Jump to content

Manga Çizim Gereçleri ve Çizimlerim yeni malzemeler ve videolarla pek yakında

hayaksisheytan

Önerilen İletiler

evet anatomi konusunda eksikliklerimin farkındayım ama gelişimiminde farkındayım 3 ay önce çizdiğim resimler ile şimdikilerinin arasında dünyalar kadar fark var ilk etapta halk eğitimin kurslarına başvurmak istiyorum mantıklı mıdır sizce?

halk eğitim kursları olur. yeterki bir yerlerden başla. ışık gölge çizgi doku anatomi ölçü alma gibi temel kavramları öğrendikten sonra zaten birşeyler yaparsın arkası gelir. ek olarak eğer çizdiklerini beğenmiyorsan iyiye gidiyorsun demektir. çizdiklerini sakın atma belli zaman aralıkları içerisinde dönüğ dönüp tekrar bak ne kadar ilerlediğini kestirebilmek için. ve son olarak ya şöyle iyi olmuş böyle güzel olmuş diye çalışmalarını görme yada yorum yaptırma kendini yeterli gördüğün an yeteneğini ilerletemezsin hatalarını gör sürekli  :good-job-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

halk eğitim kursları olur. yeterki bir yerlerden başla. ışık gölge çizgi doku anatomi ölçü alma gibi temel kavramları öğrendikten sonra zaten birşeyler yaparsın arkası gelir. ek olarak eğer çizdiklerini beğenmiyorsan iyiye gidiyorsun demektir. çizdiklerini sakın atma belli zaman aralıkları içerisinde dönüğ dönüp tekrar bak ne kadar ilerlediğini kestirebilmek için. ve son olarak ya şöyle iyi olmuş böyle güzel olmuş diye çalışmalarını görme yada yorum yaptırma kendini yeterli gördüğün an yeteneğini ilerletemezsin hatalarını gör sürekli  :good-job-onion-head-emoticon:

kesinlikle atmıyorum + tarih bile koyuyorum örnek resimlerimden 2 ye bakabilirsiniz açıkçası çizimlerim gün geçtikçe daha belirgin olmaya başladı bunun farkındayım beni çok mutlu ediyor gelişmem öyle çizim videoları izledimki benim çizimlerim cin ali gibi geldi çizimlerimi dediğiniz gibi beyenmiyorum dağa yeterli değil tonlamam ayrıntılarım anatomi ışık gölgelendirmem malesef internet ortamından yararlanıyorum hepside yabancı çevremde bana gösterebilecek biri yok    :(

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gerçekten malzemelerini mükemmel toplamışsın,ben bir tek g-pen ve copic marker kullanıyorum. Kırmızı t-shirtlü adamda perspektif mi denedin bilmiyorum. Bence kurşunla taslağın bittiği zaman resme bir bak gerçekçi görünüyor mu oranlar iyi mi diye. Kendi karakterlerini tasarlamaya başlayabilirsin ama ben önce bakarak resimden başladım,önce resmin ve çizgilerimin kalitesini arttırıyorum,kendimi yeterli hissettiğim zaman belki başlarım ben de. Yazdan beri g-pen kullanıyorum kesinlikle ilk başladığımda daha zor geliyordu şimdi iyi gibi. Resimlerime bakmanı isterim. Umarım kendini geliştirisin.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gerçekten malzemelerini mükemmel toplamışsın,ben bir tek g-pen ve copic marker kullanıyorum. Kırmızı t-shirtlü adamda perspektif mi denedin bilmiyorum. Bence kurşunla taslağın bittiği zaman resme bir bak gerçekçi görünüyor mu oranlar iyi mi diye. Kendi karakterlerini tasarlamaya başlayabilirsin ama ben önce bakarak resimden başladım,önce resmin ve çizgilerimin kalitesini arttırıyorum,kendimi yeterli hissettiğim zaman belki başlarım ben de. Yazdan beri g-pen kullanıyorum kesinlikle ilk başladığımda daha zor geliyordu şimdi iyi gibi. Resimlerime bakmanı isterim. Umarım kendini geliştirisin.

Tavsiyen için teşekkürler

Senin de Resimlerin muhteşem lakin çok kalın suluboya kağıtları kullanmışsın baya baya lifler belli oluyor pürüzsüz bir kağıtta daha canlı resimler elde edebilirsin bunun en ucuz yolu mat 135 gr kuşe kağıt copicler arkaya geçer ama çok iyi harmanlanıyor g pen kullanmayı müsade ediyor belli bir düzeyde 500 adet i 15 20 tl falan

bende şu anda g pen e ağırlık verdim ve halk eğitimin kursuna katılmayı düşünüyorum anatomi perspektif ışık ve tonlamam yetersiz bunun farkındayım

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.