü gördük başka gücü varmıdır oda merak konusu arkadan saldırılmasaydı bukadar çok yaralanmazdı sonunda arc bitişe ilerlliyor :P sonunda amiralleri fazlasıyla geçmiş gerçi bunun için kra hakisi bile yeterli :) bkz: Shanks edit: çeviride son sayfadaki söz bazı topraklarda D. Klanı olarak adlandırılan kişiler vardır tanrının doğal düşmanı eğer doğru çevrilmişse :)
  2. Berker51

( 26 / 26 ) Juushin Enbu Hero Tales

teşekkürler 3.defa başlıcam bitince, baştanmı çevrilip fansublanıyor yoksa düzenlenip kaldığı yerdenmi devam ediyor ona göre arşive alıcam :P
  3. Berker51

One Piece Ayda Bir Ara Verecek

aman diğer mangalar gibi yarım kalmasında bunun bir örneği hunter x hunter ve D.Gray Man bir ara başladılar başladıkları gibi gene hastalanıp ara verdiler.
  4. arkadaşlar genellikle yabancı dizi takip eden biriyimdir ama bir şu diziye başlayamadım nedeni ise birçok karakter etrafında dönüyor olay ? genellikle tüm fotolarda tyrion'u görüyorum başlamak için biri bir sebeb verirse arşivliyim izlemeye başlıcam :D boşuna kotada doldurmak istemiyorum. en azından tek kişi üzerinden anlatsılsaydı hikaye :P
  5. Bu adamın onlara katılmasının bir sebebi var ve lumeni istiyorlarsa makarovu öyle pohpohlucak tip değiller babası orda olsa bile sonuçta ishigarın en güçlüsünün seviyesinde birçok koruma var 1 2 tane değil bu iş lucy wendy gray'in erzanın oraya dalmasıyla olcak işde değil adamlar farklı bir seviyede öyle arkadaşlık bağı diyipde gaza gelip yenemezler üstelik bunlar üst yetkililer altdaki destek güçlerini bir şekilde halletse bile üstdekileri napcaklar ? laxus birkaç bölüm sonra çıkar kesin oda nekadar güçlendi merak ediyorum ama tüm üyeler güçlenmemiş anlaşılan gelişen olmuş ama belli bir seviyedeler daha teke tek vs'de tartarus üyelerini bile yenemediler düzgünce hep araya giren birileri oldu tartarusa ezik felan diyoruz ama e.n.d yokdu oda orda olsaydı neler olurdu kim bilir. ben bu arc'da ft'nin baya bir ezilişini bekliyorum gerçi 4 5 kişi krallığa sızcak geri kalan görevleri iş ilanlarını almaya devam edicek bu arada avatar arc başladığında bir foto çıkmıştı mangada natsu yarı dragona dönüşmüştü bunun hakkında bir bilgisi olan varmı ?
  6. serena ishigar'a saldırmasın diye batı kıtasına katılmaış olabilirmi ? ishigarın en güçlü büyücüsü ama batı krallığındaki 12 güçlü büyücüsünden biri onun kadar ve ondanda güçlü büyücüler mevcut olmalı 11 Kalkan üyelerini ve ona itaat ettikleri İmparator Spriggan merak ediyorum nekadar güçlüler. bunun sonu zerefe ve özellikle E.N.D bağlancakmış gibi hissediyorum nedense ?
  7. ben diğerlerinide ft üyesi bekliyordum sadece ikisi çıktı olsun buda iyidir hepsi ft üyesi olsaydı abartı olurdu yuri bir slayer olabilirmi ? görmediğimiz bir ırkın slayeri normal bir insan değil bu belli zatende ama sonuçta insan olduğunu düşünüyorum sonradan değişmişse bilemem çünkü makarovda insan olamazdı değilmi :D sonradan geliştirdiği bir büyü ile insanlıgını bıramış olabilir.
  8. Güzel bölümdü konsey başkanı ve 4 tanrıları gördük. sondaki kişi serena olmalı erkekmi kızmı saçından ve isimden kız ama surat biraz erkeksi ? sabah sabah benmi yanlış görüyorum ne :) ve yanlış okumadıysam aziz büyücü sıralamasında 1.mi :D yanlız bu on aziz'den 2.sıradaki konsey başkanı elf tarzı var kulaklarda nedense :)
  9. Berker51

