Jump to content

Gamaran Tanıtım (manga)


Recommended Posts

Yazar ve Çizer : Nakamaru Yousuke

Durum : Süper bir şekilde devam etmektedir

Tür : Aksiyon,Macera,Komedi,Tarihi,Dövüş sanatları,Shounen

bence gayet hoş bir manga, tahminim yakında animesi çıkar :wub:

buradan alıntı yaptım = http://forum.donanim...71870390/tm.htm

Ilk olarak Manganin kısaca konusu ;

Edo Dönemi’nin ortalarında, güç sahibi olmaktan başka hiçbir şeye inanmayan dövüş ustalarının sürekli savaş halinde oldugu bir ülke vardır. Bu ülkenin ismi Unabara’dır, diğer adıyla Şeytan’in Ini…

Unabara Lordu Washitzu Naosata, tahtının varisini seçmek üzeredir. Bu nedenle 31 oğlunu yanına çağırır ve onlara en güçlü dövüş ustalarını bir araya getirip bir turnuvada dövüştürmelerini söyler. Her çocuk bir adet dövüş ustası getirebilecektir ve en güçlü dövüş ustasını bulan tahtın varisi olacaktır.

[image][/image]

Lordun 28. oglu olan Naoyoshi, uzun uğraşları sonunda sadece bir efsaneyi takip ederek Ogame Dojo’suna ulaşir. En güçlü dövüş ustasını ararken karşısında 14 yaşinda bir çocuk bulur. Fakat bu çocuk göründüüü gibi kolay lokma değildir.

Ogame Teknigi’nde ustalaşmıs olan Gama isimli bu çocuk, Naoyoshi’nin tam aradiğı dövüşçüdür ve veliaht Gama’ya teklifini sunar: Kendisi Unabara’nin yeni lordu olacak, Gama ise en güçlü dövüş ustasi olduğunu ispatlayacaktır. "

Not : Bu özeti okuyup , klasik hikayeler diye düşünüp ilginizi kaybetmeyiniz zira manganin ilerleyen bölümlerinde sizleri çok şasırtacak gelişmeler meydana gelmektedir.

Kisisel konu özetim ;

------ Öncelikle edo döneminde geçen mangada birçok farklı dövüş tekniklerinin öğretildigi dövüş okullari vardir. Bu okullardan biriside Ogame Okuludur. Bu okul hikayemizin ana okuludur dersek yanılmış olmayız. Zira bütün olayların Ogame okulunun geçmişi ile alakası vardır. Manganin ilk bölümlerinde Unabara Lordu tarafından düzenlenecek ve kazananın taht ile ödüllendirileceği bir turnuva düzenlenir. Bu turnuvaya lordun 31 oğlu davet edilir ve kendilerinden her birinin bir dövüs ustasini tutarak diger tüm veliaht adaylarini yenmesi istenir böylece veliaht ve ayni zamanda en iyi dövüş okulu belli olacaktır. Fakat her şey göründüğü kadar basit değildir (Bu bölümü daha fazla açıklamak istemedim çünkü ağır spoiler olabilir, zaten ilerleyen bölümlerinde olayları yavaş yavaş kavramaya başlıyorsunuz.).

Düzenlenen bu turnuvaya unabara kentindeki bir çok okul katılmıştır. Bunlardan biride Ogame okuludur. Aslında ilk etapta sadece Gamaran isimli karakterimiz lordun 28. oğlu olan Naoyoshi'nin adamı olarak katılır. Fakat sonrasında işler daha karışık ve sinsi bir hal alınca diğer Ogame okulu üyeleride bu turnuvaya dolaylı olarak katılmış olur. Gamaran bu turnuvada belli bir süre diğer tüm okullara karşı tek başına savaşmaktadır.

Ve bu noktadan sonra ise mangadaki isler bir hayli karışmaktadır. Turnuva , Ogame okulu , Muhoo Okulu ve bir çok entrika üzerine şaşırtıcı gelişmeler meydana gelmektedir. Bu yüzden Özeti burada kesmek durumundayım spoiler olmaması için.

