Jump to content

mert24214

Üyeler
  • İçerik sayısı

235
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

7

mert24214 kullanıcısının paylaşımları

1. Anime Tanıtım Hetalia : Axis Powers Tür: Komedi, Tarihsel, Parodi Yayınlanma Tarihi: 24/01/2009 – 05/03/2010 Bölüm Sayısı: 52 Bölüm Süresi: 5 dakika Yönetmen: Bob Shirota Senaryo: Takuya Hiramitsu Manga: Hidekazu Himaruya Animasyon-Dizayn: Keiichi Matsuda Firma-Stüdyo: Frontier Works – Studio DEEN Müzik: Akira Yoshikawa Başlıca Seiyuular: Daisuke Namikawa – Italy, Hiroki Takahashi – Japan, Hiroki Yatsumoto – Germany, Katsuyuki Konishi – Amerika, Masaya Onosaka – Fransa, Noriaki Sugiyama – İngiltere, Yuki Kaida – Çin Dünya Tarihi’nin en önemli zamanlarını farklı bir bakış açısıyla izlemeye ne dersiniz? Hetalia; 1.Dünya Savaşı ile 2.Dünya Savaşı arasında geçen zamanı ele alıyor; fakat bazı bölümleri günümüzde veya dünya savaşlarının öncesinde de geçebiliyor. Animede ülkeler o bildiğiniz etrafı sınırlarla çevrili toprak parçası değil, karakterler! Evet, her karakter bir ülke her ülke ise birbiriyle kendilerine özgü sebeplere dayanan sorunlar ve dostluklar yaşamakta. Hetalia kelimesi Japonca değersiz, zavallı anlamına gelen “Hetare” ile baş kahraman İtalya’nın kanji birleşiminden oluşur. Hetalia, İtalya’nın serideki kişiliğini yansıtan bir kelime şakasıdır. İtalya; sanatçı ruhlu, iyi kalpli, tembel, korkak ve aklı bir karış havada saf bir tip olarak karşımıza çıkıyor. En ufak bir tehlikede hemen teslim olan ve makarda yiyebildiği her yerde mutlu yaşayabilen biridir. Almanya ile arkadaştır ama genellikle onu sinir eder, başına dertler açar. Almanya çalışkan, verimli, bürokratik ve İtalya’nın tam tersi ciddi bir karakterdir. Askeri yaşam tarzına sıkı sıkıya bağlıdır. Bu yapısından dolayı Mihver Devletleri’nin (İtalya ve Japonya) eğitim sorumluluğunu üstlenir. 1.Dünya Savaşı sırasında Roma’nın soyundan gelenler ile savaşma niyetindedir. Savaş alanında çok kolay bir şekilde tek başına ilerlerken karşısına üzerinde domates yazan bir koli çıkar. Koliyi açtığındaysa karşısına korkudan titreyen ve ağlayan İtalya çıkar. Kahraman olarak bilinen Roma’nın torununun böyle bir korkak olduğunu görünce şok olur. İtalya ilk başta Almanya’nın esiri olur fakat 2.Dünya Savaşı sırasında İtalya tekrar Almanya’nın yanına gelir ve ona arkadaş olmak istediğini söyler. Daha önce hiç arkadaşı olmayan Almanya’ya bu fikir hoş gelir ve kabul eder. İtalya saf bir kişiliğe sahip olduğu için Almanya için tam bir baş ağrısı olur. İtalya ile birlikte devam ederken Japonya ile tanışır ve arkadaş olur. Japonya kurallara bağlı, olgun, titiz, yetenekli, kültürlü ve soğukkanlıdır. İtalya’ya kendini tanıtırken hobisinin “durumu analiz etmek ve konuşup konuşmayacağına karar vermek” olduğunu söyler. Çok zekidir