Jump to content

Anime değerlendirmeleri hakkında

Ghettosan

Önerilen İletiler

Arkadaşlar saatlerdir forumda geziniyordum bir konu ararken o kadar sayfa açmışım ki animeler, hakkında yaptığınız yorumlar, falan filan uzar işte bu şekilde konuları da açmışım ve okuduğumda çok ilginç şeylerle karşılaştım gerçekten bir animeyi övmek veya kötülemek adına söylüyorum kasıtlı yaptığınız çok belli oluyor aynı animenin üstünden 2 örnek vererek açıklayacağım bunu;

Örnek 1-) Demiş ki profilinde ecchileri çok severim ecchi hayranıyım. High school dxd efsane animedir nesini beğenmiyorsunuz.

Örnek 2-) Oda profilinde ecchileri sevmem demiş sonrasında anime tartışması konusuna Dxd çok saçma yazmış.

Gerçekten ben mi anlayamıyorum durumu yoksa siz mi anlayamıyorsunuz bilmiyorum. Eğer bir tür sevmiyorsan izlemezsin genelde kendini onu izlemeye zorlayıp hayatımdan 1 gece kaybettim falan demenize gerek yok yani insanlar oralarda yaptığınız yorumlara göre gidip anime izliyorlar ve herkes boş değil ben işsizdim oturdum profillerinize falan baktım ama oradan görüp direk gidip izleyenler var hani siz neler düşünürsünüz bilmiyorum ama en azından kendi sevdiğiniz tür üzerinde izlediğiniz animelere yorup yapsanız çok güzel ve sağlıklı olur forumdaki bilgi akışı gibi geliyor bana.

Not: Animeye 10/7 verirdim ama berbat gibi bir yorum gördüm bundaki amacı hiç çözemedim ben şahsen :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hani buna nerde karşılaştın tam anlamadım ama şunu şöyle açıklayayım...

Anime seyredecek kişi foruma değilde siteye giriyor.Çok nadiren yeni giren arkadaşlar yada forumda ki kişiler anime izlemek istediklerinde soruyor.Bunun için zaten konusuda var.Hani bir diğeride şu; insan bir animeyi sever yada sevmez bu onun şahsi problemi...Şunu anlarım One Piece-Naruto gelmiş 300'e 500'e adam kalkıpda bu animeye laf söylüyorsa eee izleme arkadaş o zaman denir ama 12-13 bölümlük animelere diyorsa o kişinin problemi.Profillerine koyuyorlarsa da onların özeli sonuçda ^_^ Çok fazla insanların etkilendiğini düşünmüyorum.Ben SAO 'nun sonunu beğenmedim diye sen beğenmeyeceksin diye bir kaidede yok  :ph34r: Sitede video altlarına yazılan abidik gubidik yazılar yersiz yorumlar bence daha çok insanları etkiliyor... ;)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Genelde böyle başlıklarda görüyoruz adını :)

Sen beğenirsin ben beğenmem ya da alışmak için beğenmediğim bir türe başlarım 

Yorum yapmak isterim benim gibi insanlar izlesin ya da izlemesin diye zaten yorum yapmanın amacı da bu.

Sanırım siteden bahsediyosun. Sırf eleştiri olan yorumları dikkate alacak insan bişey izlemesin zaten.

''çok güzel ya da çok kötü'' yorumlarına bakıp izleyip izlememek sana kalmış.

Niye sevdiğini niye sevmediğini yazdıktan sonrası ne seni ne beni ilgilendirir. Bence böyle bir konunun açılması dahi gereksiz

Ekleme : OP'i izlemeyi çok istedim ama bir türlü sevemedim bunu da kendimce açıkladım bence vakit kaybı dedim. Bir başkası da çıkıp çok güzel seri bence çok iyi şunu şunu sevenler düşünmesin izlesin dedi. Bu kimi ilgilendirir ki??

Düzenlenme: KomşununOğlu tarafından
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hani buna nerde karşılaştın tam anlamadım ama şunu şöyle açıklayayım...

