Jump to content

Padvox

Üyeler
  • İçerik sayısı

348
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

2

Padvox kullanıcısının paylaşımları

1. Padvox

Mangada erkek karakter nasıl olmalı?

Shibuya Tokyoda en sevdiğim semt :) Ama oradaki belirtmem lise hayatı adınaydı neyse ben aramızdaki düşünce farkını bir nebze anladım sen gerçekçilik mantığa uygunluk yani olabilirlik arıyorsun bense imkansızı alışa gelmiş dünyamdan uzakta tamamen hayallerle dolu bir dünya arıyorum :D Buda düşünce çatışmasına neden olabiliyor.Olabilir tabi ki böyle bir şey ben tekrar belirteyim kesinlikle tatsızlık çıkarma çabasında değilim :)
  2. Padvox

Shoujo romantik animelerdir ve reddedilmez bir gerçek ki kızlar daha çok okuyor öncelikle kızların sevdiği tarzda bir erkek çizmek okuyucu sayısını yüksekte tutar.Uzun boylu,zayıf,bana kalırsa çok kaslı olmamalı çünkü kaslar ben buradayım dediği an romantizm azalıyor hissine kapılıyorum.Bence en önemli bölümler saç ve gözleri klişeliği bu iki unsuru çok iyi yaparak önleyebilirsin neden karakter 3 numara saça sahip keçi sakallı biri olmasın ki illa lise aşkını konu almak gerekmiyor.İmzanda ki karakter örneğin çoğu shoujo mangada karakterlerin saçları aynı uzunlukta bunlar okuyucuyu çeken etkenler bana kalırsa uzun saçlı erkek karakter her zaman öndedir ama kısa saçı denemekten zarar gelmez sonuçta :D Kısa saç zordur çünkü dikkat direk yüze kayıyor eğer çok iyi çizeceğine inanıyorsa çizer kısa saç denemeli diye düşünüyorum.Ayrıca giyiniş tarzı çok önemli bence sıradan giyinmemeli karakter farklı olmalı ve ben buradayım demeli.Bunlar insanlar sevdiği tür ve ben bunlardan yanayım. Edit:Kişilik olaraksa hiç kimseyi takmayan cool çocuk olabilir ama cool olduğu kadar çekingen,heyecanlı ve biraz odun olursa mangaya komedide katar :D
  3. Padvox

Yanlış anlaşıldım ama o benim hatam kabul ediyorum kişisel algılamadım zaten o ego olayını oradaki ben tabirini kullanmam nasıl anlatsam anime hiç bir insanın odak noktası değildir bence buydu suç bende kendimi ifade edemedim :) Zaten oradaki olay forumumuz da eskiden oyun bölümü vardı kelime türetmece son harften anime karakteri bulmak gibi oyunlar oynardık ve forumda anime konusunda muhabbet dönsede oyun bölümü hep onun üstünü örterdi ben orayı belirttim.ff konusunda tabi ki hatasız kul olmaz dediğim gibi prensip olarak ben okumuyorum.Ben zaten kolay kolay kitap-anime-film beğenmeyen biriyimdir bu lanet alışkanlığım yüzünden acemiliğinde bulunduğu ff konusunda yazıları okumuyorum.Bu özelliğimi söylemişken bir kaç örnek vereyim çoğu insan tarafında hayran olunan Death Note-Gintama-Soul Eater gibi animeleri hiç beğenmemişimdir dahasıda var tabikide aklıma bunlar geldi içlerinden sadece Death Note animesini sonuna kadar izledim onuda 1 yıl gibi uzun bir sürede 3 kere baştan başlayarak :) Bu arada lütfen söylediklerimi tepki olarak görmeyin katılmadığım şeylere cevap verdim ki kendi hatamı gördükten sonra özeleştirimide yaptım.
  4. Padvox

Çok manga okuyan biri değilimdir ama her manga türünün hitap ettiği bir yaş kitlesi vardır.Örneğin shounen genelde genç gruba hitap eder ve buna yönelik olarak karaktere şekil verirler.14-17 yaş arası insanlar genelde kişilik arayışı içinde daha tam oturmamış ve insanları kendine örnek alan insanlardır bu nedenle manga sektöründe güçlü karakter yer yer onların idolü olur.Zekasıyla,olağan üstü gücüyle vs. vs. güçlülüğünü fiziği ile de yansıtmak zorundadır shounen animelerde fışkıran göze batan kasların olmasında en önemli etken budur işte.Kısacası karakter oluşurken hitap ettiği yaş kitlesine bakılmalıdır.Bunlar benim fikrim çok manga okumadığım içinde uzatmayacağım biraz futerecoffeecup yorumlarına eleştiri(iyi veya kötü) yapmak istiyorum. Okul kıyafetleri ile ilgili öncelikle Japon kültürü ve yaşayış tarzını düşünerek yorum yapmamız gerektiğine inanıyorum.Japonlar birbirlerine son derece saygılı insanlardır genelde sokakta geçen tanımadığı bir insana bile saygılıdırlar.Böyle bir milletin okulda uçuk kaçık kıyafetler giymesini beklemek saçmalık olur.Hiç mi kot giyen yok olabilir tabiki de ama bunun mangaya yansıtılamsına ne derecede gerek var? Shounen animelerde ki karakterlerin ütopik olmasının itici,gerçekçi olmaması ve ya öyle bir dünya yok gerçek dünyaya dönün gibi yorumlar.Lütfen ben neden her gün yaşadığım dünyayı her şeyiyle kendime ait olan tek mekan hayal dünyamda da yaşayayım ki?Ha bir karakterin süper güçlerinin olmaması zekasıyla bir üstünlük kurması neden olmasın ama aklını kullanarak belli bir yere kadar animeyi ayakta tutar kısacası bir olağanüstülük olması gerek.Sonuçta insanlar bu işten parada kazanıyor.Ve japonyada sürüyle manga yazıp çizen var elbet ki yazar yerini başkasına kaptırmak istemez. Anlamadığım sen animeyi ne için izliyorsun ki dünyanın gerçekliğini görmeyi falan mı amaçlıyorsun? Onun için belgesel var. Ve son olarak forumda cıvık bir şekilde ego tatmin ettiğimizi ve hiç bir şeye derinlemesine değinmediğimizi düşünmüşsün biz geyik yapıyormuşuz lütfen benim hayatımın odak noktası anime değil ki anime konusunda konuştuğumuz kadar burada arkadaşlık kurup hayattan bir nebze daha zevk almaya bakıyoruz.Bu foruma 2 yıldır üyeyim ve çok detaylı anime tartışmaları da gördüm gece boyunca bir konuda cıvıklık yaptığımız anıda çok net hatırlıyorum. Bu arada ff'nide okudum güzel cidden güzel ama prensip olarak ff okumayan biriyimdir çünkü ff'lerin sonu gelmez ff'ler haftalık çıkar ve çoğu yazar ff'sini yazdıktan geri dönüp okumaz,mantık hataları aramaz,kelime ve söz oyunlarına önem vermez bunlar benim kendi nedenlerim tabi. Bu arada bunu okuduktan sonra yazdığın hiç bir şeye katılmıyorum veya seni gıcık etmek vb çabalar içinde olduğumu düşünme katıldığım şeyler son derece fazla örneğin o yüzün yarısını kaplayan gözler animelerde ki en itici unsurlardan biri bence.Aynı zamanda erkek gibi görünen karakterin kız çıkması yada tam tersi çok saçma bir olay.
  5. Padvox

