Jump to content

gereksiz

Üyeler
  • İçerik sayısı

1044
  • Son ziyareti

İletiler bölümüne gereksiz kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Hikaye önemli de hacı, shoenen bir serinin hikayesini yazmak için benim gibi rahat 20 tane en az shoenen manga okumanız gerekiyor. Basite alıyorsunuz o üzüyor beni, benim emeğime hakaret gibi hisediyorum yanlış anlamayın. Anatomi desen yok, perspektif desen yok.Siz izlerken çizimleri basit görüyorsunuz galiba, bir kaç tane yeri seri okuyun derim. Bu yarışmalara herkes katılmaz öyle, eskiden olsa katılın derdim şöyle 20 yıl önce. Ama artık japonlar işi aştı arkadaşlar, böyle hataları göze batan şeylere bakmaya bile tenezül etmezler...

basit değil hikaye yazmak için tabikide okumak lazım önce ama daha da önemlisi yaratıcılık ve yetenek lazım bu 2 si olmadan bir yere kadar gider en fazla bundan nefret ediyorum ama manga çizmek hatta mangaka olmak istiyenlere söylüyorum bu hayali gerçeklerştirmek için çok çaba gerek ve efor ama en önemlisi yetenek gerek bence tabikide sadece sıkı çalışmayla yapanlar yok mu kesşn vardır ama az ...
  2. Ah ah benim de avatara gore tip degerlrndirme gafletlrim oluyor ki ben de esmerim aslinda aksxmd

ohm yok degilim ama cidden ben de ister istemez tatli,sevimli,yakisikli ya da guzel diye kafamda sekillendiriyorum insanlari. Kotu o ya. Yapmamak lazim. :D

ben o yüzden bana benziyen bi tane buldum koydum :D
  3. abi mangakalar bildiğimiz ressamlardır adamlar 1 haftada yapmak xzorunda oldukları için basit düzeyde çiziyorlar. o adamların normalde farklı bişey çizmesini istesen sana neler çıkarırlar yağlı boyayla felan bile çiziyolar yani sadece duyguyu vermek perspektif felan dil olay ayrıca shounen jump ın yarışmasından bahsediyoruz sence cin ali çizemeyen adammı eser göndericek oraya ?

sen sadece kendi düşüncenle yazıyorsun her mangaka ressam değil :D her bu yarışmaya katılanda güzel çizmiyor ama çizdiğini zannediyor senin hiçmi tanıdığın olmadı çizemediği halde bak negüzel çizdim diyen :D işte onlarda katılıyor yarışmalara :D yani yarışmalarda çizemeyeni almıyoruz yokki herkes göndere biliyor :D
  4. tamam herkes o seviyede değil fakat yakınlardır konu çok önemli olduğu konusunda aynıo görüşteyim ama çizimi kötü olan bi mangayıda eline almak istemessin değil mi ?

o seviyeye yakın bile değil çoğu :D cin ali çizen bile vardır o kadar diyorum :D çünkü bir sürü insan gördüm cin ali çizip ben süper çiziyorum diyen :D şu an git bir mangalara göz at bakalım kaçı senin örneğine yakın :D yani çıkan lar bu seviyedeyse yarışmalardakiler daha iyi olmaz
  5. Aslında şöyle bir durum var, çizimler öyle basit bir iş değildir hacı. Mesela narutonun çizimleri basitir ama bir karakterin her türlü duygu halini çizmek zorundasın. Perspektif konusu için ise 2 yıl gerekiyor diyebilirm. Ya da bleach gibi gökyüzünde dövüştür :lol:

bende biliyorum onu şu an one piece düzeyine yakın çizebiliyorum ama daha öğrenmem gereken çok şey var çizim konusunda duygu ve perspektif işini tamam ladımmı kendi çizim tarzımla kendi mangamamı yazmak istiyorum ... çizim konusun da japonyada ders almayı düşünüyorum çünkü türkiyede manga çizme konusunda bana yardım edicek bir çizim dersini bulabiliceğime şüpeliyim :) ama manga nın asıl olayı hikaye dediğim gibi benim asıl istediğim mangalarımla insanlara istediğim duyguları yaşata bilmek yeri geldimi alata bilmek yeri geldimi heycanlandıra bilmek :D hikaye bazında daha bu seviyeye yakın bile değilim :D ama uğraşıyorum :D
  6. aga o benim dil ya :D o tarz yarışmalara katılmış başka bi adamın one shotu o tarz eserler olucak daha çok yarışmada yani ne ile karşılaşacağını söylim dedim muhtemelen senin mangayı değerlendirmeye almazlar :)

aga o yarışmalara katılanların hepsi bu verdiğin örnekteki gibi olsa şuan okuduğumuz abuk subuk mangaları açıklayamazsın :D demek istediğim herkes o düzeyde değil hatta yakınında bile değil ilk olarak manga için bir hikaye lazım ki çizimle alakası yok 2. olarak çizim gelir one piece in çizimleri flan elinze manga çıkmadan önce gelse o kadar tutulucağını düşünmezdiniz :D mangayı okutan hikaye çizim biraz 2. planda kalıyor
  7. zorlama zafer diyince aklıma ilk olarak SAO'nun finali geliyor.

