Jump to content

SeptNoir

Üyeler
  • İçerik sayısı

136
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

3

İletiler bölümüne SeptNoir kullanıcısının eklediği dosyalar

1. hayalden sayılır mı bilmiyorum ama huzur istiyorum... Eğer huzurlu bir yaşamım olmayacaksa da robot gibi olmak istiyorum... Sevinmeyeyim, üzülmeyeyim, sevmeyeyim, nefret etmeyeyim, duygulanmayayım... Sadece nefes alayım ve üşenmeden usanmadan yapmam gerekenleri yapayım...

Bıktım artık çarpıntı ile yaşamaktan :(

Böyle huzur olmaz ki sadece duygusuzlaşmaktır, hem kötü hem iyi şekilde. :( Bunun yerine benim yaptığımı yapabilirsin, etrafta olup biten hiçbir şeyi umursamıyorum mesela, ilgimi çekmeyen her şeyden uzakta tutuyorum kendimi ve kendi dünyamda yaşıyorum, mutlu/huzurlu olmak için büyük sebeplere ihtiyacım yok hatta sebebe ihtiyacım yok, kendimi mutlu etmenin yollarını buldum ve mutluyum.
  2. Bende bi ara düşündüm ama aynı nedenden vazgeçtim :D gerçi koyarsamda küçüklük resmimi koyarım :D

Evet, bu konuda iki kişi daha fotoğraf paylaşırsa ben de paylaşacağım. Hadi bakalım :lol:

21 yıllık hayatımda ilk defa kendini özgüven fakiri bir korkak olarak tanımlayan, açıksözlü ve kendini bilen insanlarla karşılaşıyorum ahaha

Memleketler nere ? :lol: :lol:

Açıkcası, birbirine zıt olan bir çok kavramı aynı anda kullandığın için hepsi birbirini götürüyor gibi bi' durum :huh:
  3. Evet arkadaşlar, anime karakteri olabilseydiniz;

1. Fiziksel görünüşün nasıl olurdu?

2. Nasıl giyinirdin?

3. Adın/lakabın ne olurdu?

4. Özel güçlerin olur muydu, eğer olursa ne olurdu? (en fazla iki olabilir)

5. Kişisel & genel özelliklerin ne olurdu?

6. Geçmişin nasıl olurdu?

7. Bir amacın olur muydu eğer olursa ne olurdu?

Ben başlıyım;

1. Beyaz saçlı, kırmızı gözlü, uzun yada orta boy saçlı, açık tenli, bir kaç dövmesi olan, kolunda ya da yüzünde küçük bir yara izi olan birisi.

2. Siyah uzun hoş bir palto ya da kapişonlu pelerin, uzun gri veya siyah pantolon, içine beyaz ya da siyah gömlek, üzerine fular.

3. Noir

4. Zamanı durdurabilme ve istediğim ana gidebilmeyi isterdim, bir de büyülü bir kılıcım var, tek ben kullanabiliyorum. Öyle bir şey...

5. Sessiz ve esrarengiz, patavatsız, Cesur, Umursamaz, Yalnız olmayı seven. Genel olarakta; mesela doğaüstü bir yaratığım ama insan gibi görünüyorum.

6. Geçmişinde bir sürü sorun yaşamışlığı var.

7. Dünyayı kurtarmak vs gibi şeyler yerine daha çok kişisel amaçlarım olurdu, intikam ya da benim için önemli birini kurtarmak gibi ve bunun için savaşıyorum.

Sıra sizde :D

Yaratıcı şeyler bekliyorum ^^

4. Bu tür konuları hep saçmalık olarak bulmuşumdur, hatta bir arkadaşım vardı çok inanırdı bu ruh eşi olayına falan dalga geçerdim :D hiç arayışım da yokken bir gün o beni buldu ama.. :wub:

En güzel karma bu olsa gerek ^^

5. arkadaşlar oyunu bitirmis biri olarak konusuyorum bu oyun devil may cry 5 die yazmıssınız ama deil oyunun ismini özetlersek bu oyun dmc 0 çünkü bu oyun dantenin gencligini anlatıo bu oyunun krkteri deisti yeni dante falan dienler var yanlıs krkter bildigimiz dante oyunu bitiren arkadaslar anlarlar oyunun sonunda kullandıgı devil trigger dan sonra dantenin sacları beyaz oluyo vergil ile araları acılıo ve düşman oluolar : :D))

Bunu bilmiyordum, bilgilendirme için teşekkürler, bir ara araştırırım :D
  6. açıkladın ama halen anime konusunda konuşmadın :D şimdi

çizgi filim vardır :mellow: çizgi filim vardır :wub: birde anime vardır B) ( like a boss )

umarım anlatabilmişimdir :D

Japon veya Japon animasyonlarına benzer çizgi filmlere "Anime" denir. Sailormoon, the Rose Of The Versailles,Tsubasa...gibi çizgi filmler Anime'dir.

Anime Nedir sorusuna karşılık bu cevabı alırız.

Cevabın içinde anime'nin bir çizgifilm / çizgifilm türü olduğunu farkında olmadan ya da farkında olarak kabul etmiş bulunmaktayız zaten.

