Jump to content

ShadyRogue

Üyeler
  • İçerik sayısı

164
  • Son ziyareti

ShadyRogue kullanıcısının paylaşımları

1. ShadyRogue

Öneri!!

Animeler hakkında soru sorabileceğim bölüm hangisi? Bulamadım da. Yani mesela ben bir serinin mangasında ne olduğunu sormak istiyorum, hangi bölüme yazmam gerek? Veya bir serinin birkaç sezonunu atlayıp izlesem sorun olur mu gibisinden. Anime hakkında soru bölümü gibi bir şey açsanız olur mu? (Büyük ihtimal zaten var ama ben bilmiyorum)
  2. Kendi sevdiğin türü bir süre izledikten sonra anime bulmak zorlaşıyor ya, hepsini izlemişsin gibi geliyor. Umarım bulursun, ben sürekli böyle düşünmeme rağmen şansa yeni bir animeye rastlıyorum ve çok beğeniyorum
  3. ShadyRogue

Anime İstek ve Önerileri

Ben de aynı şekilde 5. bölüme kadar izleyip salmıştım ama sonra tekrar izlemek istedim durup dururken. Yanlışlıkla 2. sezonu açmışım ve ana karakterin arka plan hikayesi veriliyor tamamen. 2. sezon daha güzel.
  4. ShadyRogue

Anime İstek ve Önerileri

The Fruit of Grisaia'nın ana karakteri benziyor bence, izlemediysen bakmanı öneririm. https://www.turkanime.net/anime/grisaia-no-kajitsu
  5. Sana yazmıştım ama buraya da yazayım, "Oda Nobuna's Ambition" veya "The Ambition of Oda Nobuna" biraz benziyor Alderamin'e... Aynı zamanlarda geçiyorlar, ana karakterler benziyor(kişilik olarak), aynı stüdyo...
  6. Forumdan bir arkadaşa hazırlamıştım buraya da atmak istedim. Listem biraz göz yorucu olabilir ama çoğunu severek izleyip bitirdim, umarım yardımı dokunur :) Ascendance of a Bookworm Full-Time Magister - Çin animesi The 8th Son? Are You Kidding Me? My Next Life as a Villainess: All Routes Lead to Doom Ixion Saga: Dimension Transfer - Çizmleri birazcık eski gelebilir ama komik bayağı... Princess Connect! Re:Dive Sword Art Online Trinity Seven Dog Days GATE The Familiar of Zero - Bunun da çizimleri birazcık eski gelebilir ama gayet güzel... Arifureta: From Commonplace to World's Strongest BOFURI: I Don't Want to Get Hurt, So I'll Max Out My Defense - Isekai değil ama VR MMORPG oynuyor ve kız oyunun dünyasına tamamen yeni. Blood Lad - Aşırı komik ve bir sürü eski animeye gönderme var Cautious Hero: The Hero Is Overpowered but Overly Cautious Death March to the Parallel World Rhapsody Demon Lord, Retry! Didn't I Say to Make My Abilites Average in the Next Life?! Do You Love Your Mom and Her Two-Hit Multi-Target Attacks? Dr.Stone How Not to Summon a Demon Lord In Another World with My Smartphone Isekai Cheat Magician Isekai Quartet KONOSUBA - God's blessing on this wonderful world! Knight's & Magic Log Horizon Re:CREATORS - Anime ve manga karakterleri normal dünyaya geliyorlar, harika bir finali var! Öneririm! No Game No Life Oda Nobuna's Ambition - Aniden Japon tarihine ışınlanan bir genç, geleceği biliyor gibi bir şey. Bayağı güzeldi... Outbreak Company - Otaku bir gencin farklı dünyaya ışınlanıp otaku kültürünü tanıtmasını konu alıyor, çook komik! Problem Children Are Coming from Another World, Aren't They? Re:ZERO -Starting Life in Another World- Saga of Tanya the Evil Seven Senses of the Re'Union - Öldü sandıkları arkadaşları aslında oynadıkları oynunun içinde sıkışıp kalmış... Isekai sayılır ama tam değil sanırım, yine de öneririm! That Time I Got Reincarnated as a Slime The Devil Is a Part-Timer! The Rising of the Shield Hero Welcome to Demon School! Iruma-kun - Aşırı komikti, öneririm! Wise Man's Grandchild
  7. Buna bi' ara bakacağım, zeka da bi' OP yön sayılır sonuçta. Son izlediğim animelerden biri olan Alderamin on the Sky'ın ana karakteri de bayağı zekiydi askeri bakımdan :) İzlemediysen ben de bunu önerebilirim. Önerin için de teşekkürleer! İlkinin birinci bölümüne baktığımı hatırlıyorum geçen ay, fena değildi ama nedense hala üst sekmemde 20 tane anime ile açık bir şekilde bekliyor :D Bi' ara devam ederim umarım. Plunderer'ı da 14. bölüme kadar keyifle izledim ve son haftalarda izlemiyorum. Animenin tamamen yayınlanması bitince tek seferde bitireceğim. Yine de teşekkürler, konuyu görenlere faydası dokunur umarım :)
  8. ShadyRogue

Bu Animeyi İzledin mi?

