Jump to content

AdminSlayer

Üyeler
  • İçerik sayısı

1032
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

14

AdminSlayer kullanıcısının paylaşımları

1. Beklentiyi yüksek tutmak için senin de bir çizgiye sahip olman gerekir. Buradan zeki olabileceğin kanısına varıyorum. Bol bol kötü esprilerine rağmen :D
  2. zeki olmadıktan sonra isterse Miranda Kerr olsun, fark etmez B)
  3. Dış görünüşünüz sizin elinizdedir. Güzel görünmek çevrenizdekilere saygıdandır. Saçı başı dağınık gezen bir kıza bakmam evet, çirkin giyinen bir kıza da bakmam. Tabi her insan da doğuştan mükemmel güzellikle doğmuyor. Kastettiğim şeyi anladınız işte. Giyim, bakım falan. (Gerçi ben hiçbir kıza bakmıyorum ama, yorum olsun dedim) PS: Pelin, ben sende bayağı kendimi gördüm. Bir an kontrol etme ihtiyacı duydum, "benim yorumum mu bu acaba" diye :D
  4. AdminSlayer

Kızlar ne tarz erkekleri sever?

Aşıksan vur saza, şoförsen bas gaza
  5. AdminSlayer

Kızlar ne tarz erkekleri sever?

Bu konuyu yıllar önce kapatmıştık biz ya, kadınlar acımasızdır. Körü öldükten sonra badem gözlü, keli de öldükten sonra sırma saçlı yaparlar ama onlar ölmüşlerdir artık. Admin konu kilit. Atarlandım ben yine
  6. AdminSlayer

Steins Gate Araştırması

takılınca felç ediyor adamı forum. Bak sabaha kadar çalışacağım mesela şimdi. Beni çeneye tutarsanız ben iptal :D
  7. AdminSlayer

Steins Gate Araştırması

Zevkle tartışılabilecek konular :) Arada bakıyorum foruma. Güzel konu görünce dayanamıyorum :) gideyim? :D
  8. AdminSlayer

Steins Gate Araştırması

"Zülkarneyn kelimesi Arapçadır. Zü, tanımlık (e)l ve karneyn kelimelerinin birleşmesinden meydana gelmiştir. Zü, sahip ve mâlik demektir. Karn ise boynuz, perçem, tepe, zaman, güneş anlamlarına gelir. Karneyn, karn'ın tesniyesi yani iki tanesi demektir. Buna göre Zülkarneyn kelimesi iki boynuz sahibi şeklinde tercüme edilir." -Wikipedia Buradaki yorumun yanlış olduğu kanısındayım. Nitekim Karn, boynuz anlamına geldiği gibi zaman anlamına da geliyor. Bu durumda Zü-l-karn-eyn, "iki zaman sahibi" anlamına gelir ki bu bir zaman yolcusuna delalet eder. Bu gibi bir sürü hatalı yorumlandığına inandığım ayet var. Basit bir örnekle; Kıyamet öncesi çıkacak Deccal için bir ayette şuna benzer bir cümle geçiyor. "Bir ayağı dünyanın bir ucunda, diğer ayağı diğer ucunda, tek gözlü, insanları kötülüğe çekecek" gibi, ezberlememiştim ayeti. Alimler bunu bildiğin böyle tek gözlü bir dev olarak falan yorumluyorlar :D Bunun çok açık bir şekilde medya olduğu ortadadır. İnternetin, medyanın ayağı her yerdedir. Tek gözlüdür, kameralar olsun, monitörler olsun. Ve alenen kötülüğü yayıyor. İllüminati kavramı da bunla birebir özdeşleşiyor. Zülkarneyn meselesine gelince http://tr.wikipedia.org/wiki/Z%C3%BClkarneyn, şurada "Kuran'da bahsi geçen ayetler" bölümünü okuyun. Ye'cüc ve Me'cüc'ün ortaya çıkmasıyla insanlar benim tabirimle "Zaman Yolcusu"ndan yardım isteyecekler ve o da onlara metal bir bariyer yapmalarını önerecek. Kuran'da yecüc ve mecücKehf Suresi 93.-99. ayetlerde seddin yapımı şöyle anlatılır: 93 - Nihayet iki dağ arasına ulaştığında, onların önünde, hemen hemen hiç söz anlamayan bir millet buldu. 94 - "Ey Zülkarneyn!" dediler, "Ye’cüc ve Me’cüc bu ülkede bozgunculuk yapıyorlar. Bizimle onlar arasında bir sed yapman için sana bir vergi vermeyi teklif ediyoruz, ne dersin?" 95 - O da şöyle cevap verdi: "Rabbimin bana verdiği imkânlar, sizin vereceğinizden daha hayırlıdır. Siz bana beden gücüyle yardımcı olun da sizinle onlar arasında sağlam bir sed yapayım." 96 - "Demir kütleleri getirin bana!" Zülkarneyn iki dağın arasını demir kütleleriyle doldurtup dağlarla aynı seviyeye getirince: "Körükleyin!" dedi. Tam onu bir ateş haline getirince, "Bana erimiş bakır getirin de üzerine dökeyim." dedi. 97 - Artık o Ye’cüc ve Me’cüc’ün, ne seddi aşmaya, ne de onda delik açmaya güçleri yetmedi. 98 - Zülkarneyn: "Bu, Rabbimden bir rahmettir, bir lütuftur, dedi. Rabbimin tayin ettiği vakit gelince, bunu yerle bir eder. Rabbimin vâdi mutlaka gerçekleşir." 99 - O gün, yani kıyamet günü onlar deniz dalgaları gibi birbirine çarparak çalkalanırlar. Sûr’a da üfürülür, insanların hepsini bir araya toplarız. Enbiya Suresi 96.-97. ayetlerde seddin yıkılması şöyle anlatılır: 96- Nihayet Ye’cuc ve Me’cuc’ün sedleri açılıp her tepeden dünyaya akın etmeye başlarlar. 97- Ve doğru vaad vaktinin yaklaştığı sıra, işte o zaman, kâfirlerin gözleri birden donakalır, "Eyvah, bizlere! Biz bundan tam bir gaflet içinde idik, daha doğrusu kendimize zulmettik!" diyecekler. Burada son 2 ayette setin yıkılacağı işaret ediliyor. O zamanlar daha elektrik bile yokken insanlara olaylar derinlemesine anlatılsaydı beyinleri yanardı herhalde. Bu yüzden mecazi hikayelerle yorumlamaya açık bırakılmış. Neticede Deccal medyadır desen o dönemde kimse bir şey anlamazdı. Günümüzde anlaşılabilir. Şahsen Ye'cüc Me'cüc deyince aklıma bilim kurgu bir savaş geliyor. Bu arada Steins Gate en sevdiğim ilk 3 animeden birisidir. Bir çok teorisini mantıklı bulurum.İyi araştırılmıştır.
  9. AdminSlayer

