Jump to content

weirdone

Kayıtlı Üye
 • Posts

  285
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by weirdone

 1. Böyle bişey mi? Bildiğimiz japonların oynadığı oyun hani :D
 2. visual novel ne tarz çiziliyor ondan bahsediyorum oyunu tarzında mı :) digital çizimde az buçuk bilgim var şuradan bakabilirsiniz isterseni
 3. Ben biraz cahilimde ne tarz bir çizim bunlar örnek gösterebilirmisin? :)
 4. Bayadır buralarda yoktum yeniden güncelledim konuyu, yeni çizimlere bakarsanız sevinirim. ^^ Teşekkürler beğendiğine sevindim. Eksik yönlerini bilmen güzel kapatması daha kolay olur, bende şuan arkama bakınca ne kadar ne şartlarla kendimi geliştirdiğimi fark ediyorum önemli olan sadece istediğin şeyin peşini bırakmamak sanırım. ^^
 5. Teşekkür ederim takip ettiğin için çok mutlu oldum. :) İstek alabilirim tabi ama zaman konusunda söz veremem. :D
 6. Teşekkür ederim beğendiğine sevindim
 7. Cin ali çizmek temeldir zaten, tüm çizerler taslağı cin ali gibi çizimle başlar, gesture de denebilir buna. :) Yeni çizim, grayscale çalışmalarına devam.
 8. Uzun zaman önce kullanıyordum belki tekrar kullanabilirim teşekkürler yorumun için.
 9. Teşekkürler güzel yorumlarınız için. Bu aralar Grayscale çalıştığım için pek bir şey çizemiyorum. Şöyle Grayscale çalışmasından bir örnek atayım.
 10. Yeni oyuncağım tabletle küçük bir deneme sipariş gibi bir şeyler ^^ ( Çok acemice ama olsun :) )
 11. Çoook uzun aradan sonra elimi açmak için ilk çizim şeysi, karalama gibi bir şey. O.O Sanki ilk defa çiziyormuşum gibi sonuç kötü T^T (Paylaşmaya değmez ama toparlanana kadar buraya bırakayım ben ) Yok ya ne ressamı iyice paslanmışım zaten. :) Mangası var onun ama ismini tam hatırlayamadım şimdi, internette gezinirken denk gelmişti.
 12. Çok teşekkürler beğendiğinize sevindim. Aslında o kadarda zahmetli değil sadece ters düşünmek gerekiyor. Bunun siyah beyaz dışında renklisi de yapılıyor ama renklendirme konusunda pek iyi olmadığımdan girmedim oralara hiç. :)
 13. Ne dediğini inan anlamadım kusura bakma. (Manga çizmesi gerektiğini falan mı söyledim ben yada ona benzer bir şey? Yanlış anlaşılma var ortada sanırım ^^ ) Benim demek istediğim çizimi ilerletebilmek istiyorsanız ilk önce insan anatomisiyle birlikte "gesture" denen modeldeki(Çizmek istediğin şeyin) hareketlerini, konumunu oran-orantısını analiz edip anahtar çizgiler çizip anatomiye uygun şekilde çizmeyi başlamanız. (Bunu "How to draw gesture" yazarsanız youtube'a kolay ve güzel şekilde anlatılan videolar bulabilirsiniz çok yardımcı olabilir size.) Bunun dışında ışık-gölge daha çok gözleme dayalı olduğu için 2. plana atılabilir öğrenmesi insan anatomisine nazaran daha kolaydır. He eğer manga çiziminden bahsediyorsak, normal bildiğimiz insan anatomisini biraz değiştirerek yapılan bir tarzdır aslında. Anlayacağınız insan anatomisine karşı bir aykırılık yok oran orantıyı değiştirmekle bitiyor iş. Bu yüzden anatomi öğrenmeden manga tarzı çizmek ütopik bir durumdan başka bir şey değil. Ben kimseyi eğitmedim ( O seviyede olduğumu da hiç düşünmedim) ama kendi çizimlerimi geliştirmeye çalışırken neler yaptığımı nelerin yanlış olduğunu hangisinin daha yararlı olacağını birinci elden gözlemleyip yazıyorum şahsen. :) ( Belki de yanlıştır ama benim düşüncelerim bunlar.) Çizim öğretilmekten çok kişisel beceri ve azime bakar sadece yol gestermek yeterli, bende onu yazmaya çalıştım bir hatam olduysa affola. :)