Hayır, izledim Alttaki The King's Avatar izlememiştir
  9. Profiline baktım da, ilgi alanlarına uyan ve pek bilinmeyen birkaç anime aklıma geldi: Her ne kadar tam olarak Isekai olmasa da "Rosario + Vampire" önerebilirim. Ana karakter düzgün bir lise kazanamıyor ancak babası şansa başka birinin düşürdüğü bir lise giriş belgesini oğluna veriyor. Bu belge ile de ana karakter sözü geçen liseye gidiyor. Lisede hiç kimse insan değil ve herkesin güçleri var falan filan. Ecchi ve Harem var ama ana karakter OP değil. Yani en azından animede değil, mangasını okursan ana karakter aşırı OP. Bir tane daha Harem ve Ecchi animesi var pek bilinmeyen ama yine Isekai değil. "Cube x Cursed x Curious" - kısaca "C³" veya "C3" En azından biraz vakit geçirmeni sağlarlar umarım.
  10. Aslında çok benzeri olan aklıma gelmiyor ama bazı yönleriyle buna benzeyen animeler aklıma geliyor gibi. 1-) The Rising of the Shield Hero: İki animenin de ana karakteri başka bir dünyada tekrardan doğuyorlar ve arkadaşları tarafından ihanete uğradıktan sonra çok güçleniyorlar, aynı zamanda daha soğukkanlı olup hayata ve insanlara daha farklı bakıyorlar. Daha sonra kendilerine yoldaş olacak güzel kızlarla tanışıyorlar. İkisi de gayet benzer. Kesinlikle öneririm. 2-) That Time I got Reincarnated as a Slime: İki ana karakter de başka dünyada doğuyor, yedikleri canavarların güçlerini elde edip OP oluyorlar. Bunda pek aşk konusu açılmıyor veya ihanet edilme yok ama bunu kesinlike öneririm. 3-) Problem Children Are Coming from Another World, Aren't They?: İhanete uğrama falan yok ama animedeki ana karakterle yanındaki arkadaş grubu Arifureta'daki gruba çok benziyor. Sürekli dalga geçilen bir tavşan kız, tane özel gücü olan 2 güzel kız ve bir tane aşırı OP çocuk. Çocuk o kadar OP ki daha ilk bölümden bir su tanrısını kolayca yeniyor. Bu yönden benziyorlar ancak Arifureta'da olduğu gibi ana karakter bu gruptan bir kıza özellikle aşık değil. Yine de öneririm. 4-) Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon: Bunda da yine ihanet yok. Bunda da bir sürü maceracı var ve girip level (seviye) kasılan bir Dungeon (zindan) var. Ana karakter başta güçsüz ama sonra zindanda bir maceracı kız tarafından kurtarılınca ona aşık olup onun seviyesine ulaşmak için çok çalışıyor, bu yönden benziyorlar. Vee bunu da öneririm, yakında yeni sezonu da geliyor. 5-) Assassins Pride: Yukarıda da yazdım ama yine yazıyorum, bunda da ihanet etme olayı olmuyor ama ana karakter ile Melida arasındaki ilişkiyi az çok Arifureta'daki Yue ile ana karakterin ilişkisine benzetebilirsin. Bu arada Arifureta'dan Yue ile Assassins Pride'dan Melida çok benziyorlar. Hikaye olarak çook benzer olmasa bile sırf bu ilişki ve Yue-Melida benzerliği için bunu da ekliyorum. 6-) Death March to the Parallel World Rhapsody: İki animede de farklı dünyaya ışınlanma ve aşırı OP olma olayı var, yine ihanet edilme mevzusu olmasa da ana karakterin yanında bir sürü güzel kız var.
  11. Shinkansen Henkei Robo Shinkalion çevirebilir misiniz? https://myanimelist.net/anime/36531/Shinkansen_Henkei_Robo_Shinkalion_The_Animation
  12. Aniden ışınlandıkları dünyada en yüksek büyü gücüne sahip olan ana karakterli animeler: Wise Man's Grandchild The 8th Son? Are You Kidding Me? In Another World with My Smarthphone
