Jump to content

Foto Manga Denemesi

panda78

Önerilen İletiler

FotoManga'da neyin nesi diyenler için geçenlerde aklıma gelen birşey bilmiyorum Dünya'da başka örnekleri var mı, FotoManga tabirini de ben uydurdum bu arada bu tarz çalışmalar var mı varsa başka bir adı mı var bilmiyorum, neyse FotoManga nedir derseniz FotoManga Manga'nın Animesinden alınan sahneler ile yeniden yapılmış hali diyebiliriz.
Aşağıda Tonari no Seki-kun mangasının ilk bölümünün tarafımdan yeniden yapılmış FotoMangası var, bir bakarsınız.

Tonari_no_Seki-kun_volume_1_cover.jpg

Tonari no Seki-kun 01: http://www49.zippyshare.com/v/ZCaXu9Y9/file.html

Merak edenler için Manga'dan bir iki sayfa:

4Z9ooQ.jpgEz2d9n.jpg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İlginç..Mangaya farklı bir açıdan bakmışsın, alternatif fikirleri değerlendirmek gerekir :) Benim düşüncem fotomanga denilen bu olayda animedeki sahneler birebir olarak geçildiği için konu açısından pek zengin olmaz.(Yani manga ve animeleri yapanlar kendi istediklerini yaptıkları için olayları ve karakterleri kendi isteklerine göre yönlendirirler.Ama burda ise sahneler aynı olarak geçildiği için konuda çok farklılık olmaz) Ancak küçük değişiklikler yapılsa (mesela karakterlerin hareketleri veya olayın geçtiği yerin değiştirilmesi gibi) karakterleri ve olayları değiştiren kişi kendi hikayesini oluşturabilir.Ancak bu sefer de fotomanga özelliğini kaybeder.Umarım anlatabilmişimdir :) Ama fikrin kötü değil bunu da belirteyim.Sen çalışmalarına devam et belki ilginç şeyler ortaya çıkar ;)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mangası olmayan Animeler var, onlara bu şekilde Manga hazırlanabilir, ya da Mangası olan ama Manga'da geçmeyen Filler, özel bölümler gibi Animelerde bölümler var onlarda bu şekilde mangalaştırılabilir, benim bu denemeyi yapmamdaki esas amaç manga'nın ilk bölümünün kötü durumda olmasıydı, bu şekilde Animeden sahnelerle yeniden düzenlemenin güzel olacağını düşündüm, bu şekilde kötü durumda olan Animelerin mangaları daha iyi bir hale getirilebilir ve bu şekilde Mangalara olan ilgi ve alakada arttırılabilir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Mangası olmayan Animeler var, onlara bu şekilde Manga hazırlanabilir, ya da Mangası olan ama Manga'da geçmeyen Filler, özel bölümler gibi Animelerde bölümler var onlarda bu şekilde mangalaştırılabilir, benim bu denemeyi yapmamdaki esas amaç manga'nın ilk bölümünün kötü durumda olmasıydı, bu şekilde Animeden sahnelerle yeniden düzenlemenin güzel olacağını düşündüm, bu şekilde kötü durumda olan Animelerin mangaları daha iyi bir hale getirilebilir ve bu şekilde Mangalara olan ilgi ve alakada arttırılabilir.

Hmm.Ben bu açıdan düşünmemiştim,iyi fikirmiş o zaman :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.