Jump to content

kayokyoku

Üyeler
  • İçerik sayısı

0
  • Son ziyareti

İletiler bölümüne kayokyoku kullanıcısının eklediği dosyalar

1. ShadowSlayer, 5 saat önce yazdı:

2. güncellemeden sonra anladım zaten :) erken atmışım konuya hakimmişsin 

yapım kısmında sıkıntı yokta 

sıkıntı harita boş kalıyor npc isimleri skil isimleri sıkıntıda bırakıyor beni :D test için isimleri savaşçı 1 2 3 diye sıralayabilirim ismini sonra düşünürüz aslında. yarın büyük güncelleme gelecek. bakalım skilleri isimsiz mi atacam :D bide daha item skill tanıtımları var :D

2. Singularity, 4 saat önce yazdı:

Öncelikle yeni başladıysan kesinlikle atacağım tutorial videolarını izle çoğu şeyi kavraman için yardımcı olur. Zamanında uğraştım fakat şuan bakmıyorum sana şimdilik yararlı 2 video atacğım:

1. Oyunun Tutorial videoları ( bu attığım video kaynağında 30 adet video var.)

İçeriği Gizle

2. En önemli sistem ise oyunun battle system i o neydi dersen oyununda savaş olacaksa sıra tabanlımı taktik tabanlımı vs vs gibi sistem örnekleri var

İçeriği Gizle

bu iki video kafanda bişeylerin oluşması için yararlı olacaktır.

3. Karakter tasarımı için şimdilik Character generator kullan

Beni yanlış anlamışsın :) Oyun olarak taslak koyabiliyorum ve eventlere gelince ileri düzey event yapabilirim sıkıntı hikaye ve harita kısmında her yeni npcnin ismi konuşması görevi vs zahmetli ve bazen gereksiz dolayısıyla aynı şeyleri tekrar eden bi oyun yapmak istemem şahsen. Bu arada oyunu beta bile olmayan skill eklentisi yapmadan uploadladım yeni linki atıcam birazdan deneyip geri dönüş yaparsanız sevinirim.

Bu arada karakter skilleri için isim lazım

-classlar wizard>ateş, su,rüzgar,toprak,yıldırım min orta lv uygun isimler

-warrior> stun,taunt, rage,self regen, defup buff, enemy def debuff yine aynı şekil skill içeriğine benzer isimler

-rogue> hiç skill düşünmedim :D her türlü öneriye açığım

özel klasslar var henüz hiç dokunmadım ilerde şehirlerdeki ustalardan öğrenilecek. yetenek satan npcler eklenecek

aslında bi yapılacak listesidemi eklesem neye ihtiyacım olduğu daha kolay anlaşılır

3. Mordekaiser, 1 saat önce yazdı:

rpg maker kullanabiliyor musun yoksa tamamen beginner mısın

çoğu konuda beginner sayılırım o yüzden hem bug bulacak adam lazım hemde hikaye karakter oluşumunda yardım edecek adam lazım. önemli npcler dışında diğer herşey çok zaman alıyor çünkü 

4. Abyssm, 17 saat önce yazdı:

hitap edeceğiniz pazara göre değişkenlik gösterir hikaye ticari amaçlı istiyorsanız isekai yapın derim asya pazarında baya bi rağbet var o yönde

büyük çaplı bi kitleyi hedeflemiyorum :D öncelikle photoshopa dair hiçbir bilgim yok kendime ait karakter çizmem mümkün değil java konusunda sıkıntı yok istediğim scripti yazarım zaman alsada.

projeyi free olarak devam ettirmeyi düşünüyorum daha çok gelişim projesiymiş gibi olacak benim açımdan. dolayısıyla her türlü yardıma açığım :D

5. Abyssm, 7 saat önce yazdı:

Optimizasyon sorunu olmazsa tester olmak isterim ve oyunun hikayesine göre fikir sunabilirim istersen

valla reis hikaye konusunda emin değilim heryerde gördüğümüz standart isekai mi yapsam yoksa farklı bişeymi denesek kararsızım

optimizasyon konusunda sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum apk olaran kendi telefonumda (xiaomi redmi note 4)denedim dcden bikaç kişiyle daha denedik. android sürümünde bile sıkıntı çıkmadı

6. Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim. Bi süredir türkçe rpg yapmak istiyordum. hazır coronada saolsun evlere tıkıldık ufak çaplı bir oyun yapmayı düşünüyorum.

projeye dahil olmak isteyen arkadaşlar tester ol

mak isteyen arkadaşlar bana burdan ulaşabilir. Fikir sunabilirsiniz hikaye sunabilirsiniz karakter tasarım sunabilirsiniz. proje bitimine kadar tüm türkanime forumuna açıktır. editleyip başka yerlere yükleyebilirsiniz.

Amacım hem zaman öldürmek hem eğlenceli bi oyun ortaya çıkarmak umarım fikirlerinizi esirgemezsiniz.

edit: indirme klasörü güncelleme geldikçe buraya atacam her yeni sürümde güncellemesi olacak

Spoiler

şuanki sürüm v0.02 -tahmini oynama süresi: 20dk

http://www.mediafire.com/folder/ns34cop1991uk/rpgmaker mv

Önceki sürümler : v0.01a , v0.01b

Spoiler

Güncelleme notları :

0.01a : basic komutlar giriş hikayesi oluşturuldu.

0.01b : karakter gelişimi yetenek sistemi geliştirildi. (wizard üzerinde lv atlamayla skill öğrenme )

yeni oynanabilir karakter, yeni bölgeler.

0.02 : Lv atlayınca skill seçme ekranı gelmemesi fix, yeni bölge yeni dialoglar, hikaye ilerlemesi, 

Spoiler

Yapılacaklar listesi:

nr1 - base kahraman hariç 6 oynanabilir karakter oluştur (class lv görüntü cinsiyet)
    nr2 - map item silah zırh isimleri (set itemlerin adı 1,2,3,4,5,6 ...)
    nr3 - yeni npcler ve görevler (sürekli canavar parçası toplama yada öldürme sayısı olmuyor)
    nr4 - eşya yükseltme seçenekleri
    nr5 - skill ve skill isimleri (isimler lazım çünkü skill oluşturmadan evente ekleyemem skiller lv atlayınca seçmeli geliyor)
    nr6 - tutorial ? (gerekli denirse başlangıçtan önce eklerim yeni sistemler ekledim ve ekleyecem)

nr7 - hikaye ilerlemesi

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.