Jump to content

Sina

Üyeler
  • İçerik sayısı

884
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

4

Sina kullanıcısının paylaşımları

1. Sina

Yowamushi Pedal Filmi Ortaya Çıktı

Daha iyi bi haber olamazdı yani aşırı mutlu oldum :D :D Zaten neden ara verdiyse, birde ikinci sezonu bekliyoruz şimdi de filmi bekleyecegiz olsun ama beklemeye değer :D
  2. Sina

Merhabalar

Hoşgeldin :D Ahaah spoilerlardan kaçmanın yolu yok :D Türkçe manga takip etmekten kaçın bence :D Tamamlanmışsa türkçe oku :D
  3. Sina

Anime İstek ve Önerileri

Aklıma direk Claymore ve Samurai Champloo geldi. Begenirmisin bilmem. Btooom olabilir sanırım. Her dakika birilerinin öldügü uzun uzun aksiyon animeleri çok yok ki. Ha naruto da çogu kişi ölüyor tabi de naruto yani.
  4. Sina

No Game No Life

Açıkçası sıkıldıgım bir animeydi, bayılarak izleyenleri gördükçe de kendimde bi sorun oldugunu düşünmeye başladım. Zar zor 2 bölüm daha izledim ve dayanamadım :D Güzel bir yanı olabilir ama ben bulamadım o kısımı :D Tabi beğenenlere sonsuz saygım var ama.. bana uymadı bu anime :D
  5. Sina

Anime İstek ve Önerileri

Oha çok büyük hata yapıyorsun, Madoka Magica kesinlikle shoujo degil. KESİNLİKLE degil. Kafayı yedirten bir anime, spoiler vermek istemiyorum ama biri öldügünde öküz gibi ağlamıştım. Zaten çogu insan için en çok kafayı yedirten ve üzen animelerdendir. Başta klasik shoujo büyülü kızlar falan varmış gibi görünüyor ama acayip trajedi, dram. Yani kafayı yedirtmişti bana. Hani olur ya hayatını mahveden nadir animeler, onlardan biridir madoka magica. Ayrıca Onoda'yı nasıl sevmessin ya, o tanrının biz animecilere bahşettigi bir nimet. Yowapeda izlemeyerek de çok şey kaybediyorsun. Kapagına göre yargılama :D Ayrıca dikkat ettimde Zetsuen no Tempest izlememişsin, bir kaybın daha :D
  6. Sina

Anime İstek ve Önerileri

Berker51, Yowamushi Pedal, Kuroshitsuji falan izle. Sana şiddetle Mahou Shoujo Madoka Magica öneririm. Genelde çogunu izlemişsin, aklıma gelen de günceller var :( Ha bide mekakucity actors bakabilirsin.
  7. Sina

Bir Özel Anime Bölümü de Haikyuu!!’dan

Acayip merak ettim :D
  8. Sina

Merhaba ^^

Hoşgeldin, bir sürü ortak yanımız var. (Sende anlayabilirsin yani :D ) Senin gibi bende naruto, one piece harika diye geçinenlerden hoşlanmıyorum, ne kadar o serileri bende sevsem de. :D Ayrıca animede grafik konusuna takılmamalısın, bir sürü güzel konulu animeyi kaçırıyorsun benden söylemesi :D
  9. Sina

Pacific Rim Anime Mi Oluyor?

Sen hepten yanlış anlamışsın, ben sana ne hakkında konuşuyorum sen bana ne diyorsun. Düzgün iş dedigin sadece senaryo. O da başka şeylerden toparlanma ise düzgün iş falan olmaz. Hayır belli bir mecha animenin direk filmini yapsınlar diyorum, tamam ne güzel. Ama birkaç animeden onu bunu ekleyip ap ayrı bir film yapmasınlar. Zaten ben ayrıca başından beri filme gene laf çıkarmıyorum, filmin animeye çevirilmesi benim sinir oldugum nokta. Zaten çok mecha izleyen biri misin bilmiyorum ama tüm mechalar birbirine benziyor, eger ana konusu mecha tarzı bir film veya anime yapmak istiyorsan kendini zorlaman gerek. Öteki türler kadar basit degil. Üstüne üstelik sen birçok noktadan ünlü bir mecha serisine benzeyen bir filmi animeye çevirirsen bas baya özentisi olur. Açıkçası türkiyede mecha seven yok ne demek istedigimi çogu kişi anlayabilir mi bilmiyorum.
  10. Sina

