Jump to content

Huseyinekrem

Üyeler
  • İçerik sayısı

463
  • Son ziyareti

Huseyinekrem kullanıcısının paylaşımları

1. Huseyinekrem

SAO: Hırs ve Acı (Tamamlandı!)

Seni cani asunaya kılınç sokulurmu hiç :D
  2. işte bende grafik tablet olmadığından kendi çözümümü buldum böyle :D
  3. Bu yöntem kağıtta ne varsa onu alıyor senin gibi ek yapamıyoruz. :D Ama böylede kötü değil :D
  4. Huseyinekrem

(Yeni)Elle çizilen resmi Dijitale Çevirin

3. video eklendi arkadaşlar.
  5. Revy favorimdir güzel olmuş eline sağlık. Düzenlemenin dibine vurmak isteyen arkadaşlar, http://forum.turkanime.tv/topic/13212-yenielle-%C3%A7izilen-resmi-dijitale-%C3%A7evirin/ Eğitimini çekiyorum kısa kısa 3. bölümü atcam birazdan.
  6. Huseyinekrem

(Yeni)Elle çizilen resmi Dijitale Çevirin

Eski sürümde bazısı yok malesef evet. Birde kuru boya şart değil hepsine olur. Arada kalan ufak beyazlıkları bu yöntemle silebilirsiniz. Denemeden ne kadar iyi olur bilemeyeceğim ama .
  7. Ders türü: Photoshop Video Eğitim Konu: Çizim Dijitalleştirme Ders Sayısı: 5+ Zorluk seviyesi: Kolay Kullanılan Program: Adobe Photoshop CC Evet arkadaşlar daha önce açtığım konuya gelen ilgiden dolayı olayı biraz daha geliştirmeyi düşündüm. Olabildiğince kolay bir şekilde çiziminizi dijitale çevirmenizi, renklerini ayarlamanızı ve daha başka bir kaç detayı da sizlerle paylaşacağım. Bir kaç video daha gelecen anlayacağınız. İşimiz bittiğinde kapsamlı bir video eğitim serisi olacak. Eski konuyu kapattığım için burdan sıfırdan başlıyoruz. Birazdan yapacaklarımız özellikle kuru boya ile çizilmiş resimlerinizi sanki bilgisayar ortamında çizilmiş gibi bir hale getirmeye yarıyor. Ancak gerek dijital çizimin zorluğu, gerekse pahalılığı, yeteneğiniz olsa bile sizleri onlardan uzak tutabiliyor. Bu sebeple biraz kafa yorarak geliştirdiğim yöntemi sizlerle paylaşıyorum. Öncelikle neyden ne elde edeceğimizi örneklerle gösterelim. Bu arada bir kaç tanesini forumdaki çizer arkadaşların konularından arakladım. Rahatsız olan olursa kaldırırım sıkıntı değil. Renkli örnekler: Harikalar yaratmıyor olsada, siyah beyaz çalışmalarda da çok etkili sonuçlar alabiliyoruz. Örneğin: Eğitim şu şekilde ilerleyecek. Öncelikle iskeleti oluşturacağız yani kabaca işlemin nasıl yapıldığını anlatıp giderek daha özele ineceğiz. Yapması çok zor değil. İşin zorluğu kullanılan çizimin çizilmesinde. Zira örneklerdende anlaşılacaği gibi, çiziminiz ne kadar kaliteli olursa, dijitalleştirme işlemide o kadar etkili olacaktır. Ayrıca çiziminizin fotoğrafını çekerken olabildiğince özen gösterin. Ufak karartıların kalması resmin montajında büyük sorunlar çıkarabiliyor. Derslere buradan ulaşabilirsiniz. Eşi benzeri başka yerde olmayan bir konu olup, işsizlik sonucu keşfedilmiş özel bir çalışmadır kendisi. Yani tek burada var :) Sizde başka yerlere kopyalamayın, ailemize özel kalsın. :) Ders 1 Temel Hatlarıyla Dijital görünüm Kazandırma Ders 2 Renkleri düzeltmek, değiştirmek Ders 3 Arada kalan boşlukları gidermek
  8. Geç bunları mangayı ne zaman çıkarıyon onu de hele :D
  9. Huseyinekrem

"Anime bir hataydı."

