Jump to content

Forum Kuralları (Güncellendi-11.06.2020)


 Share

Recommended Posts

Forum kuralları, forum adminleri tarafından 22.06.2015 tarihinde güncellenmiştir. Kurallarda değişiklik olduğunda üyelere duyurulacaktır.
1) Forumda diğer üyeleri küçük düşürücü, hakaret, küfür içeren mesajlar kesinlikle yasaktır, herkes birbirine karşı saygılı olursa daha sağlıklı bir forum ortamı oluşacaktır. ''Lan vs gibi kaba tabirlerden de uzak duralım.'

2) Siyasi içerikli, propaganda unsurları taşıyan, şiddete teşvik edici ve onur kırıcı mesajlar yasaktır, burası bir anime platformudur, buraya ne amaçla üye olduğumuzu unutup konuları saptırmayalım.

3) +18 içerik, illegal ve pornografik içerikli paylaşımlar- mesajlar kesinlikle yasaktır.

4) Forumda takas, anime satışı kesinlikle yasaktır, istiyorlarsa üyeler kendi aralarında özel mesaj yoluyla anlaşabilirler.

5) Forumda din, dil, ırk, cinsiyet ayrımı kesinlikle söz konusu olamaz.

6) Forumda kullanılan dil Türkçe'dir, mesaj atarken imla ve Türkçe kurallarına uymaya lütfen özen gösterelim. Formumuz Japon kültürü ile alakalı olduğundan Japon dili hariç, başka herhangi bir dil kullanımında uyarı yapılmaksızın ilgili ileti, durum yazısı veya imzalar bunu kapsayan diğer şeyler silinecektir. Bu kuralda sizden kesinlikle yabancı dil kullanmamanızı beklemiyoruz. Türkçesi var olan anime replikleri, kitap alıntıları ve normal konuşma sırasında Türkçe kullanabileceğiniz cümleleri yabancı dil olarak yazmamanız gerekir. Oh My God! yerine "Aman Allahım" kullanmanız gibi... Kısacası yabancı dilde abartı olmamalı

7) Tamamen büyük harflerden oluşan mesajlar atmak yasaktır, bu net ortamında bağırmak anlamına gelir. Tamamen büyük harf ile yazılan tüm iletiler, durum yazıları vs. uyarı verilmeden silinecektir.

8) Başka sitelerden alıntı yapılan içerikler mutlaka "alıntıdır" ibaresiyle kaynak gösterilerek paylaşılmalıdır.

9) Arka arkaya mesaj atmak(flood yapmak) yasaktır. Gerekiyorsa, eski mesajınız üzerinden düzenlemelerinizi yaparak forum kirliliğine neden olmazsınız.

10) Chat ortamındaymışçasına gereksiz mesajlar atmak(Spam) örneğin; "haklısın","ahahaha","süpersin!, bayıldaaaaaaaaam! muhteşemmm!! üsteki doğru" yada sadece ifadelerden oluşan manasız (post kasmaya yönelik) mesajlar yasaktır ve silinecektir.


11) Avatar ve imzalar forum boyutlarına uygun olmalıdır yani; avatarlar en fazla 150x150, imzalarsa en fazla 550x250 boyutlarında ve herhangi propaganda unsuru, cinsel öğeler (echi,hentai) şiddete teşvik edici, özendirici, onur kırıcı veya küfür içerikli özelikler taşımamalıdır. Ayrıca imzalarda spoiler içeren resim ve yazılar, videolar da imza boyutlarını aştığı için yasaktır..(Sayfa açılmasını yavaşlatan imza-avatar'lar uyarısız silinebilir.).
Üyeler imzasında maksimum 1 (bir) adet spoiler butonu bulundurabilir. Fan Kulüp imzaları da dahil olmak üzere imzalarda spoiler dışında birden fazla resim, gif vb bulundurmak yasaktır. Lütfen sosyal paylaşım bağlantılarınızı ve fan kulüp imzalarınızı da spoiler içine alınız.
İmzanızda ve konularda "Arial" yazı tipine göre puntosu 14 ün üstünde yazı bulundurmak yasaktır. Hem göze çok batmakta hem de forumun görsel güzelliğini bozmaktadır. İmzalarında açıkta resim, gif bulunduranların ayrıca yazı bulundurmasına sadece tek satır olarak izin vardır. İmzalarda bulunan metinlerin yazı ebatının da 14 puntoyu geçmemesi gerekmektedir. İmzalara konuşma, müzik vs.vs kısaca ses eklenmesi yasaktır.
Adminlerin kural ihlali yapılan imzaları uyarısız silme hakkı vardır.

