Jump to content

908

Üyeler
  • İçerik sayısı

510
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

7

908 kullanıcısının paylaşımları

1. 908

Sword Art Online hakkında düşünceleriniz.

Animeye lafım yok. Bence, hoş ve popüler bir seri olmayı hak ediyordur tabii. Diğer animelere bakınca bunun da büyük bir kitle toplayacağı belli olurdu baştan. "Harem" dediğim.. benim ilk izlediğim zamanlarda aldığım bir kanı. (ilk sezonu için sadece) Çaktırmamak için Klein karakterini koymuşlar gibi geldi bana :d Bu elbette işin esprisi ama hiç izlememiş biri olsam, bana şu kapağı gösterilip türleri sorulsa "harem" türünü de sayardım galiba. Ondan dolayı öyle bir yorum yaptım ^-^
  2. 908

Anime İstek ve Önerileri

Aslında.. korku hissiyatını verecek türden animeleri kastetmiştim ^-^ Bu arada Kakegurui'yi izledim evet. Sıkılmadan izlediğimi hissettiğim nadir serilerden (2 sezonunu da 2 günde bitirmiştim xd) Önerin için teşekkür ederim bu arada.
  3. 908

Anime İstek ve Önerileri

Yok be ne özrü, o kadar öneri yazmışsın ^-^ illa ki biri karışır. Teşekkürler bu arada.
  4. 908

Son Harfinden Başlayan Bir Anime Yazın!

Kakegurui
  5. 908

Anime İstek ve Önerileri

Teşekkür ederim ^-^ Bunlara yakın zamanda başlamaya çalışacağım. Düzeltme: angels oh the dead'ı sitede bulamadım maalesef "oh" yerine "of" yaptım ama yine de sonuç çıkmadı ^-^ adında sorun var galiba
  6. 908

Sword Art Online hakkında düşünceleriniz.

Eheh :d Doğru. Açılan başka bir konunun altına uzun bir yanıt yazmıştım, sadece özet geçmek istiyorum Kitlesinin 90% berbat maalesef .-. (tokyo ghoul kitlesi gibi) Ama bunun için animeye kötü demem. ve bu animenin neden "harem" tagı almadığını bilmiyorum..
  7. 908

Merhabalar

Hoş geldin, Serhat.
  8. 908

Zekice Kurgulanmış Animeler

Benim de eklediğimi yeni fark ettim .-. Sabahları fazla mantıklı düşünemiyorum sanırım. Sanırım ben şu günlük olayından ve karakterlerin hikayelerinden filan yürümüştüm.. başka neden eklemek isterim bilemedim .-. Ama şeyi hatırladım, daha mantıklı gelmeye başladı (spoiler a girer diye tedbir amaçlı gizliyorum): Seni de yordum kusura bakma ^-^
  9. 908

Şimdi düşününce.. Yuno hani şey.. tamam yeni aklıma geldi. Sonlara doğru artık bende ne kadar yer etmemişse, finalini, kurgusunu vb. unutmaya başlamışım. Oradan biraz pay verilir, doğru.
  10. 908

Selam

Hoş geldin, Emin.
  11. 908

Ya, aksini iddia etmiyorum tabii (ve umarım bu yanıtı buraya yazmam bi' soruna yol açmaz .-.) Yorumlarda filan da gözüme çarptı 2, 3 kere. Mirai Nikki'yi yazma sebebiniz nedir merak ediyorum, ben mi izlerken anlayamadım acaba? ^-^ Bitirdim de halbuki Zeka unsurunu ön plana çıkaran şeyler aklıma gelmiyor .-. Biri spoiler içinde veya mesaj olarak belirtirse sevinirim.
  12. 908

Son Harfinden Başlayan Bir Anime Yazın!