  13. Ben de kendi izlediklerimden ufak bir listeyi şöyle bırakayım, gelenler faydalansın. Aşağıdakiler kendi izlediklerim arasından rastgele seçilmiş 15 anime, umarım faydası dokunur. 1-) Akashic Records of Bastard Magic Instructor: Ana karakter çok aşırı OP sayılmaz ama büyü ile donatılmış bir dünyada elinde çevresindeki büyüyü tamamen engelleyen bir kart var ve çevresi derken kendi de dahil. O yüzden yakın dövüşte iyi sayılır. Animenin kendisi komedi unsurları da içerdiği için eğlenceli zaman geçirirsiniz büyük ihtimal. Ne kadar ağırlıklı tam hatırlamıyorum ama Ecchi de var. 2-) Aria the Scarlet Ammo: Ana karakter normalde güçlü değil ancak bir kız ile yakınlaştığında kalbi atmaya başlıyor ve heyecanlanıyor. Ardından ise tamamen farklı bir kişiliğe bürünüyor ve mermilerden falan sıyrılıp düşmanı hızlıca indirebilecek hale geliyor. Bunda da Ecchi vardı sanırım ama ilkinden bir tık daha azdı. 3-) Arifureta: From Commonplace to World's Strongest: Ana karakter arkadaşlarıyla beraber bir sürü katı olan bir Dungeon'a (Zindan) girdikten sonra ihanete uğruyor ve insanların daha henüz inmeyi başaramadığı zindanın en derin katlarına kadar düşüyor. Arkadaşları onu öldü sanıyor ancak karakter, animenin isminden de anlaşılacağı üzere en dipten yukarıya doğru tek tek canavarları öldürerek ve onların güçlerini kazanarak çıkmaya çalışıyor. İlk birkaç bölümde çok zayıf olarak gösteriliyor ama zindana düştüğünde birkaç bölüm sonra ne kadar güçlediğini göreceksiniz. Benim izlerken en merak ettiğim kısım ise o kadar güçlendikten sonra arkadaşlarının onu gördüğündeki tepkilerinin ne olacağıydı. 4-) Armed Girl's Machiavellism: Ana karakter, tüm kavgaya karışmış ve okulundan atılmış öğrencilerin terbiye gördüğü bir okula transfer ediliyor ve gittiğinde ilk gördüğü şey oradaki tüm erkeklerin kadın gibi giyinip, makyaj yapıp, kadın gibi yaşadığı oluyor. Çünkü bu okulda 5 tane kız öğrenciden oluşan ve disiplin suçu nedeniyle terbiye görmeye gelen öğrencileri kılıçlarla terbiye eden bir grup var. Kısaca okuldaki tüm kızlar silah taşıyor ve erkekler zulüm görüyor. Ana karakter aşırı OP değildi ama okula gittiğinde direkt böyle yaşamaya karşı çıkıyor ve okuldaki en güçlü kişilerden biriyle dövüşüp kazanıyor. Kendisi harem animesidir. Öneririm, gayet güzeldi. 5-) Assassins Pride: Buradaki ana karakter en güçlü büyü sınıfı olan Paladin'e sahip olmasa bile büyüden apayrı bir gücü var ve görevi gereği bir kızın öğretmeni oluyor. Bu kız da büyü kullanamadığından dolayı ana karakter ona değişik bir yöntemle kendi sınıfı olan Samuray sınıfı büyü veriyor. Açıklayacak kelime bulamıyorum tam olarak bunu ama ana karakter güçlü bayağı. Aynı zamanda animenin grafikleri ve çizimleri çok hoşuma gitmişti. 6-) BOFURI: I Don't Want to Get Hurt, So I'll Max Out My Defense: Ana karakter hayatında hiç VR MMORPG oyun oynamamış ve okuldan bir arkadaşının önerisi üzerine oyuna girip denemek istiyor. Gerçekten çok tecrübesiz olduğu için canı yanmasın diye tüm seçim haklarını savunmadan yana yapıyor. Ondan sonra da başından komik olaylar geçse bile tüm oyun sunucusu onu tanımaya başlıyor. Ana karakterimiz tatlı bir kız ve oyunlarla pek tecrübesi yok ama yine de koskoca oyun şirketinin dikkatini çekiyor ve sadece onun yüzünden kalkanına Nerf (kalkanın gücünü düşürme) bile getiriyorlar. Gayet eğlenceli bir animeydi, uçan dev kaplumbağayla haritayı gezip insanların dikkatini falan bile çekiyordu. 