Anime seyredecek kişi foruma değilde siteye giriyor.Çok nadiren yeni giren arkadaşlar yada forumda ki kişiler anime izlemek istediklerinde soruyor.Bunun için zaten konusuda var.Hani bir diğeride şu; insan bir animeyi sever yada sevmez bu onun şahsi problemi...Şunu anlarım One Piece-Naruto gelmiş 300'e 500'e adam kalkıpda bu animeye laf söylüyorsa eee izleme arkadaş o zaman denir ama 12-13 bölümlük animelere diyorsa o kişinin problemi.Profillerine koyuyorlarsa da onların özeli sonuçda ^_^ Çok fazla insanların etkilendiğini düşünmüyorum.Ben SAO 'nun sonunu beğenmedim diye sen beğenmeyeceksin diye bir kaidede yok  :ph34r: Sitede video altlarına yazılan abidik gubidik yazılar yersiz yorumlar bence daha çok insanları etkiliyor... ;)

Hayır demek istediğim neye beğenmiyorsun ben beğeniyorsam sende beğeneceksin değil olay :D anlatmak istediğim ecchi sevmem diyip ecchi izleyip berbat demiş birisi de sormuş kaç verirsin diye 10 da 7 ama berbat demiş. Forumda karşılaştım onuda söyleyeyim bu arada ben mesela yeni seri seçecek iken araştırıyorum hem siteyi hem burayı o şekilde başlıyor. İnsanların kendi sevmediği bir şeyi eleştirmesini anlamlandıramadım olay ecchi eleştirmesi değil sadece bu arada :D 

Genelde böyle başlıklarda görüyoruz adını :)

Sen beğenirsin ben beğenmem ya da alışmak için beğenmediğim bir türe başlarım 

Yorum yapmak isterim benim gibi insanlar izlesin ya da izlemesin diye zaten yorum yapmanın amacı da bu.

Sanırım siteden bahsediyosun. Sırf eleştiri olan yorumları dikkate alacak insan bişey izlemesin zaten.

''çok güzel ya da çok kötü'' yorumlarına bakıp izleyip izlememek sana kalmış.

Niye sevdiğini niye sevmediğini yazdıktan sonrası ne seni ne beni ilgilendirir. Bence böyle bir konunun açılması dahi gereksiz

Ekleme : OP'i izlemeyi çok istedim ama bir türlü sevemedim bunu da kendimce açıkladım bence vakit kaybı dedim. Bir başkası da çıkıp çok güzel seri bence çok iyi şunu şunu sevenler düşünmesin izlesin dedi. Bu kimi ilgilendirir ki??

Daha çok okuyucu olmak hoşuma gidiyor gözüme batanları yazıyorum yada bence yanlış gördüklerimi diyeyim. :D

Olayın ana noktası sevmediği bir seriyi kendi inatla seyrediyor sonrasında çok kötü ama 10 da 7 diyor sitede zaten çok fazla var onlardan bahsetmiyorum onlar aşmış kendini ben forumdan bahsediyorum  bu arada :D 

Op yi izlemeyi çok istedim ama bir türlü sevemedim demişsin mesela oradan gidiyim sen izlememiş nedenini açıklayıp zaman kaydı demişin zevkine karışmıyorum zaten ama adam oturuyor kendine acımadan zevk almadan izliyor kaç verirsin diyor izlenebilecek puan veriyor ama berbat diyor hani sevmediğin bir türü eleştirmesine anlam veremedim. Kendimden örnek veriyim Naruto hiç izlemedim çünkü çok fazla göründü her zaman gözüme yük olarak geldi izlemek o yüzden eleştirmiyorum ama ne kadar biliyorsun ki eleştireceksin dersen de anlatmak istediğimin birazı burada izlerken zevk almadın olaya dalmadın ki eleştiresin hani :D Ne kadar anlatabildim bilemiyorum ama öyle şeyler işte :D 