yahu arkadaş adam kendi oyununda GM'i yendi. hem de ölü birinin oyunda bıraktığı(?) ruhunun(?) oyundaki hesabını(?) bir anda aklına gelince(?) kullanarak. sonra hiç görüp duymadığımız hatta oyunda varlığından bile haberdar olmadığımız bir item yaratıyor ve bununla öbür GM'i tokatlıyor. insan bi sorar, "ulan bu adam şimdi adminin hesabını kullandı da hani şifre yazmadı, kimlik sormadı ? ee o zaman herkes kullanabilir bunu :o niye şimdiye kadar kimse kullanmamış? dünyanın tek akıllısı Kirito mu :o"

tamam yani mutlu son olcak, izlerken orasını anladık da, keşke bu kadar zorlama olmasaymış dedirtti bana. yani ben bu saçmalığı görmek için Alfheim arcına katlanmadım.

aga çok yanılıyorsun bir konuda orda kiritoya yardım eden ruh değil şunan çok uzak görülen bir teknoloji bütün organların mekanik olarak yapılmasıyla ilgili siber beyin yani yapayolarak yapılan beyin bu ölümsüzlük çalışmasıdır yani biyolajik bedenden kurtulmak şimdi asıl konuya gelirsek orda ilk oyunun yapımcısı oyun bitirildikten sonra bütün beyin verilerini internete aktarıp intahar ediyor yani internette yaşamak için vücudu yok :D biraz uç bir teknoloji ile hayal gücü karışımı :D bazılarına saçma gelebilir ama 3000 li yıllarda ölümsüzlüğün bu şekilde çıkacağı ve bilgisayarların artık üretilmiyeceği düşünülüyor :D

orda o hesabı kullanma iznini o hesabın sahibi kritoya veriyor item derken oyun itemleri oluşturulurken oyun kurucuları sadece zevk için epic itemler hazırlaya bilirler :D bu arada SAO nun son düşmanı aşırı ezikti bu duruma uymuyordu adam sadece CM güçleri bazında bir sorun teşkil ediyordu o da olmıyınca bitti zaten 2. oyun SAO ile aynı sistemi kullandığını söylüyorlar yani onun yaratıcısıda SAO nun yaratıcısı yani böle hesapları olması flan o kadarda imkansız değil :D

8. Hacı ne olacak şimdi luffye,hakiyi öğrendi gücü artı. Ama 2 yıl aradan sonra gizli teknikler çıkarmayacak yani teknik yok ki zaten hacı. Gelişmeleri beli;

Meyve gücünü çok iyi kontrol ediyor,yan etkilerini yok etmiş. 2. düzende zorlanmıyor,hızı artmış baya.

Hakiyi iyi kontrol ediyor,belamy bile övdü baya.

Haki le meyvesini iyi kombine etti.

Zoro da senin dediğin gibi olacak orası ayrı konu :rolleyes:

bide balık adam adasında kullandığı red hawk diye bir hareketi var :D o nasıl oldu adam lastik hadi haki biliyor flan :D alevler nerden geldi ?
  9. Hangi olay karışık değil ki bleachte. Baraganın çürümesi,starkın kurtları aizen tarafından verilmişti. Vaste lord olmak için,holow evrimini tamamlaman gerekiyor. Melez biri olan ichigo için imkansız bir durum bu. Vaste lord en güçlü holowlar evet. Ama 2,1,0 nolu espadalar sıradan holow değiller. Biri holow kralı,birinin muazam bir reitsusu var. Diğeri ise aizenin deneyleri sonucu sınırsız reitsu artırabilen bir varlık. İchigo cacık oldu zaten

mangadan da tekip ediyorum valla neler çıktı neler :D

bizim şimdiye kadar zhangetsu diye bildiğimiz adam zhangetsu değilmiş :D asıl zhangetsu hani şu ichigonun beyaz hali gibi duran holow var ya asıl zhangetsu o imiş flan :D

10. Hacı vaste lord seri de malesef tek bir kişi o da 3 nolu espada. İchigonun içindeki holowun gücü muazam ama melez bir holow olan ichigonun vaste lord olma gibi bir şansı yok. Vaste lord demek en güçlü holow demek değildir. 3.nodan sonrakilerde garip bir durum var zaten. 2. no hell of king. 1. no muazam bir reitsuya sahip,aizen onu yontuyor. YAmmy ise sürekli reitsu artıran bir varlık.

