Jump to content

Gallardo

Üyeler
  • İçerik sayısı

1003
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

47

Gallardo kullanıcısının paylaşımları

1. Gallardo

Birisiyle Evlensen Hangi Animeden Olur

O kadar çok seçenek var ki karar veremiyorum. Doushio Kazumaa!!!
  2. Gallardo

Dizi yapıyoruz! Anime ve Mangadan Dizi Olur Mu?

Bütün forum üyeleri aynı şehirde olsaydık ''hadi falanca animeyi uyarlayalım'' deyip amatör bir dizi çekimi yapabilirdik aslında. Çok da zevkli olurdu :D
  3. Keşfettim ama keşfedemedim... Siteyi tam animelere başlayacakken keşfettim (2012-13 zamanları..) ama video izlenmiyordu sanırım site bakımdaydı ve ben de siftahı mecburen başka sitelerden yaptım. Türkanime'de anime izlemeye, animelere başlayıp birkaç anime izledikten sonra başlayabildim ancak :D
  4. Gallardo

Animelerde İlişkisini En Sevdiğiniz İkililer?

Dostum anime ve manga türünde sadece birer çift söylemen, bu iki çiftin benzer yanları olabileceği ihtimalini düşündürdü bana. Horimiya'da ki çiftin, Araragi ve Senjougahara çiftini andıran yönleri var mı?
  5. Erkek: Ozaki Yutaka Kadın: Meiko Kaji Grup: Kai Band
  6. Gallardo

( 02 / 02 ) Yokohama Kaidashi Kikou

Arşivime katmaktan büyük keyif alacağım seri.
  7. Gallardo

( 26 / 26 ) Winter Sonata

Çok merak ettiğim bir seri. Hem dizisi hem animesi.
  8. Gallardo

Animelerde İlişkisini En Sevdiğiniz İkililer?

Romantik ilişkiler dahil değildir. Yang Wenli - Walter von Schenkopp Yang Wenli - Dusty Attenborough Yang Wenli - Alex Cazellnu Yang Wenli - Reinhard von Lohengramm Wolfgang Mittermeyer - Oskar von Reuenthal Reinhard von Lohengramm - Siegfried Kircheis Oliver Poplan - İvan Konev Andre Grandier - Alain de Soisson Andre Grandier - Hans Axel von Fersen Oscar Francois de Jarjayes - Marie Antoinette Oscar Francois de Jarjayes - Rosalie Lamorliere
  9. Gallardo

Film ve Dizi Replikleri

İnsan yanlış kadına aşık olunca gerçekten aşık olduğunu hissediyor Avcı. (Söz dizisi Yavuz Komutan'la Avcı'nın konuştuğu bir sahne)
  10. Gallardo

Küçük Roller, Büyük Etkiler...

Gunslinger Girl'den Franca. Seride o kadar tatlı kız varken favori kadın karakterim olmayı başaran, özellikle 2. sezon çizimleri aşşırı tatlı kadın :)
  11. Senin seveceğin türden bir karakter var görünce direk fark edeceksin :)
  12. Henüz 6 bölüm izledim ama yazmakta bir sakınca görmüyorum: Saenai Heroine no Sodatekata. Parodi animesi diyebiliriz. Karakterlerin her biri klişe anime tiplemelerinden oluşmakta ve her biri başka bir animede olsa tek başına ana karakter olabilecek nitelikte. Her biri kendi alanında oldukça başarılı birer tipleme. Mizahi yönünü de ortalamanın üzerinde buldum. Animelerdeki, özellikle romantizm, ecchi türlerinde görmeye alışık olduğumuz klişe olaylarla çok güzel bir şekilde dalgasını geçiyor. Yer yer güldüren ironiler (kaplıca sahnesinde animelerdeki çıplaklığı eleştirmek gibi) ve ince tespitler de var. Son izlediğim 6. bölümden bir replik: 'Eğer karakteri olabildiği kadar sıradan yaparsan, büyük değişiklikler olduğunda oyuncular ona kapılmaya başlarlar. Bir anda karakter şirin görünmeye başlar. Ama bir süre sonra, yine sıradan karakter olmaya geri dönerler. ''Oh, sanırım yanıldım, sonuçta pek de şirin değillermiş'' gibi.'' Öte yandan, eğer ''ne zaman öpüşecekler, ne zaman çift olacaklar...'' gibi sonuç odaklı beklentilere girmeden izlerseniz güzel vakitler vadeden bir seridir :) Edit: İlk sezon itibariyle başlarda çerezlik gözüyle baktığım seri bende kayda değer bir etki bıraktı. Özellikle son bölümler. Yalnız feci derecede otakulara hitap eden bir seri. Otakuların tam da yerinde olmak isteyeceği bir ana karakter var.
  13. 0:41'de ki deri ceketli elemanın adını bilen var mı?

Spoiler

14. Bir kez kendini bulmuş olan kişinin bu yeryüzünde yitirecek bir şeyi yoktur artık. Ve bir kez kendi içindeki insanı anlamış olan bütün insanları anlar. Stefan Zweig - Olağanüstü Bir Gece Haruki Murakami - Sputnik Sevgilim kitabından: -''Bugünlerde ne kadar zaman ayırırsan ayır, kayda değer bir şeyler yazabileceğini sanmıyorum'' dedi Myu sakince, tereddütsüz bir ses tonuyla. ''Yeteneğin var. Bir gün mutlaka çok güzel bir eser de ortaya koycaksın. İltifat etmiyorum, buna yürekten inanıyorum. Senin içinde böyle doğal bir gücün vardığını hissedebiliyorum. Ancak şimdiki sen, henüz hazır değilsin. O kapıyı açmak için yeterli gücü toplamış değilsin. Sen de böyle hissetmiyor musun? (sayfa 46) -Dünya garip bir yer değil mi? (sayfa 52) -''Her konuda böyledir; en faydalı bilgi, deneyimleyerek ve bedelini ödeyerek edindiğindir. Kitaplardan edindiklerin değil.'' (sayfa 56) -''Önemli bir şey değil. Aklıma gelen birkaç şeyi, günü birinde gerekli olabilir belki diye not alıyorum sadece.'' (sayfa 122)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.