Jump to content

MCrane

Üyeler
  • İçerik sayısı

7
  • Son ziyareti

İtibar Etkinliği

1. Beğen
    MCrane reacted to quincy in Bleach FC   
    Hepinz hoş geldiniz ^_^
  2. Beğen
    MCrane reacted to negitoro in Japonya'ya Taşınmak İçin Rehber, Ve Japonyadan Videolar, Japonya'da Yaşamak   
    tesekkurler ^^ ama evet bahsettiginiz gibi cok cok farkli bi kultur. buraya gelip asiri sevenler var (benim gibi) bazilari da nefret edip donuyor maalesef. yeni kulturlere ne kadar acik olursaniz olun, Japon kulturu hep farkli kaliyor. Yemekler cok farkli, alistiktan sonra ama cok guzel ve saglikli oldugunu fark ediyorsunuz:) Japonya'da yabanci olmak hos guzel; ama Japon olmak zor diye dusunuyorum, cok calismalari gerekiyor is hayatina girince ><

3. Beğen
    MCrane got a reaction from aysenur in Japonya'ya Taşınmak İçin Rehber, Ve Japonyadan Videolar, Japonya'da Yaşamak   
    Blog siten gayet tanıtıcı ve güzel, fotoğraflarla anlatımlar hoş olmuş. Japonya bizim yaşantımıza ve kültürümüze gerçekten çok uzak. Anime ve hayranlığı ile japonya da kalmak vatandaşlık değiştirmek bana doğru gelmiyor. Uluslararası özel bir şirkette (çin ve japonya ya da iş yapıyoruz) grafik tasarımcı unvanıyla çalışan biri olarak şunu belirtmek isterim ki, sizin gibi orayı gezip bir süre yaşadıktan sonra karar vermeleri. Yemek kültürümüz zaten çok farklı. Dil de aynı şekilde, ingilizce konuşulmuyor. Microsoft muhendisi japon bir muhendisi universiteye ziyarete gelmişti, kulaklıklar dağıtıldı ing.-tr ceviri için. Ben kulaklık istemedim, cunku adam 20 yılı aşkın amerikada olmasına rağmen ingilizce kelimeleri tam telefuz edemiyor, yavas ve anlasılır sekilde konusuyordu. Kısaca hem ing. hem japonca öğrenmek zorundasınız. Kimsenin hevesini kırmak istemem ama gerçekler ortada, bir şekilde en az bir ay orada yaşayıp kendi gözlerinizle görmeniz gerekiyor.
  4. Beğen
    MCrane reacted to negitoro in Japonya'ya Taşınmak İçin Rehber, Ve Japonyadan Videolar, Japonya'da Yaşamak   
    merhabalar ^^

Japonya'ya ilgisi olanlar icin blog adresim (kendim 3 yildir Japonya'da yasiyorum) 
    Turkce-Japonca ve Ingilizce blog tutuyorum.

merak edenler icin:

http://cig-balik-mi-yiyorsun-ay-igrenc.blogspot.jp
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.