Bunlar da benim çizimlerim :D || Devamı

Kanka ben bunlara iyi güzel demişim de demez olaymışım :( Hani insanda biraz yetenek olur ama benden de betersin yani daha ne diyeyim bilemedim bunca zamanlık arkadaşın olarak ve son derece objektif olarak söylüyorum ki olmamış.Olmuyorsa zorlamaya da gerek yok hani kötünün kötüsü tabiri cuk diye oturuyor.
  6. Gerekli Şeyler İstanbul kitap fuarında %50 indirimle kitaplarını satışa sunuyor! Yeni çıkan mangalarında bulunduğu fuar 17-25 Kasım tarihleri boyunca sürecek Detaylı bilgi http://www.facebook.com/events/161548417324506/?ref=nf
  7. Naruto ve One piece 7. cilt çıktı en son. Death Note tamamlandı. Gerekli şeyler yeni olarak Bleach Hellsing ve Berserk mangalarını çıkartıyor.
  8. Padvox

İtiraf Köşesi

Sanırım chat yüzünden :D
  9. Cumhuriyet Yarınımızdır!

10. Padvox

Yeni Çıkacak Mangalar

Yinemi gerekli şeyler yazık oldu mangalara.... Helede Berserk şu an animesini izliyordum çok üzüldüm gerçekten keşke işi ciddiye alan bir kurum yapsaydı çeviriyi falan.
  11. Padvox

İtiraf Köşesi

Yok len ben senin her iletini okuyorum son derece bizdensin :D
  12. Padvox

İtiraf Köşesi

İtiraf ediyorum iletilere yetişmek için harcadığım çabayı sanal alemde hiç bir yerde harcamadım :D
  13. Padvox

İtiraf Köşesi

Ameliyat oldum bir buçuk yıl önce 3-4 gün su bile içmedim full damardan mama falan mamada da yumurta vardı ben damardan hallettim :D Sonrada tiksinti geldi
  14. Padvox

İtiraf Köşesi

Yemek dediniz de bir buçuk yıldır pastaların içinde olan haricinde hiç yumurta yemediğim aklıma geldi :D
  15. Padvox

İtiraf Köşesi

El öpmek oda ne :huh: :D Annem babam ve dedem hariç kimsenin elini öpmem.Ama eve misafir gelince çekinmem rahatımdır o konuda :Dİtiraf ediyorum bazen zenci olmak istiyorum
  16. Padvox

İtiraf Köşesi

Bayramda ders :huh: Daha hiç çalışmadım :D
  17. Padvox

İtiraf Köşesi

İtiraf ediyorum kardeşimin fotojenik olmasını çok kıskanıyorum <_< Yalnız muhabbet çok sardı sabaha kadar burada kalacak potansiyeli görüyorum kendimde :D
  18. Padvox

İtiraf Köşesi

İtiraf ediyorum facebook hariç hiç bir sosyal paylaşım sitesi kullanmıyorum çünkü hiç birini anlamıyorum :D
  19. Padvox

İtiraf Köşesi

Müzik zevkimiz biraz benziyor :D
  20. Padvox

İtiraf Köşesi

Bu tumblr senin mi?
  21. Padvox

İtiraf Köşesi

Sap benim göbek adım :P
  22. Padvox

İtiraf Köşesi

Okulda affetmem ama dershanede zor ya :D Din ve coğrafya uyku saatim benim :D
  23. Padvox

İtiraf Köşesi

İtiraf ediyorum D.Gray-Man izleyeceğim diye sadece 2 saat uyuyup dershaneye gitmiştim öleceğimi sandım bir ara :D
  24. Padvox

İtiraf Köşesi

İtiraf ediyorum son zamanlarda forumdaki muhabbetlere her baktığımda çoktan başladığı için sayfaya öyle bön bön bakıyorum :D
  25. Padvox

Bazı Anime Karakterlerinin Burçları :)

Kallenle evleniyorum o zaman ben :wub: Usoppla aynı burcum :mellow: Neyse sayılmaz zaten o anime <_<
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.