Jump to content

LeornKayn

Üyeler
  • İçerik sayısı

674
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

25

LeornKayn kullanıcısının paylaşımları

1. LeornKayn

Animeciler, Acaba Kaç Yaşındasınız ?

17 yaşındayım ihtiyarladık...Orta okullular otobüste yer veriyor içim acıyor :P :D
  2. Hayır...kızmıyorum...kızmak mantıksız geliyor...özelliklede teknik olarak anime kelimesinin çizgi film ve animasyonla eş anlamlı olmasından dolayı niye kızayım diyorum...onu ayıran en belirgin olayı ise çizim farklılıkları ve yansıttığı kültür... Benim tek kızdığım şey animasyon vari şeyler izlediğimi gördüklerinde "sen çocukmusun" demeleri...Çocuklukla alakası yoktur zevki öyledir veya hayal dünyası geniştir...ayrıca kalkıp tvde evlenme programı izlemek yerine animasyon işi programlar izler... Bence animasyon izleyen kişi çocuktur düşüncesi kalkarsa toplumumuzda daha iyidir...ben cidden biri bana kaç yaşına geldin hala çizgi filmmi izliyorsun dediğinde çok kızarım...Tabi bu toplumla alakalı bir sorun...ben görsem birini izlerken hayal dünyası geniş birine benziyor derim... Üste arkadaşın biri "yaptığım çizimleri gördüklerinde sen çizgi filmi izliyorsun diyorlar anlatamıyorum" demiş neden anlamadıkları açıklayım :) ...Yıllardır Amerikan ve avrupa animasyonları yani çizgi filmleri ile büyümüş ve bunla kalıplaşmış bir toplumda ki insana eğer pek geniş görüş açısınada sahip değilse anlatamazsın zaten anlatsan dinlemeyebilir veya anlamıya bilir ilgisi yoktur belki...Bak bende animelere zamanında çizgi film diyordum...ilgimide çekmiyorlardı eğer bu nedenler dışındaysa ve yinede anlamıyorsa zekasında sorun vardır...Yaş büyüdü alt yazılı filmleri takip etmeye başladım...Animasyon yapımlarına ilgim artı bir gün Tvde bleach'e denk geldim dedim bir şans vereyim verdim o zamandan beri anime nedir biliyorum...gördüğümdede bu anime bu çizgi film diyorum neden...çünkü anime ilgimi çekti ve bu ilgi onun hakkında araştırma yapıp bilgi edinmeme sebep oldu...Sizin kızma olayınız biraz şuna benziyor "Matematik dersi ilginizi çekmez dinlemezsiniz dersiniz ki ya bildiğin sayılar bunlar niye okuyoruz...hocada kızıp hayır bunlar sıradan sayılar değil matematik..." sizcede birine zorla ilgisi olmadığı birşeyi anlatmaya çalışmak anlamaya zorlamak anlamıyor diye kızmak mantıksız ve saçma değilmi? değil dersen oda iyi farklı bir bakış açısıdır :D Kısacası kızmıyorum...ama siz Anime'yi çok benimseyip çok çok çok farklı anlamlara büründürmüşünüzdür o yüzden sadece çizgi film diyelip geçilmesine kızıyorsunuzdur...o ayrıdır farklı bir bakıştır saygı duyarım...Baya uzun yazdım ama kusura bakmayın içimde kalmasım dedim :D ama şunuda söyleyim biri beni anime izlerken görünce çizgi filmmi izliyon dediğinde "hayır...anime izliyorum" derim kızmam ama izlediğim şeyin çizgi film değil anime olduğunu belirtirim...ama çizgi film dedi diyede sinirlenmem :)
  3. İzleteceğin kişinin kafa yapısına bağlı biraz...Gotik birine Death note izletirsen sever...Fantastik hikayeler seven birine gidip aşk animesi izletirsen sevme oranında az alma olur ama bu sevmiyeceği anlamına gelmez... Ben animeye başlarken Bleach izledim...Kuzene Bleach izletmeye çalıştığımda pek ilgisini çekmedi ama o zamanlarda ben bleach bitirmiştim Narutoya başlamıştı benle beraber bakarken Naruto hayranı olup çıktı o yüzden Bleach + Naruto diyorum :D
  4. LeornKayn

