Jump to content

asci

Üyeler
  • İçerik sayısı

822
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

18

asci kullanıcısının paylaşımları

1. Haftalık Anime ve Manga Haberleri-2 Arkadaşlar bu haftaki sayıyı online olamadığım için geciktirdim kusura bakmayın.Bu sayıdan itibaren haberleri artırmayı ve haber türlerine(Anime-Manga-İlgi Alanları-J-Music vs.) göre ayırıp düzenlemeyi düşünüyorum.İlginizi çekebilecek,gerekli-gereksiz bulabildiklerimi kısaca düzenledim.Herkese iyi okumalar-forumlar:) Anime: "Yu-Gi-Oh!: The Dark Side of the Dimensions" Filminin Tanıtımı Yayınlandı! Yu-Gi-Oh! 'un yeni filmi için yaklaşık 1 dakikalık bir tanıtım videosu yayınlandı. Konu olaraksa şöyle açıklandı: "Geçmişte Yami Yugi ve Kaiba birçok kez çarpıştı.Şimdi de Yugi Muto ve içindeki ruh Yami Yugi, Kaiba ile birbirlerinin seviyelerini ve tecrübelerini kabul etmek için düelloya tutuşacak." Sonbahar Animesi "Dance With Devils" Genel Bilgileri ve Videosu Paylaşıldı: Geçtiğimiz cuma,orijinal internet sitesinden Dance with Devils animesinin genel bilgileri,tanıtım videosu ve karakter tanıtımları yayınlandı. Genel Konuya gelecek olursak: Ritsuka Tachibana Shiko Akademisinde ikinci sınıf öğrencisi bir kızdır.Annesi Maria ile yaşaması ve okul hayatı ona çok eğlenceli gelmektedir.Ancak bir gün sınıf arkadaşı olan çekici bir erkek öğrenciyle birlikte şeytanları ve onların yaptıklarını keşfetmesiyle tüm dengeler ve mutluluğu bozulmaya başlar. Seri ters harem ve şeytanlar üzerine(adından da belli zaten:) ) //Serinin ayrıntılı tanıtımını ve karakter açıklamalarını 1-2 gün içerisinde çevirip yayınlayacağım. Sunrise,Gundam: The Origin II'nin Tanıtım Videosunu Yayınladı: Beklenen Video:Noragami ARAGATO Tanıtım Videosu Yayınlandı!: Serinin yapım stüdyosu doğu ülkelerinde sürekli etkinlikler düzenlerken bir yandan da tanıtım işlerine başladı bile.Stüdyo,çıkış tarihini belirleyip tanıtım videosunu da yayınladı.Serinin ikinci sezonu bu sonbahar sezonunda başlayacak. Metinler: Kahraman tanrıların hepsi erdemli-onurludur. Kimin hatrı için acı çekeceksin? Tanrılar birbirini öldürüyor! //Sonbahar sezonu da güzel geçecek sanırım:)Yeni gelecek animelerin tanıtımlarını şimdiden hazırlamaya başladım bile:D Manga: K:Missing King Mangası Sona Eriyor: Hikayesini GoRa, çizimlerini ise Haruto Shiota'dan alan Square Enix'in ünlü mangalarında K:Missing Kings için final haberi geldi.Square Enix'in internet sayfasından yapılan duyuruya göre manga 18 Ağustostaki sayıda son bulacak.Manganın çizeri ve yazarı ise yeni bir manga ile karşımıza çıkacak J-Music Bölümü: Çocuklara Özel İlk Seiyuu Akademisi Açıldı!: Kadokawa,çocuklar için ilk olacak seiyuu akademisi açtı.Bu akademide ilk ve orta okul seviyesindeki öğrenciler deneyimli seiyuular tarafından(Örneğin Japon şarkıcı Yuu Mizushima, ses sanatçısı "Takeshi Hirokawa" ...) ses sanatçılığı için temel eğitim alıyor.Ses sanatçılığı çok zor ve uğraş gerektiren bir iş olduğu için de bunu sıkmadan çocuklara aktarmaya çalışıyorlar.