Jump to content

Serdar102

Üyeler
  • İçerik sayısı

0
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

Serdar102 kullanıcısının son zaferi 26 Ocak

Serdar102 en beğenilen içeriğe sahiptir

Profil Bilgileri

Son profil ziyaretçileri

Son ziyaretçiler bloğu devre dışı bırakıldı ve diğer kullanıcılara gösterilmiyor.

Serdar102 üyemizin başarıları

1. Serdar102

Atatürk Şiirleri - Serdar Yıldırım

ATATÜRK GELDİĞİ GİBİ GİTTİ Sen bu yurdu kurtardın Türkiye Cumhuriyeti'ni kurdun Tarihe ismini Altın harflerle yazdırdın, diyerek, Bir marş söylüyordum. * * * * Birden odanın ortasına Bir bomba düştü Ortalığı toz-duman kapladı Göz gözü görmez oldu. * * * * Ben askerde havancıydım Bombalara alışıktım İleri gözetleyiciydim Belimde kasatura Elimde telsiz, göğsümde dürbün Havan atışı yaptırmak için, Dağa, tepeye çıkardım Havan ile hedefin uzaklığını Hesap eder, ikinci atışta Hedefi 12'den vururdum. * * * * Tepemden bombalar geçerdi Ben bombadan korkmam Bomba benden korkar, derdim. Ben Türk Askeri'yim. Türk Askeri hiçbir şeyden korkmaz. * * * * Dediğim doğru çıktı Türk Askeri korkmadı Odanın ortasına bomba düştüğünde Oturduğum yerden ayağa kalktım Her türlü saldırıya hazırdım. * * * * Göz gözü görmeye başladığında Odanın ortasında bir kahraman belirdi Ben bu kahramanı çok iyi tanıyordum O kahraman Mustafa Kemal Atatürk Bunu biliyordum. * * * * Atatürk sağa- sola bakındı Benden başkasını göremedi Sen kimsin, adın ne, Bugünün tarihi nedir, diye sordu. * * * * Ben Serdar Yıldırım, Bugün 29-Mayıs-2021 dedim. * * * * Atatürk: Türk Askeri bombadan korkmaz Türk Askeri yenilmez Türk Askeri esir düşmez Türk Askeri galip gelir Yurduna saldıran düşmanlara karşı koyar, dedi. * * * * Odanın ortasına bir bomba daha düştü Ortalığı toz-duman kapladı Göz gözü görmez oldu Atatürk geldiği gibi gitti. * * * * Bir saat kendime gelemedim Odanın ortasında dört döndüm Ben kendimi gerçek sanırdım Atatürk gerçeği karşısında Hayal bile değilmişim. * * * * Şimdilerde Anadolu'da Atatürk, en büyük önder ve lider Türk insanı vatanını çok seven Atatürk'e minnettar. SON
  2. Serdar102

ATATÜRK BARIŞ TARAFTARIYDI Atatürk barış taraftarıydı Savaş olsun istemezdi Bir ülkenin başka bir ülkenin Sınırını geçmesine tahammül edemezdi. * * * * İnsanların birbirine düşman edilip Savaştırılmalarına karşıydı Her millet kendi sınırları içinde Özgür ve bağımsız yaşamalıdır, derdi. * * * * Aradan 100 yıl geçti Dünya milletleri Atatürk'ü örnek almadı Zengin milletler daha zengin olmak için Fakir milletleri böldüler, parçaladılar Onlara silah sattılar, daha da zenginleştiler. * * * * Fakir milletler, beyinlerini saran Prangadan kurtulamadı Özgür olmak istemedi Kişisel düşünce özgürlüğü sağlanamadı Karanlığa boyun eğildi Işık önemsenmedi. * * * * Biz Atatürkçüyüz diyelim Atatürk'ü örnek alalım Atatürk'ü sevmeyenleri Atatürkçü olmaya davet edelim. SON Yazan: Serdar Yıldırım
  3. Serdar102