( 26 / 26 ) Juushin Enbu Hero Tales

bu seriyi 2 kere 13.bölümden sonra eng altyazı seyrettim çok güzel dövüş animesi sitede geri kalan bölümü yoktu yeniden çevirilip eklenmesine çok sevindim.
  10. Keşke düşündüğüm gibi olsa zeref natsuyu daha büyük bir düşman için eğitiyor olsa bunun için kötü rolü üstlenmiş olsa herşeyin anası zerefmi aynı kötülüğün anası sigara gibi :)
  11. açıkcası ben mavisden pek birşey beklemiyorum ivana göre lumen ft'nin karanlığı ama mavise göre ışık mavis gibi biri yalan söylücek değil zeref için seni ft durdurcak dedi tartarusla olan savaşı teknik olarak kazanmış görünselerde aslında kaybettiler ve birçok şeyide. zeref acnologia ile savaşırsa nasıl bir etki olur ben onu merak ediyorum veya birlikte çalışırlarsa ve natsu veya diğer slayerler dragon formuna nekadar yaklaştılar oda merak konusu dragon slayerler için geçerli olan kural diğer slayerler içinde geçerlimi god devil için çok kullanırsa gücünü aldığı varlığa dönüşme :D lumen histoire ilizyon olabilirmi dışardan mavis görünüyor ama aktif edilince farklı bir şekle girebilirmi mavisin gerçek bedeniyse tenrou adasında niye bir mezarı var gerçek bedeni değildir çünkü zerefe bunca zaman benim yanımdaydın tenrouda diyordu gerçek bedeni ölü lumen histoire görünüşü düşündüğüm gibi ilizyon olabilir bu mavisin diğer gücünden biri olabilir spin off mangasında mavisin yarattığı ondan başkasının göremediği birisi vardı hep merak konusu bunlar :D benim merakım bu batılılar nasıl vahşi batımı ne :)
  12. Ozaman makarov niye gitsinki kurulduğunda geri gelirdi sonuçta daha öncede lumeni korumak için konsey etherionu salmıştı batı kıtasına şuan konseyin başına geçici biri geçmiş olabilir ama şuan gösterilen bir bakan veya başkan veya koltuk sahibi yok on azizler ise belirsiz eğer kurulmuşsa bile gösterilmedi ama konsey kurulsa bile face artık ortaya çıkmaz eski üyelerle tarihe gömüldü son anahtarda kırılmıştı konsey vardır ama üst rütbeler yoktur etherion ateşleme emrini verebilen sadece koltuk sahipleri ve başkan ve birkaç rütbeli askerin koduyla oluyor denmişti en azından konsey daha toparlananamış yoksa makarov neden geri gelmesin lumen histoire ile tehdit edicekti batı krallığını ama orda tehlikede şimdi
  13. Makarovun yok dediği konsey Başkan ve diğer koltuk sahipleri onların hepsi tartarus savaşında öldü ve etherion face gibi aktif etme yetkilerini bunlar verebiliyor sadece olmadığı için gidip kendi krallığı ikna etmeye çalışıyor hayatını riske edip konseyden yaşayan kişiler Siegrain Yajima Yuri bunlarda ayrıldılar konseyde değil şuan konseyde olan asker bile yok gajeel konseydeydi oda ayrıldı levyle birlikte, mest zaten ft üyesi konseye sızmış biri yaşıyan bir konsey üyesi gösterilmedi hepsi tartarusda yok edildi. bu yüzden artık ne face nede etherion kullanabilir ishigar. sadece 10 aziz büyücüleri var birkaçı onlarda konseyin emrindeki seçilmiş elit büyücüler konsey başkanı değiller. Magic Council Ölü Konsey Üyeleri Bunlar.
  14. Berker51