12) Anime & manga inceleme başlığı altındaki incelemeler sadece size ait olmalıdır, başka forumlardan alıntı olmamalıdır.


13) Bir üye birden fazla hesap açamaz. Ve Kullanıcı adı ''kjgkgf'', ''asdsa5'' gibi anlamsız harflerden oluşamaz. Böyle kullanıcılar hiç uyarılmadan forumdan uzaklaştırılacaktır.(Üye olmadan önce kuralları bilmediğinizden rastgele bir isim aldıysanız sonradan değiştirilmesini istemek için yönetici ve adminlere başvurun.)

14) Forumdaki uyarı sistemi de; öncelikle üye sözlü olarak uyarılır. Hala devam ediyorsa, mesajı uyarılmadan silinebilir ve konuya bağlı olarak uyarı verilir. 3. uyarıyı alan üye forumdan uzaklaştırılır. Bazı durumlarda üyeye uyarı verilmeden veya 3 uyarısının dolması beklenmeden de forumdan uzaklaştırılabilir.

15)Üst rütbenin verdiği karara itiraz veya karşı çıkmak için aşağılayıcı, gözden düşürmeye yönelik konu açılması yasaktır. Bu konudaki şikayetler üst rütbeden kişilere özel mesaj yoluyla iletilmelidir. Forumda forum düzenini sağlayan en üst rütbe “genel admin” lerden sonra “forum admini” dir. Diğer rütbelerin de düzen sağlama görevleri vardır ancak forum admininin verdiği karara karışamazlar.

16)Tanışın Kaynaşın bölümünde açtığınız konulara cevap yazabilme süresi 3 gündür, 3 günden eski konulara cevap yazmak yasaktır. Konu açıldıktan 3 gün sonra o tanışma konusu adminler tarafından kapatılacaktır. Açılan konunun içeriği belirtilen kurallara (bkn. Tanışma Bölümü) uymuyorsa adminlerin konuyu silme, üyelere uyarı verme hakkı vardır. Tanışma konusun da anime önerisi istemek ve anime önerisinde bulunmak yasaktır.

17) Attığınız mesajların konu başlığına uygun içerikte olması gereklidir, başlıkları saptırmayalım. Ayrıca doğru forum konusu altında açılmayan başlıklar yöneticiler tarafından doğru konuya taşınabilir. Belli konular dışında spoiler içerikli mesajlardan kaçınmaya da dikkat ediniz.


18) 150 iletisini doldurmayan üyeler konu açamaz. Açarsa yetkililerin ihtarsız konuyu kapatma yetkisi vardır. Bu kuralın tekrarlayan ihlalinde ise üye banlanacaktır. Tanışma bölümü bu kural kapsamı dışındadır.

19) Fansub vb. çalışmaları yapan çevirmen arkadaşlara baskı yapacak mesajlar atmak yasaktır. Çevirilmesi istenilen seriler için ayrı konu açmak yasaktır. Forumumuz da "anime çeviri istekleri" şeklinde ayrı bir başlık vardır, öneri olarak çeviri isteklerinizi oraya yazabilirsiniz.
20) Yöneticilerin uyarılarını dikkate alalım..

21) Üyeler Fan art, wallpaper, imza, cosplay vb çalışmalarını ilgili bölümlerde kendilerine ait tek bir başlıkta açacaklardır. Örneğin; imza çalışmalarım-1, imza çalışmalarım-2 gibi ayrı ayrı konular forum kirliliğine ve eski başlıkların unutulmasına neden olmaktadır.