ATATÜRK'ÜN GÖLGESİ YETER İngiliz gemileri Çanakkale'de Dakikada 60 mermi atan pek çok toplarıyla Türk tabyalarını yoğun bombardıman ateşine tuttu Türk topçular hazırdı Ateş emrini bekliyordu Alman komutanlar, Türk topçusuna bekleyin, diyordu İngilizler, bombaları bitince gider, diyordu. Çanakkale'de Türk askeri giderek azalıyordu Tabyalar gerilere, daha gerilere çekildi. * * * * Sonra Çanakkale'ye Mustafa Kemal geldi Türk topçusuna ateş emrini verdi İngiliz gemileri, Marmara'ya giremedi Boğazın karanlık sularına gömüldü. * * * * Sonra kara savaşları başladı Mustafa Kemal önderliğinde Türk Ordusu, Çanakkale geçilmez, dedi Çanakkale geçilemedi. * * * * Aradan 105 yıl geçti Olanlar unutulmadı Teknoloji ilerledi İngiliz gemileri Dakikada 120 mermi atar hale geldi Atatürk'ün gölgesi yeter Marmara'ya giremezler. SON Yazan: Serdar Yıldırım
  4. Serdar102

CUMHURİYET DEĞİRMENİ Metresine kadar, santimetresine kadar, Bilimle, bilgiyle, kültürle inşa etti, Atatürk, bu Türkiye Cumhuriyeti'ni. Sonsuza kadar muzaffer olacaktır. * * * * Cumhuriyet Değirmeni kurulduğu günden beri Buğday, arpa, mısır öğütüp un haline getirdi. Cumhuriyete karşı çıkanlar, değirmenin çarkları arasında eridi. Bunlar kimdi? Adını hatırlayan var mı? * * * * Kurtuluş Savaşı'nı kazanınca, dünya Atatürk'ü örnek aldı. Baskı altındaki milletler ayaklandı. Mustafa Kemal başardı, biz de başarırız, dediler. Hindistan'da ingilizlere karşı Mahatma Gandi ayaklandı. Bu vatan bizim, defolun gidin, dedi. * * * * Devletlerin kurucu bir devlet başkanı olur. Halkını esir etmek isteyen dış güçlere karşı savaşır. Galip gelir, devlet kurar, heykelleri dikilir. Bu dünyada böyledir. Yeni kurulan hükümetler heykelleri yıkmaya çalışmaz. Kurucuyu önder kabul eder ve ülkeyi ileri götürür. Halkın refah seviyesini yükseltir. * * * * Türkiye Cumhuriyeti'nde ne yöneticiler geldi, geçti. Bunların çoğunun adını hatırlayan olmaz. Atatürk halkını aldatmadı, halkın güven kaynağıydı. Dünya durdukça adı kalplerden silinmeyecektir. SON Yazan: Serdar Yıldırım
  5. Serdar102

KAHRAMAN ATATÜRK Adın anılacak dünya durdukça Sen en öndesin insanlık var oldukça. * * * * Yoktur bu dünyada benzerin, eşin Vatanı kurtarmaktı senin işin. * * * * İngiliz, fransız, yunan toplandı. Anadolu'da batağa saplandı. * * * * Geçilemez dedin, geçmeye geldi. Yenilgi acısı içmeye geldi. * * * * Tuzak kurdular, seni yenmek için, Sonunda kahroldular, neden, niçin? * * * * Planlar sonsuz güven altındaydı. Düşman komutan ateş hattındaydı. * * * * Zafer mutlaktı, yenilgi imkansız. Türk Ordusu çözülürdü, sancısız. * * * * Bir sen geldin, sen Mustafa Kemal'sin, Bilemediler asla yenilmezsin. * * * * Savaş alanında düşmana çarptın, Düşman pişman oldu, çok iyi yaptın. * * * * Kesin bir daha karşına çıkmazlar. Bin yıl geçse de seni unutmazlar. SON Yazan: Serdar Yıldırım
  6. Serdar102

