Jump to content

_Hei_

Üyeler
  • İçerik sayısı

95
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

_Hei_ kullanıcısının paylaşımları

1. güzel bir novel ama çeviren yok aslında novelaozora çeviriyordu haftada bir olsada bazen çıkmıyordu yeni bölüm sonunda bıraktı çevirmeyi 29. bölümde kaldı baktım bakasukiye ingilizce harici bir ispanyolca çevrilmiş bölümler türkçe yok zaten ingilizce bilmeyenlerin okuyamıyacağı serilerden zaten novel diyince hiç şöyle ahım şahım 250-300 bölüm olucak türkçe çeviri yok denecek kadar az ingilizce ve diğer diller özellikle ispanyolcaya novel ve mangalar çevrilmiş çince ve japoncaya girmiyorum klavye kaldırmıyor? bulamazsın birşey klavye ile :) neyse çevirirsen çok makbule geçer özellikle anime hariç insanları okumaya çeken fantastik macera tarzı noveller daha fazla olsa keşke.(çevrilmiş yada - made in türkey olan)
  2. _Hei_

( 13 / 13 ) Ajin

elinize sağlık :) ama biraz görüntüsü diğer animelere göre tuhaf geldi bana?
  3. Tensei Shitara Slime Datta Ken = http://circustranslations.com/tensei-shitara-slime-datta-ken-turkish/ arkadaşlar okumanızı öneririm https://lightnovelturkce.wordpress.com/ https://epiklightnoveltr.wordpress.com/ bu siteleride bilmeyenler ziyaret edebilir yeni noveller için
  4. _Hei_

Arslan Senki 2. Sezon Duyuruldu!

Bende beğendim animeyi tarihi animeleri ve ordu ve savaş animeleri tutar gibime geliyor aksiyon olsun yeter arslan ın yumuşak bir karakter olması rahatsız etmiş olabilir bazı tarafları ama 14 yaşında dünyadan haberi olmayan biri 18-20 yaşına kadar daryun gibi olursa(dövüş sahnelerinde) çok iyi olur daryun un şaha kalkıp 10 kişiyi haklamasına çok güldüm arkadaş :D çevirmen sağolsun üste komik yazı yazmıştı(arslanı kurtarırken).2. sezonu bekliyorum tam başkent önünde bitirdiler 1. sezonu :)
  5. tatsuya sabataj düzenlendiğini buldu ya neden daha önceden bulmadı diye onun yüzünden diye kafayı yemiş. Daha önceden bulsaymış sabotajı ablasına bişey olmacaktı ya daha sabatoj yapılmadan sabotajı bulucaktı(resmen geleceği gör diyo) bende sinir oldum sinirini teröristlere yönelticeğine tatsuyaya yöneltiyo aklında bir sorun var galiba ablası sonradan özür diliyor ama kıza hipnoz tipi bir büyü uygulayan biri vardı gül kullanarak yapıyordu(toz parçacıkları koku ile sanırım)unutmasını sağlamıştı en sonra kendisini belkide o yüzden böyle davranmış olabilir.
  6. Stratejik büyücü olduğu ortaya çıkmasın diğer sırları önemli değil dicem gözler üzerine çevrilicek çin bir aptallık yapıp miyukiyi kaçırmaya veya öldürmeye kalmaz tatsuya ile ikisini.Tatsuya dünya yüzeyinde koca bir delik yapar çin tarafında yada ay yüzeyine benzetir çin devletini :D ingilizcesi kalktı diyorlar zaten okuyamıyordu ingilizce bilmeyenler tam oldu kaldırdılar bundan sonra hikaye ne yöne dönücek bilmem ama bir kırılma anı olucak sanırım tatsuya için.(iyi yada kötüye doğru)
  7. Arifureta - Shokugyou de Sekai Saikyou chapter 15 ten başlıyarak çeviricek inglizcesi iyi olan arkadaş var mı? (chapter 15 = volume 2 chapter 5) http://japtem.com/projects/arifureta-toc/
  8. _Hei_

Japon Matematik Kitabı

Erkeklerin dikkatini çekmenin yolu :) Hem fiziği sevdirmeye çalışıyorlar, türkiyede fizik dersini bu şekilde bir örnekle açıklamazlar fizik dersleri aşırı sıkıcı etkili yöntem olmuş :D
  9. _Hei_

İlk İzlediğiniz Anime?