Şu an acemi olarak devam etse de Kadokawa bu okul için kararlıya benziyor. //Benim fikrim,o yaştaki çocuk ya heveslenip gider,sonra bırakır.Ya da ailesi otaku falandır.Yoksa o yaştaki çocukların yeteneği olup olmadığını anlayıp da yazdıracak çok az aile verdır.(Eğitim anlayışımız,alansal yönelimler farklı olsa da Japon aileleri ile hemen hemen aynı) TOWER RECORDS Shinjuku-Haftanın Anime Şarkıları TOP10 Listesi: Tower Records adlı müzik şirketinin Tokyo'daki mağazasındaki satışlara göre verilen sıralama.Zaten listeyi görünce farkedeceksiniz,öyle oylama vs. kullanılarak yapılan sıralamalar değil bunlar."Otaku"ların aldıklarının listesi olarak da görebilirsiniz:) 1 . "SUNNY DAY SONG/?←HEARTBEAT" μ’/Eli Ayase (CV: Yoshino Nanjo), Nozomi Tojo (Aina Kusuda), Nico Yazawa (Sora Tokui) 2 . "Sound! Euphonium Original Soundtrack Omoide Music" 3 . "Dream Parade" i☆Ris (9th single/PriPara 2nd season OP) 4 ."THE IDOLM@STER MASTER ARTIST 3 07 Chihata Kisaragi (+1)" Asami Imai "Fate of The World" 5 ."THE IDOLM@STER MASTER ARTIST 3 09 Yukiho Hagiwara (+1)" Azumi Asakura "Kosmos,Cosmos" 6 . "THE IDOLM@STER MASTER ARTIST 3 08 Mami Futami (+1)" Asami Shimoda "Houkago Jump" 7 . "Angelic Angel/Hello. Hoshi wo Kazoete" μ’/Rin Hoshizora (Riho Iida), Maki Nishikino (Pile) and Hanayo Koizumi (Yurika Kubo) 8 . "Bakemono no Ko Original Soundtrack" Masakatsu Takagi 9 . "Symphogear GX Character Song 1" Yoko Hikasa, Nana Mizuki "Seiten Galaxy Cross" https://www.youtube.com/watch?v=MV92qhrsV78 10 . "D'AZUR" Air Aoi (3rd full album) Konu Dışı-Hobi Bölümü: Tamamen Robottan oluşan Otel Müşterilerine Açıldı: Henn na Hotel(Tuhaf Otel) isimli otel Nagazaki'de kullanıma açıldı.Otel hemen girişinden isminin karşılığını vermeye başlıyor.Resepsiyon bölümünde 3 robot görevli sizi karşılıyor.Birincisi ufak bir robot,diğeri insan görünümlü,sonuncu ise bir "dinozor"!Resepsiyondaki robotlar İngilizce de konuşabiliyor. Bunların yanında eşyalarınızı taşıyan araç şeklinde robotlar,odalarda asistan gibi işlev gören robotlar,aklınıza gelebilecek her şeyi robotlar hallediyor. Otelde günlük kalım ücreti ise en az 9.000 yen olarak belirlenmiş(Yaklaşık 192 TL) https://www.youtube.com/watch?v=7egDO6cyD58 K-On,Mugi-Chan Klavyesi Satışa Çıktı: Serinin 5. yılını kutlayan online mağaza Animaru,seriden Mugi-chan'nın klavyesini satışa sundu.Çeşitli serilerden ürünleri online mağazasında bulunduran Animaru,bu "keytar" adı verilen alete 64.800 yen(yaklaşık 1.385 TL) fiyat belirlemiş. Monster Musume Miia Gerçek Boyutlu(7 Metre :o ) Sarılma Yastığı Satışa Çıktı! Son zamanlarda animesinin de getirdiği tanınmışlıkla Monster Musume daha fazla hayran kitlesi oluşturmaya başladı.Bunu fırsat bilen şirketlerse ürünlerini piyasaya sürdü bile!Tabi bu ürün biraz abartı olmuş.Gerçek uzunluğunda Miia yastığı:Tam 7 Metre:) Fiyatı da boyu kadar var tabii ki(100.000 yen=2143 tl) Ürün sınırlı sayıda üretilmiş.Sanırım onlar da "alıp ne yapacaklar?" diye düşünüyor biraz.Buyrun görsel: Diğer ürün örneklerine bakmak isterseniz: http://www.crunchyroll.com/anime-news/2015/07/18-1/monster-musume-prepares-seven-meter-life-sized-miia-hug-pillow //Arkadaşlar bu haftanın haberlerini şimdilik burada bırakmak zorundayım.