Jump to content

TTK

Üyeler
  • İçerik sayısı

26
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

TTK kullanıcısının paylaşımları

1. TTK

Bleach 542 Animesi Tamamlandı

Animasyonlar müthiş, seslendirmelerde ingilizce animelerde böyle oluyor zaten genelde. Bunu yapan arkadaş bir çizgi film, animasyon ekibinde falan mı çalışıyor acaba merak ettim? Yoksa bir an önce bu işlere yönelmeli diye düşünüyorum, gerçekten çok başarılı :)
  2. TTK

Meast'in Yazı

Başarılı çizimler, özellikle bir kaç resimde bayan anatomisini çok iyi göstermişsin. Bayan vücudundaki o zarafeti vermek zor bir iştir :) Ancak kanonlara (anatomide baş ölçüsüne) biraz daha dikkat etmeni öneririm, mesela ilk mesajında arkadan görünen adam resminde 6,5'lik bir kafa ölçüsü kullanmışsın, kısa bir karakter izlenimi vermek istesen dahi en az 7,5'lik bir ölçü kullanılır, ha perspektiften dolayı öyle desen bile o zaman kalçalar ve bacaklar o kadar büyük olmamalı. Neyse çok uzatmıycam insan anatomisiyle ilgili biraz araştırma yapmanı öneririm, şahsen Jose M.Parramon'un İnsan Figürü Çizimi adlı kitabını tavsiye ederim, d&r'larda bulunur diye tahmin ediyorum.
  3. TTK

HooDeD'in Çizimleri -Kocaaaaman Güncelleme-

Öncelikle nazik mesajın için teşekkürler :) 6. güncellemeyle ilgili naçizane bir kaç düşüncemi belirteyim. Gördüğüm kadarıyla tonlarda sıkıntı yok, renk seçimlerin başarılı. Ton farklarını klasik bir anime tekniği olarak ani çizgilerle ayırmışsın, ama ayırdığın tarafı sanırım hızlı boyayabilmek adına boya kutusuyla doldurmuşsun, bu ton geçişleri arasındaki ani çizgilerin çevresinde tutarsız pikseller bırakır, göze batar. Bunları en azından tablet kullanmıyorsan bile bir kalem ile kapatman daha iyi olur. Diğerlerinden ayrı olarak korsaniçede bu hataya rastlamadım, ve boyanın taştığı yerlerden anlaşılıyor ki siyah tonlarına etki etmeyen farklı bir teknik kullanmışsın (yanılıyorsam düzelt?), bu bir çok çizim programında olan layer sistemi ile bu kolayca yapılabilir, hatta o kadar pratiktir ki boya kutusu falan almazsın eline. Tabii mouse ile yapıyorsan yine eziyettir. Yani demem o ki böyle programlara yönel daha çok (photoshop, paint tool sai, open canvas v.B) , tabletin yoksa bile öğrenmeye çalış ki tablet aldığında yabancı kalmayasın. Çizimlerinin devamını dört gözle bekliyorum, kolay gelsin :)
  4. TTK

Mashiro çizimindeki çizgileri beğendim. Bol bol el çalış bence şimdilik, bir çizerin tavsiyesiydi el çizmek bir çok açıdan geliştiriyor çizeri
  5. TTK

Resim Çalışmalarım

Sağolun arkadaşlar :) Bir çok artısı var tabii bir kere zamandan epey tasarruf ettiriyor ve hata payı kalmıyor resimde, bir hata yapınca kafana göre silip değiştirebiliyorsun , başta biraz garip gelsede 2 - 3 günde alışıyor insan. Dediğin çizeri biliyorum çok iyi çalışmaları var cidden, ama grafik tableti de küçümsememek lazım, buraya koyduklarım dediğim gibi acemi işi, yeterince pratik ve tecrübeyle tablet gerçekten mucizeler yaratabilir. Deviantart gibi sitelerde bol bol örneği var tavsiye ederim göz atmanızı. :)
  6. Gerçekten mi? Vay canına, aynı çalışmam üzerinde bir 5 gün daha uğraşsam daha iyi bir şey yapabilirdim açıkçası, ama neyse yolladık artık. Aslında ikinci bir çalışma yollama şanım var ve yine birkaç gün öncesinden öğreniyorum :) artık zaman bulabilirsem yollarım bir tane daha. Teşekkürler :) Şu an kullandığım pcde değil çizimlerim, bir ara atarım buraya da, yorumlarınızı çok merak ediyorum zaten ^_^
  7. Katılan oldu mu forumdan merak ediyorum? Bu gün katılım için son gün, İki gün önce sağolsun 3ira'nın açtığı bu konuda denk geldim ben de ama yine de yetiştirdim bir şeyler.
  8. TTK