Manganin çizimlerine gelirsek gayet çizimleri gayet iyidir. Karakterler ise kesinlikle mükemmeldir.

DÖVÜS OKULLARI VE BASLICA ÜYELERI

Ogame Okulu;

Resmi ekleyen

Sembolü iki kılıç taşıyan kaplumbağadir.

Bu okul hikayemizin ana okuludur. Özette dediğim gibi okulun geçmişinde yaşananlar ve ilerleyen bölümlerde meydana gelen olaylar bu okulla alaklıdır.

Ogame okulu Karakterleri ;

Oizumi Kamedan Bou - Kame Sensei

Resmi ekleyen

Kendisi Ogame okulunun lideridir.Jinsuke Kurogane'nin babası ve Gama Kuroganeninde dedesidir. Geçmişte okulun liderliğini oğlu Jinsukeye verip sonrasında okulun başına gelen olaylar yüzünden pişmanlık duymaktadır.

Gama Kurogane

Resmi ekleyen

Jinsuke Kurogane'nin oğludur. Babasının okula ve arkadaşlarına yaptıklarından sonra tek gayesi babasını öldürmektir. Sengoku Iori'nin öğrencisidir. Bu karakterin gelişimi bir hayli güzel. İlerleyen bölümlerinde Lordun 28.oğlu tarafından turnuvaya davet edilir ve ilerde çok yakin arkadaş olurlar. Gama onu kurtarmak için hayatini defalarca tehlikeye atmıştır.

Ichinose Zenmaru

Resmi ekleyen

Ichinose ailesinin bir ferdidir. Abisi Ichinose Kai'dir ve abisinin Jinsuke Kurogane'ye katılmasını kabullenememiştir.Küçüklüğü Gama ile beraber geçmiştir. Kılıcı ise hayvani büyüklüğe sahip olan "Kutaragi Sadanaga"dır.Gama ile birlikte mükemmel bir gelişim kaydetmektedir.

Hikayemizin gama'ya göre daha komik karakteridir.

Sengoku Iori

Resmi ekleyen

Iori manganın en makara karakteri olmakla beraber , ogame okulununda en güçlü karakteridir kısacası hayvani bir güce sahiptir. Jinsuke Kurogane'nin ilk öğrencisidir. Ve amacı Jinsuke Kuroganeyi geçip onu yenmektir. Bu karakterimiz mangamıza "Sakura Shinnojou" ile birlikte biraz geç katılmasına rağmen bana göre kısaca manganın en önemli karakteridir. Jinsuke Kuroganenin yapmış olduğu katliamdan önce ona düello teklif edip yenilmiştir.

Sakura Shinnojou

Resmi ekleyen

Ogame Okulunun İori gibi güçlü 2. karakteridir. Örnek aldığı hocası "Myouga Tessai" nin Jinsuke Kurogane tarafından öldürülmesinin ardından oda diğer Ogame üyeleri gibi intikam peşindedir. İori'ye göre biraz daha kuralcı ve hiçbir şeyin Ogame okulundan daha öncelikli olmadığını düşünmektedir. Ayrıca ilerde ogame okulunun liderliğini alacaktır.

tumblr_m9l3y5SCEp1rf6ja1o1_1280.jpg&t=71870390&size=1&bound=&border=0&resolution=0

MuhouOkulu;

http://images3.wikia...uhou_Symbal.png

Simgesi 4 elmasın birleşmiş şeklidir.

Ogame okulunun düşman okuludur. Okulun kurucusu bir zamanlar Ogame okulunun başkanı olan ve okulda büyük çaplı katliam yapan Jinsuke Kurogane'dir. Bu okul sayı , yönetiliş ve güç bakımından en güçlü okuldur. Bu okul askeri sistemle yönetilmektedir.

