Jump to content

Morgion

Üyeler
  • İçerik sayısı

831
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

8

Morgion kullanıcısının paylaşımları

1. Morgion

İnsanı Düşünmeye En Çok Sevk Eden Animeler

Listeye nasıl bir yorum yapsam bilemedim. Animeye başlarken bir saygım vardı mağlum ırka, seçimlerine düşüncelerine. Yada genel olarak insanların anime zevklerine. Ama bu anket sonuçları cidden saçma. İndex ne abi ya, turşu suyu koy daha iyi. Güncel etkisi vs demiyeceğim ciddi olarak son dönemde izleyici kitlenin sorunu var iyice cıvıdı. Seçimleri cidden bozdu, eskidende kötüydü ama azda olsa mantık kurup açıklayabiliyorduk. Neden söyleyebiliyorduk, güncel etkisi, izleyenlerin yaşının etkisi ama cidden bu listenin bir açıklaması yok. Listede doğal olarak beyin yorucu seriler var, arayada trolemeye yönelik seriler var bildiğin. Yorum yok beyler, ölmüşler gömenleri yok.
  2. Trigunla beraber eski serilerin o mesaj verme çabasını takdir ettim. Yeni serilern saf aksiyon yerine böyle bir çabası olsa keşke

1. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Bu serininde ilk başları sıkıcı be yiğit

3. Morgion

En Cool Kadın Anime Karakterleri

Güncel serilern etkisi yine kendini göstermiş, Mikasa dışında ilk 10da olmayı hak edicek karakter yok ki tüm serileri genelersek onunda yerini zor buluruz. İndex serisinin karakterleri gereksiz yer almış. Aynı tip karakterlerden ilk olmasına rağmen sonlarda yer alırken bazıları ortada yer almış. Tek farkları birinin daha popüler olması. Listeleri oylamayla falan yapıyorlarsa yapmasınlar bence. 5-6 kişi belirlensin onlar bu tür şeylerin listesini hazırlasın.
  4. Morgion

"Anime bir hataydı."

Konuda yazılanları oku tavsiyem sadece başlığa bakıp sözü yüzeysel algılayıp yazma derim. Bu sözü söyleyen adam myazaki animeyi sanat haline getirip ilk oscarı kazanan kişi. Bir nedeni var bunu demesinin. Anime yapan insanlar zamanında bir tercih yapıyor güzel sanatlarda ve tercihlerini bu alan için yapınca algıları çok farklı oluyor doğal olarak. Ki myazaki ömrünü verdi
  5. Morgion

"Anime bir hataydı."

Animasyon bölümü isteyen biri olarak, bu ülkede okuyupta mezun olduğun garanti iş ve bok gibi para kazanabileceğin en iyi bölümdür diyebilirim. Güzel sanatlar sakat ama ondada yüksek lisans sonra üniversitede soru sorulunca baş salayan arkadaş olursun. Bende senin gibiydim 10. sınıfta spora başladığım vakitlerdi, özgüven gelmişti. 11. sınıfta ise millet yiğit dışarı çıkalım demekten millet bıkmıştı. Sonra zaten etrafımda pek insan kalmamıştı. Ama özelikle beden gibi derslere dikat ederdim, sosyaleşeceğin güzel yerlerdir, yada okulda maç falan olunca öğlen araları vs. Onun dışında oturur tableten anime ve resim çizerdim. Derstede izinliydim aynı şeyi yapardım. Şu an açıktayım ve desen kursuna gidiyorum. İstediğim bir şeyi yaptığımdan olsa gerek asosyal olarak bilinen ben, aşırı sosyal olarak tanımlandım kursta vs belirli ortamlarda. Yani demek istediğim biraz klişe olacak ama eğitim sisteminin boktanlığı ve istemediğin şeyleri normalmiş gibi yapman eve gelince rahatlamana sebep veriyor. Konuya döneceksek myazaki bunu 2 sebepten demiş olabilir. Adam bir çizer ve şu an eğitim alan benim bile kafamda ki soru animasyon anime çizgi film gibi işlerin piyasa işi olması görünmesi. Myazaki gibi adamlar animeyi sanatsal yapan insanlar, her yaşa hitap eden nadide eserler verdiler. Ve sonuç nedir, her yıl çıkan birbirinin kopyası aksiyon serileri. Ecchiye takmıyorum çünkü ecchinin amacı belidir, ama ciddi seri yapıyorsan bir şeyleri adam akılı yap. Ecchileri izlerim ama koltuğa oturduğum da şu aklımdan geçer bunu gülmek için izliyorum. Bunu yapmıyorsanız ve ciddi ciddi izliyorsanız sorun sizde kusura bakmayın. Ama misal bu senenin çok popüler olan seriler tg, akame gibi serileri izlerken ciddiyetimi koruyorum peki sonuç? Değişik bir konuyla aynı boku ısıtıp önümüze koymak.(Bu konuyu özelden istediğiniz kadar tartışırım) Bakıyorum eski serilere, daha anime o kadar gelişmemişken piyasa işleri o kadar fazla değil, sürekli ilginç seriler çıkıyor. Ve güzel konuları işleyip sana bir mesaj verme gereği duyuyor. Zaten asıl sanat amacı gütmesi gereken filmlere değineceksek anime filmlerinde piyasa işi örnekler nadirde olsa son dönemlerde çok fazla. Yani evet anime çöp
  6. Morgion

