Jump to content

ByBesgen

Üyeler
  • İçerik sayısı

327
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

ByBesgen kullanıcısının paylaşımları

1. Tek başıma sinema. :S Neyse bir dahakine kendime yol arkadaşı bulururm.

1. quincy

quincy

Sende yine sinemaya tek girebiliyosun bende o da yok arkadaş :/

2. ByBesgen

( 08 / 26 ) Kareshi Kanojo no Jijou

Vovv bir çevirmen daha doğmuş. Kolay gelsin.
  3. Gta 5 çıktı ben daha videolarını bile izleyemiyorum. Ağlamak istiyorumm

1. Paprika
    2. ByBesgen

ByBesgen

Beni anlayan birinin olması gzl :D

Şimdi üzüntüme birde asphalt 8 in bedava olduğu günü kaçırmam eklendi. Okul başlamadan önce bu kadar kötü olay başıma geldi. İyiye alametdeğil.

3. Paprika

Paprika

Okulun başlaması zaten başlı başına bir felaket, kara delik gibi tüm felaketleri de etrafına topluyor işte -.-

4. Bende mesajı yolladıktan sonra düşündüm acaba anlamayan olur mu diye de sonra telefondan yazıyorum diye değiştirmeye üşendim. :D Cümlenin gelişinden anlarlar dedim.
  5. Forumun kayıt sistemi değişse çok güzel olacak. Botlar dadandı iyice.

6. N'olcak hazır müşteriyi bulmuşlar tabi dalga geçiyorlar. Bu kanalların bir tanesi bile bu işi kar amaçlı değil bu sektörü canlandırmak için uğraşsa şimdiye köşeyi dönmüştü. Gerçi her halükarda deli gibi para kazanıyorlar.
  7. Berserk beklediğim gibi çıkmadı :S

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

hemde oluk oluk, çeşmelerden akıyor o derece yani, ortaçağı anlattığı için ve eski bir anime olduğu için çizimler biraz tuhafınıza gidebilir, bu arada benim konusuyla ilgili dediklerim mangasıyla beraber olunca bütün oluşturuyor

3. Mileydi

Mileydi

Barıs a kalsa kimse izleyemez bu Animeyi zaten :D azimliyim izleyecegim yıllık iznim gelsin bir başlayacagım 7 gün 24 saat :D

kan varmıs hehe:D

4. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

tam tersi herksin izlemesi ve feyz alması gerekir bu animeyi :P

8. Burayı okursan sevinirim.http://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=28362682&p=1 Telefondan yazdığım için linki ilk seferde koyamadım. Kusura bakma.
  9. Sincan belediyesi sağolsun parka bedava internet koymuşlar. Bundan sonra sabah akşam ordayım.

1. Ogeday

Ogeday

Virüs bulaşma ihtimali vardır bir sürü kişi giriyordur açık internetlerde tehlikeli oluyor ^^

2. ByBesgen

ByBesgen

İphone'a virüs bulaşmaz kolay kolay.

10. Bende konuyla alakalı değil diye fazla tartışmak istemiyorum fakat senin son dediklerini cevaplandırmadan edemeyeceğim. İlk olarak biz burda bir zamanlar bütün dünyanın korktuğu bir devletten bahsediyoruz. Buna hayran olmayan birini aklım almıyor desem yeridir. Değil bizim milletimizden diğer milletlerden tarihçi bu devlete hayran kalmasa o adama tarihçi demezler. Dinle adaleti aynı kefeye koyma diyorsunuz fakat islam dininde adaletin yeri bambaşkadır. Bunu da inkar etmemek gerekir. Son olarak eklemek istediğim hiç bir şey mükemmel değildir. Fakat ben osmanlı devletinin mükemmele yakın bir devlet olduğuna inanıyorum.Dipnot olarak amacım tartışma çıkarmak değil. Sadece önceki yazılan iletiye cevap hakkımın doğduğunu düşünerek bu mesajı yazıyorum.
  11. Sizin şu padişahları asan biçen diye tanıtmanıza bir türlü anlam veremedim. Ya ceddinizi iyi bilmiyorsunuz ya da sizi çok yanlış bir şekilde yönlendirmişler. Sizin o asan biçen dediğiniz padişahlar dönemin halifeleridirler. Adaletli davranmak zorundadırlar ki bunun yanında gerekenleri yapmışlardır. Hiç bir padişah kadının verdiği hükmü geri çevirmemiştir. Bizim padişahlarımızı dizilerde saçma sapan anlatçaklarına çizgi filmlerde anlatmaları çok daha mantıklı. Bir kere padişahların sırf yetişirken aldıkları eğitimlerini anlatsalar bile kim bilir neler öğrenirler çocuklar. Bunu geçtim kültürümüzden olan şeyleri izlemeleri de ayrı bir güzel. Bir çocuk hayallerini bir şey izleyerek değil oyunlar oynayarak masallar dinleyerek geliştirir. Kendinizi bir düşünün bakalım. Bir anime izledikten sonra etkisinde kalmıyor musunuz? Kendinizi o dünyada hissetmek istemiyor musunuz? Kendi hayal gücünüz o dünyayla ilgili hayaller geliştirmiyor mu? Bu hayal gücünü sınırlamaktan başka bir şey değil. Boşuna inkar etmeye de gerek yok. Animelerin neden büyükleri cezbettiğide ortada. Bir insan büyüdükçe mantıken realist olmaya zorlanır. Hayal gücü ikinci plana atılır. Fakat çocuklar için bu geçerli değildir. Hayatta daha bir sorumluluğu üstlenmemişlerdir.
  12. Doğru bir karar olmuş. Bu adamlar kafalarına göre ypmıyorlar bu işi. Sonuçta devletin televizyonu. En azından doktorlardan vs. destek alıyorlardır. Hayal gücüne gelirsek. Bence bir çocuğun kendi kendine hayal ederek büyümesi gerekir. Başkalarının hayallerinden etkilenerek değil. Bu hayal gücünü geliştirmek yerine daraltır. Çünkü hayal edilen bir şey zamanla var olan bir şeye çekilmeye başlanır. Animeden örnek veriyim. Ben animelerin hayal gücünü geliştirdiğini düşünmüyorum. Çünkü çizilmiş gideo haline getirilmiş bir dünyayı seyrediyoruz. Biz bir katkıda bulunmuyoruz. Bu olay manga veya kitaplar için geçerli değil. Bilgisayardan yazıyor olsam paragrafı düzenlerdim ama malesef telefondan yazıyorum. Artık ilk seferde nekdar anlatabildiysm.
  13. ByBesgen