22) Amatör çeviri başlığı altında yaptığınız çevirileriniz yalnızca "TürkAnime" altında devam ediyorsa oraya açınız, her çeviri için farklı başlık açmayınız tek başlık altından güncellemelerinizi veriniz.


23) Ayrıca forum bir anime manga forumudur. Konuşmaların, tartışmaların anime,manga, japon kültürü ağırlıklı olması forumun kalitesini gösterir. Konu dışı bölümünün anime başlıklarından çok çok daha fazla ilgi görmesi ve forumun amacını kaybetmeye başlaması durumunda bu bölümün kapatılması söz konusu olacaktır.

24) Forum oyunları bölümüne sadece admin ve moderatörler konu açabilir. Üyelerin oyun önerileri ayrı bir başlık altında alınmaktadır.
25) Forum yöneticileri gerektiği(uygun gördüğü) zaman forum kurallarında oynama yapma yetkisine sahiptirler.

26) TurkAnime ile ilişkisiz altyazı, fansub, manga vb. gruplarının tanıtım başlığı açmadan ilgili grup, kişi veya kişilerden izin almaları gerekmektedir. İzin alınmayan başlıklar silinir.

27) Bir başlıkta başlık ile alakasız bir sohbet ortamı olduğunda ya da tartışma olduğunda forum admini konu dağılmasını engellemek amacı ile alakasız iletileri silebilir. Bu ileti sayınızda bir düşmeye neden olmayacaktır.

28) İletinizde paylaşılan resim video vb. spoiler içinde paylaşılmalıdır.

29) Site discord sunucusunda, disqussta ban yiyen, geçici uzaklaştırma alan şahsiyetlerin "Ban yedim " gibi konu başlıkları açması yasaktır. Konu kapatılacak ve o üye forumdan da uzaklaştırılacaktır. Gerekçesi hiç bir disqord ve disquss moderatörünün forumumuz ile alakası olmamasıdır ya da az olmasıdır. Bu kişiler forumu gereksiz yere işgal etmektedir.

 

30) Konunun açılma tarihinin veya konuya verilen son cevabın üzerinden belirli* bir zaman geçtikten sonra bahsedilen konuya cevap yazılmasına forum dilinde “konu hortlatma” denir. Forumda gereksiz konu hortlatan üyeler uyarılacaktır.

*Bu kural konu içeriğine göre değişiklik göstermektedir. Hortlatılan konu cevaba açık olarak bırakılmışsa veya içerik olarak zamansız bir konuysa (Örneğin; Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?, Muhabbet Mekanı vb.) konuya cevap verilmesinde sakınca yoktur. Ancak konuya cevap verilmiş veya konu adminlerin gözünden kaçıp kapatılmamışsa üyelerin bu tür konulara cevap vermesi yasaktır. (Örneğin; başlık, animenin sonunu tahmin etmek amacıyla açılmışsa ve mevcut zaman diliminde anime sonlanmışsa konuyu hortlatan üyenin uyarı alıp almaması duruma bağlı olarak adminin inisiyatifine bırakılmıştır.)

 

31) TAÇE çevirileri adı altında bulunan fansubumuza ait çeviriler bölümüne sınırlandırma getirilmiş olup yorum atmadan konu içeriği gözükmemektedir. Yorum atarken lütfen kurallara uyalım. Gereksiz yere laf atan, anlamsız saçma salak ileti atan, Türkçe yazmaktan aciz, TAÇE 'yi veya herhangi bir fansubu, açıkca veya kapalı bir şekilde yeren, kim olursa olsun uyarı verilmeden forumdan uzaklaştırılacak, tüm iletileri silinecektir. Banlanan üyeler konusuna da üyenin bilgilerinin ve sebebin yazılmasına gerek yoktur.