ve ülkeler arasında teknolojisi en gelişmiş olandır. Genellikle sessiz ve yaşlı bir adamın davranışlarına sahiptir. Otaku olan bir tarafı da vardır. Hetalia ilk olarak 2006 yılında Hidekazu Himaruya tarafından web-manga olarak yayınlandı. Daha sonra 2008-2011 yılları arasında 4 ciltlik manga serisi yayınlanmıştır. Manganın ilk cildi 2010 yılında The New York Times çok satanlar listesinde ilk 10’a girmiştir. İngiltere’de çıkan Neo dergisinin düzenlediği “NEO Awards” da okuyucuların oylaması ile 2011 yılının en iyi mangası seçilmiştir. Animesi ise 2009 yılında başlamıştır. Ana seri Hetalia’nın dışında İtalya’nın çocukluğunun anlatıldığı “Chibitalia” (minik İtalya) adında bir serisi mevcuttur. Hetalia: Axis Powers’ın devamı olarak 2010 yılında yeni ülkelerinde konuya eklendiği Hetalia: World Series, 2013 yılında ise Hetalia: The Beautiful World animesi yayınlanmıştır. Sonuçta Hetalia ülkeleri karakterize ederek ele alan bir anime olduğu için, ilgi çektiği kadar tepki de çekmiştir. Kore’de animenin yasaklanmasını isteyen protestolar söz konusu olmuştur. Bunun sebebi; Kore’yi temsil eden karakterin Kore’ye bir hakaret olduğunu düşünmeleriydi. Hatta animenin ırkçılığı beslediğine dair ağır eleştirilerde bile bulunanlar olmuştur. Tüm bunlara rağmen Hetalia’nın sadık bir hayran kitlesi de bulunmaktadır. Bunun en değişik örneği ise serinin hayranlarının 2009 yılında başlattığı “Hetalia Günü” kutlamalarıdır. “Hetalia Günü” Birleşmiş Milletler Günü (24 Ekim) veya o günü takip eden ilk hafta sonu çeşitli yerlerde toplanarak kutlanmaktadır. Hetalia, içinde biraz her ülkeden bulunduran bir seri olduğu için anime izlemeyen kesimin bile dikkatini çekmiştir. Dünya tarihini bu kadar eğlenceli metaforlar ile anlatan başka bir çalışma daha olduğunu sanmıyorum. İzlerken genel kültürünüze katkıda bulunacağından emin olabilirsiniz. Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. Tanıtımı okuyunca, Türkiye’yi merak edenleriniz olmuştur eminim. Evet, tabi ki Türkiye’nin de bulunduğu bölümler var. Türkiye ilk olarak “Hetalia: World Series” 3.bölümde karşımıza çıkıyor. Tahmin edeceğiniz gibi Yunanistan ile çekişiyor ve yakın arkadaşı Japonya’yı onunla paylaşmak istemiyor. World Series’in ilerleyen bölümlerinde (23 ve 24) Minik Romanya’yı İspanya’dan kaçırıyor. Son olarak da “Hetalia: Beautiful World Series” 10.bölümde Türkiye ve Yuanistan’ın çocuklukları anlatılıyor. Yine aynı bölümde İstanbul Galata Köprüsü’nün çizimlerinin bulunduğu eğlenceli sahneler bulunuyor. İyi Seyirler. (AnimeFantastica ekibindeki cosplayer arkadaşımız Duygu Yıldız’dan Hong Kong cosplayi) ______________________________________________________________________________________ Kaynak: AnimeFantastica: http://www.animefantastica.com/hetalia-axis-powers-2
  2. mert24214