 14. Negatif çizimdir kendileri :) Siyah olmasını istediğin yerleri beyaz bırakıp beyaz kısımları çizip negatif şekilde çekiyorsunuz.
 15. Aslında manga çizimi de insan anatomisine göre yapılır sadece oranları çizerin tarzına göre oynanır onun dışında aynı mantığa göre yapılır. İstersen bir de oran orantı kullanarak bir karakteri farklı pozlarla çizmeye başla.( kendi kafandan )
 16. Normal hb kalem çizimi negatif olarak foto çekiyorsun ve sonuç!:) ( beyaz olan kısımları çizip siyah olacak yerleri beyaz bırakıyorsun) Teşekkürler ilginize eski çizimler yerine yeni yapıcaklarımı paylaşmayı düşünüyorum eğer yinede eskileri görmek isterseniz özelden paylaşabilirim.
 17. Manga(Çizgi roman) yapabilmek için çok erken çok çok daha geliştirmen gerekiyor. Tabi acemice bir şeyler yapılabilir ama pek memnun etmez, manga için en önemli şeyde hikaye olmasına rağmen kafa yorulup acemice bir hikaye çıkarılabilir ama bunu çizime dökmek çok çalışma ve emek gerektiriyor tabi kimsenin umudunu kırmak istemem eğer böyle bir şeye baş koyulacaksa ciddi bir şekilde çalışma gerektiriyor. (Gerekirse yıllarca) Tabi çok güzel düşüncelerim var, hikaye olarak kendime güveniyorum dersen hikaye oluşturulup işin ehli bir çizerle anlaşılıp bir adım atılabilir.
 18. Belki bin beş yüz tane konu açtım ama artık bu son! ^^ Çizime ve foruma geri dönüş yapıp yenilerle buradan devam etmek istiyorum. Eleştirileriniz önemli benim için çekinmeyin! :) Şimdilik eskilerden 1-2 tane koyuyorum buraya göstermelik Yenileri gelecek pek yakında, takipte kalın! Yeni oyuncağım tabletle küçük bir deneme gibi bir şeyler ^^ ( Çok acemice ama olsun :) )
 19. Başarılı çizimler, kısa sürede gelişirsin yeteneğinde var ve sevdiğin bir şey olduğu için sıkılıp(yorulup) mola vermediğin sürece ilerletirsin. Bakarak çizimler, anime çizimleri vs. nesne çizimi gibidir gözü, koordinasyonu geliştirir. Gerçek nesne çizmek daha çok geliştirir tabi çünkü ışık- gölge dikkat etmen gerekir şeklini oturtmaya çalışırsın kafa yorarsın fark etmeden ilerlersin.(Nesne çizmek sıkıcıdır, bunaltır, kan ter içinde bırakır başın ağrır, yaparsın beğenmez yapamazsın üzülürsün, bir süre sonra masanda silgi tozlarıyla baş başa kalır o kağıt, unutur gidersin) Ben ilerletmek istiyorum dersen insan figürleri çiz. Başlarda normal pozlardan başlarsın sonra dinamik figürlere çalış.(İlk önce insan anatomisini iyice kavra tabi, internetten kitaplardan yardım alabilirsin yada çizimle uğraşan-bilen kişilerden.) İnsan çizmek iyidir bir duygu vardır ortada, kalemin sinirlenir, kalemin güler, kalemin üzülür, kalemin korkar çizdiğinde döner bakarsın bu duyguları hissedersin. İnsan çiz insan iyidir.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.