7-) Blade Dance of the Elementalers: Ana karakter sadece kızların yapabileceği ruhlarla anlaşma yapma olayını yapan bir erkek. Ve ruh anlaşması öğrenmek için özel olan bir okula katılıyor. Tahmin ettiğiniz üzere herkes kızken sadece onun erkek olması bayağı bi' dikkat çekiyor ve daha ilk bölümden aşırı güçlü bir kılıç ruhu ile anlaşma yapıyor. Ana karakterin çok güçlü bir geçmişi var ve eskisi kadar OP olmasa da hala çok güçlü. Vee yine bir harem animesi. Hatırladığım kadarıyla Echhi vardı. 8-) Blood Lad: Ana karakterimiz bir vampir ancak daha küçük yaşında çok güçlü olduğundan dolayı abisi tarafından kalbine ateşlenen bir mermi yüzünden güçleri bastırılıyor. Her ne kadar güçleri bastırılsa bile yine de güçlü. Zaten 4-5 bölüm sonra mermi çıkartılıyor diye hatırlıyorum. Bu arada ana karakter tam bir otaku ve insanların dünyasına çok merakı var, ilk bölümde yanlışlıkla kendi dünyasına gelen bir kızın ölümüne sebep olup onu kurtarma sözü veriyor ve normal dünyaya yaşamaya geliyor. Komedi animesi, bol bol Dragon Ball ve Naruto göndermesi var. 9-) Cautious Hero: The Hero Is Overpowered But Extremely Cautious: İlk bölümde tanrıçanın birine S zorluğunda (hatırladığım kadarıyla) ve şeytan kral tarafından ele geçirilmiş bir dünyanı kurtarma görevi veriliyor ve yanına alacağı kahraman ise dünyadan seçeceği biri. Bir kahraman seçiyor ama seçerken dikkat etmediği şey ise seçim kağıdının altında yazan notta "Aşırı Tedbirli" yazması. Animenin isminden anlaşılacağı üzere kahraman aşırı güçlü ama en düşük seviye olan bir balçığa (Slime) bile en yüksek seviye patlama büyüsü atan biri. Komik bir Isekai animesidir, kesinlikle öneririm. 10-) Chivalry of a Failed Knight: Ana karakterimiz diğer herkes tarafından aşırı güçsüz görüldüğü gibi aynı zamanda ailesi tarafından bile evlatlıktan reddedilmiş biridir. Okulunda en düşük rütbeye sahip ve hiç arkadaşı yok. Aynı zamanda küçük yaşta evini terk ettiğinden beri çok sıkı çalışıyor. Okuluna yan ülkeden S sınıf rütbeye sahip olan bir prenses ile okulun ilk gününde dövüşüyorlar. Tabii kimsenin aklının ucundan bile "okulun en güçsüzünün" kazanması geçmiyor bile... Bunu da kesinlikle öneririm, bahsettiğim prenses ile aralarındaki ilişkiyi seviyordum bayağı. 11-) Didn't I Say to Make My Abilities Average in the Next Life?!: Ana karakter normal hayatında okul birincisi olduğundan dolayı hiç arkadaş edinemiyor ve bir gün klasik Isekai serilerinde olduğu gibi, yanlış hatırlamıyorsam, ünlü Isekai Truck-kun'un (kamyon :D) ona çarpması ile hayatını kaybediyor ve sonraki hayatında tanrıdan tek isteğinin yeteneklerini ortalama seviye yapması oluyor. Ama yeni hayatında işler pek de istediği gibi gitmiyor ve bu reenkarne olduğu yeni ve büyü elementine sahip olan dünyada büyü gücü ortalama bir insandan 6800 kat daha yüksek oluyor.Nedenini animede söylüyor zaten. Bu da gayet komik bir animeydi, kesinlikle öneririm. 12-) Death March to the Parallel World Rhapsody: Ana karakter aniden bir MMORPG oyuna ışınlanıyor ve Isekai animelerin çoğunda olduğu gibi aşırı OP oluyor. Gayet güzel bir animeydi... Çok bilinmediğinden yazdım. 