 

32) Forumda herhangi bir konu olması gerektiği bölüme açılmazsa ve kurallara uygun konular açılmazsa admin, konuyu uyarısız silme hakkına sahiptir.


33) Bütün üyeler yukarıdaki kuralları kabul etmiş sayılır, bu kurallara uymayan üyeler, yöneticiler tarafından uyarılırlar, hala aynı davranışlara devam ederlerse siteden uzaklaştırılır ya da atılırlar.

Link to comment
Share on other sites

 • Replies 27
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Toprakezgi

Forum kuralları, forum adminleri tarafından 22.06.2015 tarihinde güncellenmiştir. Kurallarda değişiklik olduğunda üyelere duyurulacaktır. 1) Forumda diğer üyeleri küçük düşürücü, hakaret, küfür içeren mesajlar kesinlikle yasaktır, herkes birbirine karşı saygılı olursa daha sağlıklı bir forum ortamı oluşacaktır. ''Lan vs gibi kaba tabirlerden de uzak duralım.' 2) Siyasi içerikli, propaganda unsurları taşıyan, şiddete teşvik edici ve onur kırıcı mesajlar yasaktır, burası bir anime platformud

Vega

Kimselere sormadan kurallara ekleme yaptım neden?   Girdiğim bir konuda bangır bangır çalan bir müzik yüzünden, sayın üyemiz üşenmemiş imzasına müzik eklemiş insanda azcık akıl olur, kimsenin aklına gelmemiş böyle bir şey ben yapayım da harika olayım mı dedi acaba ama beynini azcık kullansa,  bu forumda bilmem kaç üye var neden kimsenin imzasında müzik yok acaba bir sebebi mi var diye düşünür, hadi bunu düşünemedi diyelim, o zaman ya bu insanların hepsinin imzasında müzik olsa girdiğim konuda he

Barış D. Baryshx

O 100 ileti sınırını ben getirdim de, bazı arkadaşlar onu istismar ediyor, onlara söyleyeceğim tek başına 100 iletiyi geçmeniz hemde birkaç günde veya 1 hafta da birşey ifade etmiyor, bu başlık açabileceğiniz anlamına gelmiyor aksine banlanma tehlikesi doğurur (bir bakmışsınız ki banlanmışsınız, böyle sürpriz yaşamak istemiyorsanız dikkat edin ileti kasma işine), trollük ve ileti kasmadan dolayı, bunuda da belirtmek istedim, ayrıca bu kural daha sonra başka bölüm,başlık ve konulara da eklenebili

O 100 ileti sınırını ben getirdim de, bazı arkadaşlar onu istismar ediyor, onlara söyleyeceğim tek başına 100 iletiyi geçmeniz hemde birkaç günde veya 1 hafta da birşey ifade etmiyor, bu başlık açabileceğiniz anlamına gelmiyor aksine banlanma tehlikesi doğurur (bir bakmışsınız ki banlanmışsınız, böyle sürpriz yaşamak istemiyorsanız dikkat edin ileti kasma işine), trollük ve ileti kasmadan dolayı, bunuda da belirtmek istedim, ayrıca bu kural daha sonra başka bölüm,başlık ve konulara da eklenebilir duruma binayen, FC bölümünde olduğu gibi ^_^

 

Ayrıca bazı troll tipler var, dandirik nickname'ler alıp, baştan savma iletiler atıyor ve başlıklar açıyorlar, onlar uyarılmadan banlanacak ;)

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • Forum Admin

 İmzalar küçülmedi dikkat ederseniz sadece yan kısım daraldı üst kısım biraz daha uzadı (anlatabildim mi  :ph34r:  ) 1.kural için mesela ben leyynn kelimesini kullanıyorum burada daha çok kullanım amacı bizim için önemli samimiyetten dolayı kullanılan bazı kelimeler vardır misal benim için leyynn ya da velet kelimesi gibi, bunun dışında kavga amaçlı, aşağılayıcı vs.vs kısaca ortaya kötü bir durum çıkartabilecek kelimeler yasaktır. Azcık da olsun o kadar bir noktaya kadar müsamaha göstermek gerekiyor sadece konu başlığına uygun bir sohbet beklemek biraz ütopik olurdu normal zamanlarda bile konu konuyu açar muhabbetimiz vardır ki bu aşırıya kaçmadığı zaman bence göz yumulabilir. Zaten bu gibi durumlarda iletileri silip yada taşıyıp gerekli önlemleri aldığımızı düşünüyorum.