En son oynadığınız /bitirdiğiniz oyun ?

Dishoneredı bitirdim çok kısa yapmışlar, birde grafik olarak gözler yandı biraz. Büyü kısmıda düz olmuş. Ama genel olarak bakarsak güzel bir suikastçi oyunuydu zevk aldım baya
  7. Morgion

Bir günde ortalama kaç bölüm anime izliyorsunuz?

Şu an yemek yerken izliyorum 20 dakika diye yada abd komedi dizileri. 1-2 yıl kadar önce 60 bölümse anime 2 günde bitiriyordum.
  8. Morgion

En Beğendiğiniz Oyun ...

Piyasadaki nerdeyse bütün online oyunları oynamış, oynamasa bile göz gezdirmiş biri olarak cevabım türlere göre olur. Mobada eğer öğrenirsen ki bu süreç sancılı olacaktır önceden moba tecrüben ne olursa olsun fark etmez dota 2 en iyisidir. Tabi blizzardın yeni mobası fena durmuyor. Yeni bir sistem getirdiği hale oyuncular tarafından anlaışlmamış ve yapımcılarının düşük bütçesi ve oyunla olan ilgilerinin çok düşük olmasından dolayı yeterli ilgi görmemiş age of wulin diyebilirim. Millet farklı tarz istiyorum dedi adamlar yaptı, ki 4 ay oynadığım bir oyundur, keşke işi az oyuncu olmasından paraya dökmeseydi. 4 ay oynadım aylık vip paramıda verdim yinede karakterim oyunda ki çoğu özeliğe sahip değildi. Fps olarak tartışılır pek haz etmem bu oyun türüne kalite olarak battlefield falan deyip geçerdim ama cs daha ağır basıyor gibi.(Açık dünya fps tpleri daha çok seviyorum ama cs oynuyorum) Para vericem diyorsanız wow ve gw2 derim. Wowta millet uçtu ona bir şey yapamayız ama gw2nin yapısı gereği 3-4 ay size güzel haz verir.
  9. Morgion

Güncel seri izlemek(Yazıyı okuyun)