Matrix hiç izlemedim bilmiyorum, ayrıca farkındaysan ben izleme demiyorum, oradan buradan birşeyler alıp senaryo yapmaları hoş olmuyor diyorum, üstüne de filmin animesini çıkarmalarını kınıyorum. Ben ya filmlerin tamamen orjinal yada tamamen benzedikleri seriye sadık kalmasından yanayım. Farkındaysan zaten tamamen All You Need is Kill romanından yapılan Edge of Tomorrow hoşuma bile gitti diyorum. Önce düzgün yorumlamak lazım. ^_^
  11. Sina

Güldürmeyin ya, Pacific Rim resmen evangelion'dan alınmış gibiydi. Hani size 15'den fazla benzerlik sayabilirim. Hatta şimdi düşündüm de bu kadar benzerlikle bile evangelion'un yanına bile yaklaşamaz. Sadece eva degil gundam'a falan da benziyordu. Genel olarak 80 ve 90'ların mecha animelerine benziyordu. Hani film bir yere kadar iyi de anime yapılırsa cidden evangelion karışımı orjinallikten uzak bir yapım olur, öyle görülür. Cidden yapmayın. Animelerin, mangaların falan filmlerle harmanlanmasına karşı degilim Edge of tomorrow gibi birşeyler yapsalar aksine mutlu olurum. Ama böyle o animeden şunu alalım bu animeden bunu katalım olarak yapılan filmler gözümde düşüyor.
  12. Sina

Oh Harro! ^^

Dersem o zaman ben ifşa olurum :D
  13. Sina

Oh Harro! ^^

Hoşgeldin :D Aramızda aşırı bi benzerlik var ama söylemem :D
  14. Sina

Herkese Merhaba !

Tekrardan hoş geldin o zaman ^^' Ayrıca mecha animeleri seviyorsan harika birisin bana göre, kesin iyi anlaşırız. :D
  15. Ayda iki bölüm biraz kötü ama sonuçta anime olsun diye yapmıyorlar, belirli bir yıla özel yapıyorlar. Her şey eskisi ile aynıydı, sadece çizimler daha detaylıydı. Güzeldi ya. Küçükken izledigimden pek birşey hatırlamıyorum, iyi geldi bu :D
  16. Sina

MMO/RPG/FPS/MS Edinimleriniz

Eskiden, çok eskiden bagımlısı oldugum bir oyundu, Airrivals diye. Mmo türüydü, uçaklarla oynanması aşırı dikkatimi çekmişti. Oynarken nedense çok eğleniyordum, taraf seçip oyunu oynadıgınız bir oyundu. Yani tarafınızın başkanı bile vardı ve oy ile seçiliyordu. Hani genelde ben mmo sevmem, sürekli kas level atla falan sinir bozucu bi iş. Belirli bir seviyeye gelemedikçe savaşlarda etkin olamayıp düşürülüyordun, hal böyle olunca hoş olmuyordu tabi. Onun dışında paralı itemler her oyunda oldugu gibi bu oyundada bir güzel mahvediyordu oyunu. Neyse geçelim oralar hiç hoş degildi. Karşı tarafla sürekli savaşlar düzenlenirdi. Genellikle geminin özelligine göre saldırıya falan geçerdin. Ben daha çok destek tipi olan tank gibi bir gemi ile oynardım. Eglenceliydi, en güçlüler bile zor düşürüyordu. Ve oyun kesinlikle yetenege bağlıydı, hani ne kadar iyi oynarsan o kadar saldırılardan kaçabiliyordun. Kendi gemimin özelliklerini seviyordum geriye falan da gidiyordu (çok da önemli degil neyse :D ) Biraz takım oyunu önemliydi. Portal tutmalar falan vardı. Karşı tarafı engellemeye falan çalışıyordun. Bide oynadıgım şeye göre yerlerin, önemin falan degişiyordu. Hoşdu ya, çok eğleniyordum. Tabi artık hiç mmo oynamıyorum o ayrı.
  17. Bende biraz gif paylaşayım :D Biraz abarttım sanırım ama sonuçta Barakamon bu :D Kendimi durduramıyorum :D Tamam bu da son,
  18. Sina