Ecchi olayını abartmalarına bende karşıyım. Kız bir yerden düşüyorken eteğin altı gözükür ki bu ecchi sayılırmı bilemem, bence öyle. Ama sen gidipte kıçın yarısı kadar etek çiziyorsun oldumu? Böyle böyle abartılar caponların malesef hoşuna gidiyor. E orda diğerlne nazaran kolay yoldan ünlü olmanın anahtarı bu. Bide abi şeysi var ona hiç girmeyek
  10. PC dede audiosurf var bakabilirsiniz. Tam ritim oyunu değil gerçi ama.
  11. Yui yi çok tatlı çizmişler arkadaş olmadı bu bak. Yukinoya yazık değilmi :D Bunlar öyle otursa yine izlerim gelsinde...
  12. Huseyinekrem

AMV'lerim, Strix (13.06.2016)

8-9 dakka yapacağına 2 dk yap. O iki dakkaya 10 dakkaymış gibi emek ver. Bence daha iyi olur.
  13. Bu çizer arkadaşlar çizimlerini bir senaryoya oturtsada yavaş yavaş mangalar ortaya çıksa :)
  14. Huseyinekrem

Bleach’e Hastalık Arası

Bir an önce bitirsinde animesi çıksın yeter özledik :D
  15. Huseyinekrem

2014'ün En iyi 30 Animesi

No game no life ın ilk 5 te olmasını bekliyordum şaşırdım açıkcası. Bu japonlarda nerde güzel kız karakter var oraya yüklenmişler :D Sao da çok geride daha yükseklerde beklerdim. Amagininde yükseklerde olmasını beklerdim... Çok değişik olmuş bakalım izleyelim burdan bi kaç tane
  16. Huseyinekrem

Oyun Fikri

Tam olarak ne yaparsın bilemeyeceğim ama defender tarzı oyunlar olabilir. Bir bölgeyi savunursun karşıdan sürekli düşman gelir. Kaleni geliştirirsin vs. Bu tarzda çok oyun var ancak iyi grafiklisi az. Grafiği olanında geliştirme seçeneği az. Bol geliştirmeli bol grafikli bir savunma oyunu iyi olur. Artık neyü savunacağın sana kalmış
  17. Huseyinekrem

One Piece Şeytan Meyveleri Tanıtım

Çok güzel bir yazı olmuş gerçekten bu türleri hep karıştırıyodum iyi oldu.
  18. Figür falanda vereydiniz keşke ya :D
  19. İnsanlar sıkıntı yaşayabilir gayet normaldir. hatta o an başkasına patlayabilir hatta kalbini kırabilirler. hatta animelerde çokça gördüğümüz, "onunla kavga ettim sonra öldü bir daha özür dileyemedim" durumu da gerçek hayatta yok değil. Geçmiş olsun hoşgeldin.^^
  20. Huseyinekrem

Clannad 1080p!

o banada oluyor. Ayda bir bi film indiririm 1080p. bazende br-riplere felan bakarım klasik 700 mn olanlar hani. Çamur gibi gelir :D Clannad benim 1 numaram ya. taş kalpli ben hiç bişeyde ağlamadım. O nagisasız bölümler beni bitirdi yemin ediyorum.
  21. Huseyinekrem

Clannad 1080p!

Neyse kusura bakmayın ağır yada gereksiz konuşmuş olabilirim. Gece gece tadımız kaçmasın.
  22. Huseyinekrem

Clannad 1080p!

Haklı olduğunuz noktalar var. ama sen izleyemiyorsan tv nin eskiliğindendir. yoksa videoda bir sorun yok. 140 liralık usb destekli uydu alıcı bile oynatıyor sorunsuz. Deminde bahsettiğiniz gibi boyutu 25 ten 2 ye düşürüyoruz. Herşeyin aynı kalitede kalmasını bekleyemezsin. Hardsuba gelince onu bilerek gömdüm. Zira altyazı desteği olmayan, olsada türkçe karakter sıkıntısı olan oynatıcılar mevcut. Demin bahsettiğim uydu alıcı gibi. Bunlar eksi değil tercihtir. Ve bütün yazılarından çıkardığıma göre tekrar söylüyorum. Bunlar Ripli. Yani tabiki kayıp olacak. Ama bunlar arşivlik. sadece binm izlediğim 200 küsür anime var. Hepsinin en azından 720p sini depolasam bile terabaytlarca veri demek. Anlatabildim sanırım
  23. Huseyinekrem

Clannad 1080p!

Birincisi, açıp denemeden yorum yapma preview var orda 10 mb bişey dene onu bi. ikincisi, Ordaki dosyaların şişirilmediğinden ne kadarda eminsin? Sonuçta korsan indiriyorsun adam kandırmak için şişirmiş olamazmı? Edit: Aynı kaldığını söyleyen yok. Kayıp her gözün göremeyeceği kadar az diyen var.
  24. Huseyinekrem

Clannad 1080p!

Kardeş pardonda uydurma yani. Bende ordan alıp ripledim. Arada o kadar fark olsa konu açmakla niye uğraşayım. TV de izliyorsan bişey diyememde, 21" monitörde bir farkı yok. Dene diyorum kimse sallamıyor arkadaş :D
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.