Jump to content

Luluna

Üyeler
  • İçerik sayısı

832
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

10

İletiler bölümüne Luluna kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Hoş geldin. 

Spoiler

One Piece çok uzun soluklu bir anime olduğu için bir kaç bölümde hemen bağlamaz kendine, bu tip uzun serileri 20-30 bölüm izlemen lazım ama yine de başlamanı önermem zaten, orası ayrı. Naruto, Bleach, One Piece gibi seriler 25 yaşında birinin yeni başayıp da pek bağlanıp izleyebileceği türde seriler değiller bence (diye düşünüyorum)

Anime dünyasında pek taze olduğun için fikir almak istersen eğer, aşağıdaki konuya ilgilendiğin tarzları yazarak anime önerisi isteyebilirsin.

Forumda keyifli zaman geçirmen dileğiyle, umarım kalıcı olursun.

2. aay hemeeenn !!!

Biricik Hiruma'm ( eyeshield21) adamın kulakları ve ağzı fevkaladenin de fevkinde :d ama o animedeki herkesde bir gariplik var zaten 

Spoiler

latest?cb=20091018113215

yowamushi no pedal'den midorima, adamın kemiği yok, yılan gibi, feci korkunç şeytanımsı bir şey 

Spoiler

tumblr_n6k5x42Tx31t3w37po1_1280.png

flcl amoraoo, abisi onlar nasıl kaş??

Spoiler

tumblr_lyq4vdkJPi1qed2bo.jpg

shaman king den ryuu-san :3 bu saç tipini çok yapıyorlar ve inanılmaz sinir bozucu >_>

Spoiler

Ryunosuke-Umemiya-Shaman-King.bmp

neyse yeter bu kadar

3. Hoş geldin.

Akranlarımı görmek beni de mutlu ediyor, o uyumsuzlukları anlıyoruz biz yetişkin kitle olarak :) O yüzden çözümü basit, onlar yetişkin olamaz ama sen çocuklaşabilirsin :love-you-crazy-rabbit-emoticon: 

Spoiler

anime seven insanın içindeki çocuk hala capcanlı olduğu için halihazırda, sal gitsin, ben öyle yapıyorum :ahaaah-onion-head-emoticon: Buraya gelince hayat doluyorum, çenem düşüyor :bitter-pink-cat-emoticon: 

Umarım senin için de keyifli bir yer olur burası, tekrar hoş geldin :3

4. Haikyuu inanılmaz keyifli bir anime, beni gülümsetiyor cidden heyecanla bekliyordum. Böyle iç ısıtıp, lise yıllarına döndüren animeleri sevmemek elde değil.

@Barış D. Baryshx Drifters benim de ilgimi çekti, tarihi aksiyon ve seinen karışımı cezbedici görünüyor, üç beş bölüm eklenmesini bekliyorum başlamak için.

Bir de şu All out a bakalım 

5. Kafamdakilerin sesi olmuş beyefendi. Ne yazık ki piyasadaki moe- ecchi ilişkisi ve bunun sonucunda kurban edilen pek çok seri ile birlikte, ticari kaygılardan dolayı da muhtemelen kabul görmeyen pek çok hikaye potansiyeli olduğuna da eminim. 

Zaten çok uzun süredir anime kültürü ile yaşayan belli bir jenerasyon bunu rahatlıkla gözlemleyebiliyor. Yine de elbette çok kolay devrilecek bir piyasa değil diye de düşünüyorum.

6. Şimdi bu listede yerini hak edenler de var, saçma bir şekilde yer alanlar da. Bu listeyi yapmak zaten çok zor. Anime türü, bölüm sayısı ve puanlama yapan kişilerin yaş aralığına göre ayrı ayrı ilk 20 listeleri yapsanız anca mantıklı bir sonuç ortaya çıkar. Tabi konunun yönetimle ilgisi yok. Sizin elinize sağlık :happy-onion-head-emoticon:

Yine de içinde SAO nun yer almadığı bir liste görmek çok hoş :lol2-onion-head-emoticon:

7. 21 saat önce, Mavis yazdı:

Doğum günün kutlu olsun. :) @Luluna

Teşekkür ederim ^^

21 saat önce, Sabah Sisi yazdı:

Az daha bunu da kaçırıyordum. :P
    Nice senelere diyecektim de sizde yaş 25'de duruyordu. :P Güzel günler görürsün umarım. 