Mesleğiniz yada olmak istediğiniz

1.Pc oyunları ile ilgili meslek seçmek istedim matematik zayıf diye tırtladı... 2.Futbolculuk için yaş geçti 3.En son ve olmaya çalışacağım meslek senaristlik... oda olmadı öğretmen olur çıkarım :D
  5. LeornKayn

animedeki adamın gucüne sahip olmak

Yamamoto Genryuusai...Ateş her şeyi kül eder...Birde Bankaisindeki Necromancy özelliğini gördükten sonra kesinlikle benim istediğim güç olmuştur...
  6. LeornKayn

Siz Bir Anime Yapmak İsteseniz Konusu Ne Olurdu

Fantastik,Mistik,mitolojik,aksiyon,macera, karışımı bir anime yapmak isterdim aslında şuan hikayesini bile yazıyorum belki ilerde şans yüzüme gülerde faaliyete geçiririm diye... Çizimlerini yapmak istemezdim çünkü cidden kötüyüm insan çiziminde :D 2. Seri olarak yapmayı düşünürdüm ilk serinin ismi...Karanlık Çağ...olabilir... konusunu açmıyacam çünkü konun kaliteli olduğunu düşünüyorum :D
  7. LeornKayn

manga sonu

Gaara kesin evlenir "Namikaze Minato"...adam oldu artık o eskiden fovarimdir şimdi biraz gözümden düşmeye başladı... Naruto devam ederse asıl kötünün şuan Uchiha Sasuke olacağını düşünüyorum ninja savaşında iken Sasuke ile Narutonun kapışacağını sanmıyorum...böyle bir savaş varken bence Sasuke ilk önce köye gidip yaşlıları biçebilir bundan uygun zaman mı bulacak ancak Sasukenin kafası hala çok karışık ne yapacağı belli olmayan kişi bir bakarsın iyilik yapıcam der bir bakarsın konoha ben geliyorum uleyn yıkacam sizi der... Narutonun "Adam etme ninjutsu"su yani herkesi adam ettiği için böyle bir tekniği olduğunu düşünüyorum...işte bu tekniği bi Sasuke üzerinde işe yaramadı...ve yaramıyacaktı...Sasuke Naruto'yu engel olarak görüyor...hikayede atlama olursa 25-30 yaşları arasında 2 tane efsanevi ninja olan Uzumaki Naruto ile Uchiha Sasuke savaşı görürüz ki muazzam bir savaş olur...ama gönül ister ki Sasuke adam olsun geri dönsün Sakurayla evlensin Narutoda Hinatayla final olsun oooo rahatça yatabilirim artık :D SON :) Naruto ile Sakura evlenirken karşı çıkan varmı bu evliliğe diye sorduklarında...Sasukede konoha girip ben karşı çıkıyorum diyip...Sakurayı kaçırırsa...ne olur...Tabi kide Yeşilçam Anime :)
  8. Aslında Naruto dahi bir ninjadır...Tembel görünümlü olmasının tek sebebi...ailesinin yanında olmayışıdır...Annesi ve babası ölmeseydi kesinlikle Uchiha Sasuke gibi dahi bir ninja olacağı gözüyle bakılacaktı...peki neydi dahi ninja...ileride çok güçlü efsanevi ve çok tanınmış olacak ninjalara diyorlardı genelde...Yani Naruto 6 yolun sannini olamaz diye bir şey yok olabilir...ama efsanevi 3 göz tekniğinden birine sahip olabilir yanlış hatırlamıyorsam Anne tarafı Senju ile bağlantalıydı bağlantalı olmasa bile sahip olmasa bile 6 yolun sannini olabilir...6 yolun sannini bir ünvandır...yani o şu ünvanı kazanamaz diye birşey yoktur zordur ama imkansız değil...olabilir diye düşünüyorum...
  9. LeornKayn

Bleach Manga Bitiyor!!

Manga'nın bitmesi öyle 1 yıl alcak gibi değil...işler baya karışıyor orda Quincyler ile Aizen döktürcek gibi merak ediyorum şuan Tite ne düşünüyor entresan bir hal aldı olaylar...
  10. LeornKayn

Bleach' ın en karizma karakteri kim ?