Hyouka 1. Bölüm (Türkçe Dublaj)

güzel olmuş elinize sağlık çalışma için :good-job-onion-head-emoticon: ama düşündüğüm gibi tr dublaj japon animelerine uymuyor, animeden soğudum :crying3-onion-head-emoticon:
  15. biz bitir diye bekliyorduk iyi mazemeyle toparladı eyw hiro :D 730 lonca karanlık loncalarda dahil bunların birleşimi ile krallığı kurmuşlar önceden işgal edememişler etherion vardı ama konsey olmadığı için ne face ne etherion var :) şimdi işgal edebilirler ishigal'ı lumen histoire ne biçim birşeyki batı kıtası bunun için savaş başlatsın ve makarovun dediğine göre her biri normal büyücüde değilmiş 5 6 loncalık iş değil bu alvarez olarak bilinen güç ne lonca sayısı olduğunu sanmam çok tehlikeli diyor (herhalde askeri güce deniyor alvarez askeri eğitim + büyü gücü pro diyebiliriz askerlerden oluşan büyücüler) :) bizim kıtada dragon slayerler vardı zamanla tanrı slayer ve devil slayer çıktı ama batı ülkesinde tanrının kendisi ve slayerleri olabilir ama merak ettiğim bu serena bir yermi yoksa tanrı bir kadınmı ? yoksa 18 yakumo tanrısından birimi gerçi sanırım onların her birinin ünvanı savaş tanrısı olarak geçiyor yada natsunun yendiğinin ismine özel lakap :) neyse yavaş yavaş genişliyor manga umarım ortalarında ipi koparmaz. tartarus arcdan sonra ara veya filler gelmesinde xD
  16. yeni bir kıta tahminimiz doğru çıktı ve bu kıta ile dünyanın 4/2'si olursa diğer kıtalarda çıkarmı sizce ? ve çıkarsa bunlardan ne tür büyücüler ve ne tür slayerler çıkar bilmediğimiz bir nesil slayer çıkarmı ? yada bu çıkan kıta son kıtamı olcak eğer diğer 2 kıtada çıkıcaksa serinin hikayesi bizim düşündüğümüzden daha uzun yani bir one piece yarısını kaplar final olarak :D bu arada bizimkilerin kıtası ney oluyordu ? doğu kuzey güney ? doğuydu herhalde ama ( batı olarak sadece bu arbaless krallığı yoktur herhalde sonuçta fiore krallığı gibi oda ama o daha büyük
  17. E.N.D büyük ihtimal tartarus tekrar kurabilir zaten bir devil slayer nekadar güçlü olursa olsun power up alırsa alsın E.N.D yenemez bu kişide zerefi yenmek için yaratıldıysa ve mükemmel bir etherious olduysa ve gücü dragonla birleşirse iyice imkansız oluyor. Grayin gücü belli silver atlas flamenin alevlerini dondurdu ama atlas flamede o küçük gücü ile tüm buzları eritti natsunun bile eritemediği buzları yani dragon ile bile aralarında büyük fark var. e.n.d ile gray vs yapıcak ama bu tek taraflı olur :D aynı mard geer gibi.
  18. Aslında natsunun tanrının alevlerinide kullanması gerek birkere kullandı dahada kullanmadı neden laxus gibi olmadı aynı gajeel gibi emdi alevleri ama birkere kullandı :S dragon gücü olmadığındanmı acaba bana göre e.n.d ile natsu farklı kişilikler ama aynı bedendeler bende öyle düşünüyorum ying-yang tarzı dengeliyorlar birbirlerini ama umarım e.n.d olduğunda narutodaki gibi konuşmayla ağlamayla ikna olmaz sinir oluyorum o müthiş gücü konuşmayla ikna etmelerine :P natsu büyük birşey saklıyor eminim tam 1 yılda sürmesi eğitimi beni çok meraklandırıyor :D
  19. Berker51

Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?