kuroshitsuji
  13. Bunu nasıl unuttum ben? Çocukken başından kalkmazdım .-. Şu mavili samuray karakter favorimdi..
  14. O konuyu önceden görmüştüm ama açtığım konunun aynı sayılacağını düşünmedim, şahsen anime olduğunu bilerek izlediğim ilk anime Elfen Lied idi. Sakıncalıysa kaldırırım tabii ^-^ Amacım birini taklit etmek değildi, öyle olduysa kusura bakmayın. Sadece eğlence amaçlı bir konu açmanın güzel olacağını düşündüm. (bu arada son cümleyi anlayamadım .-.)
  15. 908

Anime İstek ve Önerileri

Korku/Psikolojik/Şizofreni mi diyeyim.. bilemedim. O hissiyatı az çok yaşatacak anime önerileriniz var mı? Düşündüm de "korku" tagı alan çoğu animede görebildiğim korku unsurları: gerilim müzikleri, jumpscare filan oldu sürekli ^-^
  16. 908

En Sevdiğiniz "Final Yapmamış" Animeler

AoT un yeni sezonunu bekliyorum.. eylül/ekim gibi gelecekti sanırım. Bunun dışında No Game No Life, Kakegurui filan da var. Aradan 9 10 yıl geçmesine rağmen Highschool of the Dead ın 2. sezonunu umutsuzca beklemem de ayrı üzücü .-. bu arada tahminlerime göre: SAO nun şu anki sezonunun son bölümü (11/11) 20 Eylülde yayınlanacak. 18-20 eylül arası izlemeye başlarım.
  17. 908

Animelerin nefret ettiğiniz ve sevdiğiniz yönleri

Şu an aklıma geldi. Çeviriyi yapan kişi bazen espri yapmaya filan çalışabiliyor. örn: random bir kötü karakter, ilk bölümlerde söylediği şeyin tam tersi bir şey söyler: "ÇN: Başta öyle demiyordun, noldu?" filan.. bunun komik olduğunu düşünenler oluyor. Yani o kişi espriyi yapacak ve biz de okurken güleceğiz filan sanıyorlar.. ama öyle olmuyor -.- Tüm odağımızı kaybediyoruz. Bunu yapan çevirmenlere "ne kadar komik bir çevirmen" filan demiyorum.. Bana göre altyazılar, animeye verilen puanı bile etkiler.. çünkü karakterin hislerinin güzel bir şekilde anlatılmasında katkısı vardır. Yine de böyle şeyler nadiren denk geldiği için mutluyum. Sevdiğim bir konu ise: Bazı animeler, bu konuyla alakası olmayan kişilerin veya animelere ön yargıyla bakan kişilerin ilgisini çekebiliyor. Twitchde vb. tanıştığım bazı 20, 25 yaş üzeri kişilere Violet Evergarden, Shingeki no Kyojin gibi kaliteli yapımları önerdiğim oluyor.. severek de izlediklerini düşünüyorum. (en azından söylediklerinden anlaşılıyor)
  18. 908

