Jump to content

Witch.

Üyeler
  • İçerik sayısı

797
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

9

İletiler bölümüne Witch. kullanıcısının eklediği dosyalar

1. Baya biliniyor ya ve benim çoğu arkadaşım izlemişler :)/> Ve Anime sevmeyen arkadaşlarım dahil ^^ Abimle ne izlerdik bunu ah nostalji :D/>

Kardeşimle izlerdim ben yanlış hatırlamıyorsam Witch'ten önce başlardı o zamanlar... Kızıl saçlı favorimdi. (Şu an fark ettim ki bu kızıl sevme olayı bende yeni değilmiş... E iyi...)
  2. Witch ve gereksiz, tartışmanıza eklemek istiyorum, bir filmin kalitesi gişe başarısıyla ölçülmez. Bir animenin ne kadar iyi olduğunu da fanlarının ve ya antilerinin sayısına bakarak ölçemezsiniz. Genelde bir ölçüt vardır, senaryo, çizim, ost vs...

Ha ben ilk bölümden klişe buldum SAO yu, bazısı sevdi, bazısı hayal kırıklığına uğradı vs. Herkes herşeyi sevmek zorunda değil. Ne de olsa her malın bi alıcısı olacaktır, ama bir malın çok alıcısı olması onun çok kaliteli ya da orjinal olduğunu göstermez. Aynı şekilde hiç alıcısının olmamasının da.

Bol keseden puan dağıttığınıza ben de katılıyorum, az seçici olun diyorum ben. *benim kadar müşkülpesent olmasanız da olur sdsasdfds*

Kesinlikle katılıyorum. Örneğin Harry Potter serisi deli gibi seviliyor -ben de dahil- ama iyi bir seri mi? Hayır.

Önemli olan tutulup tutulmaması değildir, objektif olarak yaklaşacaksanız belli kriterleriniz olmalı. İzlerken iki kere gülüp bir kere ağladığınız her şeye "Aaa bu mükemmelmiş" demeyin.

3. haklısın ama şimdi büyük bit çoğun luk seviyorsa o puanı hak ediyor demektir :D yani 500 kişiden 400 seviyorsa o zaman :D ne yapa biliriz :D 10 da 8 eder :D SAO için bol kese 9 demektir 9 luk bir anime değil ki benim en sevdiğim animelerdendir :D

mesela aş konusunu çok iyi işlemiş ben karakterlerle gülüp karakterle ağladım :D buda sürükleyicilik demek bunları göz önüne almıyorsunuz konuyu beğenmemek başka ama o konuyu işlemekteki ustalık bambaşka :D

Tamam o dediğine katılıyorum ama yine de bol keseden puan dağıttığınızı düşünüyorum.
  4. Arkadas zevk meselesi, farklı düşüncelerin olması normal de, ben simdi kalksam narutoyu yorumlamaya, oylamaya kalksam, şahsen konusunu, çizimlerini, kurgusunu sevmiyorum. Tüm forum ahalisi üstüme çullanacaktır. O yüzden, oylama yapılacaksa tarafsız düşünülerek yapılmalı. Ya da hiç yapılmamalı yani :)

Aksa-kun zevk meselesiyle alakası yok, sen şu an sadece kendi zevkini savunuyorsun dediğinin tam aksine... Yani sen de tarafsız değilsin.
  5. Heç beğenmedim ^^ Sao' ya laf ettirmem ben arkadas :)

Sadece ilk bölümünün yayınlanmasıyla ilk 50 ye girebilmiş bir animeden bahsediyoruz. Tamam senin zevklerine uymuyor olabilirde, geçirmişsin iyice yerin dibine. Ha katılıyorum, olaylar çok hızlı gelişiyor, oyunun kurucusuna karsı savasıyor, bence de saçma, içeriğine istediğini de lafım yok, da çiziminde, karakterlerinde neyi eksik buldun anlayamadım ben?

Hı birde, anime 2 sezon degil, 1 sezon sürdü, 25 bölümlük. Böyle güzel bir kurgunun bu hale gelmesinin nedeni ise, animenin bu kadar çok tutulacağı beklenilmiyordu. Animenin planlaması 25 bölümlük olduğu için hikayeyi sığdırmaya çalıştılar. Bu yüzden çıkacak yeni sezonunda sinyallerini verdiler, bildiğim kadarıyla ilk sezondaki eksikleri telafi etmeye çalışacaklar.

