Jump to content

Yüzüklerin Efendisi Animasyonu ( animesi ) Geliyor!


Rohirrim
 Share

Recommended Posts

Yüzüklerin efendisi ve miğfer dibini sevenler buraya

Evet, yanlış okumadınız yeni bir Yüzüklerin Efendisi animasyonu geliyor ,  Yeni animasyon Tolkien‘in Yüzüklerin Efendisi kitaplarını baz alacak ve Rohan’a odaklanacak.

 

 

Collider‘in haberine göre, yeni Yüzüklerin Efendisi animesi Orta Dünya’nın efsane karakterlerinden 9. Rohan Kralı Helm Hammerhand‘e (Miğfer Tokmakel) ve onun adını taşıyan Miğfer Dibi’nin hikayesine odaklanacak.

 

Animasyonun adı The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim olarak duyuruldu. War of the Rohirrim’in yönetmeni Kenji Kamiyama olacak. Kamiyama IMDb puanı 8 olan Ghost in the Shell: Stand Alone Complex animasyonunu yönetmişti. Senaryoyu Jeffrey Addiss ve Will Matthews yazacak. Ve en önemlisi Yüzüklerin Efendisi’nin yazarlarından, Oscar ödüllü Philippa Boyens, The War of the Rohirrim animasyonunda danışman olarak yer alacak.

Warner Bros. Animasyon stüdyosunun yöneticisi Sam Register bu duyuru şu sözlerle aktarmış “Bu yapım, J.R.R. Tolkien’in dünyasının daha önce hiç anlatılmamış bir başka destansı tasviri olacak. Yaratıcı ekibimizle bu hikayeyi anlatmanın yanı sıra Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin olağanüstü ekibiyle partner olmaktan da gurur duyuyoruz.”

Basın duyurusu bugün yapılmasına rağmen animasyonun çalışmalarına çoktan başlanılmış ve seslendirme için Rick and Morty, The God of High School gibi yapımlarla tanınan Sola Entertainment ile anlaşılmış.

 

Yüzüklerin Efendisi Animasyonu Hangi Konuyu Ele Alacak?

 

The War of the Rohirrim animasyonunun konusuna dönecek olursak… Duyuruda çok detay verilmese de “Efsanevi Kral Miğfer Tokmakel ve Miğfer Dibi’ne odaklanılacak.” denmesi ele alınacak dönemi aşağı yukarı ortaya koyuyor.

Üçüncü Çağ’ın 2691. yılında doğan Miğfer Tokmakel, 2741 yılında 50 yaşındayken kral olmuştu. Hükmü savaşlarla geçmişti. Animasyonda da muhtemelen onun Tokmakel adını almasına neden olan olayları, Isen Geçidi’ndeki yenilgisini, daha sonra onun adını alacak olan Miğfer Dibi’ne sığınmasını ve buradaki kuşatma sürecini göreceğiz. 2758’in Uzun Kış’ında, savaş borazanın çalındığı ve Miğfer ile adamlarının Dunlending’lere baskınlara gittiği anları göreceğiz… Umuyoruz ki yapımcılar Tolkien’in kitaplarından şaşmaz ve eksiksiz olarak bu muhteşem hikayeyi yansıtırlar. Buradan seslenelim. Ne kadar uzun sürerse sürsün, bizim için fark etmez. Üç ayrı film olarak çıkarsanız bile izleriz… :)

Link to comment
Share on other sites

Açıkçası bunu ilk duyduğumda hem çok heyecanlanmış hem de çok endişelenmiştim. Umarım güzel bir şeyler çıkar. Tolkien vakfı kolay kolay böyle işlere onay vermez gerçi, yine de bir tık temkinliyim :D Sürekli tekrarını izlemekten sıkılmasam da artık başka bir miğfer dibi savaşını görme vaktimiz geldi bence :D

 

Bunları yazarken aklıma Gandalf'ın Sauron'a rasengan attığı bir sahne hayal ettim kendi kendime güldüm :D 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.