Selaam *-*

Biraz geç oldu ama hoşgeldin ,umarım forumda iyi vakit geçirirsin.
  3. mert24214

Avatar: Legend of Korra Hataları

Ben kesin konuşmuyorum ve arada da "en azından ben öyle biliyorum" ,"en azından ben görmedim" vb. diyorum... Buradan izlemiştim ama uzun zaman oldu ,bu yüzden söylediklerimin kesin gerçekler olduğunu söyleyemem... Zaten bu konuya özellikle bakmıyorum ,cevabımı sadece yazmak için yazmıştım ,bir tartışma çıkmasını istemem ,istersen bu mesajı cevapla ama benim cevaplayacağımdan şüpheliyim ,dediğim gibi özel olarak bakmıyorum ve bakmam da sadece şans idi ,bu konuya cevabımı yazdığımdan beri ilk bakışımdı.
  4. mert24214

Bunlar ilk seride olanlardır ve ilk seride asla ejderha görünmemiştir ,en azından ben görmemiştim ,hatta bükücülerin belirli alanlar da güçlenmelerinin nedeni de budur... Eğer hayvanlardan öğrenildi dersen ,öyle bir şey olmadı ,evet ,birinci seride hayvanlardan öğrenen kişiler vardı ama bu aslında, o hayvanlarında bükmeyi bildikleri için karşılaşanların onlardan öğrenebilmesiyle alakalıdır ,mesela bizonlara bakarsak ,onlar aslında sadece rüzgar bükmeyi bilen binekler ve hayvanlardır ve tüm insanlar ,"Avatar hariç" tek bir elementi bükmeye eğilimlidir ,yani senin dediğin gibi olsa herkesin avatar olabileceğini söyleyebiliriz... "Aang" son kaplumbağayı gören kişiydi ,en azından öyle biliniyor ve kaplumbağaların yetenek vermek gibi bir gücü yok ,ilk başta da söylemiştim, kaplumdağa Aang'a şunun gibi bir şey söylemişti; "Biz eskiden insanların "çakralarını"" ,"insanları" (Veya canlılarla ilgili bir şeyden bahsediyordu.) "bükerdik." gibi bir şey söylüyordu ,yani ona yetenek vermedi ,bir anlamda Aang'i bükerek ona nasıl bükeceğini öğretti. Not: Ben sadece 1.sezon ile ilgili konuşuyorum ,2.sezonu izlemedim... Umarım yakında 1.sezonu tekrar edip ,2.sezonu da izleyeceğim.
  5. Fazla manga okumasam da ,okumak istediğimde daha fazla seçeneğim olması iyi... Tahminimce manganın konusu ,bir kişinin(Büyük ihtimalle çocuğun.) hayal dünyası veya daha az bir ihtimal olsa da bir kişinin(Büyük ihtimalle çocuğun.) ,hiç kimsenin görmediği şeyleri görmesi ile ilgili ama genede görene kadar yazar ve çizer dışında, neredeyse hiç kimse bir şey söyleyemez.... Bu yazıda adı ve emeği geçen herkese çok teşekkürler , Bilgilendirmesi için "Leffwn'e" ayrıca teşekkür ederim.
  6. mert24214

Lupin III Live Action’a Uyarlanıyor

Pek güzel bir film olacağını sanmıyorum ama genede umarım güzel bir film olur , Ayrıca umarım Türkçesi hemen çıkar ,çünkü Japon yapımı filmler genelde Türkçeye altyazı olarak bile çevrilmiyor ve çevrilse de bu uzun zaman alıyor.... Bu yazıda adı ve emeği geçen herkese çok teşekkürler , Bilgilendirmesi için "Zone-Tan'a" ayrıca teşekkür ederim.
  7. mert24214

Yeni serisinin hepsini izlemedim ama 4.'ye hem katılıyorum ,hem katılmıyorum ,evet bükücüler en başta bu tür şekillerde öğrendiler ,ateş bükücüler; güneşten ,hava bükücüler; rüzgar hareketlerinden vb. dev su kaplumbağaları pek geçmedi ama bir kez geçti ve "Aang" insanların çakra ,güç ve ruhları gibi bir şeyi bükmeyi ,yani insanları bükmeyi ondan öğrenmişti ,hatta ateş kralının güçlerini bu sayede yok etmişti ama eğer dev su kaplumbağalarından bir şey öğreniyorlarsa ,bu durumda o öğrenenler "Avatar" derecesine gelmiş olmalılar ama öyle bir şey yoksa bu ilk seriye uymayan ,büyük bir hatadır... Ayrıca 1. seride o kaplumbağa türünün son yaşayan örneği idi ve üzeri ağaçlarla kaplı olan ,adaya çok benzeyen bir kaplumbağaydı ,Aang bile onun bir kaplumbağa olduğunu 1 ,2 gün sonra anlayabilmişti.
  8. ----------------------------------------------------------------------------------- AniChart Kış Sezonu Animeleri ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Not: Bu animelerin bazıları çıkmış olabilir ve çıkmamış olanlar ise tam olarak kış sezonunda çıkmayabilir. Not2: Resimleri birleştirerek yaptım ,bu yüzden kaymalar olmuşsa affedin lütfen ve büyük bir kayma ise lütfen söyleyin ki düzelteyim. ______________________________________________________________________ Kaynak: AniChart: http://anichart.net/winter
  9. 2014 Kış sezonu animelerinin yeni düzenlenmiş halidir ,"Hokage_Minato'da" bu konuyu açmıştı ama yeni düzenlenmiş halidir. "Hokage_Minato'nun" açtığı konu:http://forum.turkanime.tv/topic/7880-2014-kis-sezonunda-yayinlanacak-animeler/?hl=2014 2013/14 Kış Sezonu Animeleri: Liste V3.0(Bir Önceki Liste): Not: İlk liste ,V4.0'dır. _______________________________________________________________________________________ Kaynak: Neregate.com: http://neregate.com/blog/2013/09/09/winter-2013-2014-anime/
  10. mert24214

Anime İndirici

Çok güzel bir uygulama olmuş ,eline sağlık , Uygulama ve paylaşımın için çok teşekkürler.
  11. mert24214

Yo!