Hem aşkı çok abarttılar hem konudan saptılar. Kısaca beğenilmemesinin sebebi bu. Yoksa ilk bölümler gerçekten çok iyiydi!

Çizimleri beğenmedim ama bu çizim stilini beğenmediğimden, sadece SAO'yu değil. Ne bileyim, ben Kirito'nun velet olmadığını anlayana kadar çocuk Asuna'yla yüzük taktı bea!

6. Daha 18. bölümdeyim ben böyle bir şey görmedim arkadaş yemin ederim anime sektöründen toptan soğumak üzereyim.

Biz anime diye geldik meğersem klişe Türk dizisi izliyormuşuz!

(Spoiler şeysi koymuyorum zaten başlık toptan spoiler)

Aslında kardeş diye bilinen ama aslında kardeş olmayan kardeş - Check!

Kardeş denen kuzene aşık olmak - Check!

Ruh ikizini bulmuş bir çift - Check!

Bu çifti ayıran kötü adam - Check!

Bonus olarak: Komadaki kızla evlenmek - Check!

Evet bundan 17 sezonluk mükemmel bir Türk dizisi çıkar.

İlk birkaç bölüm çok iyiydi ama. Yui'ye kadar çok iyiydi. Sonradan... sadece başladığım diziyi bitirme takıntım olduğu için izliyorum.

7. Ben istemiyorum animenin gelişmesini. Yani türkiyede fazla animeci olmasını. Herkez Otakuyum diye gezicek. Naruto, Naruto! diye bağıracaklar. Bazıları Death Note'a bebek animesi diyecek. Biz kendi halimizle iyiyiz. Eğer anime fazla yaygılaşırsa bence biliçli bilinçsiz herkez "Otakuyum" diyecek. Başka bir olayı olmayacak . Böyle sergilerde bırakın küçük olsun, sadece bizim gibileri gitsin yeter.

Sen böyle diyince önce haklı olduğunu düşündüm ve aklıma en basit örnek olarak One Direction grubu geldi...

İlk şarkıları What Makes You Beautiful çıktığında -sadece lyric video vardı- alttaki yorumlar "iyi şarkı, çok eğlenceli" gibisindendi. Bir ay kadar sonra klip çıktı ve yorumlar "Harry please marry me!!!"ye düştü. Sanırım animelere de bu olacaktır. (Ki diğer animelerin fandom'larına detaylı bir dalış yapmadım ama Naruto hala hakkı verilerek izlenmiyor bence.)

Sonra benim de animeye altı ay önce başlamış olduğum aklıma geldi. :(

8. Bende burçlara inanıyorum (Facebook'taki günlük falınız uygulaması neredeyse bütün olanları biliyo harbiden :) ) Hyatımı neredeyse o uygulamaya göre şekillendiriodum ama durmadan para problemin var diyordu :D

Günlük fallar o kadar geniş ölçekli oluyorlar ki tutmaması imkansız. O yüzden biliyormuş gibi geliyor işte!

9. Tabi ki 2. gibiyim. Şüpheniz mi var ? :angry:

Siz bana gelin laf atın, sonra admin neden konuyu dağıtıyor, hii admine hiç yakışmadı, yuuh admine ölüm. Cık cık cık. <_<

Kimi ni todoke'ye dönersek efenim. Bu animenin bir de dizisi vardı bildiğim kadarıyla. Ama tam olarak ne yapımı olduğunu bilmiyorum. Kore mi Japon mu vs. İzlemek isteyen varsa netten bulabilir. Hani bu beni tatmin etmedi ben daha iyilerine layığım derseniz diye diyorum. Romantizm beni baydı şahsen. Normalde baymaz gerçi ama bilemiyorum. İstediğim gibi değildi.

Toprakezgi, gölgesinden bile hızlı konu değiştiren admin!!

Saygılar!!

Not: En başından beri konuşmanızı okuyup duruyorum evet. Çok hoş atışıyorsunuz :)

10. İki şey söylemek istiyorum.

1. Amacım şaka yapmaktı :D

2. Aylara göre burç dağılımını bilmiyorum. :wub: :wub: Sadece kendiminkini biliyorum. -_- :rolleyes:

Edit:Cidden bilmiyorum biri öğretsin!! :D

Şaka olduğunu anlamıştım :D

Bana soracağına Google'a sorsana dostum

Al: http://www.burclar.n...ra-Gore-Burclar

Ogeday Oğlak burcu oluyor yanılmıyorsam

Spoiler'a baktıktan sonra gelen edit: Tamam ya önemli değil. İnternet ortamında da ne kastedildiği anlaşılmıyor ki canım!