Öylesine avatarla başladım anime olduğunu bilmeden eskiden tv de başlıyordu merak edip seriyi netten başladım ardından naruto ya başladım böylece anime live oldu hayatım :)
  10. Arkadaşlar 1.sezon sonu 2.sezon başında neler olduğunu ayrıntılı anlatabilicek olan var mı tatsuya ne açıklama getirdi olanlar karşısında saegusa ve jumonji şaşırmışlardır ne kadarını öğrendiler tam olarak.2.sezon duyurusu olmadı sanırım bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?
  11. Ya kendini öldüremiyorsan naparsın :D goul olarak doğsaydın yinede kendini öldürürmüydün?ketçaplı makarna,babanemin mantısını,mercimek çorbasını,patates kızartmasını, köfteyi,hamburger i çıtır soğanı bilmiyorsan ne yaparsın? xd
  12. _Hei_

Mahouka Koukou no Rettousei FC

Bende diyordum animenin başında şu kalkanı yapan kişiyi merak ediyordum gördük sonunda okinawada tatsuya çıldırmıştır şuanda ben şimdi shiba miya nın nasıl öldüğünü merak ediyorum.
  13. Ghoul olsam ara sıra anitekü ye uğrar bir yandanda para ve casusluk işine yoğunlaşırdım güçlenmekte cabası yeterince param olunca kahve fabrikası açar büyütür holding açardım CCG in içine casus sızdırmaya CCG içindekilerin zayıf noktasını arardım agogiri ye bilgi simsarlığı yapardım kimliğimi gizleyerek yeni bir organizasyon kurardım sonrada siyaset işine yönelirdim bi yandan agogiriye karşı olarak görünsemde sevdiklerimi korumaya çalışırdım.(önemli olan uluslar arası bi örgüt kurabilmekte ve goul lar sadece tokyoda mı var arkadaş goullara özel bi yeraltı şehri tasarlatırdım barış içinde yaşamak isteyenler orada yaşayabilir yemek tedariğide illakide insan yemek mi zorunda başka çiğ et olsa yiyemezler mi hayvan eti filan)?
  14. Eski çin tarihinde olan 3 krallık dönemi Qin,zhou ve bi krallık daha vardı ileri dönemlerde Qin kralliğı bütün çini ele geçiriyordu zhou da bi krallık olduğundan masaki de öyle bi soru sordu 3 krallıktan mı diyerek gerçek adım cevabını alınca geri çekildi tabi :)
  15. Sessiz olmaya önem verirdim; +Susturucu silah ve susturuculu dürbünlü silah(bulabilirsem tabi) :) +beyzbol sopası(animede var bizim okulda yok işe bak) +defterleri çantaya doldur kafa ezmek için kullanabiliceğin çanta :D Bunların hepsini geç adam akıllı kalın bi sopa yeter zombilere tek tek gelirlerse iş tmm yangın kovalarını zombilere geçirip dalarım.Çoklu dalmaya en iyi ve eski çözüm kalkan ve mızrak sanırım falanks en iyi çözüm ısırılmayı engelleyici bi giyside olsaydı zombi katliyamı olurdu heralde dar alanlarda sessiz bi şekilde
  16. _Hei_

Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?

Uchuu Senkan Yamato 2199 serisini bitirdim pek bilinmeyen bi seri ama yinede izlemeye değer diye düşünüyorum mutlaka izlemelisiniz beyeni atın 63 kişi filan izlemiş bilinmeyen bi seri
  17. _Hei_

( 26 / 26 ) Mahouka Koukou no Rettousei

ne zaman tamamlanabilir? son 4 bölüm.Şimdiki çevirilere teşekkürler ama yarım bırakılmıyacak bir seri özellikle TAÇE çevirisini bekliyorum arkadaşlar. :) bu animenin yanında iyi yaz animeleriyle boğuştu yeni çıkanlar diğer animelerdi nede olsa ilgi çekecektir mutlaka kış sezonunda sağlam bi çıkış yapabilseydş çok hit yapabilirdi ama çok kaliteli konusu var 2. sezon mutlaka çıkarırlar bence seneye yaz yada kış döneminde çıkabilir olmazsa 2 sene sonraya benim merakla beklediğim serilerden biri.
  18. _Hei_

Sizde Death Note olsa kullanır mıydınız? neden?