Animelerde Küfürlü Altyazılar Hakkında Fikirleriniz

Aslında altyazılardaki küfür beni pek rahatsız etmiyor. Yerinde kullanılmasında bir sakınca görmüyorum en azından.
  19. Aslında.. benim takıldığım şey "kalitesiz" olarak gördüğünüz animelerin yüksek puan alması değil de, o animelerin kitlesi yüzünden animeye de aynı gözle bakılması. Dediğim gibi, animenin sevilmesi/sevilmemesi çok da umurumda olmaz. Benim soğuk baktığım kısım, genellikle Naruto, Tokyo Ghoul, Sword Art Online gibi animelerin izleyici kitlesinin çoğunlukta olduğu kesim. Benim vereceğim oyun, bunların vereceği oyla eşit sayılacağı gerçeği yetmiyormuş gibi, bir de bu kitleyi "kaliteli" diyebileceğim animelerin yorumlarında da görüyorum -.- Demin bahsettiğim konu .-. "Anime neymiş, sen anime mi izliyon" diyen kısmın bu kadar fazla olma nedeni, tabii ki bahsettiğimiz izleyici kitlesidir büyük ihtimal. (ufak bi' dipnot geçeyim.. her izleyiciyi böyle görmüyorum. Sadece benim denk geldiğim bir kesim var ve bu anlattıklarıma tam olarak uyuyorlar. Gereksiz linç yemek istemem .-.) Bu kesim; Günlük hayatta yere tükürebilen, sanal olduğu için milletin ailesine laf atabilen, ilgi odağı olmak amaçlı siyah maske takan, oturup survivor izleyen, güldür güldür gibi şeyleri komik bulan, Profil fotoğrafına kaneki koyan, (acaba bu hangi anime kitlesi) "Yutubır abii" denilen kişileri yakından takip eden, pop müziğin kaliteli olduğunu düşünen, aynı espriyi tekrarlayan, espri yaptıktan sonra "gülen var mı" diye etrafına bakan, fala/falcıya inanan, astrolojiyi gerçek bilim sanan, etrafta "bruh, yazık kafana, devamke" gibi şeyleri kullanan, Küfür mizahı/taklit mizahı yapan, kendini izlediği animenin ana karakteri olarak gören, "levi aşkm", "kaneki sevgilim" diye gezinen tipler işte. Bu kesim yüzünden anime kitlesinin genelini veya bu kesmin hayranlık duyduğu animeyi kötüleyenler var. Genel olarak kendilerini belirttikleri zaman arama mesafe koyduğum, zaman zaman engellediğim kişilerden oluşuyor. Bu kesim yüzünden Tokyo Ghoul'a ön yargıyla başlamıştım :P ve "vampir, büyü" türü olan animelere de hâlâ ön yargıyla bakıyorum. (güzel olanları vardır illa ki) Bunlara karşı da ne doluymuşum be, daha da saymak isterim ama herkese açık bir mesaj bırakıyorum.. yazdıklarıma dikkat etmem gerekli filan ^-^ Benim burada varmak istediğim yer, kalitesiz olan şey aslında animelerin kitleleri. Çoğunlukta olduğu için sık sık karşıma çıkıyorlar. Yine de azınlıkta olan kesime saygı duyduğum gerçeği değişmiyor. Biraz uzun tuttuysam kusura bakmayın ^-^
  20. 908

Başlamak isteyip de başlayamadığınız animeler ?

Şu anda, bunların arsında en ön planda tuttuğum anime KuroShitsuji. Yakın zamanda başlamaya çalışacağım ^-^
  21. 908

Başlamak isteyip de başlayamadığınız animeler ?

Genelde çoğunluğun izlemiş olduğu ama bir o kadar da uzun seriler oluyor. örn: Fullmetal Alchemist KuroShitsuji (şu an baktım, diğerlerine kıyasla çok uzun değilmiş) Fairy Tail Boku no hero academia "başla, sıkılmazsın" dediğiniz var mı bunların arasında? ^-^
  22. 908

Animelerin nefret ettiğiniz ve sevdiğiniz yönleri

Yazan illa ki olmuştur. Bir animenin son 3, 4 bölüme doğru bozması berbat bir şey .-. Örn: Boku dake ga Inai Machi -.-
  23. Duygulandıran yerler oldu ya, animeyi benim için biraz daha güzel kılabiliyor ^-^ Shingeki no Kyojin Angel Beats! Another ve sanırım biraz da Tokyo Ghoul Genelde yan karakterler için üzüldüğümü fark ettim btw. (Ana karakter ölmez mantığı xd)
  24. Şu an öyle hissetmiyorum ama çocukken bi' dönem Yugi Moto karakterinin saçını sevdiğimi düşünüyordum .-.
  25. 908

Yorumlardaki animelerden bazıları listemde var ama başlamaya da üşeniyorum :c izlediklerimden, aklıma gelenler (zaten yazılmış olanlar için kusura bakmayın): Kakegurui Shingeki no Kyojin Gosick Death Note Another Mirai Nikki No Game No Life Angel Beats Monster Bu arada ilk yorumlara baktım da, şu "Gosick" diyen arkadaşa nedense saygı duymaya başladım ^-^ çevremde pek izleyene denk gelemiyorum. (anlaşılamadı henüz gosick .-.)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.