ATATÜRK GİBİ OLMAK Halktan yana olmak Halkla birlikte olmak Yanlış kararlar alıp Halkın nefretini kazanmamak. * * * * Öz güven sahibi olmak Halka güvenmek Halkın istemediği bir durumun Yaşanmasına asla izin vermemek. * * * * Atatürk gibi olmak Savaşta ve barışta Halkın canını Kendi canından üstün saymak. * * * * Atatürk gibi olmak Bir tek vatandaşının canına Kefil olmak Vatandaşını koruyamıyorsan Görevini bırakmak. * * * * Atatürk gibi olmak Tarımda ve hayvancılıkta Anadolu'nun ve Trakya'nın Dünyada ön sıralarda olmasını sağlamak. * * * * Yönetimine geldiğin Dünya durdukça var olacak Türkiye Cumhuriyeti'nin İleri gitmesini sağlamak. * * * * Atatürk, Atatürk demek Atatürk ilke ve devrimleri Işığında yolunu aydınlatmak Başka her yolun karanlık Olduğunun farkına varmak. SON Yazan: Serdar Yıldırım
  7. Serdar102

DÜNYADAN BİR MUSTAFA KEMAL GEÇTİ Toprakları işgal edilmiş bir vatan Bağrına hançer dayamış olan düşmana çatan Özgürlük yolunda inanılmaz adımlar atan Düşmanın yüz tanesini bir kurşuna satan. * * * * Başka milletlere boyun eğmeyi reddeden Bunun için, sessiz kalmayan, isyan eden Sekiz yıl boyunca cepheden cepheye giden Anadolu'nun boşluğunda düşmanı mahveden. * * * * Ey Kurtuluş Savaşı'nın yenilmez armadası Ey dünyanın gelmiş geçmiş en büyük komutanı Ey Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Tarih senden yana, bunu fazlasıyla hak ediyorsun. * * * * Dünyadan bir Mustafa Kemal geldi, geçti Bu dünyada yaşamayı herkesten çok hak ediyordu Mümkün olsa yaşamımdan on yılımı uğruna feda ederdim İnanın Anadolu şu anda bambaşka bir kimliğe bürünürdü. SON Yazan: Serdar Yıldırım
  8. Serdar102

BİR MUSTAFA KEMAL YARATMAK Gerçeğinin tıpatıp benzeri Beyni akıl dolu, oldukça zeki Yaşadığı çağın çok ilerisinde Dünya durdukça ışığıyla Evreni aydınlatacak Bir Mustafa Kemal yaratmak. * * * * Yurduna saldıran düşmanlara karşı koyan Biz bu sınırlar içinde özgür ve Bağımsız yaşamak istiyoruz diyen Kurtuluş Savaşı'nı başlatan Onca yokluğun arasında kaybolmayan Türkiye Cumhuriyeti'ni yoktan var eden Savaş meydanlarının yenilmez armadası Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük komutanı olan Bir Mustafa Kemal yaratmak. * * * * Bir kurtarıcı olarak Çanakkale'ye gelmek İngiliz ve Fransız savaş gemilerinden ziyade Bir buçuk yıl acımasız doğa koşullarıyla ve Karla, kışla mücadele etmek Tabancasından çıkan tek bir kurşunun izini sürmek Düşman gemilerini Çanakkale'nin Karanlık sularına gömmeden Yağmur ve kar bulutlarını Paramparça eden Bir Mustafa Kemal yaratmak. * * * * Kağıt önümde, kalem elimde Yeni bir şey yok dünümde, bugünümde Aydınlık yarınlar vardır geleceğimde Adım Serdar Yıldırım der, coşar, çağlarım. SON
  9. Serdar102