Kullanırdım şunlar için bebek katilleri, silah tüccarları, teröristler, gücünü halkının iyiliği için değilde zulüm için kullananlar(rüsvet vb. devlet kurumlarındaki memurlar), dünya ve ülke çapında mayfalar, ülkeler arası tanınmış suçlular, pişkinlikle aynı suçu üstüste işleyip rahat davrananlar(tecavvüz sanıkları gibi), pisikopatlar, öncelikle vatan hainleri++ =daeath note defterini yazıcıya bağlar toplu isimleri kopyala yapıştır yapardım suçu kesinleşen insanlara hepsinede ölmeden önce bir sembol yaptırıdım bu daha üst bir seviye anlam yüklerdi. :) bilgisayar mausuyla taklit ederdim kirayi :D
  19. _Hei_

Bizde de olsa...

Keşkeeee hiç bi lise o kadar işlevli değil ya sadece sınıflar için bina yapılıyo başka bişey yok :) okulda defter kitap hariç(bedava oda olmada okul denmez) geniş külüp binaları olan liseler türkiyede yok diye biliyorum şöyle spor sahaları olan liseler arası spor turnuvası(dallarda) hiç bişey yok :) görmedim görsem şaşırır 2 saat bakınırdım gerçek mi diye :) çimdiklerdim kendimi :D
  20. _Hei_

Forumda En Sevdiginiz Üye

Shiba Tatsuya kendini çok sevdirdi be arkadaş :)
  21. _Hei_

Sizi En Gıcık Eden Anime Karakteri?

Skip beat=Fuwa sho(insan bu kadar mı kendini beyenmişin teki olur) Akagame ga kill=başbakan ve oğlu bende çok kıl oluyorum konunun geçtiği pek çok yerde yozlaşmışlığın daniskasi hiç kimseye öyle bi yönetim düşmesin inşallah her yönetim zamanla yozlaşıyorda dikkatli olalım beyler çeteler her zaman siyaseti ve güç odaklarını ele geçirmeye çalışır bi süre sonra nüklüer silahlar cirit atmaya başlar o zaman.Aslında böyle bi konuyu animeye dönüştürseler tutar mı bilmem(3. dünya savaşı)(Albert Einstein ın dediği gibi 3.dünya savaşının nasıl olucağını bilemem ama 4. dünya savaşı taş ve sopa ile yapılıcağını öngörüyorum gibi bir sözü vardı :) )
  22. Drama dedinde phantom 5. bölümde küçül bi çocuğu öldürüyorlar ya orada bayağı etkilenmiştim müzikle kordineli bi sahne olmuş.Drama yüklü bi animedir phantom
  23. Skip beat; etkilendiğim bir animeydi çok gülüp aşırı sinirlendiğim yerler vardı ağlamadım pek ama etkileyen animelerden. Nana; aynı şekilde ağlamaklı üzülme durumuna geçtiğim oldu duygu dolu bi anime One piece; ace in ölümünde ağladım hüngür hüngür :) tutamadım kendimi beyaz sakal donanmayı parçalarken hadi yürü be koçum diyordum :) Code geass; luluch un ölüm sahnesinde gözlerim doldu ama kendimi zar zor tuttum sanırım., Avatar; Barış hakim olmuş son dakikalarında duygulanmıştım unutulmadık animelerden. Mirai nikki; Son bölümünde çok etkilendim yuno nun kendini feda ederek yuki i kurtarması Naruto; ero-sennin in öldürülmesi narutonun haberi duyması filan oralarda gözüm doldu Bunlar benim gözümün dolup biraz ağladığım yada kendimi kaybettiğim animeler hatırladıklarım bu kadar izlemeyen varsa izlesin arkadaşlar
  24. _Hei_

En Çok Sevdiğiniz Film

İnsanın kalbine dokunan her filmi severim; esaretin bedeli, piyanist, 120 vb. aksiyon, macera aşırı severim romaktik komedi filan seyrek izlerim genellikle anime tercihim :) gerilim-korku türünü tek izlemeyi gece gece izlemeyi sevmem.Neyse en sevdiğim türe gelince savaş-mücadele türüdür en sevdiğim savaş filmi; Er ryan ı kurtarmak ve yüzüklerin efendisi filmindeki savaş sahneleri :)
  25. _Hei_

Cosplay yapmak isteseymiş keşke bu kadın. :)

müzelik kadın buzlarda donan mağra adamının yanına koysunlar :) Vücuda zarar vermeyen silikon kullandım bişey olmaz diye zebaniye benzemiş kadın ne kayıp kadınlara güzellik yakışır gençliği nasıl geçmiş anlamadım hadi 1-2 döğme bile bana tuhaf geliyo niye insanlar kendi vücudlarını bile bile bozuyo diye? estetiğe bişey demiyorum böyle bi gines rekorunu kesinlikle istemezdim onu biliyorum. :)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.