 

Adminler astığım astık kestiğim kestik değildir elbette esnettiğimiz durumlar mevcut her ne kadar siz üyeler pek anlamasanızda emin olun bir çok şeyi görmezden geliyoruz, ancak siz de iyi niyetimizi kullanarak işin boyutlarını değiştirmeyin.

 

 

 

Tanışma konusu için ileti zorunluluğunun olmayacağını ayrıca belirtmek mi gerekiyor biraz mantıklı olunsa zaten o konuyu kapsamadığı anlaşılır. Neyse dediğiniz gibi olsun ayrıca belirtelim.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Önemli bir soru Sorucağım;

Bir üye 3 kere Kısa aralıklarla uyarı aldığında Genelde Ban atılır

Peki Üye uzun aralıklarla 3 veya 4 uyarı alırsa bir sıkıntı çıkarmı ?

Ban atmadan önce Uyarıların zamanlarını dikkate alıyormusunuz ?

Link to comment
Share on other sites

Önemli bir soru Sorucağım;

Bir üye 3 kere Kısa aralıklarla uyarı aldığında Genelde Ban atılır

Peki Üye uzun aralıklarla 3 veya 4 uyarı alırsa bir sıkıntı çıkarmı ?

Ban atmadan önce Uyarıların zamanlarını dikkate alıyormusunuz ?

Bende merak ettim cevabını 1 ay aralıklarlar uyarı almakla 1-2 gün aralıkla almak bir değil bence.

Link to comment
Share on other sites

 • Forum Admin

Genelde bir üyeye 3 uyarısı olmuş hadi banlayalım şeklinde yaklaşılmıyor.. Üç uyarı almış bir üye genelde riskli olan adminlerin gözü üstünde olan üyelerdir... Ancak banlanması için üyenin 3 uyarısının olması da şart değil.. Çok büyük bir kural ihlali yapmıştır ( troll, küfür, ciddi kavga iletileri) o zaman direk forumdan uzaklaştırma yoluna gidilir...

 

 

Kısacası uyarıları hangi sıklıkla almış çok önemi yok.. Ha şu var bir haftalık üyedir ısrarla imza kuralına uymaz ya da konu dışına uyarıya rağmen konu açar o zaman hemen 3 uyarı verilmiştir gönderilir

Link to comment
Share on other sites

 • Forum Admin

Ben aşırı merak içerisindeyim :D yaklaşık 7 ay önce bi uyarı aldım sonra geçen imza için 2. uyarıyı da aldım :D şimdi baktım da harbiden tam 7 ay olmuş :D :D 3. uyarıda yolcu muyum şimdi??? :D :D

Kişisel olarak şunu söyleyeyim ... Bir üyenin kural dışı ihlalini gördüm diyelim ona uyarı vereceğim girdiğimde önceden verilmiş iki uyarısı daha var fark ettim gidip de üçü bulmuş direk banlayayım demedim hiç bir zaman... Genelde üyenin banlanması için büyük bir son damla hareketi olması gerekiyor... Ancak şu da bir gerçek hangi süre içinde almışsa alsın üç uyarısı olan üye banlanmayı hak etmiş üyedir ...

Ancak bu uyarı olayına çok takmayın ... Kurallara dikkat edin.. Saygı ve sevgi çerçevesinde konularda iyi ya da kötü kişisel muhabbetlere girmeyin yeterli :)

Link to comment
Share on other sites

Kişisel olarak şunu söyleyeyim ... Bir üyenin kural dışı ihlalini gördüm diyelim ona uyarı vereceğim girdiğimde önceden verilmiş iki uyarısı daha var fark ettim gidip de üçü bulmuş direk banlayayım demedim hiç bir zaman... Genelde üyenin banlanması için büyük bir son damla hareketi olması gerekiyor... Ancak şu da bir gerçek hangi süre içinde almışsa alsın üç uyarısı olan üye banlanmayı hak etmiş üyedir ...