Üstüne eklemeyi düşündüklerim var ama pek enerjim kalmadı.Tüm haberleri toplayıp çevir-düzenle işleri çok zaman alıyor(bu konu yaklaşık 4 saatimi aldı :o ).Bir kaç haftaya iyice sistemi oturtursam (site de destek verirse tabi) aslında takım halinde yaparak site olarak daha geniş ve güzel bir çalışma yapabileceğimizi düşünüyorum,şimdilik hoşçakalın.Bu arada Haftalık haber sistemi hakkında düşünceleriniz neler?(Yararlı,sıkıcı,eğlenceli vs. gibi)
  2. Çocuğunuza Vermek İstediğiniz İsimler Anketi Charapedia'nın düzenlediği "Çocuklarınıza hangi isimleri vermek isterdiniz?" konulu anketi dün yayınlandı.10000 kullanıcı ve birbirine yakın yüzdelere sahip cinsiyet dağılımındaki kullanıcıların oy sonuçlarıysa şu şekilde: Genel Sıralama: 20. Ai (Uta no Prince Sama) - 110 oy 19. Kōsei (Your Lie in April) - 111 oy 18. Nagisa (Assassination Classroom) - 113 17. Kagura (Gintama) - 117 oy 16. Ryōta (Kuroko's Basketball) - 123 oy 15. Ichigo (Bleach) - 125 oy 14. Shō (Uta no Prince Sama) - 131 oy 13. Yukino (My Teen Romantic Comedy SNAFU) - 133 oy 12. Futaba (Blue Spring Ride) - 141 oy 11. Makoto (Free!) - 150 oy 10. Jōtarō (JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders) - 157 oy 9. Mikoto (A Certain.... series) - 196 oy 8, Kosaki (Nisekoi) - 202 oy 7. Sakura (Card Captor Sakura) - 209 oy 6. Yui (K-ON!) - 229 oy 5. Haruka (Free!) - 244 oy 4. Kazuto (Sword Art Online) - 250 oy 3. Izaya (Durarara!!) - 253 oy 2. Sōgo (Gintama) - 292 oy 1. Asuna (Sword Art Online) - 362 oy Bayanların Kullanmak İstediği İsimler: Sōgo (Gintama) - 251 oy Haruka (Free!) - 231 oy Izaya (Durarara!!) - 226 oy Makoto (Free!) - 147 oy Shō (Uta no Prince Sama) - 131 oy Futaba (Blue Spring Ride)- 125 oy Ai (Uta no Prince Sama) - 110 oy Shōyō (Haikyu!!) - 104 oy Kei (Haikyu!!) - 98 oy Ryōta (Kuroko's Basketball) - 96 oy Erkeklerin Kullanmak İstediği İsimler: Asuna (Sword Art Online) - 271 oy Yui (K-ON!) - 209 oy Kazuto (Sword Art Online) - 188 oy Kosaki (Nisekoi) - 184 oy Mikoto (A Certain.... series) - 159 oy Sakura (Card Captor Sakura) - 144 oy Jōtarō (JoJo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders) - 138 oy Yukino (My Teen Romantic Comedy SNAFU) - 133 oy Eli (Love Live!) - 102 oy Maki (Love Live!) - 99 oy //Sonuçlar bu şekilde.Asuna'nın birinci olmasına şaşırdık mı,hayır.Sogo'nun bayan kullanıcılar arasında bu kadar popüler olduğunu da bilmiyordum açıkçası,belki anlamı vs. etkilidir.Anlam demişken şunu da farketmişsinizdir:Bizdeki genel mantık mesela daha kadınsı,kibar duran isimler bayanlarda kullanılıyor(Başka ne olacaksa,kız çocuğuna tabi öyle isim verilir :P )Ama genel olarak Japonlarda durum farklı gibi.Daha kibar duran isimleri erkekler alıyor.Mesela ichigo(çilek) orada gayet normalken burada biraz tuhaf kaçabilir(aslında iki türlü de tuhaf ama erkekte daha tuhaf dururdu.) Aynı durum Haru(İlkbahar ya da bahar)'da da garip gelmişti.Neyse çok uzattım; siz olsanız çocuğunuza hangi isimleri verirdiniz?(Erkek: ... Kız: ... şeklinde)