Fiilerların amacı mangaya yaklaştığında farkı açmaktır. Naruto dışında ticari amaç güden kalmadı fiiler olarak. Oda serinin bitmesi yüzünden kaynaklanan bir olay. Ki güncel serilerden bazıları tamamen fiiler bile olabiliyor yinede çok izlenebiliyor. Ticari olay şöyle oluyor bahsetiğin uzun serilerde db serisi ilk seride bitmeliydi. Adamın planı buydu ama büyük bir baskı var ortada devam etirmesi yönünde o yüzden saçma sapan güçler çıkardı. Op başta 5 yılı bir seri olarak tasarlandı ama sürekli ilk sıraları görünce serinin daha geniş konulara yayılması istendi. Çoğu manga başta finali tasarlamıyor zaten ama bilinen büyük seriler emin ol bşatan beri büyük bir tasarım sahip, okuyucu veya izleyici bunu hisediyor. Mesela narutoda ilk o uluslar köyler açıklandığında vay be 500 bölüm rahat işlenicek konu var dersin(Her ne kadar işleyemesede) Ama bleachte bunu hisedemiyorsun o yüzden japonyada saygı görmeyen bir seri. Ama sürekli gizem barındırıyor. O yüzden başta çok izlendi, hele aizen sagasında tadından yenmedi final arcta fena değil. Ama kırıklık oluştu bir kere. Farklılıkları diğerlerine göre ağır basmış olayını yine optan örnek vericeksek dünyanın en klişe konusu korsan. Veya naruto japno mitleri ve ninja japonlar için aşırı klişe, yani teorine katılmıyorum. Bir seriyi iyi yapan konuyu işleyişidir. Misal hxh karınca arcında artık bitti demiştim, güç olarak üste çıktılar bundan sonra seyir zevki düşer diye söylenmiştim. Ki mangakanı saçma sapan yılık araları olması yine söylerim ömrünü kısaltı diye. Hsdk, tog gibi uzun shoenen serileride var aksiyon olarak ama bilinmezler pek.(Gerçi tog webtoon) Ama kendi çaplarında saygınlığı fazladır. Sao zaten novel önceden hikayesi vardı. Yani adam baştan bugünkü haline geliceği tasarlanmıştı. Popüler oldu ondan sıvadıya örnek değil sao. Veya knb daha ilk bölümlerden nereye gideceği beliydi. He sao o kadarda değildi 8de 9da beli oldu. Bir seri size en baştan syir zevkini dorukta yaşatıyorsa o seriden umut beklemeyin. Çünkü iyi bir konu başta ince işlenir sık dokunur buda sizi sıkabilir. Bu yoksa o seride sürekli üstüne bir şeyler ekleyerek devak eder ve konu sıvar güncel serilerin kötü yanıda bu. Sadece çizimde değil çizim olsa Production I.G
  10. Anime ve mangaya başladığımdan beri merak ettiğim bir konudur, sadece dizi izlediğim zamanlarda güncel veya yeni çıkmış diziler özelikle takip edilmezdi, bu yüzden midir bilinmez yeni çıkmış seri kötüyse kötü ortalamaysa ortalama olarak değerlendirilirdi. Ama nerde bir forumda sitede görsem hep yeni ve güncel serilerin çok fazla tartışıldığı(sadece güncel değil kastım tabi ki güncel şey tartışılır ama daha 2 bölümü çıkmış serinin sayfalarca tartışıldığını gördüm ki seri alaydı sadece) Bu gazdan mıdır bilinmez yeni seriler ne kadar boktan olursa olsun 2. sezon garantisi vermeye başladılar. Az çok animasyon olmasından bir mantık kurulabilir, sonuçta sürekli görselik gelişiyor ama anime izleyen insanlarda bu çok abartı cidden. Ki işin ironik yanı mangalarda ise seri baya bir ilerleyince adı duyulur hale geliyor, mangalarda pek çizim önemseyene rastlamadım. Buda ilk teorimce çizimin animelerde konudan daha önemli görünmesi olabilir. Yinede mangada da güncel serilerin aşırı bir popüleritesi son zamanlarda görünmekte. Azcık özgün ve her yıl çıkan moe loli ecchi harem klasik saçmalıklarından az özgün bir yapım çıkınca ortalama bir seri bile olsa en iyi seri ilan edilir hale gelebiliyor. Sao,Snk,Akame, tokyo ghoul,knb gibi.(Bu serilere kötü demiyorum ki içlerinden kötü gördüklerim yok değil ama ortalama veya ortalamanın üzerinde seriler) Ama çizimi kötü olanlardan örnek vericeksek vakti zamanında hxhnin yeni serisi çıktığında adı bile bilinmezken kenarda köşede 3 büyükleri aratmıyacak kalitede belki bazılarından kaliteli bir seri diye savunur haldeydik(İlk bölümlerinde) Ki bu serinin adının çok fazla duyulmaya başladığı vakitler karınca arcının başlarıydı. Önceden hayalet takımı olaylarında da ad yapmadı değil. Aynı şekilde gintamayı izlemek için saatlerce yer arıyorduk hiç bir sitede adam akılı çalışan izleme linki yoktu. Ki bu seri de daha geçen senelere nazaran anca adı duyulmaya başladı. Güncel serilerin takibi fazla iken asıl güzel seriler izlenmiyor veya çizim gibi özelliklerden çekici gelmiyor. Peki sizce bunun asıl nedeni nedir?
  11. Morgion