DEVRİM ATEŞİ VE ATATÜRKÇÜLÜK Dünya Halkları' nın kardeşliği için, Çalışan devrimciler, İnsanlığın geleceğine ışık tutan, Kültür yolunu aydınlatan, Baskıdan, zorbalıktan uzak, İnsan yaşantısına karışılmaz, Bilinci üstüne kurulan, Atatürkçü fikir ve düşünce sistemi. * * * * Bir arkadaşımla akşamdan başlayan, Sabaha kadar süren konuşmalarda, İlk zamanlar beni sessizce dinleyen, Ayakkabı tamircisi arkadaşımın, Gecenin bir vakti aniden beliriveren Çakmak çakmak bakışları: Yediğime, içtiğime kimse karışamaz. Bu konuda teklif bile sunulamaz, Dediğini unutamadım. * * * * Kırtasiye dükkanımın yanına Tamirci dükkanı açtığında, Hayatın akışına kapılıp, Savrulup gitme durumu vardı. Zamanla gerçekleri öğrendi, bilinçlendi. Araştırdı, anlattıklarımın doğruluğuna inandı. Atatürk, en büyük devrimcidir, dedi. Devrimciliğin önde gelen savunucusu oldu. Sonraki konuşmalarda bir ben söyledim, bir o anlattı. Anlattıklarıyla kültür yolunu aydınlattı. * * * * Aradan 5 yıl geçti. Arkadaş, o dükkandan taşındı. Ben anılardan rahatsız oldum. Ayları gün diye hesap ettim. Ben de dükkanımdan taşındım. * * * * Sonradan görüşmemiz devam etti. Genelde ben arkadaşı yeni dükkanında rahatsız ettim. Akşamdan sabaha konuşmamız devam etti. Engelleri yıktık, kötüleri cezalandırdık. * * * * 1994-95-96 yıllarında İstanbul'a gittim. Yayınevleri beni pas geçti. İngiliz, fransız olsan, Hikayelerini kitap olarak basardık. Türk'sün, yazdıklarını çöpe at dediler. * * * * 3-Eylül-1997 yılında Ayla ile evlendim. 38 yaşındaydım, internet böylesine yaygın değildi. 1999 yılında oğlum Serkan dünyaya geldi. Birkaç ay sonra tamirci evime geldi. Araba almış, yanında 4 işçi çalıştırıyormuş. Bankada param var, iki katlı villa aldım, dedi. Nasıl böyle zengin oldun, dedim. Hep senin anlattıkların, Soruları cevapladım, olayı çözdüm, dedi. * * * * Ben soruların cevabını bulamadım. Babam öğretmendi, zor geçiniyordu. Ben şimdi zar-zor geçiniyorum. Ben devrimciyim ve Atatürkçü kalmak istiyorum. * * * * Neden bunları yazıyorum? Önemli olan, insanlığın geleceği. Hiçbir canlı isteyerek dünyaya gelmez. Milliyetini, dinini seçme şansı yoktur. Bütün dinler, taraftarına cennet vaat eder. Her din kendi dininin en üstün olduğunu öne sürer. * * * * Şu son 6 yıldır sadece Atatürk Şiirleri yazıyorum. Kıyısından, köşesinden olaya girmek zorundayım. Bazı konularda yapılan hataları onarmak zorundayım. İnsanlığın geleceği üstüne yapılan kurgunun ayarını yapmak zorundayım. Bu fikirleri yüzlerce, binlerce insana ulaştırmak zorundayım. SON Yazan: Serdar Yıldırım
  10. Serdar102

BİR MUSTAFA KEMAL YARATMAK Gerçeğinin tıpatıp benzeri Beyni akıl dolu, oldukça zeki Yaşadığı çağın çok ilerisinde Dünya durdukça ışığıyla Evreni aydınlatacak Bir Mustafa Kemal yaratmak. * * * * Yurduna saldıran düşmanlara karşı koyan Biz bu sınırlar içinde özgür ve Bağımsız yaşamak istiyoruz diyen Kurtuluş Savaşı'nı başlatan Onca yokluğun arasında kaybolmayan Türkiye Cumhuriyeti'ni yoktan var eden Savaş meydanlarının yenilmez armadası Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük komutanı olan Bir Mustafa Kemal yaratmak. * * * * Bir kurtarıcı olarak Çanakkale'ye gelmek İngiliz ve Fransız savaş gemilerinden ziyade Bir buçuk yıl acımasız doğa koşullarıyla ve Karla, kışla mücadele etmek Tabancasından çıkan tek bir kurşunun izini sürmek Düşman gemilerini Çanakkale'nin Karanlık sularına gömmeden Yağmur ve kar bulutlarını Paramparça eden Bir Mustafa Kemal yaratmak. * * * * Kağıt önümde, kalem elimde Yeni bir şey yok dünümde, bugünümde Aydınlık yarınlar vardır geleceğimde Adım Serdar Yıldırım der, coşar, çağlarım. SON
  11. Serdar102