  3. nasıl bir logo,ne ile alakalı,bilgisayar ortamında mı yoksa sadece tasarım mı
  4. Cosplay ile bu kadar ayrıntılı ilgilenenlerin olduğunu görünce çok şaşırdım,umarım istediğiniz seviyeleri yakalarsınız:)
  5. Haftalık Kısa Anime ve Manga Haberleri-1 Merhaba arkadaşlar,biliyorsunuz burada belli bir süredir haber yayınlamaktayım.Bu sefer de kısa olduğu için konuların boş yere yer işgal etmemesi için yayınlamadığım haberleri haftalık olarak kısa kısa,sıkmayacak şekilde yayınlamayı düşünüyorumEğer format tutarsa bu şekilde yayınlara haftalık devam edeceğim.Umarım beğenirsiniz. ^_^ Son Monogatari Serisi Duyuruldu: Geçen günlerde son monogatari serisi olan Owarimonogatari(son hikaye yada bitiş hikayesi) animesi duyuruldu.Seri,aynı isimli 3 novel serisinden uyarlama olacak.(Owarimonogatari novel serisi şu an bitmiştir)Yayınlanma tarihi net verilmedi ama Ekim ayında çıkacağı söyleniyor. //Monogatari serisi NisiOisin isimli yazarın light novel eserleridir,kelime anlamıysa hikaye. Soul Eater Mangakası Atsushi Ohkubo Yeni Bir Seriye Başlıyor: Kodansha'nın Weekly Shonen Magazine Dergisi 32. Sayısında Atsushi Ohkubo'nun yeni mangası "En En no Shobotai"(Alevlerin İtfaiesi) yi duyurdu.Yeni manga bu derginin 43. sayısında yayınlanmaya başlayacak.Konusu ise dergide şöyle açıklanmış: Açıklanamayan bir fenomen olan patlayan alevler ortaya çıkmış,insanlığı tehdit etmeye başlamıştır.Alevleri bastırmak için hayatını öne koy!Manga dünyasını etkileyecek büyük bir yangın,bir bilim kurgu-itfaiye savaşı! //Atsushi Ohkubo,Rando AYAMİNE(Get Backers)'nin eski asistanıdır. Shonen Jump Yeni Yüzme Temalı Mangaya Başlıyor Shonen Jump'ın bu haftaki sayısında yeni manga duyuruldu.Bu seferki manga Masahiro Hirakata'nın eseri olan Best Blue(Orijinal:Besuto Buru-).Manga 13 Temmuzda hem İngilizce hem de Japonca olarak yayına başlayacak. //Jump şu anda her manganın ingilizce versiyonunu dijital ortamda yayınlıyor.5 yıl içinde çoğu ülkede yayına başlayacağını açıklamıştı ama hala kıpırdanma yok. Korsan Love Live Rozetleri Satan Adam Tutuklandı 6 Temmuz'da Japonya'nın Kagoshima bölgesinde korsan Love Live Rozetleri satan 44 yaşındaki adam tutuklandı.Yapımcı firma Sunrise adamı mart ayında tespit ettiğini ancak polisin şimdi yakaladığını açıkladı.Polis aynı zamanda 2 milyon yen(Yaklaşık 44.000 TL) ve 2bine yakın satışa hazır rozet ele geçirdi. Korsan rozetleri satan adam ayda ortalama 500.000 yen(Yaklaşık:11.000 TL) kazanıyordu. Yun-Chi'den Yeni Ani-Song Geçtiğimiz günlerde Japon Şarkıcı(Aslında tam Japon değil,Güney Kore kökenli) Yun-Chi yeni parçasının kısa versiyonunu YouTube üzerinden paylaştı.