Jump to content

Türk Anime Çeviri Ekibi [TAÇE]

Hokage_Minato

Önerilen İletiler

• TAÇE Yetkilisi

çevirin veya çevirmeyin bunu anlarımda 1 seriyi 10 fansub çeviriyo yeri geldi mi başka zaman bir fansub çevirmiyo bir animeyi bunun sebebi ne???

TACE tek bir fansubtur. Bu sorunun muhattabi sadece biz degiliz. Her fansub istedigi seriyi cevirir.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 112
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

TAÇE [Türk Anime Çeviri Ekibi] www.turkanime.tv web sitesinin, anime severlere rahat bir seyir keyfi yaşatmak için gece gündüz çalışarak en hızlı ve kaliteli çevirileri izleyicilerine sunan çeviri ek

Çeviri bir sabunsa köpürt bizi Eren Bayhan!

10 yıldan fazla oldu bu animeyi izlerim one piece, naruto, bleach veya fairytail den daha iyi bir anime herşeyiyle orjinal bir seri ama çeviren yok türünün en iyi animesi daha ne diyeyim çok istiyorum şu animeyi bitirmeyi fakat hep yarım kaldı serileri aylardır bekliyorum daha çok bekleyeceğiz anlaşılan

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Uzun zamandır bir soru var aklımda bu animeleri çevirirken anime paylaşımı yapılıyo mu yoksa çevirmen tercihi mi ön planda, her fansubun farklı animeleri çevirmesi daha iyi olmaz mı bazı animeleri 10 tane fansub çeviriyo emek değil emek israfıdır bu merak ettiğimden soruyorum???

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Uzun zamandır bir soru var aklımda bu animeleri çevirirken anime paylaşımı yapılıyo mu yoksa çevirmen tercihi mi ön planda, her fansubun farklı animeleri çevirmesi daha iyi olmaz mı bazı animeleri 10 tane fansub çeviriyo emek değil emek israfıdır bu merak ettiğimden soruyorum???

Öncellik her zaman çevirmenin isteği, tercihi ön plandadır. Aynı gruptaki birden fazla çevirmen aynı seriyi çevirmek istiyorsa genelde çevirmenler birbiri ile konuşup anlaşır seri dağılımı yapılır veya aynı seriyi 2 çevirmen beraber çevirebilir.

Aynı seriyi birden fazla çevirmesinin sebebi fansublar birbirinden bağımsızdır yani pek birbirleriyle iletişimleri yoktur.Mesela A ve B fansubları birbiriyle araları bozuk olduğu içinde ilişiğini kesmiş olabilir. Birden fazla fansubın bir seriyi çevirmeside izleyicilere seçenecek sağlar, çevirmenlerin yaptığı çevirinin kaliteside birbirinden farklıdır. Çeviri kalitesinden ayrı olarak düzenleme ve encode kaliteside farklılık gösterir.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• TAÇE Yetkilisi

O zaman daha çok bekleyecek bu yugioh serisi kimse çevirmek istemiyo bir fansub var çeviren o da şimdilik çevirmiyo kaldı ortada,20 yıllık seri bütün dünya seyrediyo biz fansubların insafına kaldık çevirsin diye bekliyoruz.

Fansublardan çok çevirmenlerin diyelim biz ona. Çevirisnin yapılmasını ben de isterim, bizim ekibimizdeki arkadaşın ödevleri okulu dersleri sebebi ile çeviriye ara vermesi gerekti. Yoksa yeniden çevirisine başlamıştık. Yaza kadar kimseyi bulamassak o arkadaş zaten geldiğinde devam edicek. O zamana kadar da bir çevirmen isterse elbette ona seriyi veririz, o da sizlerin beğenisine sunar.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...

Türkiye'deki fansub anlayışı çevirmen neyi çevirdiyse onu izlersiniz olduktan sonra animelerden soğumaya başladım.Sevdiğim tarzda anime bulamıyorum hep yarım kalmış veya çevrilmemiş.YuGiOh,Cardfight Vanguard ve bugün gözüme çarpan FutureCard BuddyFight mesela hiç çevrilmeye tenezzül edilmiyo nedense. Sadece Pokemonu gördüm çevrilen ona da gıcık oldum zamanında bir çocuğun bu anime yüzünden camdan atlaması sayesinde olan Yugioh animesine oldu Türkiye'de yasaklandı. Şimdikilere anime desen anca naruto, one piece, bleach, gintama derler.Bunlar gözüme çarpan sinir edici ayrıntılar sadece her hangi bir art niyetle yazmıyorum ama gerçek bu.Bir fansub çıksın istediğiniz animeyi çevirelim parasıda şu desin aylık yıllık neyse verelim istediğimiz animeyi izleyelim bu sitede kaç tane aineme var birini bitirip diğerini  seçmem günlerimi alıyo bazen hoşuma giden anime bulamıyorum nerdeyse şu duruma bir çözüm getirin.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• TAÇE Yetkilisi

Bu dediğinizi sadece bize değil tüm fansublara demeniz gerekiyor sadece güncel anime çevirip yarımlara dokunmayan çok fansub var sizin gibi izleyiciletin sayısı artar ve fansublara baskısını artırırsa dediğiniz gerçekleşir eski animeler çevrilse dahi bir takdir görmüyor bu da zatrn bu işi gönüllü yapan çevirmenin hevesini kırıyor o yüzden şu an maalesef durum bu

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İstediğim tarzda hiç anime yok hem Yugioh eski değilki hala devam ediyor.Cardfight vanguardı 200 bölümü geçmiş 10 bölümü yok Türk animede.FutureCard BuddyFight desen hiç duyulmamış.Varsa yoksa naruto,one piece,bleach,fairy tail gintama, hepsi birbirine benziyo zaten.Özetle çeşitlilik pek yok animelerde, ben her tarzda anime izlemeye özen gösteriyorum ne yazık ki bir oyun türü bir mecha türünde çok çeşitlilik yok gözüme çarpıyo hep.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.