Jump to content

2022 TürkAnimeTV&Animeler.Net Fan Art Yarışması Sonuçları!

Önerilen İletiler

• Forum Admin

İki buçuk aylık serüvenin sonuna geldik!

:dead-crazy-rabbit-emoticon:

Halk oylamasına katılan 60 çizim arasından en yüksek puanı alan 20 çizim 10 jüri tarafından çizim tekniğine bakılmaksızın değerlendirildi ve jürilerden en yüksek puanı alan 5 yarışmacı ödüle layık görüldü.

Öncelikle yarışmaya katılan, yarışma için emek harcayan ve yarışma sürecini yakından takip eden çizerlerimize çok teşekkür ediyoruz.

:thank_you__onion_by_elcerbero:

Bu yarışma için hiçbir karşılık almadan tüm tecrübesi ve teknik bilgisini kullanıp çizimleri objektif bir şekilde değerlendiren ilk 8 ve son etaptaki 10 jürimize çok teşekkür ediyoruz.

:thank_you__onion_by_elcerbero:

Kazanan beş çizim şu şekilde:

Yarışma Beşincisi: Dio / Elempi

DIO - Elempi.png

Yarışma Dördüncüsü: 9 Titan / Beyza

9 Titan - Beyza_.jpg

Yarışma Üçüncüsü : Ryuk / Sky_foxx

Ryuk - sky__foxx.jpg

Yarışma İkincisi: Hotaru Haganezuka / alucardzsama

Hotaru Haganezuka - alucardzsama.jpeg

Yarışma Birincisi : Yami Yugi / Hazel Ocak

Yami Yugi - Hazel Ocak.jpg

Kazanan arkadaşları tebrik ediyoruz.

:cheer3-onion-head-emoticon:

Ödülleri hatırlatalım:

Birinciye 200 ₺ Amazon.tr hediye kartı ve istediği karakterden tasarım baskılı kupa

İkinciye 150 ₺ Amazon.tr hediye kartı ve istediği karakterden tasarım baskılı kupa

Üçüncüye 100 ₺ Amazon.tr hediye kartı ve istediği karakterden tasarım baskılı kupa

Dördüncüye istediği karakterden tasarım baskılı kupa

Beşinciye istediği karakterden tasarım baskılı kupa

Kazanan kişiler, ödüllerini almak ve tasarım bardakları hangi karakter için istediklerini ForumTürkAnime sitesinden forum admini bendeniz Amygirl'e mesaj ile belirtmeleri gerekmektedir.

Yeni bir etkinlikte görüşmek üzere...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Artık yorumlarımı yapabilirim :D :D 

Yarışma süresince düzen ve ayarlamalardan sorumlu olduğum için forum ortamında kendi fikirlerimi katmak istememiştim. Değerlendirme sürecinde de rol almadığım için artık buraya ben de bir şeyler yazayım :tuzkistrokeplz:

Öncelikle yarışmaya katılan çizimler arasında en beğendiğim çizim Ryujinsama'nın Rock Lee'si idi. Teknik bir bilgim yok ama resme bakınca Rock Lee'yi özümsüyordum o sebeple çok beğendim.

Emek kokan Guts gibi çizimler de ayrı hayran bıraktı.

İlk beşe gelince Dio'nun diğer çizimler arasından sıyrılıp jüriden de halk oylamasından da güzel sonuç alması beni çok şaşırttı. Kesinlikle çok orijinal bir tasarım ama nedense insanlar seçmez diye düşünüp üzülmüştüm. Ve ne yalan söyleyeyim bizim ülkemizden böyle Dio çizimi ve arka plan tasarımı çıkmaz bu çalıntı olabilir diye düşünmüştüm. Elempi kardeş hakkını helal et :boohoo-crazy-rabbit-emoticon:

9 Titan kesinlikle emek kokan bir çalışma. Ancak kendi açımdan mangakanın official artının aynısı olup çizerin kendi yorumunun olmaması sebebi ile pek çok kişinin aksine benim favorim değildi.

Ryuk çizimi teknik olarak göze çarpıyor. Boyaması ve karakterin çizimi çok başarılı. Çizime orijinallik katan tekniği yani içeriği değil.

Hotaru Haganezuka çizimi çizim hakkında pek bir bilgim yok ama bildiğim kadarı ile üçten fazla kara kalem tekniği kullanılarak çizilmiş bir çalışma teknik olarak ve karakterin işlenişi olarak tam puan alıyor.

Yami Yugi'ye gelecek olursak... Teknik ve renk seçimi göz alıcı. Ancak çizimi yarışmaya katılan 150küsür çizimden ayıran en büyük şey orijinal oluşu. Sibel Pala gibi kendi orijinal tasarımları ile yarışmaya katılan yarışmacılarımız da oldukça yetenekli idi ama ne yazık ki bilinen karakterler orijinal tasarımları halk oylamasında geçiyor T-T

Yu-gi-oh izlemeyenler için Yami Yugi , Yugi Moto bedeninde var olan bir firavun ruhudur. Zeki, çevik ve karizmatik bir karakterdir. Yami Yugi'ye psikopat bir imaj vermek ve Yugi Moto'nun boynundaki aksesuara farklı bir anlam katmak... Üzerine tercih edilen renklerin bu anlamı pekiştirmesi... Hazel Ocak'ı muhteşem hayal gücünden ötürü tebrik ediyorum.

Ayrıca Upriden, rei_d gibi katılımcıların çizimleri de oldukça başarılı idi. Çizim yeteneklerinizi görünce Kem Gözlü Şevkete bağlıyorum. Keşke benim olsa ljgjghlfd

Neyse işte... 2.5 ayda yediğim hakaretlerden jüriye yapılan saygısızlıklardan bahsedecektim. Sıra gelmedi :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Güzel bir yarışmaydı, bu vesileyle foruma da can gelmişti ne güzel :relax2-onion-head-emoticon:

Söylemeden edemeyeceğim Dio'nun sıralamaya girmesini beklemiyordum ama onu da sıralamada görmek sevindirdi.

Yarışma ve değerlendirme sürecinde emeği geçen herkese teşekkür ederim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.