Jump to content

Sakuragi

Üyeler
  • İçerik sayısı

541
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

4

Sakuragi kullanıcısının son zaferi 19 Eylül 2018

Sakuragi en beğenilen içeriğe sahiptir

7 Takipçi

Profil Bilgileri

Son profil ziyaretçileri

25305 profil görütülenme

Sakuragi üyemizin başarıları

1. Sakuragi

Bu gün hangi Manga'yı okudunuz?

Giant Killing okumaya çalışıyorum, keşke çevirisini hızlandırsalar. Bazen benim ingilizce yetmiyoree.
  2. Sakuragi

One piece Manga Tartışma (SPOİLER içerir)

Wano arc hala bitmediği gibi bir de öngörülemez bir hale sürüklendi. Tama sayesinde savaşın seyri değişiyor ama hala Kaido ve Mama dan nasıl kurtulacak bizimkiler bilemiyorum Altan. Kafamda deli sorular.
  3. Oden gibi beni de keşke 20 sene sonraya gönderseler.

4. Golll be gollll. Gözyaşlarıma hakim olamıyorum sayın seyirciler.

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Beytize

Beytize

hayır hayır ağlamıyorum gözüme senpaimden duyduğum güzel söz kaçtı :D

kyaa >-< sen benim canımsın sen benim balımsın bir tanecik senpaimsin :wow1-onion-head-emoticon:

3. Toprakezgi

Toprakezgi

Öğretmeniiiim canım benim canım benim de de tam olsun betül ajsdişaksd

4. Beytize

Beytize

Öğretmenim canım benim canım benim

Seni ben pek çok pek çok severim.

Sen bir ana, sen bir baba,
      Her şey oldun artık bana. :angel2-onion-head-emoticon:

bu gün 3 sınavım yokmuşçasına işsizim kşsdjfklsdjfls

5. Sakuragi

One piece Manga Tartışma (SPOİLER içerir)

Wano beklediğimden uzun sürecek gibi. Bir kaç öy önce şans eseri birisinin elinde 'Kılıçsız Samuray' diye bi kitap gördüm. Merak ettim, gittim aldım. Kişisel gelişim kitabıymış ( kişisel gelişmeye karşıyız ), neyse bi bakalım dedik. Köylü, kılıç kullanmayı becereyemen birisinin nasıl Japonya'nın zirvesine yükseldiğini anlatıyor. Böyle okuyoruz biraz sarıyor kitap, sonra bi bölümde bir komutandan 'Aptal Lord' diye bahsediliyor. Aha Oden bu dedim. Meğer mangaka nın Oden için esinlendiği karakter kitapta büyük bi yan tema olarak anlatılıyor. Sonra dokuz kın dan falan bahsetmeler. Kitabın detayını fazla anlatmayacağım ama okursanız göreceksiniz ki Japonya için büyük değer gören bir komutandan esinlenerek Oden i yazmış mangaka. Bunu şu yüzden anlattım. Manga da Oden in nasıl öldüğünü gördük. (Ölümün şeklinde dolayı başka bir tarihi karaktere benzetildiği söyleniyor.) Böyle kötü bir şekilde ölen bir karakter, gerçekte Japonya tarihinde büyük öneme sahip birisinden esinlenildiyse, intikamı da çok şaşalı olmalı. Dokuz kın şu an Kaido ile bu sebepten savaşıyor. Etkili gibi gözükseler de son bölümde yanıldıklarını anladık. Belki de tek tek ölecekler. Ki bence güzel olur. Bu da her birine ekstra flashback gerekicek. Zaten 2 haftada bir ara veriliyor. Luffy aşağıda ki çöplerle uğraşıyor daha. Sanki wanonun daha ortasına bile gelmedik gibi. Ortada 5 sene sonra manga bitecek diyorlarken, 5 sene sonra anca wano arcı bitecek gibi. Hee ben okurum 5 sene değil 15 sene okurum wanoyu. Özellikle Oden'e ayrı bir manga bile isterim.
  6. Sakuragi

NEDEN FORUMDA TAKILIRIZ

Forum benim için aile gibidir. Gerçek hayatta aile hayatım nasılsa forumda da öyle. Sabahın köründe kalkıp işe gidip, akşam-gece saatlerinde eve gelmek bir rutin oldu. Aile fertleri ile sohbet etmeyi bırak yüzlerini görsem şükrederim. Forum için de durum aynı, arada girip bakıyorum tanıdık isimler neler yapmış. Yeniler ne alemde ? Ama eskiden, okul hayatı dışında çok zaman vardı, hem aileme hem kendime hemde foruma çok zaman ayırıyordum. Yeri gelir okula gitmem,ders çalışmam yine vakit bulurdum (kötü örnek). Tabii başka sebeplerde var ama benim açımdan forumdan uzaklaşmamın temel sebebi budur. Çok sevdiğim Madarame'nin bir repliği tüm bu yazdıklarımın özeti olarak konuyu pekiştireceği için buraya bırakıyorum.
  7. Yoksa o gün, bu gün mü ? Aman haziranlar olmasın..Slam Dunk.

1. Perfectum

Perfectum

Chu churururu churururu churarirarira :bad-luck-crazy-rabbit-emoticon:

8. Profilime girip duracağına selam ver selam... 

2. Toprakezgi

Toprakezgi

Ketçapla güzel giden çok şey yok bence. Mayonez olsa neyse

3. veritas

veritas

biriniz arkadaşı bazukayla vursun lütfen 

gintama sougo bazooka ile ilgili görsel sonucu

4. LeornKayn

LeornKayn

Mayonez.:fan_by_pineapple_soup-d8ryy5z:

9. Oyun diye ben buna derim. 

2. quincy

quincy

Aynen :D 

3. Sakuragi

Sakuragi

Pokemonun tanıtımları da süperdi, bu japonlar iyi tanıtım yapıyorlar :D Şaka bir yana, 3 boyutu gerçek hayata sokmak süper. Geliştirseler, sokaklar bu sefer ka-me-ha-me, gomu gomu no, getsuga tenşoo diye inlerdi :D

4. quincy

quincy

Reklamların çoğu göz boyama lakin her şey de olduğu gibi Japonlar burada da işi üst seviyeye çıkarıyor :D Sokaklara taşınması yerine SAO gibi yattığımız yerden farklı evrenlerde oyun oynasak felan daha güzel olur. İstediğimiz karakteri seçip vs yaptırmak :D 

10. Şarkıyı dinleyince direk banyodan çıkmış, naftalin kokulu yorgana uzanmış ve derdimizin sadece sabah ki hayat bilgisi dersi ve aşık olduğumuz kızın ilgisini nasıl çekeceğimiz geliyor.
  11. Eylül de geldiyse demek, çok özledik la..
  12. İçten bağlanmak mı, hiç gelmeyecek sevgiliyi bekler gibi beklediğim animelerim var benim.
  13. İstanbul için Kore Film Günleri Başladı. Saldırın :D

http://tr.korean-culture.org/tr/362/board/215/read/82488

1. sadece okan
    2. Beytize

Beytize

Bunun  için İstanbula gelmek isterdim :D 

3. Toprakezgi

Toprakezgi

Tüh be yeni gördüm. Davetiye gerekiyomuş. :(

14. "evet önümüz bahardır biliyorum
    leylaklar açacak biliyorum
    kiraz da çıkacak yakında
    iyi şeyler söylemek de gerek biliyorum" 

İyi ki doğdun, iyi ki geçtin dünyadan.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.