Ancak bu uyarı olayına çok takmayın ... Kurallara dikkat edin.. Saygı ve sevgi çerçevesinde konularda iyi ya da kötü kişisel muhabbetlere girmeyin yeterli :)

 

dikkate alacağım bunu :) Peki Ban açılma gibi bi durum var mı?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Similar Content

  • By inlovewithafairytale
   O hep beklediğiniz ama bir türlü tanışamadığınız ben, sonunda geldim. İtiraf etmeliyim, ben bile buraya kadar gelebileceğimi düşünmüyordum. Bu zorlu yolda belki bir Sharingan'ım yoktu da rakibi okuyamadım, Death Note düşmedi ve tek atamadım ya da Kirito gibi her seride hile açmadım ama asla vazgeçmedim. Naruto'nun kararlılığı, Levi-sama'nın coooluğu ve Merlin-sama'nın bana bahşettiği büyü gücüyle bu forumu tekrar canlandıracağım. Elbet beni bu yoldan vazgeçirmeye çalışanlar; yapamazsın, bu çok tehlikeli deneme bile diyenler olacak ama Lelouch-sama'nın mastermind zekasıyla yapamayacağım şey yok.  Heil Türkanime!
  • By Darktower
   Forumda şimdilik koyu temayı kullanıyorum. Onun üzerinden gördüğüm hataları bildireceğim.
   Ara sıra beyaz temaya geçip, gördüğüm hataları buradan yazacağım.
    
   Şimdilik hız değerleri böyle gözüküyor.
    

    

    
   İlk olarak bence forumun geniş olması iyi bir şey değil. Daha düşük çözünürlükler de forum ekrana sığmıyor.
   Forum 1024x768 çözünürlüğünde, ekrana alt kaydırma çubuğu olmadan sığabilmeli diye düşünüyorum.
   Xenforo en güncel sürümünü kullanan çoğu forum, 1024x768 destekliyor. Örnek olarak bağlantıdaki foruma bakabilirsiniz.
   https://xenforo.com/community/
   Forumda Chatango olayını şahsen saçma buluyorum. Forumun mantığına ters bir şey.
   Ya tamamen kaldırımalı ya da daha aktif olan ''https://turkanime.chatango.com/'' sohbet ile değiştirilmelidir.
    
   Koyu temanın üst paneli görsel olarak bozuk. Birbirine giriyor.
   Konu açarken resimdeki gözükdüğü gibi, yazılar arka plan ile uyumsuzlar.
   Ayrıca beyaz tema da konulara resim attığımda, önizlemesi gözüküyordu.
   Şimdi böyle gözüküyor. Galiba otomatik medya algılaması, koyu temada çalışmıyor.
   Beyaz temaya geçince, sol altttan tek tek resim bağlantısı yapıştırıp düzelttim.
   Sağ üstteki Facebook, Twitter, Linkedin, VK görsellerine tıklayınca, bulunduğumuz sayfanın aynısı açılıyor. 
   Yani bağlantılar başka sayfaya yönlendirmiyor.
   En son olarak arka planda Facebook sayfası çalışıyor. Ana siteden facebook sayfasını kaldırınca, artan hız değerini baya fark etmişti.
   Bence forumdan Facebook yük bindiren arka plan hizmeti kaldırımalı diye düşünüyorum. 
   Dipnot: Facebook işlemi sadece koyu temaya geçince gözüküyor.
  • By MOnster0
   MightySubs
   Kuruluş:13.02.2018
   Kurucu:MOnster0
   Öncelikle hepinize selamlar arkadaşlar kendimi tanıtayım ben MightySubs'un kurucusu Muahmmet'im
   Ekibimiz daha önceleri bu işlerde görev almış tecrübeli kişilerden oluşuyor fakat yeni kurulduğumuzdan dolayı ekibimizde bazı eksikliklerimiz olduğu doğrudur bu eksiklikleri doldurmak içinde siz arkadaşlara ihtiyacımız var
   Eğerki sizde bu ailenin bir ferdi olmak isterseniz aşağıdaki linkten başvuru formunu doldurabilirsiniz.
   Herkese Başarılar
   MightySubs Başvuru Formu
    