İchigonun iç dengesi bozuk beyler,yortık dondan çıkar gibi bir güç geliyor. Qincy+holow+şinigami=ichigo=ruh kralı

İchigonun içinde ki holow vaste lord değildir. Espadaların hiçbirinin vaste lord olmadığı denmişti. Gerek maskesi ve görünüşüyle yeni bir varlık. İchigo seri de tek varlık beyler eşi benzeri yok. Mangada şu bölüme geldi hala iç dengesi tam açıklanmış değil.

ama şimdi vaste lorde en güçlü holow değilmi yani o zaman 1. espada ve 2. espada ne ? hiç anlamıyorum :D bunları çok karıştırdılar orayı :D
  11. abi barragan :D alayını döver :D bütün espadaları o kido kullanmasa onu yenebilicek yok adamın gücü yaşlanma ve çürüme adama vuramıyorsun yaklaşamıyorsun durduramıyorsun :D en azından ichigo ulgiora yı ölüp holowa dönüşünce yendi ama ichigonun o halinide alırdı barragan :D

12. Malesef sadece kutunun fotoğrafında olan diller var. Yasal ithal edilmiş anime olmasına rağmen Türkiye'de çok izlendiğinden emin olamadıkları için Türkçe altyazı desteği vermiyorlar. Verseler keşke :) Eğer ilgileniyorsan yakın zamanda Sword Art Online gelecek, o da yabancı altyazılı gerçi.

aslında dediklerin çok çekici bir anime sever olarak sevdiğim animeleri sadece internetten izlemek çok üzücü ama :D ingilizcemde ingilizce alt yazılı anime izeyebilicek kadar iyi değil :(
  13. yani ilginç bir sürü konu geçti bir sürüşey dendi fanboy dur çizgi filmidir animemidir manga okumayıp sadece anime izliyen çocuklar flan yok pokemon kaç yaşa hitap ediyor yok pokemon , yu-hi-oh , avatar bunlar çizgi film :D ilginç düşünceler ama şimdi niye tartışıyorsunuz ki

animeye istiyen çizgi film diye bilir istiyen çocuk ça diye bilir hatta kendileri aynı b.kun lajivertini izlerken senin izlediğine çocukça diye bilir ben bunlar tuhaf buluyorum istiyen benim izlediğime çocukça diye bilir ben pokemon izlemeyi seviyorum :D geçen megaman bile izledim çok güzeldi hatta üniversite den arkadaşlarımı toplıyıp beraber izliyoruz pokemonu bazıları diyor çocukmusunuz siz cevap belli :D evet :D biraz saçmalıyor olabilirim :D ama anime = çizgi film ? çok komik bir tartışma :D bu arada benim bildiğim çizgi film belirli bir konusu olmıyan ve tom ve jeri gibi her bölüm belirli bir konu çizgisi olmadan ilerliyen bölümlerden oluşur yani yani izlerken 1-2-3-4. bölüm diye sıra sıra gitmene gerek yok ama anime belirli bir konu çizgisi üzerinde ilerliyen bir animasyon dur diye biliyorum yani dizilerin animasyon şekli yanlış biliyorsam düzeltin lütfen :)

14. ben çıkmasını çok istiyorum ben çok beğenmiştim çıkar diye de düşünüyorum :D arkadaş ben birine iltif olarakta deli çılgın diyorum :D ama bazıları otaku kelimesininde böyle kullanıla bildiğini bilmiyor :D yani benim arkadaşımda alışmadık komik bir şey yaptığında deli diyorum :D ama senin pisikolojik bir hastalığın var kafanda problem var anlamına gelmez :D otaku da öyle ne kadar hastalık olarakta geçse biri bir şeyi çok seviyorsa bağımlılık düzeyinde otaku diye bilirim :D insanlara arasıra öküz de diyoruz ama onlar otçul hayvan demiyor kaba ve anlayışsız :D kelimeler kullanıldıklara göre farklı anlamlar kazana bilir bu yaştan sonra size bunları ben öğretmiyim lütfen :D

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.