Hoş geldin ,umarım forumda iyi vakit geçirirsin.
  12. mert24214

Tanışalım,kaynaşalım :)

Hoş geldin ,çevirilerini gördükçe adın aklımda kalır , Çevirilerin için şimdiden teşekkürler.
  13. mert24214

anime lakabınız

Bana tahmin edilebileceği(Yani adımdan anlaşılacağı gibi...) gibi "Maskeli Melek" çıktı.
  14. Mikasa ve Misaka… Shingeki no Kyojin (Attack on Titan) ve Toaru Kagaku no Railgun (A Certain Scientific Railgun) serilerinin ünlü karakterleri Mikasa ve Misaka, Tayvan’da hazırlanan bir fan çalışmasında bir araya geldi. Akira Workshop’un yapımını üstlendiği çalışma 25 Kasım’da tamamlandı. _________________________________________________________________ Kaynak: AnimeFantastica: http://www.animefantastica.com/attack-on-railgun
  15. mert24214

Hoi

Biraz geç oldu ama hoş geldin ,umarım forumda iyi vakit geçirirsin.
  16. mert24214

Pupa’nın İkinci Tanıtım Videosu

Rica ederim.
  17. mert24214

Pupa’nın İkinci Tanıtım Videosu

Animenin ertelenmesine üzülmüştüm ama kesin tarihinin gelmesine sevindim... Tabi bu animeyi midem kaldırır mı bilmiyorum ama olsun... Mangasına çok benzeyecek gibi ,hatta tanıtım videosunu izlerken "burası ,mangadaki şurasıydı" diyebiliyorum... Mangasında da yazıyor ama cevabı spoiler içinde vereceğim ,çünkü bazı insanlar izleyeceği animenin konusunu bilmek istemez; Burada nedeni yazıyor: Kardeşi canavara dönüştükten sonra abisi "onun bir canavarda olsa hala kardeşi olduğunu" söyler ve abisinin sözleri kardeşin kalbine dokunuyor ve kardeş, abisine sarılmak isterken yanlışlıkla onu parçalıyor ve yiyor ,daha sonra abi canlanıyor ve vücudunu tamir ediyor. Nedeni ise; Kardeşin içindeki pupa mikrobunun bir özelliği var ,bu özellik affettiği bir ruha vb. pupa mikrobunu aktarıyor ama abi bu mikrobu alsa da canavar şekline yani artık gerçek şekline dönüşmüyor ,buda "pupa mikrobu hakkında bilgisi olan bir çeşit teşkilat benzeri yerin başı olan kadının" ,yani "yüzü yaralı olan kadının" ilgisini çekiyor ve pupa mikrobunun sahibinin affettiği bir kişi kendini yenileme gücüne sahip olduğu için ,kadın abiye bir soru soruyor "kardeşinin yemek deposu olmak istermisin?" ,abi de kardeşinin acı çekmesini istemediği için bunu kabul ediyor ve genel olarak olaylar böyle başlıyor... (Açıkçası manganın sadece 4 bölümü çevrildi ,normalde çeviriyi yapan grup "Mabushi Majo" ,blogları da var ve uzun zamandır bu manga için güncel vermiyorlar ,yani mangasını şimdi okumanı hiç önermem ,biraz boşuna okumuşsun gibi olur.)
  18. mert24214

Mushishi’ye Özel Bölüm Geliyor

Sevindim ,"Mushinhi" animesini sevmiştim ,burada film uyarlaması da var denmiş ,sanırım daha çevrilmedi yada henüz ben karşılaşmadım ,umarım bu özel bölümle beraber filmi de hızlıca çevrilir... Bu yazıda adı ve emeği geçen herkese çok teşekkürler , Bilgilendirmesi için "Zone-Tan'a" ayrıca teşekkürler.
  19. mert24214