MuhouOkulu yönetim piramidi ; http://images1.wikia...n_ch068_p06.png

1- Jinsuke Kurogane

2 - Danışmanları (Ogame okulundan kendisine katılanlar)

3 - Jinsuke Kuroganenin Kişisel Korumaları

4 - Komutanlar.

5 - Üyeler - Müridler

Muhou okulu Karakterleri ;

Jinsuke Kurogane

k7un7.png

Piramidin ve manganın en yüksekteki herkesin ulaşmaya , yok etmeye çalıştığı en güçlü karakterdir. Zamanında babası Kame Sensei tarafından Ogame okulu lideri seçilmiştir. Fakat bu liderlikten sonra dünyayı fethetmek vaadiyle Ogame okulunda kendisine katılmayı reddeden herkesi katletmiştir. Ancak ben dünyayı fethetmekten ziyade sakladığı farklı bir amacının olduğunu düşünmekteyim. Sengoku Iori ilk öğrencisidir. Gamanın babasıdır. Muhou okulunun korumalarından biri olan Ranmaru'nunda hocasıdır.

Danışmanlar

Kujou Mario

http://b1302.hizlire.../16/l/k7ux4.jpg

Baş danışmandır. Ogame okulundan Jinsukeye katılanlardan birisidir. Aslında Tessai ve Shinnonjou 'ya yakındır , fakat Jinsukeye katılmıştır. Ve bu olayı Shin kabullenemez.

Ichinose Kai

http://b1302.hizlire.../16/l/k7v1n.jpg

Zenmarunun abisidir ve Ogame okulundan Jinsukeye katılanlardan birisidir.

Murasame Riko

http://f1302.hizlire.../16/l/k7vcw.png

Diğer danışmanlar gibi oda Ogame okulundan Jinsukeye katılmıştır. Ogame okulunda gamayı her zaman yenip dalga geçmiştir. Jinsukeye katılmış olsa bile Ogame okulundaki arkadaşlarını sevmektedir. Kılıç tekniği ise "Mutlak Defans"'tır.

Kuryuu Ango

http://f1302.hizlire.../16/l/k7vn1.png

Daha önce Guan okulunun lideridir ve Jinsuke Kuroganeye katılmıştır. Mangada danışmanlar arasında en güçlü olanı olarak lanse edilmiştir. Sengoku Iori'nin kaleye tek başına saldırmasının ardından aralarında kişisel bir husumet başlamıştır. Nerdeyse tek gayesi Sengoku Ioriyi öldürmektir.

Tsukikage

http://images4.wikia...a/Tsukikage.png

Danışmanlardan bir diğeri ise Tsukikage'dir. Manganın en sinsi , gizemli ve bir o kadarda pislik karakteridir. s16.gif

Jinsuke Kuroganenin Kişisel Korumaları

Itou Ranmaru

http://images4.wikia...s/0/0a/Itou.png

Jinsuke Kuroganenin yetiştirdiği öğrencisidir. Jinsukeye uğrunda ölecek kadar bağlıdır. Gama ile aralarında husumet vardır.

Diğer korumalar hakkında yeterli bilgi olmadığından dolayı diğerlerinin sadece resimlerini koymakla yetinmek durumundayım.

Tüm Korumların bulunduğu resim ;

http://d1302.hizlire.../16/l/k7w3p.jpg

Evet kendi hazırlamış olduğum Gamaran manga tanıtımım burada bitmiş bulunuyor. İleriki manga bölümlerinde farklı bilgiler elde edersem bu konudan yayınlamaya çalışacağım. Umarım beğenmişsinizdir. İyi forumlar

Not : Manganın 103. bölümüne kadar olan kısmı Mnaki adlı çeviri grubu tarafından türkçeye çevirilmiştir. 103.Bölüme kadar Türkçe okumak için ;103

Diğer yeni çıkan bölümlerini ise "mangafox.me" ' den takip edebilirsiniz.

Edited by Barış Dönmez Baryshx
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.