Kurosaki Ichigo,Abarai Renji,Byakuya ve İchimaru Gin yakıyor abi dağılın :D
  11. LeornKayn

Bleach

Aizen mühürlendi öldürülmedi...ben Aizen ölene kadar...Aizenden bir beklenti beklerim o herif sıradan değil :D
  12. LeornKayn

Death Note

Mükemmel zeka oyunları 37 bölme kadar sürer...ancak final beni tatmin etmemiştir...sebep Yagami Raito yancısıyım ve Yagami Raito'nun o kadar kolay harcanmasına karşıyım arkadaş...izlenmeli izletilmeli izlendirilmeli :)
  13. LeornKayn

Avatar ilk bölümler olarak sıkıcıdır ilk 3 bölüm özellikle sonra öyle bir rayına oturur ki finalinde insan bitti diye üzülür...üstelik çocuklara yönelik yapılmış gibi dursada öyle orta bir tad yakalamıştır ki hem 7 hemde 77 yaşındaki biri zevkle izliyebilir...zaten çocuklardan çok büyüklerin izlediği daha doğrusu 15+ anlaşılınca hemen bir siname filmi yapılmıştır ancak yönetmenin başarısızlığından fazla çalkantı yaratmamıştır...ama 15+ yaşını göz önüne alarak Avatar legen of korra'yı çıkartmışlardır bu seri ise 15-20 yaş arasına hitabendir...ilk seriye göre daha çok aşk döngüsü görülmüştür...örnek x, y aşık olur ama y a'yı sevmektedir...kısacası ergene bağlamışlar diyelim...ama yinede izlenebilir bir seri çıkmıştır ama serinin tadından uzaktır...bence ilk seri ve 2. Seri kesinlikle izlenmelidir...birşey kaybediceğinizi sanmıyorum...
  14. LeornKayn

Naruto Sona Yaklaşıyor.

Oguzcent'e katılıyorum...özeliklede mutlu sonla bitmezse kötü olur...çünkü zaten herkes seviyor finalde Naruto efsanesi bitiyor diye üzülürken üstüne birde hüzünlü final eklenirse mühtiş bir hüzün olur ki! amanın....Türkiyede değil belkide Japonyada bir genç intihar edebilir :D
  15. LeornKayn

Bleach Mangaka'sı Tite Kubo Hakkında Herşey

İlk izlediğim animedir Bleach...sonradanda mangayı öğrenmeme sebep olmuş seridir...ardında Tite kubo'nun bleach'in mangakası olduğu öğrendim...Kısacası Bleach ve Tite'nin yeri ayrıdır bende... Acaba Zaraki'nin zilli dik saçlarını daha kolay çize bilmek içinmi stil olarak değiştir...mahlum en zor şeyin Zaraki'nin saçlarını çizmek olduğunu söylemiş...
  16. Death note Light yanında olan onu destekleyen biri olmak isterdim orada Light yaptıklarını doğru buluyorum...Naruto Akatsukiye katılırdım veya Orochimarunun yanına giderdim ama ne tam anlamıyla kötü nede tam anlamıyla iyi karakter olmazdım ben kafama göre takılan biriyim :) Bleach Abarai Renjinin mahaleden bir arkadaşı olup sonrada onla beraber Shinigami olup Ichimaru Ginin takımına katılırdım...
  17. LeornKayn

Bleach - Bankai Yaratma

Adı:Ölümün Efendisi Çağrılışı:Yer altının köleleri size emir ediyorum tekrardan öldürmeniz için Bankai geçildikten sonra zampakto Kemikleşir kemikten bir kılıç haline gelir kabzası kuru kafadandır Yeteneği:Karanlık ruhları çağrarak kendi kontrolüne alır...karanlık ruhlara hollowlardan dahil olduğu için hollowları kontrol etme yeteğinide sahiptir
  18. LeornKayn

ichigonun içindeki holow vaste-lode'mi?

Tōshirō Hitsugaya Hollowların kaça ayrıldığı anlatırken orada bir kaç görüntü geçiyordu...Vaste lode'den bahsederkende şu görüntü geçmişti Link;http://t3.gstatic.co...PskdRxJfRQUJ_E6 yani İchigonun dönüştüğü Hollow biçiminin en sonuncusu bunu andırıyor... Bence Vasto lordedir eğer o boynuzlu dönüştüğü hollow vaste lorde olmalı çüknü Vasteler anlatılırken kaptanlardan bile üst seviyede olduğu söyleniyordu...Ulquiorra Kaptan seviyesenin üstünde bir Espada idi ama o boynuzlu hollow onu hiç zorlanmadan yerle bir etti...o boynuzlu hollow Vaste olabilir ama ondan önceki dönüşümleri değildir...:)
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.