Merhabalar

Hoş geldin ,umarım forumda iyi vakit geçirirsin.
  20. mert24214

Merhaba arkadaşlar

Hoş geldin ,umarım forumda iyi vakit geçirirsin... Sanırım foruma üye olma hızı gittikçe artıyor ,bende üye olalı fazla olmadı ,zaten ben kendimi tanıtmak için konu açmamıştım ama ben üye olduğumda bile üye olma aralığı daha uzun gibiydi... Ve diğer kişilerde dahil(otaku_king09516 ,AlpaslanAli ,ersinkiraz) ,tekrar hoşgeldiniz
  21. mert24214

Merhaba! Benim Adım Alpaslan Ali!

Hoş geldin ,umarım forumda iyi vakit geçirirsin...
  22. Güzel bir animemi ,kötü bir animemi anlıyamadım ,ama umarım güzel bir animedir... Bu yazıda adı ve emeği geçen herkese çok teşekkürler , Bilgilendirmesi için "Hazado'ya" ayrıca teşekkürler.
  23. Kanlı canlı Rintaro Okabe Birçok anime severin gözde seiyuusu Mamoru Miyano son dönemin popüler animesi Steins;Gate‘ten Rintaro Okabe’nin kılığına büründü. Sanatçının kişisel blog sayfasından “Gerçek Okarin” başlığıyla yayınlanan ve açılış videosunda kullanılan fotoğraflar ise; geçtiğimiz ay 4 Ekim’de Budokan’da gerçekleştirilen MAMORU MIYANO SPECIAL LIVE 「TRAVELING!」isimli canlı gösterinin bir parçası. Efsanevi bir mekanda gerçekleştirilen, bir seiyuu ve şarkıcı olan Mamoru Miyano’nun ilk kez canlı solo performans sergilemesinden ötürü gösteri oldukça özel kabul ediliyor. Aşağıda ise sahne arkası fotoğraflarından birinde Miyano Budokan için çekilen bir videoda Okabe cosplayı ile bir terasta gökyüzüne bakarken görülüyor. Okabe yine cep telefonunu elinden düşürmüyor gibi… Kim o gösteride hem Okabe’yi canlı kanlı görüp hem de kahkahasına şahit olmak istemezdi ki? ___________________________________________________ Kaynak: AnimeFantastica: http://www.animefant...osplayi-yaparsa
  24. Pupa Animesi Ertelendi Serinin hayranları için kötü haber Sayaka Mogi’nin korku türündeki Pupa isimli mangasının animeye uyarlanacağını duyurmuştuk, fakat tanıtım videosu geçtiğimiz ay çıkan ve yine Ekim ayında yayınlanması planlanan serinin ertelendiği açıklandı. Resmi twitter hesabından yapılan duyuruya göre animenin Ocak ayında yayınlanması planlanıyor. Bu haber için üzgün olduklarını dile getiren ekip anime severlerden özür diledi. Öte yandan bir diğer haber de serinin mangakası Sayaka Mogi’den geldi. Mangaka resmi twitter hesabından manganın önümüzdeki ay sonlanacağını duyurdu. Hikaye ise Hasegawa Yume ve Hasegawa Utsutsu adlı iki kardeşin etrafında dönüyor. Kız kardeş Yume’nin bir gün gizemli kırmızı bir kelebek görmesiyle vücudunun değişime uğraması, insan etiyle beslenen bir canavara dönüşmesiyle başlıyor. Bundan sonra Utsutsu’nun bir yandan kız kardeşinin besin kaynağı olurken, bir yandan da onu kurtarmaya çalışmasını izleyeceğiz. Animenin tanıtım videosunu bir kez daha izlemek isteyenler için; _____________________________________________________________ Kaynak: Anime Fantastica: http://www.animefant...imesi-ertelendi
  25. mert24214

Yeni Çoklu Proje Seçimi

Anlamadığım şekilde biraz gereksiz bir eylem olduğunu hissettim ama düşünüldüğünde ,hem fansublara yönelik iyi bir çalışma, hemde kişilerin çevirisine alıştığı grubun çevirisini kolay bir şekilde açmasını sağlayacak ,güzel bir eylem olmuş... Bu eklemede adı ve emeği geçen herkese çok teşekkürler , Bilgilendirmesi ve bu konuyu açtığı için "SiyahBeyaz'a" teşekkürler.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.