Edit: Dediğin şey benim meka animeler için geçerli idi ben alışmak için bir iki izledim kimisini sevdim kimisini sevmedim ama yan konulardı bunlar yani. Konusu direk tek bir şeyin üzerine oturmuşken shounen sevmiyorum diyip 1-12 full fight olan bir anime izlemenin mantığı yok diye düşünüyorum :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

En güzeli 1-2 site admini alıp bu boş yorum yapanların kökünü kazımak :D

Dediğim gibi keşke herkes sebebini de söylese biz de bilsek (belki bize göre önemsiz bir şeydir takıldığı nokta) naparsın herkes eleştirmen değil ama herkes eleştiriyor :)

Ben fark ettikçe Halil abiyi bilgilendiriyorum zaten :D 

Eleştirsinler onda sıkıntı yok ama eleştirirken dikkat etsinler istiyorum. Mantıklı bir eleştiri yapmasını istiyorum sadece olayda o aslında temelde veya dediğin gibi nedenini söylesin :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben fark ettikçe Halil abiyi bilgilendiriyorum zaten :D

Eleştirsinler onda sıkıntı yok ama eleştirirken dikkat etsinler istiyorum. Mantıklı bir eleştiri yapmasını istiyorum sadece olayda o aslında temelde veya dediğin gibi nedenini söylesin :D

Bence söylemesin çizim falan neyse spoiler'a çok açık bir toplumuz :D

Çoğu animenin altına " Abi x karekteri öldü ben bırakırım seriyi yada Böyle baş karakter mi olur bütün kızlara şey etti falan " :ph34r: O nedenle kısaca finali beğenmedim işleyiş kötüydü diyen insanları seviyorum :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence söylemesin çizim falan neyse spoiler'a çok açık bir toplumuz :D

Çoğu animenin altına " Abi x karekteri öldü ben bırakırım seriyi yada Böyle baş karakter mi olur bütün kızlara şey etti falan " :ph34r: O nedenle kısaca finali beğenmedim işleyiş kötüydü diyen insanları seviyorum :D

Şöyle bir spoiler örneği veriyim encodedu ile ilgilendiğim animeden Hamatora The Animation dediğine örnek

Dedektif art öldü anime çıkalı 1 saat oldu yani siteye koyalı herkes art ölmemeli falan yazdı allahın bir kulu bile spoiler kullanmadı :D

İşleyiş kötü olur beğenmezsin ben beğenirim o farklı şey ilk şeyde dediğim gibi ecchi sevmiyor ecchi eleştiriyor shounen sevmiyor shounen eleştiriyor ve bunlar hani yan konu gibi de değil direk animenin türü o olan seriler için geçerli yani :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şöyle bir spoiler örneği veriyim encodedu ile ilgilendiğim animeden Hamatora The Animation dediğine örnek

Dedektif art öldü anime çıkalı 1 saat oldu yani siteye koyalı herkes art ölmemeli falan yazdı allahın bir kulu bile spoiler kullanmadı :D

İşleyiş kötü olur beğenmezsin ben beğenirim o farklı şey ilk şeyde dediğim gibi ecchi sevmiyor ecchi eleştiriyor shounen sevmiyor shounen eleştiriyor ve bunlar hani yan konu gibi de değil direk animenin türü o olan seriler için geçerli yani :D

Ahahaha sana çok daha ironik bir şey söyliyim...

Siteye reset mi ne atılıp One Piece'in  resmine diğer üyeler eklenmişdi.Adamın biri diyor ki

" Bu ne ya spoiler yedim ,Ace'in şeyinide koysaydınız"

İnsan diyor git kendini boğazdan at ama -.-

PS: Şey kısmını sansürledim  :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ahahaha sana çok daha ironik bir şey söyliyim...

Siteye reset mi ne atılıp One Piece'in  resmine diğer üyeler eklenmişdi.Adamın biri diyor ki

" Bu ne ya spoiler yedim ,Ace'in şeyinide koysaydınız"

İnsan diyor git kendini boğazdan at ama -.-

PS: Şey kısmını sansürledim  :P

İnsanoğlu garip varlık :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.