25. yaş gününde nice senelere diyenleri sopayla kovalıyorlar malum artık 30 a 20 den daha yakın oluyor insan :P

Teşekkürler

20 saat önce, xemerius yazdı:

Nice senelere @Luluna :blush-crazy-rabbit-emoticon:

Teşekkürler :yes-milk-bottle-emoticon:

8. Hoş geldin, keyifli forumlar. 

( şu k-pop olayını ben pek anlayamadım neyini beğendiklerini. Zaten bir kaç hafta önce k-dramalara bakayım dedim, pek çok da öneri aldım ama tırt! ay ne bayık ne tek düze ne cins. Yok yahu, Kore eğlence piyasası bana göre değilmiş) :dunno-crazy-rabbit-emoticon:

9. Oikawa'yı çok narsist olmasına rağmen asla kötü bir karakter olarak düşünmemiştim. Sadece kendi içinde çabalayan ve doğal olarak kazanmak için elinden geleni yapan egoist bir lisesi, nesi kötü anlamadım. O animede kötü karakter yok ki :booger-crazy-rabbit-emoticon:

Orihara İzaya'yı listede görmek çok hoş. Kendisine inanılmaz derecede gıcık olmakla birlikte beni çok eğlendirdiği için çok da seviyorum :D Tam bir eşşek sıpası. Bu tip karakterler cidden sınırı zorlar ve kendini sevdirme oranı dengesizdir.. Ori- chan sınırda kalmayı başarıyor ve renkli kişiliği ile sevilenler listeme giriyor kesinlikle. Eğer izlerken o karakteri cidden sırıtıyorsam, o karakter olmuştur :bike-onion-head-emoticon:

Aizen'e oldum olası gıcık oldum. Karizmatik kuul kötü karakter olarak lanse ediliyor falan ama bence çok abartılı ve itici. Bir türlü sevemedim. :disturber-milk-bottle-emoticon:

Diğerlerine sözüm yok. Rocket Takımın'dan Jessie'nin hayatını okuyunca üzülmüştüm. Farklı bir durum var perde arkasında. Çocukken bile bir sempati duyardım o iki angut kuşuna. Sonuçta sadece kullanılan 14-15 yaşında çocuklar.

Makishima Shougo nerde :angry-cute-cat-emoticon: En sevilesi kötü karakter :admire-onion-head-emoticon:

10. Hatsukoi monster kadar zırva ötesi bir serinin listede olması beni şaşırtmadı. İlk başta absürt komedi diye başladım ama 3. bölümün yarısına kadar zor dayandım. Bu tip saçmalıkları cidden seviyor Japonlar.

Days çok sempatik ilerliyor, Battery de ilgimi çekmişti ama 1. sırada olduğuna göre ona da hemencecik başlayayım beklemeden. 

Handa- kun'u listede görmek çok güzel. 

Orange ve Saiki kuuo no Ynan gözüme çarpmıştı, bir bakayım bari madem listede varlar.  

Berserk 'in listede bu kadar üstte olması şaşırttı ama evet çok güzel olmuş! Danganronpa ve DGray man'in listede olması zaten beklendik bir durum.

Genel olarak yeni serilerden çok fazlası hakkında fikrim yok, genel olarak gözüme çarpan ama henüz bakmadığım seriler. Güncel takip edemiyorum pek o yüzden listeyi eleştiremeyeceğim :3 Ama eminim ki listede olması gereken ama olmayan seriler vardır, Japon beğenisine güven olmaz.

11. eğer hayatın boyunca tek bir tür izleyeceksin deseler, seçimim Seinen tabi ki

Bunun dışında komediyi çok severim. Bilim kurgu, aksiyon, polisiye, mecha, karmaşık olaylar silsilesi ve gizeme bayılır mıyız? elbette.

Ama hepsinin dışında shounen de çok severim. Lovecom, ouran high school gibi çerezlik, konusu güzel ve komik olan shoujoları da severim.

