Jump to content

Önerilen İletiler

GOD-EATER.jpg

İsim: God Eater, ゴッドイーター

Tür: Aksiyon, Fantastik, Doğaüstü, Askeri, Yaratıklar

Yayınlanma Tarihi: 12.07.2015

Bölüm Sayısı: 13

Orijinal Eser: Bandai Namco’nun “God Eater” adlı PSP aksiyon oyunu serilerinden uyarlama.

Yönetmen: Hirao Takayuki

Başlıca Seiyuular: Utsugi Renka (Kijima Ryūichi), Sakaguchi Daisuke (Fujiki Kōta), Hirata Hiroaki (Lindow Amamiya), Nakai Kazuya (Soma Schicksal), Sakamoto Maaya (Alisa Illinichina Amiella), Koyama Rikiya (Johannes von Schicksal), Ohara Sayaka (Sakuya)

Firma/Stüdyo: ufotable

Açılış: OLDCODEX – Feed A

Anime,  Bandai Namco’nun “God Eater” adlı PSP aksiyon oyunu serilerinden uyarlanması ile yapılan bir seri ve gerçekten mükemmel.

Dünyanın büyük bir kısmının Aragami denilen canavarlar tarafından yok edildiği bir gelecekte, 2071 yılının Japonya’sı Aragamilerle onların hücreleri kullanılarak yapılmış God Arc ismi verilen silahları kullanarak mücadele eden bir organizasyonu içinde barındırmaktadır. Organizasyonun God Eater olarak anılan üyelerinin kullandığı God Arclar normalde ya silah ya da bıçak türünde olabilmektedirler ancak bu iki tür arasında geçiş yapabilen yeni bir tür keşfedilir.

Göz attığınız zaman Shingeki No Kyojin tadını veren bir seri olduğunu fark edebilirsiniz.

god-eater-anime.jpg

Yaratıkların tasarımları da gayet güzel. Karakter çizimleri çok farklı bir teknikle (cel shading) yapılmış. Oyunlarda kullanılan bu teknikle oyunun havası yakalanmak istenmiş. Gerçekten de çizimler oyunu oynuyormuşsunuz hissi uyandırıyor ki bence bu da olumlu bir özellik.

god-eater-anime.jpg

Amamiya Tsubaki (Lindow’un ablası), eskinin Tanrı Yiyicisi şimdinin ise eğitmen ve danışmanı. (Sakuya'dan başkasını gözüm görmez : :D)

Cool bir sigara içişi ve olaylara hava bir şekilde girişi ile bilinen Lindow Amamiya ( Bu adamın ölmesinden korkuyorum : : :(

god-eater-anime.jpg

Tabi ki Çocukken bile ağır ağabey takılan Soma Schicksal (Saygılar : : :P

god-eater-anime.jpg

Vee asıl karakter bu tam bir Hatun  :wub:  :hell-yes-onion-head-emoticon:  Tachibana Sakuya  (Favori kadın karakterlerimden )

god-eater-anime.jpg

Ve bu üçlünün oluşturduğu 1.ekip !

god-eater-anime.jpg

Ve birde çaylağımız var, Seri boyunca olayların etrafında döneceği karakterimiz; Utsugi Renka.(Bana Eren Jaeger'ı anımsattı)

god-eater-anime.jpg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eline sağlık güzel bir tanıtım olmuş. Yeni bilgi buldukça eklersin de :D Ben de lidow'un ölmesinden korkuyorum ne yalan söyleyim adam fazla havalı biri. Bir Mikoto daha yaşamamak için ona olan fan olma durumumu törpülemem gerekecek ilerde  :wacko:

Ama animeleri şu SAO ya da SNK ve karakterleri ile benzetmeyin artık ya :( Orjinalliği bozuluyor..

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eline sağlık güzel bir tanıtım olmuş. Yeni bilgi buldukça eklersin de :D Ben de lidow'un ölmesinden korkuyorum ne yalan söyleyim adam fazla havalı biri. Bir Mikoto daha yaşamamak için ona olan fan olma durumumu törpülemem gerekecek ilerde  :wacko:

Ama animeleri şu SAO ya da SNK ve karakterleri ile benzetmeyin artık ya :( Orjinalliği bozuluyor..

Evet haklısın :D orj. bozuluyor bir bakıma .

2. bir mikoto vakası   :cruch-onion-head-emoticon:  olmasın olmasın.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.