Merhaba ! (Yeniden)

Gto bakemonogatari gibi ecchi seriler var. Türüne göre serileri değerlendirme :/ Tabi en popülerlere bakıp ecchileri o zanetme huyu var. O tür ecchilerden iyi olan to love ru var sadece. Üste dediğim gto en büyük efsanelerden biridir. Bakemonogatari serisi ise anime kalite kavramını değiştiren üstün bir seridir. Zombi desu ka gibi yaratıcı komik serilerde var. Kill la killde ecchi sayılıyordu veya tengen. Neyse uzatmadan seri kaliteliyse yaoi bile olsa şans verilmeli. Nasıl aksiyon shoenen seinen shojo joseinin bir ton klişe örneği varsa(Buna güncel sevdiğiniz serilerde dahil ;) ) echininde var. Neyse bende yeni başladığımda ecchileri gereksiz görürdüm o yüzden hakta vermiyor değilim. ama güncel serileri sevme olayı, o kadar sağlam efsanevi seriler varken. Konusu açasım geldi he merhaba başlığıydı hoş geldin.
  12. Morgion

2014'ün En iyi 30 Animesi

Hacı yanlız ecchi seri yok orada, yazmasada içinde echhi ögesi olan var ama oda seinen ögesi olduğu için. İlk 4 absürt komedi serisi ilk seri slice serisi aynı zamanda meccha ve seinen seriler var. Sonra moe seriler var her zamanki gibi. Tabi unutum kan aksiyon polisiye vs yoksa ecchi oluyor sizin için ecchi bu serilerin dışında kalanlar diğerleri ise yaşça büyük veya kendini büyük hiseden olgun insanların serileri
  13. Morgion

Anime klişeleri

14. Morgion

Listeyi kimin yaptığı söylensin de en azından boş boş yorumlar okumayalım.
  15. Morgion

Kardeşim şöyle açıklayayım; 3 yıldır her sene çıkan ve saçma sapan sebeplerden balon gibi şişirilen seriler yüzünden kahroldum desem yeridir. Hele 2012de benimde balon olarak şişirdiğim sao beni hayal kırıklığına uğratmasına rağmen bu kadar göklere çıkarılması dokunmuştu, çünkü insanlarda kalite anlayışı beni üzdü. Ben anime ve mangaları eğlenicek seriler olduğu kadar kaliteyide koruması taraftarı biriyim. Bir aralar hala da süren moe akımı vardı, hep listelerde orta sıraları bu seriler çekerdi, hatta başı çeken serilerde hep moe tarzı çizmeye başladılar. Anime manga aleminin kanseri olarak görülen bir akım bu. Ve son iki senedir sırf vahşet kan korku gibi ögeler var diye konu işleyişi adaptasyon gibi şeyleri önemsemeyip, bu seriler en iyisi abi ya, nasıl başta olmazlar onu bıraktım nasıl listede olmazlar gibi söylemleri mangayla bağımsız olması(Ki bu manga okuyan kitle için çok fazla önemli), artık izleyicinin birbirine benzeyen her yıl çıkan badas karakterlerin olduğu aksiyon serilerine tav olmaya başlaması. Açıkçası birinin o seriyle başlaması ve o seriyle animeyi sevmesi beni pek ilgilendirmiyor(çünkü bende sao ile animeyi sevdim ve şu an en çok sövdüğüm seri) Bu aynı oyun oynuyorsan, her yıl çıkan aksiyon oyunlarına benziyor. Her yıl çok fazla abartılan 1-2 ay sonra yüzüne bakılmayan aksiyon oyunları çıkar, yani popüler müziklerle bir tutmamak lazım bu olayı. Çünkü listede gördüğün üzere sandığımız gibi popüler değiller ;) Sevilen seriler ama 2-3 yıl sonra çıkan serileri gördükçe sende fark ediceksin, her sene çıkıyor bu seriler diye tepki vericeksin. ama o listede gördüğün başı çeken seriler cidden orjinal bir kurguya sahip, iyi karakter işleyişi ve iyi bir hava yakalamış seriler. Benimde listede görmek istediğim seriler vardı terör gibi ama tepki veremiyorum çünkü bu tür listelere etki eden etmenler çok fazla. Bunları tartışmamız daha mantıklı Edit: Bak canlı örnek, manga okuyan kişinin düşünceleri.
  16. Morgion