Visual Novel ile ilgili

Visual noveller oyun sayılır, çünkü hikayeyi kendin yönlendiriyorsun. Yani olacakları kendin belirliyorsun. Romandan farkı bu. Türkiyede visual novel oynayan az, zaten hiç türkçe visual novel bile yok (yani benim bildigim yok.) . Hal böyle kimse dönüp bakmıyor. Aslında biraz daha üzerine düşülse bu türün popülerleşecegine eminim, ama olmuyor. Forumda bi köşeye sahip olması hoş olurdu, hiç degilse insanlar biraz daha bilgi sahibi falan olup sevebilirlerdi.
  19. Ben şahsen gıcık oluyorum bu olaya, bende kaç kere denedim şu ışık olayını kendi gözlüklerimle, hiç de olmadı :D :D Şahsen biraz hayal kırıklıgı yaşamıştım bu olaydan sonra, ama şu gözlüge dokunma olayı gerçekten var, farkında olmadan yapıyorsun yani :D
  20. Bende katılıyım ya, Avatar, 7 (hangi karakter falan bilmiyorum ama iyi ya hoş.) İmza, 8,5 (Sailor moon'u küçümsememek lazım! :D ) Güzel ya Sailor moon ile kalbimi çaldın :D
  21. Fushimi Saruhiko - K (Yeri bende çok ayrıdır, tam bi psikopat, ama daha çok seviyorum böyle psikopatlaşınca. Ah bide Misaki takıntısı var o ayrı zaten :D Tabi Misaki'ye geçmişte yaptıkları için ona hala kızgınım ama seviyorum işte. ) Miyuki Kazuya - Diamond no Ace ( İkidebir alttan alttan laf sokuyor millete nedense, aşırı seviyorum : :D) Tsukishima Kei - Haikyuu!! (Umursamaz, genelde insanlarla dalga geçen bi tip, kendini de ezdirmiyor, bayılıyorum.) Girge - Break Blade (Al bi psikopat daha, sevmemek imkansız zaten.) Tabi sırf gözlük yakışıyor diye sevmiyorum, böyle gözlüklü karakterlerin ayrı kötü bi havası oluyor karakteristik olarak : :D(genelde kimsenin hoşlanmadıgı karakterler olurlar.) Zaten şu ana kadar hiç bi karakteri dış görünüşüne göre falan sevemedim. Tabi Saruhiko her iki şekildede geçer not alıyor genelde :D
  22. Sina

Gangsta. Animesi Duyuruldu

Ohaaaa evde çıglık atıyorum resmen, inanamıyorum ya bilerek mi yapıyorsunuz tam da ihtiyacım olan serileri, ağlamak istiyorum mutluluktan :D Hayır ya ağlayacagım harbi ağlayacagım. Gangsta anime oluyor ya, artık ne yapacağımı şaşırdım. :happy-onion-head-emoticon: Keşke mangası daha da popüler olsaydı, umarım anime ile birlikte popülerligi artar.
  23. Sina

Top 10 Bikinili Anime Kızları

Asuna harbi ne alaka ya? Sırf Asuna diye seçilmediyse ne olayım. Biraz tarzı olsun bu Japonlarında. Liste güzel de sıralaması çok kötü olmuş. :D
  24. Sina

Üzüldüğünüz ve Sevindiğiniz Sahne

No.6'da son kısımlar öküz gibi ağladım. Hele Nezumi Shion'a kimse için ağlama demesine rağmen Shion öldügünde ağlamaya başladı ben iyice gittim orada. Hatta geceydi, gecenin yarısıydı sırf seriyi bitirmek için uyumamıştım ertesi gün de okul falan vardı, evde kimse uyanmasın diye sessizce ağladım. Tabi ondan sonra animenin bitişi ile depresyona girdim. Bir süre anime izleyemedim falan. Çok maceralıydı yani :D En sevdigim animelerden birisidir bu da böyle bi anım :D Ha bide Nge'de Kaworu Shinji'ye eğer bana karşı birşeyler hissediyorsan son dileğimi gerçekleştir ve beni öldür falan dedikten sonra Shinji Eva ile Kaworu'nun kafasını kopardıgında şok olmuştum. Psikopat. Bide sonunda onu sevmiştim diyordu, insan sevdigini öldürür mü :D Zamanında nasıl üzülmüştüm. Sinirlenmiştim. Yani nasıl duygular yaşadıgımı bilmiyorum :D Ama şimdi hatırladıkça gülüyorum, harbi sorunları var bu Shinji'nin.
  25. Sina

Tokyo Ghoul [Tanıtım]

Teşekkür ederim. :D Bende tam bilmiyorum ama geç başlandıgı için çeviriye yetişemedi çeviri bi türlü, ama internette özetlerini paylaşanlar falan var sorun olmuyor yani pek :D Biraz bende öyle düşünüyorum, ilk bölümde atlanan kısımlar vardı. Biraz hızlı gittiler, iyi bir başlangıç yapmak için mi yoksa seriyi sığdırmak için mi yaptılar bilemiyorum. Umarım atlaya atlaya gitmez. Seinen mangaların kaderi bu herhalde :D
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.