Jump to content

Gallardo

Üyeler
  • İçerik sayısı

1003
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

47

Gallardo kullanıcısının paylaşımları

1. Gallardo

( 11 / 11 ) Zankyou no Terror

Şöyle 25-26 bölüm olsaydı veya bir bölümü 40-45 dk olsaydı çok daha kıvamında, konunun hakkını veren bir işleniş olurdu. Neyse, böyle de güzel..
  2. Gallardo

( 12 / 12 ) Gintama (2017)

Hoo ben daha 2015'i izlicem. Ama ne kadar çok bölüm o kadar iyi :) Teşekkürler..
  3. Gallardo

( 25+ / 25 ) Amagami SS

İlk izlediğim zamanlar olsa düşünmeden Haruka derdim. Şimdiyse düşünmeden Kaoru diyorum :)
  4. Gallardo

En Sevdiğiniz / Unutulmaz Anime Replikleri

-İnsanlar ciddi bir yüz ifadesi yaptıklarında ve bir konu hakkında kafa yorduklarında akıllı görünürler, ama aslında bu yanlış anlamadır. düşünmek her zaman en iyi seçenek değildir. Dünyayı ellerinde oynatanlar, olanları soğukkanlı bir şekilde karşılayanlardır. Endişelenmek zaman kaybıdır. Düşünecek zamanın varsa, git bir şeyler yap. Sorunlarını unut. Geçmişe takılıp kalma. -Gençken yiyebileceğin tüm etleri yemelisin. Et insanın mutlu olmasını sağlar. (Kaiki Deishuu) -Engelli bir insandan tavsiye isteyenlerin daha konuşkan oldukları istatistiksel bir gerçek. (Numachi Rouka) Hanamonogatari'den taze taze, sıcak sıcak replikler^^
  5. Gallardo

En Son Bitirdiğiniz Anime?

Hanamonogatari. Uzun aradan sonra Monogatari serilerine kaldığım yerden merhaba dedim.
  6. Bazen bir müzik dinlersin, bir animenin daha izlemeden favorilerin arasına gireceğini fısıldar kulağına. Ne kadar doğru, ne kadar yanlış, umursamazsın. Dinlersin, sadece dinlersin.
  7. Gallardo

En son hangi kitabı okudunuz? :)

Yavaş yavaş yarıya yaklaşıyoruz bakalım.
  8. Güzel konu :) Böyle animecilerin, animelerden (Naruto, Hunter x Hunter vs.) bu tarz konulara az biraz aşina olanların bulunduğu bir ortamda bu bilgilerin çok daha tesirli olacağını düşünüyorum :)
  9. Umarım Hiro, Erza power up alsın diye Eileen'i feda etmez.
  10. Gallardo

En Sevdiğiniz / Unutulmaz Anime Replikleri

Sadece biraz tarih çalışmıştım. İnsan toplumunda kısıtlı tecrübemle iki tür düşünce akımı olduğunu öğrendim. İnsan hayatından daha değerli şeylerin varlığını savunan fikir ile insan hayatına denk hiçbir şeyin olmadığını savunan fikir. İnsanlar savaşmaya başlayınca ilkini savunanların bahanesi ile gerçekleşir. Bıraktıklarında ise diğerlerininkini haklı gösterir. Acaba kaç yüz yıldır, kaç bin yıldır bu döngü işlemeye devam ediyor? Hayır, genel anlamda insan ırkı önemli değil. Acaba dökülmüş kanın miktarına eşdeğer bir şey yapabilir miyim ki? Yang Wenli - Legend of the Galactic Heroes
  11. Gallardo

Anime İstek ve Önerileri

Listene baktım. Çoğunluğu az bilinip de güzel bulduklarım. Arada başka beğenmediklerin de çıkabilir. Mesela Guslinger Girl. Onu silahlı milahlı sevdiğini düşündüğüm için yazmıştım. Tatami Galaxy biraz zor bir seridir ama iyidir. Yine de çok yüksek beklentilere girmemeni öneririm çünkü beklenti ne kadar yüksek olursa, alacağın zevki de o kadar riske etmiş olursun.
  12. Gallardo

Anime İstek ve Önerileri

-Satoshi Kon'dan: Millennium Actress, Tokyo Godfathers, Memories -Masaaki Yuasa'dan: Ping Pong the Animation, Kemonozume, The Tatami Galaxy (izlediklerim) -Çerezlik niyetine: Tsumiki no İe, Nozoki Ana (bu ikisi Türkanimede yok ama tr altyazı var), Fumiko no Kokuhaku, The Animatrix, Genius Party + Genius Party Beyond -Planetes -Jinrui wa Suitai Shimashita -Koitabi: True Tours Nanto -Midori Days -Moyashimon -Otona Joshi no Anime Time -Prison School -Rec -Redline -Gunslinger Girl -Haibane Renmei -Michiko to Hatchin -Koitabi: True Tours Nanto Uzunları pek yazmamaya çalıştım çabuk bitsin tadı damakta kalsın diye :)
  13. Gallardo

( 13 / 13 ) Shouwa Monogatari

Türkanime'e tesadüfen denk geldiğim, çizimleri ilgimi çektiği için listeme attığım bir seriydi. Çevrilmeye başlandığını görünce sevindim. Kolay gelsin :))
  14. https://www.youtube.com/watch?v=7rO6n4fzF-U
  15. Gallardo

One Piece Neden Sevilmez?

