Jump to content

İnternet Donwload Manager 6.06 Tam Sürüm (Crack,Serial vs. gerektirmez)


 Share

Recommended Posts

Bazı arkadaşlarımızın forumumuzda mevcut olan IDM leri kurarken sıkıntı çektiklerini gördüm.Elimde bulunan setupta crack,serial vs. girilmesi gerekmez arkadaşlar.Şimdi kurulumu nasıl yapacağınızı size kısaca anlatayım.

-Setup dosyamız rarlı bir şekilde sadece çıkarıp çift tıklamanız yeterli sonra kendisi otomatik olarak kurulacaktır.

-Kurulum bitince masaüstüne veya başlata kısayol gelmezse Bilgisayarım-C-Program Files-internet Download Manager klasöründeki IDMan simgesini çalıştırın ve ona sağ tıklayıp masaüstüne kısayol oluştur diyin.(not:windows 7 64bit kullanan arkadaşlarda program files (x86) klasörüne kurulum yapar kısayolu ordan alırsınız)

-Uyarı program kurulduktan ve kullanmaya başladıktan sonra size güncelleştirmeler için soru yöneltecektir kesinlikle güncelleştirmiyorsunuz arkadaşlar yoksa programımız yakalanıyor.

http://www.mediafire.com/?atlojb4ppc64xp5

ayrıca programımızı hazırlıyan katılımsız.com ekibini teşekkür ederiz gönüllü olarak bu işi yapıyorlar onların ismini vermeden dosyalarını paylaşmak ayıp olur cidden :D

-Başka program vs. upload isteğiniz olursa herşekilde yarıdmcı olabilrim.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Similar Content

  • By Kaneki Ken
   İnternet Download Manager şüphesiz en iyi download programıdır. Sitede eski versiyonu mevcut bende yeni versiyonunu yükleyeyim dedim. Patch.exe virüs olarak algılanabilir ama güvenlidir. İsteyen indirsin isteyen indirmesin burada sizler için yararlı olmaya çalışıyorum siz bilirsiniz. Güvenmeyen olursa diye (ki olacaktır) VirusTotal'de ekledim. Linklere geçelim.

    

   VirüsTotal:

        

   Rar şifresi: turkanime

    

   Hangi sunucudan indirmek istiyorsanız resmin üzerine tıklamanız yeterlidir.

    

   Yandex.Disk

        

   4shared

        

   MEGA

        

   MediaFire

        

   Not: Alıntı Değildir.

  • By Nightwraith
   Evet, arkadaşlar ben arşivci olmak istiyorum, online izlemeyi sevmiyorum ama nasıl indireceğimi bilmiyorum diyorsanız, doğru konudasınız. Biliyorsunuz ki  online izlenilen video'lardaki 720p seçeneği aslında 480p çözünürlüğünde oluyorlar ve online izlemenin bir sürü sıkıntısı oluyor, yok donma yok reklam vs vs. Bu gibi durumlarda karşınıza iki seçenek çıkıyor;
    
           1. Internet Download Manager
    
   Bu görüp görebileceğiniz en hızlı indirme olanağını sağlayan (yaklaşık 5 katı kadarı) durdurup devam etme özelliği veren ve programlayıp listeleyen bir programdır.  
    
   Örnek resim;
    

    
    Şimdi ise nasıl kullanıldığına değineceğim;
    
           1. Önce izlemek istediğiniz sunucu'ya gidip video'yu başlatırsınız. 
    

    
             2. Çıkan yere tıklayıp oradan kaydetmek istediğiniz bilgileri girersiniz. (Google Chrome ile IDM uzantısını ilişkilendirmeniz animenin ismini otomatik çıkartacaktır.)
    

    
              3. 'İndirmeyi Başlat' yerine tıklayarak indirmeye başlıyor program.
    

    
   (Not: Ben AKK'yi aştığımdan internet hızım düşük, sizin kendi hızınıza orantılı olacaktır. (AKK=50GB indirme sınırı/Aylık)
    
                4. Video indiğinde sizi uyaracaktır, ben o seçeneği kapattım indiği yere gider ki zaten listede gözükecektir 'DURUM-TAMAMLANDI' şeklinde. Onun üzerine sağ tıklayıp 'Klasörü Aç' derseniz sizi dosyanın yanına ulaştıracaktır.
    