YA ATATÜRK OLMASAYDI? Anadolu'da kilise çanları çalardı Etnik azınlık Türkler, bundan rahatsız olurdu Camiler kiliseye çevrilirdi Ezan sesi duyulmazdı. - * * * Papazlar, hayata yön verirdi Krallara taç giydirirdi Beşe bölünen Anadolu'da Beş krallık hüküm sürerdi. - * * * İngiliz, Fransız, İtalyan Anzak ve Yunan Krallığı Anzaklar kimdir derseniz İngilizler tarafından Çanakkale'ye getirilen Avustralya yerlileri. - * * * Ey şimdiki zamanda yaşayan insan, Sen hayatta olmazdın Baban, annen var olmazdı Onlar bu dünyaya gelmezdi Seni dünyaya getirmek için, Geleceği ezmezdi. * * * * Atatürk ilkeleri ve devrimleri Işığında yolunu aydınlat Sana başka önder gerekmez Tek önderin Atatürk olmalı. SON Yazan: Serdar Yıldırım
  12. Serdar102

MUSTAFA KEMAL GERÇEK, GERİSİ YALAN İngiliz'in izniyle yunan Batı Anadolu'yu etti talan İmkansızı mümkün kılan Mustafa Kemal gerçek, gerisi yalan. * * * * Yunan, Batı Anadolu' da çok can aldı Evleri yağmaladı, köyleri yaktı Efeler, yunan için, dağa çıktı Yunanla savaştı, bu vatan bizim, dedi. * * * * Takviye kuvvetler cepheye geldi Yunan, zafer naraları attı Çarpışmalar şiddetli geçiyordu Efeler, giderek azalıyordu. * * * * Kurtuluşun bir yolu olmalıydı Anadolu yunana teslim edilemezdi Halk, bir bütün olarak harekete geçmeliydi Ancak halka bir önder gerekliydi Bu önder Mustafa Kemal olabilir miydi? * * * * Doğuda az bir kuvvetle rusları durduran Çanakkale'de ingiliz ve fransızları bozguna uğratan Yurdun her karış toprağını kahramanca savunan Mustafa Kemal olabilir miydi? * * * * Mustafa Kemal, Anadolu halkını harekete geçirdi Onlardan seninleyiz mesajını aldı Büyük Taarruz'da en öndeydi ve ileri atıldı Pek çok can O'na göğsünü siper etti O yaşamalıydı ve Anadolu düşmandan kurtulmalıydı * * * * Mustafa Kemal güveni boşa çıkarmadı Yurduna saldıran düşmanları perişan etti Kurtulanlar, ülkelerine zorlukla kaçtı Geride kalanlar için, acı son vardı SON Yazan: Serdar Yıldırım
  13. Serdar102

ATATÜRK İLE İLGİLİ BİR ŞİİR YAZMAK Kağıt önümde, kalem elimdedir Bir büyük enerji benim beynimdedir Kalem kağıdın üstünde kanatlanıp uçtukça Coşarım, ışık olurum Anadolu'yu aydınlatırım. * * * * Atatürk şiiri yazmaya başladığımda Burası evim olabilir, bir otobüs durağı veya Bir marketin bahçesi olabilir. Konuya odaklanırım Dakikalar sonra İlk cümleler kağıda düştüğünde Sadece yazmak, daha çok yazmak isterim. * * * * Şu son altı yılda yazdığım Atatürk ile ilgili seksen iki şiirim Okurlar tarafından beğenildi, takdir edildi Onlar haykırdılar, Atatürk, dediler Atatürk bizim tek önderimizdir, dediler. * * * * Atatürk gibi bilgili, atak ve cesur olmak Komutasındaki az bir kuvvetle Yurdunu savunmaya çalışmak Değişik zamanlarda yaptığı pek çok savaşta Her zaman galip gelmek, hiç yenilmemek Anadolu bozkırında Üstün düşman kuvvetlerini Yok etmek. * * * * Azim ve kararlılık Sağlam bir irade Üstün görüş yeteneği Olayı anında okumak Yanlış giden bir şeyler olduğunda Önlemini almak Tek bir güce, kendine inanmak Geçilemez denen düşman mevzilerini Paramparça etmek. * * * * Zafer kazanmış bir kumandan edasıyla değil, Vatan kurtarmış bir komutan gibi Türkiye Cumhuriyeti'ni Dünya tarihine armağan etmek. SON Yazan: Serdar Yıldırım
  14. Serdar102

