Jump to content

melly

Üyeler
  • İçerik sayısı

38
  • Son ziyareti

İletiler bölümüne melly kullanıcısının eklediği dosyalar

1. teşekkürler. çizim kalemleri derken bir tek kalemden mi bahsediyorsun ? (bildiğim her şey için ayrı kalemler var)

Aslında gölgelendirme ve saç teli çizmek için kalemler ne kadardır onlardan alırsam çizimler üstüne daha dururum.

Özellikle şuan bir fanart çizmeyi düşünüyorum (bunlara nazara daha dikkatli ve detaylı).

Gölgelendirme + Saç çizmek için kalem + normal çizim  kalemi ne kadar dır ? Kırktasiyelerden bulabilir miyim ?

Ben de çok detaylı bilmiyorum fakat kırtasiyelerde var..

Kalemlerin H harfli olanları sert B olanları ise yumuşak ,yeni başlayanlar için 3B ve 4B kalemlerin daha iyi olduğunu biliyorum.Alıştıkça daha yumuşaklarını kullanabilirsin.Ama tavsiyem birkaç tane sert birkaç tane yumuşak olanlarından almalısın..Deneme-yanılma yöntemiyle alışırsın. :)

2. Mit,mit'tir,mitler her zaman ilginç ve güzel...

Efsanevi olaylar,varlıklar,tanrılar.

Ee günümüze göre kıyas yapılamaz tabii ki eski insanlar daha az bilgili,daha fazla meraklı ve doğayla tamamen iç içe olduklarından.

İnanç olarak gördükleri olayları yorumlamışlar,misalen şimşek çaktığında tanrı bize sinirlendi vesaire derlermiş.İlgi çekici cidden.

Japonların mitolojsinin olması da gayet normal geliyor,anime konusunda ilham alıyorlar ki pek çok anime karakterlerine vesaire bunu yansıtıyorlar. 

Güzel konu olmuş,anime deyip geçmeden kültürlerini öğrenip buna göre yorumlamak da mantıklı.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.