E-Dergi Fan Art

Genelde resmin arkasına atarım ama böyle durumlarda işe yaramıyor tabii, bir dahakine dikkat ederim sağol
  9. TTK

E-Dergi Fan Art

:D valla önce bir çizimlerini görmem lazım sonra elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Özelden at çalışmalarını istersen
  10. TTK

E-Dergi Fan Art

:D teşekkürler Haklısın en azından biraz gri kullansam fena olmazdı. Teşekkürler ^_^
  11. TTK

E-Dergi Fan Art

Bir 0.5 uçlu, bir pilot bir de marker kalem yeterli oldu açıkçası :D
  12. TTK

E-Dergi Fan Art

Ne zamandır bir afro samurai fan artı yapmak istiyordum konuyu da görünce yapıverdim bir tane umarım beğenirsiniz ^_^
  13. TTK

FT MANGA SPOİLER !! Benden ressam olur!

cob yedim
  14. TTK

1 HAZİRAN 2013 İZMİR KOTO KONSERİ

Salonun yarısı çin idi japon idi arkadaşlar
  15. TTK

Manga çizimcisi

Manga çizerlerine mangaka denir. En azından girişimde bulunman güzel eğer konuna gerçekten güveniyorsan okumak isterim ben de çok profesyonel olmasam da bir kaç ödül almışlığım var çizgi roman konusunda en azından kendimizi denemiş oluruz kaybedecek bir şey yok değil mi
  16. TTK

Resim Çalışmalarım

Teşekkür ederim :) Bu arada bir sorum olacak gördüğünüz resimlerin bazılarını gifleştirdiğim çalışmalarım da var nasıl ekleyebilirim bunları bilen var mı?
  17. TTK

Resim Çalışmalarım

Bir de kısa çizgi romanım var onu eklemeyi unutmuşum :D. Bu da İstanbul kıyamet vaktiyle ilgili aynı yarışmanın farklı bir kategorisi için çizilmiştir umarım beğenirsiniz yorumlarınızı bekliyorum (oyunun konusuna tam olarak hakim değilseniz biraz saçma gelebilir :D ) : http://www.istanbulo...12/comic/1.html edit: 2. mesaja eklendi
  18. TTK

Resim Çalışmalarım

Yok canım abartmayın o kadar bir şeyler karalamaya çalışıyoruz işte :D
  19. TTK

Bir kaç çizikten çok daha fazlası gerçekten hoş çalışmalar düzenli olarak takip ediyorum konunu :)
  20. TTK

Resim Çalışmalarım

Teşekkürler, aslına bakarsan grafikler yüzünden ilk izlenim kötü oluyor genelde yoksa fena oyun değil :) Sağolun. Ancak tek mesajda atmayı denediğimde daha fazla resim ekleyemeyeceğime dair uyarı aldım bu yüzden 2 mesaj halinde attım. Spoiler konusundaki tavsiyeniz için de teşekkürler :)
  21. TTK

Resim Çalışmalarım

Bunu bir oyunun resim yarışması için çizmiştim belki bileniniz vardır (istanbul kıyamet vakti) Edit: Bir de kısa çizgi romanım var onu eklemeyi unutmuşum :D. Bu da İstanbul kıyamet vaktiyle ilgili aynı yarışmanın farklı bir kategorisi için çizilmiştir umarım beğenirsiniz yorumlarınızı bekliyorum (oyunun konusuna tam olarak hakim değilseniz biraz saçma gelebilir :D ) : http://www.istanbuloyun.com/content/fan12/comic/1.html
  22. Forumda en sevdiğim kısımlardan biri olan fan art bölümüne ben de bir konuyla renk getirmek istedim. Resimlerin hepsi imgesel çalışmalardır. Henüz tablet çizimlerinde acemiyim bu yüzden yorumlarınız ve tavsiyeleriniz benim için çok değerli lütfen esirgemeyin :) umarım beğenirsiniz, iyi eğlenceler.
  23. TTK

Sergimden bir kaç parça

Çizgilerdeki incelik, renklerdeki uyum ve en önemlisi müthiş hayal gücü... Yüzlerce kez duyduğuna eminim ama tekrarlıyorum, gerçekten çok başarılı :)
  24. TTK

Naruto Cosplay Video

Paylaşım için teşekkürler Bu dövüşün full versiyonu. Kameraya, görüntü - müzik koordinesine oyuncu performanslarına bayıldım gerçekten film çekseler izlerim. 15:10da göze çarpan narutonun spor ayakkabısı da olmasa daha bir şahane olcakmış gerçi ama tabii koca videoda bir oraya takılmamak lazım :D
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.