Yaşla alakası olduğu kadar yokta, listede her zamanki gibi ortalarda moe akımı var başlarda komedi ve hayatan kesit serilerine önem verilmiş. Aksiyon kurgusundan daha zordur komedi yapmak. He hiç bir değeri olmayan klişe komedilerden bahsetmiyorum. Ama anime olarak tercih edilen ile manga olarak istenilen çok farklı. Animasyon kalitesi uçmadığı sürece aksiyon korku gerilim savaş konulu seriler ön plana çıkmıyorlar. Yada konusu çok özgün olmadığı sürece. Mangayı boşverip animenin kendi başına buyruk gitmeside sevilmeyen bir olay. Mesela beelzebub,fma1,ae no exorcist mangayı okumayanlar için güzel anime olarak değerlendirilir. Ama mangayı okuduğunda animeye çok fazla söversin, aynı seriden daha iyi konuya sahip naruto fflerini okudukça olan etki gibi :lol: Orda dikat ederseniz gelmiş geçmiş enç ok satan mangalarda ilk 10 da olan efsanevi seri jojo bile sonları görüyor veya gayet orjinal konuya sahip space dandy,pshyco pass veya kısmen orjinal konuya sahip no game no life serileri de sonlarda. Siz ize gelmiş sao,tokyo ghoul, akeme ga killden bahsediyorsunuz açıkçası populer kültürün esiri olduğunuzu düşünüyorum. Ne kadar bol seri bitirmiş arkadaşım varsa bu serileri cidiye alınmayacak kaliteli aksiyon serileri veya ortalama olarak adlandırdı. İlk 3e bakıcaksak(4.yüde ekleyelim) komedi bakımından güzel, eğlendiren klişlelerden uzak veya klişeleri güzel yorumlayan seriler. Demek ki izleyici artık her yıl çıkan ani çıkış yapan aksiyon serilerinden bıkmış.(Jojo bile) Ve bu yüzden bu tür seriler başı çekmiş. Barakamon ise komedi olduğu kadar, gayet güzel hayat dersleri veriyor yani konusunu iyi anlatıyor. Karakterleri ve analizleri çok iyi.
  17. Morgion

Sizce En Güçlü Anime Karakteri Kim?

Tengen toppa gurren lagan iki tane galaksiyi alıp elinde top gibi yuvarlayıp süpernova saldırısı yapan galaksileri duracak yer olarak kulanan büyüklükte robotlar. Onu boşverdim kim olursa olsun herkese tek atan one punch man var.(Kim olursa olsun fark etmez, manganın konusu adamın tek atma gücü)
  18. 100bin kere wılfteam diyesim geldi neyse 5. yılınız kutlu olsun, sisteminizi oturtalı çok oluyor, sırtınız yere gelmez. Umarım ilerde dahada büyür etkinlikler yapan bir site haline gelirsiniz.
  19. Morgion

En İyi ve En Sevdiğiniz Ecchi Serileri!

Golden boy ve to love ru(Normalde sevmem böyle abartıyı ama gereksiz aksiyona girmeden tamamen absürte vurarak ve vücut ölçülerini abartmadan kaliteli çizimi sunduğu için severek izlemişimdir) Pek ecchi sayılmasada ecchi diye geçiyor=Gto ve monogatari serisi
  20. Morgion