Sevmeyenler içinde çizimleri bahane edip seriye bir şans bile vermeyenlerin oranı hiç de az değil.
  16. O gitarı kim çaldıysa hüngür hüngür ağlatmış
  17. Gallardo

Anime Dünyasındaki Karakterlerin Benzerlikleri

Aiz Wallenstein - Shiina Mashiro İzumo Kusanagi - Shell Septinos Shinobu Morita - Akira Takizawa Nana Hayashida - Natsuki Nakagawa Asahina Mikuru - Kaga Kouko Son olarak: Monkey D. Luffy + Nami = Ursula
  18. Gallardo

En Son Bitirdiğiniz Anime?

Aria the Animation. Közde pişmiş patetes buğusu sıcaklığında, izlerken içinizi ısıtan sıcacık bir seri. Akariii senin yanaklarını yanaklarını sıkarım kızz ^^
  19. Listedeki animelerin hiçbirine başlamadığımdan listeye komple fransızım. Yalnız o Rem nedir öyle ya kız bir parladı parlayış o parlayış. Ne yaptı ne etti de bu durum geldi merak ediyorum. Yakın zamanda Re Zero'ya el atmalı. Şu Viktor'un da çok sakat bir tipi var hiç gözüm tutmadı :P
  20. Hızı 1.25 yapınca acaip deli manyak bişey oluyor
  21. Animelere bakış açınızı kökten değiştirebilecek bir eserdir. Bunu izledikten sonra (sonrasına da gerek yok başlayıp bir kaç bölüm izlemeniz bile yetebilir) eski favorileriniz bir daha eskisi gibi olmayabilir. Başka bir animeye göz attığınızda (animesine göre değişir) sıkıcı, yüzeysel bulup çaresizce (biraz da isteyerek) kaldığınız yerden bölümlere hücum edebilirsiniz. Televizyonda veya gazetede haberlere göz attığınızda kendinizi olaylara daha hakim hissedersiniz. Bir siyasetçinin, gazetecinin... ne söylediği ile birlikte, ne söylemek istediğini, içinden az buçuk nelerin geçtiğini, kısaca perde arkasını da hafiften görmeye başlayabilirsiniz. Her şey bir yana, etkilenme eşiğinizi inanılmaz yükseltir. Bir kere Yang Wenli'yi, Reinhard'ı, Reuenthal'i, Oberstein'ı, Rubinsky'i izlediniz mi, o repliklerin, o arka planların, o sahnelerin tadını aldınız mı kolay kolay tatmin olamayan birine dönüşüverirsiniz. Bir kaç yaş büyüdüğünüzü hissedersiniz. Bir kere sırf Job Trunicht'i izlemek bile insana çok şey katıyor (bu adamı gördükten sonra bir kere haberlere göz atan demek istediğimi anlar). Eğer yüklü bir izlenecekler listeniz varsa, bunu bitirdikten sonra epey seyrelebilir, çünkü tahammül edebileceğiniz animeler epey azalacak. Böyle bir durum olursa, bir süre animelere bulaşmayıp serinin etkisinin hafiflemesi faydalı olabilir, ya da üzerine çok kıytırık çerezlik bir şeyler izleyip şoklama yaparak adaptasyon sürecini hızlandırabilirsiniz. Ya da o zaman geldiğinde siz daha iyi bilirsiniz. Tercih sizin :) Siyasetle (veya siyaset bilimi ile) uzaktan yakından alakalı, gündemi takip eden, bir şeyleri sorgulayan, araştıran birinin alacağı zevk çok daha farklı olacaktır :) Başlamadan önce derin bir nefes alın, kendinizi hazırlayın. Çünkü o an, kritik bir eşiktesiniz. Bir sonraki adımınızla, çok farklı bir dünyaya ayak basmış olacaksınız. Şimdiden iyi seyirler, iyi yolculuklar :)
  22. Gallardo

Anime İstek ve Önerileri

En alttaki eli çenesinde olan maskeli başlıklı adam Char Aznable (Mobile Suit Gundam), onun önündeki kırmızı elbiseli sarışın adam sanırım Vash the Stampede (Trigun) Spike'ın önündeki kırmızı elbiseli kız ve beyaz gömlekli oğlan Evangelion'dan Shinji ve Asuka. En soldaki böceğe benzeyen kask takan eleman Kamen Rider serisinden. Spike'ın arkasındaki gözlüklü eleman Macross serisinden Basara Nekki. En öndeki elinde kitap tutan kız ile hemen arkasındaki oğlan Suzumiya Haruhi serisinden Nagato Yuki ve Kyon
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.