    
                5. Bu şekilde IDM kullanmış olursunuz. 
      Internet Download Manager'i buraya tıklayarak indirebilirsiniz.     İkinci yola gelirsek, işte dananın kuyruğunun koptuğu yer tam olarak burası.              2. Torrent üzerinden Video'yu indirmek. (Bittorrent-uTorrent/Kalite daha fazla olduğundan önerdiğim seçenektir.)    Bittorrent'i buraya tıklayarak indirebilirsiniz.  
   Örnek resim;
    
    
    
    1. Öncelikle indirmek istediğiniz anime'nin altyazısının hangi formata göre uyumlu olduğuna bakmalısınız. Tüm altyazıların upload edilip indirildiği yer divxplanet'tir.
    
    2. Google'ye dixplanet *anime'nin ismi* yazıyoruz.
    
    
    
   3. İlk çıkan yere giriyoruz.
    

    
    İstiyorsanız kontrol etmek amaçlı indirip içine bir göz atın, ben genelde öyle yapıyorum.
    
   4. Senkronunun ne olduğunu öğrendik, şimdi sırada video'ya ulaşma aşamamız var. Google'ye girip nyaa.se *anime'nin adı* yazıyoruz. (Ben nyaa.se rotası ile anlatacağım isterseniz siz kickatt, bakabt olarak da video'ya ulaşabilirsiniz.
    
    
    
     5. Girdiğimiz yerden arama yerine '[Mazui] Angel Beats' yazıyoruz. Ve oradan size uygun olan şekline tıklıyoruz, ben 5GB olanını indirmiştim. 
    

    
    
     6. Gelen yerde 'DOWNLOAD' seçeneğine basıyoruz ve indirme alta geliyor.
    

    
      
    
      7. Torrent'e artık tıklarmısınız, tutup torrent'in üzerine mi atarsınız bilmem ama ikisi de sizi aynı sonuca ulaştırır. 
    
    
    
   8. 'TAMAM' a tıkladığınız takdirde dosyanız inmeye başlayacaktır, bu süreçte inmesini beklemek kalıyor size, gidin bir hava alın, yatın uyuyun ya da sevgilinizle vakit geçirin orasını bilmem artık.
    
    
    
   9. İndirme tamamlandığında sürekli kalan 'Gönderiliyor' kısmını görmek istemezseniz sağ tık yapıp 'Durdur' demeniz yeterli olacaktır. 'Gönderiliyor' olayının mantığı şudur, Torrent çok bileşimli indirme sunucusudur, diğer kullanıcılar istediği şeyi sizin bilgisayarınızda olduğunu fark edince buradan upload etmeye başlarlar, bu da seeder dediğimiz olaydır. Yani 'Gönderiliyor' seçeneği açık kapalı olsun hiçbir farkı olmaz ve bilgisayarınıza da bir sakıncası olmaz, diğer kişilerin veriyi daha hızlı indirmesi için onlara yardımcı olursunuz. 
    
   10. İndirme bitti, siz 'Tamamlandı' seçeneğini sonunda gördünüz, bitti mi? Bitmedi hayır. Hemen altyazıyı indirdiğiniz yere gidiyorsunuz. (Genellikle bu yer 'Karşıdan Yüklemeler' kısmıdır. Oradan altyazıyı buluyor ve sağ tık 'Kopyala' seçeneğine basıyorsunuz. 
    
    
    
   11. Kopyaladığınız altyazıyı alıp Torrent'le indirdiğiniz anime klasörünün içine atıp 'Buraya Çıkart' diyorsunuz.
    

    
   12. Dosyayı çıkardık, anime'yi açıyoruz. Benim tavsiyem MPC ile izlemenizdir, MKV (BLU-RAY) dosyaları en iyi o oynatır. Sonra anime klasörüne geri dönüyoruz ve altyazı klasörünü açıyoruz. Altyazıyı tutup sürüklemeniz yeterli olacaktır.
    

    
   13. İşlem sonunda  bitti, artık video'nuz hazır bulunuyor, izlenilebilir. Bu şekilde siz de Torrent ile animeleri hardsubbed olmadan daha kaliteli bir şekilde izleyebilirsiniz.
    
    
    
    İyi seyirler. 
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.