Asosyal Olmanın İyi ve Kötü Yönleri

Asosyal olmak iyi veya kötü olarak sınıflandırılamaz. Çünkü bu senin seçimin değildir, zamanında sosyal ortamda kendini beli edebilseydin bu tür sorunlar olmazdı. Aynı sürekli sınıf değiştiren birinin arkadaşlarıyla aktifken birden yanlız bir tip olması gibi. Asosyal olmanız bir seçim değil bir eksiklik, belirli nedenlerle daha çok internete tvye kitaba herhangi bir hobiye bağlanabilirsiniz. Belki kendinizi sürekli o dünyalarda hayal edersiniz. İlk sayfalarda güzel bir tespit gördüm asosyal insanlar agresif olurlar. Sosyal ortamınız yok mu?Kendinize güveniniz tam oturmadı mı? Spor yapın, bu forumda çoğu birey daha 18 yaş altında ve gayet bir takımda spora başlayabilirler. Belki o ortamda kendi çıkışınızı sağlayabilir veya başarılar kazanarak kendinize güveninizi artırabilirsiniz. He asosyal olmaktan yanlızlığı tercih edenlerde vardır. Kendimden örnek vericeksem başarılı bir yüzücüydüm, şu an ise grafik okumak için kursa giden bir öğrenci aynı zamanda fitness yapan biriyim. İnsanlarla iletişim içindeyim sürekli bir yerlere davet alırım, kızlarlada iletişimim gayet iyidi. Ama ne dışarı çıkar gezerim yada kalabalığa girerim, onlarca kişinin önünde sporumu yaparım ama bir metrodaki kalabalık beni gerer. He zamanla o davetler o arkadaşlar gitti. Ömür boyu beni davet etmicekler sonunda pes edicekler sonuçta. Ama burda ince nokta sosyal biriyken artık saçma sapan sadece güldürmek amaçlı kurduğum arkadaşlıkların bitmesini gerektiğini düşünmem. Şu an bile insanlara sosyal bakışım sahte, ne dediğini duymasam veya dinlemesem bile, onaylar veya gülerek geçiştiririm. Benle aynı şeyleri seven bir arkadaşımla bile görüşmeyi sevmem. ama bir arkadaş grubuyla pek çekinmem çünkü odak noktası 2 veya 3 kişi değilde daha fazla. Neyse uzatmadan sosyalik insani bir ihtiyaçtır insan kendini yanlız olmaya alıştıramaz. Yanlız olmayı sevmek asosyalik değildir ama burda yanlızım zanedenlerin çoğunun sosyal bakımdan eksik olduğunu düşünüyorum. Sosyal olmayı becermeden yanlızlığın tadı olmaz :)
  21. Morgion

MangaTR

Foruma pek yazmasamda siteyi şöyle bir inceleyince övmeden tutamadım kendini. Sitenin arşivinin düzeni çok iyi, manga sayısı artıkça dahada güzel olacaktır. Dizayn olarak çok sevdim sitenizi, reklam terchi etmediğinizden çok ferah olmuş. Genişlediğinde ve hiti artınca umarım bu durum başka yönde değişir. Şimdiden başarılar iyi bir gelecek görüyorum sitenizde.
  22. Morgion

En İyi Çizime Sahip Mangalar

Sümkürdüm ben güldüm, Allahta seni güldürsün kardeş foruma gireyim dedim bunu gördüm neşem yerine geldi
  23. Ayda 2 kez foruma girip 10 daka göz gezdirip, neyin kafası bu deyip çıkmak.

