Jump to content

Fruits Basket


Recommended Posts

Fruits Basket

Anime Türü: Komedi, Dram, Romantizm, Doğa Üstü Güçler

Bölüm Sayısı: 26

Yapım Yılı: 2001

Yalnız kaldığınızda, olumsuzluklar bir bir üstünüze gelirken, sizin yaranızı iyileştirecek, içinizi ısıtıcak, yüzünüze kocaman bir gülümseme katacak bir manga / anime serisi. Tohru, ile içinizdeki iyiyi görecek, Kyo ile sevgiyi öğrenecek, Yuki ile korkularınızla yüzleşecek, Shigure ile güleceksiniz. Ve keşfedeceksiniz, bir sürü şeyi...

Anime serisi bittikten sonra, mangasıyla devam eden " Fruits Basket ", eminim hayatınızda önemli bir yere sahip olacak. Özellikle animesindeki "opening" şarkısı benim favori parçamdır.

Ve en önemlisi, serinin içinde geçen replikler...Öyle güzel şeyler yazmış ki Natsuki Takaya, okurken yada izlerken hayatın en güzel kokusunu alabiliyorsunuz...

Resmi ekleyen

İşte konusu;

Evvel zaman içinde, Tanrı bütün hayvanlara seslendi "Yarın sizi eğlenceye bekliyorum ve kimse geç kalmasın." dedi. Yaramaz fare bunu duyduktan sonra komşusu kediye bir yalan söyledi. Eğlencenin yarından sonraki gün düzenleneceğini anlattı. Ertesi gün, fare, öküzün üstüne binerek buluşma yerine ilk gelenlerden oldu. Ondan sonra öküz, kaplan ve diğerleri sabaha kadar eğlendiler. Alay edilen kedi hariç hepsi.

Honda Tohru, annesiyle beraber yaşayan sıradan genç bir kızdı, ancak annesi mayıs ayında bir trafik kazasında hayatını kaybeder. Tohru, akrabalarının yanında kalır bir süre, ama sonra evdeki anlaşmazlıklar sonucu evden ayrılır ve bir çadırda kalmaya başlar. Bu sırada da hem işte çalışır hem de annesine verdiği söz üzerine liseyi bitirmek için okuluna devam eder. Bir gün okula giderken bir ev görür, evin önünde Çin burç takviminde olan on iki hayvan figürü vardır. Daha sonradan, okulun en popüler çocuğu olan okulun prensi Yuki Sohma'nın evinin bu olduğunu öğrenir. Aynı günün akşamında Tohru'nun aslında bir çadırda yaşadığını görürler ve Tohru'ya arazininde aslında Sohma ailesine ait olduğunu söylerler. Aynı gece bir heyelan olur ve Tohru'nun çadırı yıkılır. Tohru bunun üzerine Yuki'nin kaldığı evin asıl sahibi olan Shigure'nin isteği üzerine evde kalır. Bunun karşılığında da evi temizleyecek ve yemek yapacaktır. Bu süreçte işine ve okuluna devam edecek ve akrabalarının inşaatı bitincede oraya geri gidecekti.

Tohru ilk gecesinin sabahında Yuki'ye meydan okuyan Kyo ile tanışır. O da Shigure'nin evinde kalıyordur. Tohru yanlışlıkla Kyo'nun üzerine düşer ve Kyo bir kediye dönüşür. Bu andan sonra Tohru, Sohma ailesinin sırrını paylaşmış olur.

Sohma ailesi yaklaşık bir asırdır intikamcı ruhlar ile lanetlidir. Kyo'nun durumu ise daha farklıdır, o kedinin intikamcı ruhuyla lanetlidir ve kedi bir istisnadır. Lanetli kişiler heyecanlanıp sinirlendiklerinde veya karşı cinsten birisine sarıldıklarında değişime uğruyorlardır. Bu sırrı bilen her kim olursa da hafızası siliniyordur. Tohru bu sırrı tutacağına söz verince hafızasını silmekten vazgeçerler. Sohma ailesinin tek sırrı bu değildir tabii. Ailenin lideri ise Akito'dur, o ne derse o yapılmaktadır. Tohru, Sohma ailesiyle birlikte kaldıkça onları daha yakından tanımaya başlar ve bu süreçte daima umudunu en tepede tutarak mutlu olmaya devam eder.

<alıntı>

Link to post
Share on other sites

Guest ℓøvέ~♥
Süper bir anime Kyo en sevdiğim karakterlerden biri sinirlenince çok sevimli oluyor ^_^ hele Yuki ile didişmeler komedi :D Shigure en karizmatik biri animesinde espirileri ve çapkın biri olması komedi :D manga da kime aşık olduğunu duyunca ben şaşırmıştım. Tohru çok iyimser biri :) hem duygusal hem de komedi olarak harika bir anime mangası da mükemmel kesinlikle okunmalı :wub:
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.