Merhaba

Hoş geldin. Forumda iyi eğlenceler. Antalyadan nefret ediyorum. :D/>
  14. Biri bana ankara da gidebileceğim bir yüzme havuzu önersin. Sincan veya etimesgut yakınlarında olursa iyi olur.

2. Mileydi

Mileydi

azıcık minicik ufacık de olsa isine yaradıysa ne guzel :)

3. ByBesgen

ByBesgen

Baya işime yaradı. Etimesguttakiyle konuştum ideal gibi geldi bana. Oraya gidip bakçam beğenirsem kaydolcam

4. Mileydi

Mileydi

o zaman hayırlı olsun simdiden :D

15. Hazırlık muaf sınavının ilk aşamasını geçemedim. Özgüvenim yerle bir olmuş durumda.

2. ByBesgen

ByBesgen

:D fakat şöyle bir durumda var. İleri düzey sınıfta başlarsam ders saatleri daha az olacak. Daha fazla yatçam. :D

3. kawaii kereste

kawaii kereste

bizde o sınavla muafiyet sınavları farklıydı. okul başladıktan 1 hafta sonra seviye sınavı yapılmıştı, sizde de öyle olabilir belki

16. Ankaraya gidiyorum... Yarından itibaren üniversiteye başlıyorum.

2. ByBesgen

ByBesgen

İyi olurdu da başkalarını ayarladım. :D

Hoş buldum. Ankaranın düzenini seviyorum. Ah bi de bozkır olmasa çok daha güzel olacak.

3. Mileydi

Mileydi

başka şehirlerden sonradan gelenler genelliikle sıkılıyor burda :(

bozkır lık bir havası kalmadı artık merak etme :D

Ankara +1 artık :P

17. ByBesgen

Japon Yemek Kültürü

Konuyu hortlatmışsın ama neyse. Anlattıklarının içinde tempura ve nabe dışında hiç birini yiyemem heralde. Resim paylaşmak yasak değil. Fakat spoiler içinde paylaşman daha güzel olur.
  18. Biri bana photoshop'ta arka plan yapmayı öğretsinn

1. quincy
    2. ByBesgen

ByBesgen

Hatırlattığın iyi oldu. Youtube'da hiç aratmamıştım.

3. quincy
  19. ByBesgen

İmza Çalışmam

Şimdi daha iyi oldu. :D
  20. ByBesgen

İmza Çalışmam

Güzel olmuş eline sağlık fakat bir şey sorcam. Rin'in kılıcı daha büyük değil miydi? :D
  21. ByBesgen

Takumi Yuzuki Giriş Yapar.

Hoş geldin.
  22. 30 Eylül. Eylül'ün sonu diye aklında tutabilirsin. :D
  23. Leffwn doğum günün kutlu olsun. 1 aylık süre içerisinde doğum gününü kaçırdğım biri varsa onunda doğum günü kutlu olsun. Benim doğum günümde yaklaştı. Sonunda ehliyet alabileceğim. :D
  24. Dün Fırtına deresinde rafting yaptım çok eğlenceli bir şey. Herkese öneririm. Tehlikeli filan da değil.

1. Ogeday

Ogeday

Ben de yapmıştım geçen sene acaip zevkli bir şey ve sular buz gibi oluyor :D

2. ByBesgen

ByBesgen

Suyun soğuk olması ayrı bir güzel. Sonunda suya atlayıp yüzdük. O da ayrı bir zevkliydi.

25. İnternetim olmadan 1 ay geçireceğim. :S Gerçi 1 haftadır bilgisayarın yüzüne bile bakma gereksinimi duymadım. Şimdilik iyi gidiyor.

1. Mileydi

Mileydi

elinin altındayken pek önemsemiyorsun da, bazen olmadık şeylere olmadık zamanlar da bakacağın tutuyor o zaman sinir oluyorsun en azından ben olmuştum :P

2. fuyu

fuyu

Emin ol bakma ihtiyacı duyacaksın hep böyle olur zaten tam ihtiyacın olur internet olmaz :D bir ay önce aynısı banada oldu -_-

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.