24. Morgion

Archeage

Üniversite sınavına oyun oynayarak hazırlanan biri olarak oyunu tanıtayım bari dedim. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KppVuoN7p6E Oyunun sağlam bir hikayesi var. Oynadığım online oyunlarda hikayesini nadir okuduğum oyunlardan; http://forum.archeagetr.com/showthread.php?tid=2038 Zaman ayırıp oynayacaklara okumasını öneririm. Oynarken bazı şeyleri daha iyi kavramayı sağlıyor. Mesela nuiye büyük bir saygı var, insanları kurtaran 12 meleğin en güçlüsü, ayrıca kötü tanrı nuinin gücüne sahip olan iyi bir melek. Kendini insanlar için ceheneme hapsediyor. Seçilebilir 4 ırk var. Irklar batı tipi insan elf ve asyalı kedi olarak ayrılıyor. 30 levelden sonra birbiri ile savaş içinde oluyor ırklar. Karşı harita 50 levelden sonra guildlerin kale kurup savaşması amaçlı kurulmuş yerler. Harita olarak kuzey tarafı daha yeşilik açık ve ferah. Doğu ise 26 levelerde gördüğüm o japon tapınakları dışında hafif çölümsü veya tepelik yerlerden oluşmakta.(Her yer çöl değil öyle yine açık alanlar ama daha kurak alanlar var.) Pirinç tarlalarına rast gelmeniz mümkün. Doğunun şehirlerinde cami benzeri yapılar ve askerleri kafa kesen tiplere benziyor. Batı ise klasik orta çağ toprakları, askerler bildiğin asker Oyun da level almak sıkıcı peşin peşin söyleyeyim, ben bir arkadaşla beraber görevleri yapıyorum ancak öyle dayanılır oluyor. Grind çok fazla ve görevler bitince daha fazla o görevi yapabilirsiniz. Mesela 12 tane yaratık kestiniz 6 tane daha kes görev ödülü artıyor exp de tabi. Genelikle bu fazlalığı yaparım, yapmanızı da öneririm. Zaten 30 levelden sonra ortak map olduğundan barış yoksa görev imkansız hale geliyor. Oyun asıl son level olunca veya patron alınca başlıyor. Güzel ev yerleri kapılmış, haritalar çok fazla olduğundan ev yeri bulursunuz ama iyi bir yer beklemeyin. Patron yoksa ev yapamıyorsunuz ama oyun içi patron parası hal olur. Oyunun ticareti gelir götürle oluyor. Normal binek yerine eşek edinmelisiniz. Sırtınıza yük alıcaksınız eşekle hızlanıyorsunuz diğer binekler yürümenizden daha yavaş hale getiriyor sizi. Bu yükleri zeplinlerin kalkış saatine denk getirip hava yoluyla. Veya oradan geçen araçlarla. Ben kalabalığım kendime güveniyorum diyorsanızda hız botu yapıp, karşı adaya götürüp daha yüksek para kazanabilirsiniz. Karşı ada güvensiz tabi malı çalıp bedava para kazanmak isteyenler olacak. Ve baya bir deniz yolu kat ediceksiniz.(Denizler büyük haritada hazine avcılığı gibi olaylarla da girişebilirisiniz.) Ben şehir içi zeplinle yapın ticaretinizi derim. Yada kyprosa serverında vindictive giuldi var katılın 20 gemiyle gidersiniz karşı haritaya.(Tabi bunun için levele sete gemiye patrona aileye ihtiyacınız var) http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=KppVuoN7p6E Şurdan ilerlete ilerleye ticaret sistemini öğrenebilirsiniz. Oyunda guilden çok aile önemli. 8 kişi sınırı var yanılmıyorsam. Kurduğunuz aile evinizde tarıma denizde ki işlerinize(balıkçılık,hazine avcılığı mal götürme) Yapıcağınız keşiflere kadar beraber yaparsınız. Oyunda patronsuz da ticaret yaparsınız açık artırma ile götüreceğiniz malı satın alır daha az karla gelir götür yaparsınız. Ki ben şu anö yle yapıyorum yaza kadar ciddi oynayamayacağım. 2. dönem büyük ihtimal hiç oynayamayacağım. Hafif bir giriş yaparak forum ahalisine oyunu tanıtayım dedim. Oyun uzun ömürlü level atlama dışında derdi olmayan. Paranız olunca araba traktör gibi olaylara bile girişebileceğiniz. Hayvancılık tarımın büyük önem gösterdiği. Ticaretin değişik olduğu bir oyun. En büyük bosta okyanustaki kraken daha kesilmez o yüzden dikkat edin
  25. Morgion

Zevkler ve Renkler

Gunslinger iken çok tartışmaya girerdim, çoğunlukla da fikrini savunamayan, laf söyleyip kaçan veya asılsız idaalara sahip olan insanların düşüncelerini ezerdim. Ban yeme sebebim buydu zaten. Banlar uzaklaştırmalar falan olacaktır elbet ama forumun forum kimliğini kaybetmesinden iyidir düşüncesindeyim. Forumda gördüğüm dolu insanlar var, bu tür insanlarla tartışmak zevkli olacaktır. Galatasaray fenarbahçe facebook sayfasına çevirilmediği sürece sorun olmayacaktır. Sonuçta erdem gibi işsiz bir mod var(Övgüydü bu)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.