13-) Demon Lord, Retry!: Bunda da ana karakter 10 yıl önce falan kendi tasarladığı ama unuttuğu bir MMORPG oyunun içine Şeytan Lordu olarak ışınlanıyor. Bunda da her ne kadar aşırı OP olsa da farklı yönü şu: Şeytan Lordu olan karakter ve ondan başka olan birden fazla karakter arasında geçiş yapabiliyor. Aynı zamanda Admin yetkilerinin bazılarına da sahip. Etraftaki tüm karakterler kendisi tarafından tasarlanmış ama hiçbirini hatırlamıyor. İlk bölümde karşılaştığı köylüler tarafından zulüm gören kızı kurtarıyor ve ona iyi davranıyor. Animenin bu yanını çok sevmiştim :) 14-) Full-Time Magister: Baştan söyleyeyim kendisi Çin animesi o yüzden alışana kadar konuşmalar biraz farklı gelebilir. Ana karakterin yaşadığı dünya birden değişiyor ve herkes büyü kullanmaya başlıyor. Hatta bazıları yıllardır kullandığını bile söylüyor ancak ana karakter dünyaya yeni gelmiş ve büyü nedir daha yeni öğreniyor. Bunun üzerine büyük zorlukla bir büyü okuluna katılıyor ve kendisinin sahip olduğu büyü elementini öğreniyor. Ondan sonrası zaten ana karakterin aldığı büyü elementinden de anlaşılacağı üzere aşırı güçlü oluyor. 15-) The King's Avatar: Bu da bir Çin animesi ama bunu kesinlikle öneririm. Ana karakter yıllardır oynadığı ve artık oyunun tanrısı olarak bilindiği "Glory" adlı oyunu bırakmak zorunda kalıyor çünkü kulübü onu atıyor ve hesabına el koyuyor. O da kulüp binasından çıkıp bir internet kafeye işe giriyor ve yeni bir hesapla oyuna başlıyor. Ana karakter oyunu oynama konusunda gerçekten aşşırı OP ve grafik olarak anime çok güzel. Kesinlikle öneririm.
  14. Konunun ilk mesajı olarak atmıştım ama yine atıyorum, izlediklerimin çoğu istediğin tarzda: https://www.tvtime.com/en/user/34511652/profile
  15. Gerçekten oldun, ilk anime çok ilgimi çekti. YouTube'da bu konuyla ilgili o kadar video izlememe rağmen ilk defa rastladım bu animeye, teşekkürler :) Not: İkinci animeye de başlayacağım uygun bir zamanda.
  16. Sanırım herkes bu tarz anime serilerini seviyor, umarım giren herkes birkaç anime bulup yararlanır. Benim kendi izlediklerimin çoğu da bu tarzda zaten.
  17. Bir süre forumu kontrol etmemiştim ve o süre boyunca anime önerisi yapan herkese çok teşekkürler, kesinlikle hepsini beğenip beğenmediğimi anlayana kadar izleyeceğim :)
  18. Bu arada senin de herhangi bir sitede listen varsa izlediklerinin tamamına göz atmak isterim :)
  19. Sanırım hayatım boyunca benim için en çok efor sarf edilerek yapılmış en güzel şey bu. Gerçekten çok çook teşekkürler, bu kadar uğraşıp çok işime yarayacak bir şey oluşturman karantina sürecimi ve günümü güzelleştirdi. Tekrar çook teşekkürler! :) Benim listemdekilerden çoğunu izledim ve izleyip izlemediğimi anlamanın yolu serinin altındaki yeşil çizgiler. Ne kadar dolu ise o kadar izlemişimdir.
  20. Re:CREATORS, her şeyine 10/10 verirdim ama sırf ana karakterden dolayı 9/10 veriyorum. Harika bir animedir.
  21. Neden bilmiyorum ama Saiki Kusuo'yu Blood Lad'e benzetiyorum, Blood Lad'i izleyip çok beğenmiştim. Saiki'yi çok beğeneceğime eminim artık. İzledikten sonra buraya gelip yorumumu yazarım
  22. Bu konu başlığı altında ikinci kez önerildi, bir şans vermeden geçmeyeceğim kesinlikle. Teşekkürleer! :) Arkadaşım 2 yıl önce önermişti, o zamanlar hayatımda hiç anime izlememiştim, şimdi şans vereceğim kesinlikle :) Teşekkürler!
  23. Vay be, bu kadar kıskanılacak bir şey olduğunu sanmıyordum :D Çok fazla kez karşıma çıktı ama pembe saçı her gördüğümde bir şekilde moralim bozuluyordu, kesinlikle başlamam lazım bu mesajdan sonra :) Mob Psycho 100 ilk sezonu izlemiştim, ikinciyi uzun bir süredir bekletiyorum. Devam edeceğim. Ve Ichiban Ushiro No Daimaou izlemiştim, hatta kendisi bana Ecchi türünün ne demek olduğunu öğreten ilk seridir :D
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.