Animeyi aşağılamak gibi olmasın ama Anime bir çizgi film türüdür. Tıpkı Shounen'in bir anime türü olduğu gibi ya da Rock'ın bir müzik türü olduğu gibi..

Ha, Rock Müzik bazıları tarafından yaşam tarzı haline getirilmiştir o ayrı birşey, tıpkı animelerin de bazıları tarafından yaşam haline getirilmesi ve onlara otaku denmesi gibi.

Başka bir örnekle, Elma nedir, Elma meyve midir gibi bir soru olmuş bu.

Evet, elma bir meyvedir. Ancak onu detaylı olarak tanımlamak gerektiği zaman, nerede yetiştirildiğini, adının ne olduğunu, neye benzediğini veya tadının nasıl olduğunu anlatırız.

Sonuç olarak; Anime bir çizgi film olsa da her anime bir çizgi film değildir.

Çizgi film vardır, çizgi film vardır diyerek bunu anlatmaya çalıştım ve bu tanımda anime'ye zaten değinmiş olduğum için üçüncü bir kez anime yazarak beni düzeltme nedenini gereksiz buluyorum..

Ortada kişisel düşünce ve görüşlerle değiştirilemeyecek kesin bir gerçek olduğu için konu tartışmaya kapalıdır.

Bazılarımız anime'yi çizgi film den ayırarak farklı bir şey olarak görebilir ;ancak bu anime'nin çizgi film olduğu doğrusunu değiştirmez.

Örnek: Atatürk, Türkiye cumhuriyetinin kurucusudur. Bu kanıtlanmış, belgelenmiş bir gerçektir, başka birisinin çıkıp hayır değil, farklı biri de olabilir gibi fikir öne sürmesi, Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olduğu gerçeğini etkilemez.

Eğer, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk yerine başka biri olsaydı daha iyi olurdu dersem, konu tartışmaya açıktır, kesin bir şey yoktur ortada. Başkası çıkıp hayır, kesinlikle Atatürk bunun için en iyi kişiydi fikrini öne sürerek benim düşüncemi çürütebilir.

Son olarak: Anime'nin çizgi film olduğunu kabul etmeyi bazı arkadaşlarımızın Anime'yi küçümseme olarak algılaması ne cehaletle alakalıdır ne de gereklidir. Ortada anime'yi küçümseyen bir şey söz konusu olmamakla beraber, aksine Çizgi film ve Animasyon dünyasını Anime gibi harika ve kapsamlı bir türü içinde barındırdığı için yüceltmektir.

Umarım açıklayabilmişimdir... :)

7. Nickinin bir kısmını içeriyor :P Gerçi ben şarkıdan aldım bu ismi.Hem noir siyah demek ya,ff'min konusuna böyle karanlık şeylerin uygun olacağını düşündüm :D

:D öyle tabii. Noir, Noiré Fransızca'da daha çok karanlık/siyah anlamında kullanılır, ancak sıfat olarak kullanılmadığı yerlerdeki anlamı kuzgundur.

Resmi ekleyen

Noir and Haze'de ki kullanılışı kuzgundur.

Küçük bir bilgi vereyim dedim :)

Edit: Siyah sis gibi birşey demek istediysen; Noir Haze olurdu, Noir and haze= Kuzgun ve sis anlamındadır.

İstersen konu ismini değiştirebilirim

8. Hepiniz Hoşgeldiniz!!! :)

Of sdfasdf :D Şu saaten sonra duygusal biri olduğumu düşünmeyi bıraktım :D

Hoşbulduk. :)

Ps: Yok canım duygusal olduğunu düşünmeye devam et, benim duygusallığım sadece animelere :D

9. Ben başlamadan biliyordum bunu yinede izledim güzel bir anime.Hem sen animeyi sonu için mi izlersin?Şahsen ben her dakikası için izlerim.Aksiyonu olsun komedisi olsun dramı olsun fark etmez.Yani senin ki biraz saçma bir düşünce bence ama... :D

Her yerinde ne olacağını öğrendikten sonra izlemeden nasıl keyif alabilirim, bu bir şeyi ikinci kez izlemek gibi ve hiç bir zaman bir şeyi ilk izlediğin zamanki merak ve heyecanla izlemezsin. Konu başlığı Guilty Crown izleyenleri buraya alabilirmiyim'di evet izliyorum ama bitirmemiştim girmiş bulundum, başkalarının başına da gelmiştir aynı şey.

10. Septnoir-sama sen dünya'yı içinde barındırıyorsun zaten o dillerle :D Şaka bir yana hiç gezmeyi sevmeyen birisini görmemiştim :huh:

Teşekkür ederim Amy ^_^. Gezmeyi sevmiyor değilim, nefret ediyorum.

Eskiden babamın işi yüzünden sürekli yolculuk yapardık ve bu yolculuklar çok kısa süre içinde olurdu. Doğal olarak hayatımı berbat etkileyen bir faktördü. Artık böyle bir sorun yok ama içimde yolculuğa karşı bir kin (bir çeşit fobi de diyebiliriz) var <_<

Fazla mı bilgi verdim ne. :D

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.