Spır animelerinin de yeri ayrıdır  :super-onion-head-emoticon:

Konu mühim.. tüm olay konu

12. Şimdi, animeyi geç izlemiş biri olarak yorum yapmasam ölürüm. Konu çok da eski değil, hortlatmak sayılmaz =_=

Gerçekten çok etkileyici başladı seri. Vaay dedim cidden bu seri çok keyifli olacak. Ama 7. bölümde sıvamışlar artık.

Adam 29 yaşında, düşündüğü plan o kadar gereksiz ve uzun yola sapmaktı ki kriz geçirdim! kızı saklayalım da annesine sorumsuz damgası vuralım da tırın mırın .. :D

animenin başından beri karakter 29 yaşında olmasına rağmen 11 yaşındaki çocuğun tecrübesizliği ile hareket etti. Çok sinir bozucuydu. 

Yahu kızın hangi saatte dayak yediğini ve depoya kilitlendiğini biliyorsun sen be adam, annen zaten çok mantıklı ve iş birlikçi bir kadın -ki durumun da farkında- yardımını iste ve polisi arayıp, kızın tam dövülüp kilitlendiği saatte suç üstü yakalasınlar. Polisi arayıp da " bir istismar söz konusu, gördük olayı" desen anında damlarlar, kızı bulurlar, anneyle sevgilisini de alırlar içeri ama yooooook!! dram olacak ya hani, annesine sempati duymamız gerekecek ya.. >_>

Kız ilk öldüğünde 11:00- 12:30 arasında kaybolduğu için kötü annenin, bizim baş rolün annesini aradığını biliyoruz orijinal olayda. Peki o zaman 2 saat kızı bulamayınca endişelenen kadın ne oldu da bu defa kız 3 gündür kayıp olmasına rağmen bir şey yapmadı? çok tutarsız! Üstelik otopside kızın uzun zamandır annesinden şiddet gördüğü anlaşılmış olmasına rağmen kadını serbest bırakmaları da saçmalığın daniskası. 

Onun dışında ben öğretmeni ilk gördüğüm anda 1 numaralı şüpheli listeme girdi , hatta yüksek sesle " kesin bu öğretmendir katil ha!" dedim ve animenin sonlarına doğru "herhalde bizi yanıltır mangaka, bu kadar bariz bir şekilde öğretmenin şüphe uyandırması yem olmalı" diye düşündüm ve umut ettim ama olmadı. Dümdüz ve aşırı bariz bir şekilde öğretmen çıktı, neden?

Kızın durumunu uzun zamandır bilmesine rağmen,yardım edemeyişiyle ilgili söylediği bahaneler inandırıcı değildi. Hatta üzerinde düşününce mantıksızdı. Adamın en başından beri çok üstün bir gözlem yeteneği var ki bu durum da onu bir numaralı şüpheli yaptı gözümde. Üstelik öldürülen iki çocuk da o adamın sınıfındaydı ve çocuklara en yakın olup, onları gözlemleyebilecek kişi de o adam. Özellikle torpido gözünden şeker çıkması bitirdi olayı. Satoru'nun adamdan hiç şüphelenmeyişi beni delirtti. Annenin tanıdığı biri olduğunu da biliyorsun katilin. Sen cinayet araştırmak için gidiyorsun, gidip akranın olan bir adamla duygusal bağ kurmak nedir ya :D

En sonunda yine daha mantıklı ve basit bir şekilde bile adamı yakalayabilirlerdi. Yok binaya tırmanmalar, yok binadan atlamalar vs vs.. çok ekstrem bitti. 

Adamın 15 yılının ziyan olması farklı bir tat katmış ama zaten önceki hayatında 29 sene yaşamış zaten, ortada bir kayıp çok da yok. 

Yani çok keyif alarak izledim evet, adamın annesine bayıldım!!! çok zeki ve güçlü bir kadın. Hamster olayı çok iyi bir detaydı. Pek çok açıdan güzel bir animeydi. Yine de daha iyi olabilirdi, ortada güzel bir hikaye vardı, ayrıntılara dikkat edilse çok çok çoook iyi bir seri çıkabilirdi. Belki mangası gerçekten daha iyidir, bilemedim...

oh rahatladım U_U

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.