ATATÜRK BİR DEHA Deha, çağının çok ilerisinde Fikirlerle donanmış demektir Deha, özgür ve bağımsızdır Tarz yaratır ve bu tarzı İnsanlığın yararına kullanır. * * * * İnsanlığa yararı olsun diye Ortaya atılan fikirler Anında herkes tarafından Kabul görmez. * * * * Orta çağ karanlığında yaşayanlar, Yaşadığı çağdan ayrılmak istemez İlerici fikirleri kabul etmez Kendisi gibi gerici olmayanların Önünü kesmeye çalışır. * * * * Cumhuriyet ilan edildikten sonra Atatürk: Asıl savaşımız bundan sonra başlıyor, demiştir. O'nun devrimlerine En yakın arkadaşlarından karşı çıkanlar oldu. * * * * Ben maaşımı padişahtan alıyordum Şimdi maaşımı kimden alacağım, diyenler İstanbul'da her gün binlerce kişiye Mustafa Kemal, Samsun'a çıktı Anadolu'ya gidelim, Kurtuluş Savaşı'nı başlatalım, diyenler. * * * * Aradan zaman geçtikçe Anadolu karanlıktan kurtuldukça Kültür, Anadolu'yu aydınlattıkça Ülkeyi terk edenler oldu. * * * * Bunlardan, Atatürk aramızdan ayrıldıktan sonra Mustafa Kemal haklıymış, deyip Geri dönenler oldu. Aralarından milletvekili seçilenler oldu. * * * * Atatürk hakkında araştırma yapalım Gerçekleri öğrenelim Kendimiz bir tarz yaratalım Atatürkçü olalım. * * * * İnsanoğlu beyninden prangaları söküp atarsa En yüceye, en büyüğe ulaşır Benim de, büyüğüm de Yabancı güce boyun eğme Sen Türk'sün, Türk olduğunu unutma. * * * * En büyük Türk Atatürk de O'nun izinden git Başka her türlü yol Senin için, çıkmaz yol. SON Yazan. Serdar Yıldırım
  15. Serdar102

ATATÜRK GİBİ OLMAYA ÇALIŞMAK Atatürk, dünyanın gelmiş, geçmiş En büyük insanı O, bir önder, lider. Yurduna saldıran düşmanlara karşı koyan Askeriyle omuz omuza savaşan Düşmana geçit vermeyen Vatanı için, canını tehlikeye Atmaktan çekinmeyen Bir özgürlük sevdalısı. * * * * Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Tarihe ismini altın harflerle yazdıran En kült düşüncenin bile görmezden gelemeyeceği Bir bağımsızlık sevdalısı. * * * * Başkalarına zarar vermemek şartıyla İstenilen hayatın yaşanabileceği Yenilene, içilene karışılmayan Düşüncenin özgür olarak İnsan beyninde şekillendiği İnsana hayat veren öz güvenin Sevgi ve barışta kesiştiği Mutlaka savaş olacaksa Bunun bilim ve teknolojide İleri gitmek için, yapılacağı Bir üstün güç sevdası. * * * * İnsanoğlu bir milyar yıldır dünyada var Bu bir milyon yıl olarak kabul görür Yine de tarih on beş - yirmi bin yıla Sığdırılmaya çalışılır. Bu durum insanlar tarafından kabul gördükçe İnsanın atasını tanıması zor olur. * * * * Atatürk'ü sevelim Devrimlerine sahip çıkalım Dünyada yirmi dört tane İslam Ülkesi var. Bunun yirmi üç tanesi iç çatışma ve Karışıklık içinde. * * * * Atatürk, Atatürk diyelim Güzelim Cumhuriyetimizi Dış güçlere teslim etmeyelim Özgür ve bağımsız yaşayalım Atatürk ilke ve devrimlerinden ayrılmayalım. SON Yazan: Serdar Yıldırım
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.