Eyeshield-21
  20. demekki zeref okadar bir King Kong Olmuş :D sonuçta bunladar daha önce yenememişki e.n.d yaratmış farkındaysan Lanet kullanıyor lanetide ilk bulan e.n.d yani en son doğan e.n.d olduğuna göre lanetide o buldu ondan önce ne kullanıyordu büyümü kullanıyordu bu etherious şeytanları ? ve natsu için acımasız kötü ve en güçlü demişti gücü anlarımda acımasız kötü beni heycanlandırdı umarım naruto tarzı konuşma yaparak onu kurtarma gibi birşey yapmazlar kendini kaybedip sonra lucy veya başkası konuşma yaparak geri getirmez animelerde en nefrettiğim bu tarz konuşmalar Dragon force için natsu belkide tamamlanmamıştı demişti natsu içinde bu durum olabilirmi adam daha kontrol edemiyor bile sonuçta forceye ulaşabilmesi için o büyü gücü olması gerek bunun için ilk destek etherion yemişti ikinci günahın alevlerini almıştı jellal'dan ama üçüncü kez girişinde bir güç aldığını hatırlamıyorum acaba igneel çıktığı içinmi daha rahat olabiliyor ozaman sting ile rogue'da etkilemeli belkide onlardada ejderleri olduğu için tamamlanmamıştır. belkide etherious tarafıyla alakalıdır şuan natsu yarım diye düşünüyorum nedense.
  21. dragon force mod'da var unutmayalım o ve etherious birleşirse rakip yok adama ama ben dahada güçlü olduğunu düşünüyorum savaş tanrısına tek attı adam :) igneel içinden çıktığı için diycem ama sadece bu değildir farklı bir eğitim yapmış laxus'da merak ediyorum oda güçlenmek istiyorum dedi lacrima ile nekadar güçlencek acaba ve laxus'sun yaptığını natsuda yapabilirmi acaba onun gücünü kullanıyor sonuçta ? neyse bölüm isminde yeni bölümdeki isim god serena belki bir yerin veya tapınağın ismi olabilir yada düşündüğümüz gibi bir tanrı'nın ve üstelik kız sanırım isimden belli :) ama bu 18 yakumo tanrısından farklı daha güçlüdür herhalde veya 18'liden biri.
  22. Zeref iyi birisi ama artık yaşama değer vermicek savaş ilan etti 7 yıl bizimkiler mühürlüyken düşünmüş ve karara varmıştı mavisede bunu söyledi ilerde natsu ile gray kesin kapışcak ama natsu bu haldeyken bile fena güçlü birde e.n.d olarak uyanırsa ateşi nasıl olur bilemem her slayer kendi ırkını yencek diye birşey yok dragon slayerler dragon bile yenemiyorlar güçsüzdüler düşündüğüm gibi şeytanlar dragonlardan güçlü olabiliyor en güçlü dragonlar diye düşünüyordum hüküm sürmeleri felan ama zerefin yarattığı şeytanlar normal şeytanlardan farklı acnologia bile e.n.d yok etmek istiyordu sonuçta etherious şeytanları zerefi yok etmesi için yaratıldı ama hiç biri başarılı değildi e.n.d haric ama kesin birşey var e.n.d dirilmesi için büyü gücü gerekmiyor bunu anladık mard geer'in söylediği tüm büyü gücünü kullansanız bile e.n.d mührü kırılmaz ya natsu kitapla iletişime geçicek yada zerefte bunun anahtarı var ben natsunun iletişime geçmesiyle olur diye düşünüyorum ama e.n.d kötü biriyse zeref kendini ona yok ettirdikden sonra kötü birini dünyada neden bıraksın orda uyuşmayan birşey var zeref yok olunca e.n.d yok olurmu çünkü zerefi yenicek kadar güçlüyse hiç kimse e.n.d yok edemez kaç tane devil slayer gelse bile :) mard geer için bile dragon ve devil slayer birlikte çok zor yendiler.(gerçi ona pek yenmek denilmez :) )
  23. Gerçekten karışık bir durum geçmişte yapılan savaş ve neden şimdi harekete geçiyor makarov gene soru üstüne soru çıkardı sensei'miz. ve çok güçlü bir krallık diyordu bunca zaman niye çıkarmadı kesin diğer kıtalarıda 100 200 bölüm sonra çıkarır 4/2 çıktı :D ama benim en çok beklediğim GOD Serena ?
  24. Güzel bölümdü Gelecek Bölüm God Serena yeni bir tanrı çıkıyor sanırım ve yanlış anlamadıysam yeni bir kıta çıkıyor ve batıda ? arbaless krallığı :P bu arada zerefin bir lafı aklıma takıldı natsuya önce senmi yoksa e.n.d hanginiz yanıma geleceksiniz derken nedemek istedi natsuyla e.n.d tek kişi değilmi neden farklı kişilermiş gibi bahsetti ?
  25. Berker51

One piece Manga Tartışma (SPOİLER içerir)

ace ve beyazsakal öldüyse herkes ölür :D şaka bir yana ace gibi bir sonu olabilir luffy için kolunu vermiş adam ilerde dövüşde yapabilir luffyle sonuçta sözleri var ama luffy için canını vermekten çekinmez onda roger'ı görmeside bahanesi xD
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.