Steins Gate Araştırması

Adamsın. Böyle üyeleri öpesim geliyor. Bir sonraki forumun enleri konusunda bu arkadaşa "En araştırmacı" ünvanı verilsin.
  10. AdminSlayer

2 Yıllık Merhaba.

Ezgi'den uzak dursan iyi edersin, tehlikelidir. Bu arada oyun ve animasyonla uğraşıyorum derken üretiyor musun tüketiyor musun?
  11. AdminSlayer

Kuroko no Basuke Sapığına Hapis

Adam uzun süredir hastaydı zaten. Kalktı çizmeye devam etti. Saygı duymalı. Hem öldürürsek seri yarım kalır :D
  12. AdminSlayer

Kuroko no Basuke Sapığına Hapis

Ben de HxH'nin yapımcılarına siyanürlü mektup yollayacağım.
  13. AdminSlayer

Hunter x Hunter 2011 Animesi Bitiyor

Yanlış hatırlamıyorsam mangada bir açıklama vardı onla ilgili. Ging bütün kayıtlarda gizlemiş kendini. Normalde avcılar başarılarına göre yıldız alıyorlar. Ging çok rahat 3 yıldız olabileceği halde bütün başarılarını kayıtsız bir şekilde yaptığı için yıldızı yok. Onun dışında en güçlü 5 avcıdan biri olduğu da seride geçti. Netero öldüğüne göre sanırım en güçlü odur.
  14. AdminSlayer

Varsa Şekliniz, Cosplay'e Bekleriz

O tarihte yoğun olmazsam gidebilirim. Yine de işim belli olmaz benim.
  15. AdminSlayer

( 147 / 147 ) Toriko

Gençler Toriko'yu çevirin, aman aksamasın. Şeker gibi, lokum gibi anime. İzlesin genşler
  16. Ruka kalıpsızın tekidir. Biraz delikanlı ol lan! Bu arada şayning fingır çoğoş.
  17. AdminSlayer

Üye Albümü

Dedi fukara kadın...
  18. Şu ara Toriko'ya sardım. Yağ gibi akıyor anime. Tavsiye ederim genşler
  19. AdminSlayer

Bıyık FC

20. AdminSlayer

merhaba

Ben de Barbagosu
  21. AdminSlayer

Selam ^^

Forum Ali Osman kaynıyor :D Bir Ali Osman daha var. Senin adın Ali Kemal Osman olsun B) Hoşgeldin, iyi eğlenceler
  22. AdminSlayer

Merhaba :)

İnşallah abi
  23. AdminSlayer

Varsa Şekliniz, Cosplay'e Bekleriz

Ben geleceğim ama cosplay yapmayacağım sanırım. Vakit ayıramadım o işe
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.