11. Öyle diyorsun ama bende burçlara inanırım nedeni benim ailemdeki herkes kendi burcunun özelliklerini gösteriyor.Hem burçlarda ana hatlar mevcut yani sadece mükemmelliyetçi yazar bu sayede 12 tip insan olması gerekmez bence :D

Bence burçlar o kadar geniş hatlara sahip ki insan biraz içinde bulunca hemen "aa burcumdan dolayı şöyleyim" diyebiliyor.

Balık burcu duygusal olurmuş, her insan biraz duygusaldır mesela.

Ya da kova burcu olanlar mantıklıymış, her insan mantıklı davranır.

Akrep burcu olanlar... eheheh o konuya hiç girmiyorum :D

12. Ayrıca şunlarıda söyleyim öyle konuyla pek alakası yok gibi ama :D

Ben düzgün ilişkisi olanlara çok saygı duyuyorum bizim koskoca okulda 1 kişi tanıyorum zaten kızla 3 senedir filan birliktelermiş çocukta baya efendi iyi çocuktu bu ilişkisinide öğrendiğimde çocuğa olan saygım 3 kat arttı...

Razor bizden inşallah ileride çok güzel kitaplar hikayeler animasyonlar animeler çizgifimler diziler oyun senaryoları çıkcak...

Misal LeornKayn nick'i benim hikayemde yarattığım bir karakterin isminidir tamamen esinlenip uydurduğum ve kendimce anlamlandırdığım bir isim :)

Yüzüklerin efendisindeki elfçe gibi kendimce uydurduğum bir dilde yapıyorum hikayem için fantastik ve mitolojik bişe dil tanrıların konuştuğu dil olarak geçiyor ilahi dil deniliyor hikayemde :)

Ayrıca Witch sayesinde "seviyorsan git konuş repliği aklımızda birkez daha canlandı" buyrun karacaoğlan seviyorsan git konuş

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=gMbwzz5X_kA

17 yaşındayım şuana kadar bir kızla çıkmışlığım yok nedenmi? hoşlanmadım kimseden hiçbir kız beni etkiliyemedi tamam güzel hoş kızlarda bu benim için yeterli birşey değildi...çok güzel kız neden çıkmadın hem senden hoşlanıyordu vs diyenlerde oldu bana çok ama onlara bu durumu anlatamadım galiba bizim erkek milletimiz için güzellik yetiyor diğer dediğin şeyleri anlamıyor duymuyorlar...

demin ki yere gelirsek çok güzel bir kız vardı ki görse güzel der...benden hoşlanmıştı gidip konuştum tanıdım ve kendime uygun görmedim benim için güzellik bir çıkma veya ilişki kurma sebebi olamaz bir kızda güzellikten çok zekası aklı ve karakter yapısı etkiler beni ve üzgünüm ki bu konuda beni etkilyecek birini bulamadım :) o yüzden bu yaşıma kadar kimseyle çıkmadım ama bundan utanmıyorum utanılacak birşeyde değildir...zaten Terazi burcu mükemmeli arar derler sanırım tam bir terazi burcuyum :)

Leorn'dan uzun bir makale:)))

"Seviyorsan git konuş bence" klasiktir ya... kalıplaştı o artık... :D

Az önce bu konuyu konuşuyorduk işte, ben de dedim sadece dış görünüş yetmez o zaman onun adı aşk olmaz diye ama... dinletemedim. Bir insanın sadece dış görünüşüne bakarak aşık olmanın "Ayyyh Deymin Salvatore aşığım ben ona yhaaa" demekten bir farkı yok bence. Ki biz sevdiğimiz anime karakterlerinde bile kişiliğe bakıyorsak, hayatımızın bir parçası yapacağımız insanda sadece dış görünüşe bakmak çok adice bir şey olur.

Leorn sen zeki bir adamsın neden burç muhabbetine girdin şimdi nedeeen??!!

Cidden nasıl bir iki yıldızla iki üç gezegenin konumunun insanın kişiliğini etkilediğini inanıyorsunuz ben anlamıyorum. o zaman dünyada 12 tip insan olması gerekmez miydi?

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.