    
  • By Vega
   Yo Minnaa !!! 
   Ekim geldi hoş geldi  
    
   En sevdiğim mevsim, tabi bunda Animelerin yeni sezonunun başlama döneminin olmasınında payı büyük -yaz mevsimi için aynısı diyemiyorum 
   Bu hafta sezonun açılması ile birlikte yeni seriler ve devam eden Animelerin yeni sezonları birer birer boy göstermeye başladı (tüm çevirmen arkadaşlara buradan bir kez daha sonsuz teşekkürlerimi ileteyim), konumuza gelirsek güncel seri takip eden forumdaşlar veya yenilerde ne var ne yok bir bakayım kafama yatan olursa izlerimciler, sizi buraya davet ediyorum. 
   İzlemiş olduğumuz serilerin ilk bölümleri hakkında görüşlerimizi buradan paylaşıp kendi kendimize ufak bir kritik yapalım istiyorum, aynı serileri de yaza biliriz hiç bir sorun yok.
   Normalde güncel seri izlemem, hatta sezon sezon bile izlemem, komple bitecek (1-2-3-4- vs sezonları) ben izleyeceğim, ama bu yayın dönemi öyle olmayacak gibi -ruhsal olarak hala çalkantıdayım benim için aya atılan ilk adımdan bile daha büyük bir adım bu korkuyorummm senseiii- spor serileri fanıyım, hayranıyım, hastasıyım, delisiyim, manyağıyım, bu sezon da dolu dolu başladı tabi ben dayanamadım ve All Out!! - Yuri!!! on Ice ve tabi ki en büyük gözdem Haikyuu!! -neden hepsinde bir ünlem işareti var o.O- ile yeni sezonun kendimce açılışını yaptım. -izlemek istediğim bir iki seri daha var ama hayır olmaz kendimi tutup bitmelerini bekleyeceğim yoksa her hafta yeni bölüm bekleme stresini kalbim kaldırmaz-
   Benim izlenimlerimin aşağıda sizleri de bekliyorum minna 
    
   All Out!!
   Yuri!!! on Ice
   Haikyuu!!
    
  • By Red-King
   Oboreru Knife Live Action Filminden Yeni Fragman Yayımlandı
   Mangadan uyarlama Oboreru Knife iive action filminden yeni bir fragman yayımlandı. Resmi sitesinde yayımlanan fragmanla birlikte yeni bir poster de paylaşıldı. Bu seferki fragman filmdeki aşk hikayesine odaklanan bir fragman oldu.
   Fragmanı izlemek için:

    
   Filmin posteri
   Komatsu Nana (Mochizuki Natsume)
   Suda Masaki (Hasegawa Kōichirō “Kō”)
   Shigeoka Daiki (Ōtomo Katsutoshi)
   Kamishiraishi Mone (Matsunaga Kana)
   Başrollerini Komatsu Nana ve Suda Masaki’nin oynadığı Yamada Yuki’nin yönettiği film 5 Kasım’da Japonya’da gösterime girecek. The Dresscodes grubunun şarkısı “Comic Generation” tekrar kayıt stüdyosunda kaydedilerek filmin tema şarkısı olarak kullanılacak. Popüler seri 2004-2013 yılları arasında yayımlanmıştı. Oyuncu seçimleri ve konusuyla dikkat çeken film bakalım hayranlarından tam puan almayı başarabilecek mi?
   Kaynak:AnimeFantastica
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.


×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.