Şarkıcının 3.single'ı olan "Lucky Girl" adlı parça bu yazın animelerinden olan "Ūsā no Sono-hi-gurashi"nin tema müziği olacak. Death Note Dizisi Japonya'da En Çok İzlenen Oldu Japon TV araştırma sitesi Video Research'ün yayınladığı izlenme oranlarına göre Death Note Live Action dizisi bu yıl en çok izleyici sayısına ulaşan TV programı oldu.Açıklamaya göre yayındayken %16'lık bir izleyici kitlesine ulaştı(Araştırma sadece Kanto bölgesinde geçerli.Kanto:Tokyo'nun kıyı bölgesi,aynı zamanda en kalabalık bölge) İlk bölüm 90 dakika sürdü ve orijinal mangaya göre aralarında farklar vardı.Örneğin mangada Yagami lise son sınıf öğrencisiyken,dizide üniversite öğrencisi;Amane Misa mangada pek umurunda olmazken dizide en çok hayranlık duyduğu müzik grubu olan Ichigo Berry'nin(fotoğrafı altta) bir üyesi olarak karşımıza çıkıyor.Hal böyle olunca başka ne farklı acaba diye insanlar izliyor. Arslan Senki'nin Yeni Kapanış Parçası Kalafina'dan Arslan Senki'nin yeni kapanış parçası Kalafina'nın One Light adlı parçası olarak karşımıza çıktı.Bu şarkı aynı zamanda Kalafinanın 18. Single'ı.İlk Kapanış parçası ise Eir Aoi'den Lapis Lazuli idi. Kuroko no Basuke Yeni OVA ve Hikayesi Detayları Kuroko no Basuke Yeni OVA'nın Hikayesi Açıklandı "Kuroko no Basuke'nin yeni OVA'sı olan (Saiko no Present-En iyi Hediye)'nin hikayesi detaylandı. Kış kupasından bir kaç hafta sonra Kuroko ve diğer oyuncular gündelik hayatına geri dönmüştür.Ancak Momoi'den son bir kez daha oyun oynamak için davet gelir.Kuroko bu beklenmedik daveti sevinçle kabul eder.Ancak Kagami buna pek sıcak bakmaz çünkü o gün SEIRIN,Kuroko'ya sürpriz doğum günü partisi düzenlemek istemektedir.Her neyse en sonunda maçı gece yarısından önce yapma koşulula maçı kabul ederler,bakalım Kuroko hangisine dha fazla sevinecek.31 Ocakta Kurokonun en çok seveceği gün başlar!" //Bu OVA bölümü serinin son OVA'sı olacak.Blu-Ray sürümü 24 aralıkta sınırlı sayıda 6.800 yen(yaklaşık 146 TL :o :o)'den satışa çıkacak. Gakkō Gurashi!/School-Live! Animesi Açılış Parçası Yeni animelerden olan Gakko Gurashi!'nin açılış parçası ve klibi yayınlandı.Gakuen Seikatsubu adlı grubun "Friend Shitai(Arkadaş olmak istiyorum) adlı şarkısı açılışı yapacak.Animesi 2012'den beri yayınlanan aynı isimli mangasından uyarlanıyor. Birkaç seiyuu(soldan sağa) Ai Kayano :Megumi "Megu-nee" Sakura M.A.O :Yūri "Rii-san" Wakasa Inori Minase : Yuki Takeya Ari Ozawa :Kurumi Ebisuzawa Rie Takahashi : Miki "Mii-kun" Naoki Burada da Klibi :
  6. asci

Başlamak isteyip de başlayamadığınız animeler ?

Ben de Naruto'nun konusunu okuyunca ilgimi çekmedi,çok uzun dedim ama vızır vızır geçiyor bölümleri.En sevdiğim seri:D
  7. En İyi Şarkı Söyleyen Erkek Ses Sanatçıları Geçenlerde aynı listenin bayan sanatçılar versiyonunu yayınlamıştım,şimdi erkek sanatçılar için olan anketin sonucu da geldi.Katılımcıların %53'ü bayan,%47'si erkek. İşte Liste: 20) Miyu Irino (Code Geass: Akito the Exiled- Akito Hyuuga ve Haikyuu- Koushi Suguwara) 19) Yuuki Ono (Kuroko’s Basketball-Taiga Kagami ve Arata Kangatari- Kannagi) 18) Tetsuya Kakihara (Fairy Tail-Natsu Dragneel ve Gurren Lagann-Simon) 17) Koichi Yamadera (Ranma 1/2-Ryoga Hibiki ve Cowboy Bebop-Spike Spiegel) 16) Natsuki Hanae (Tokyo Ghoul- Ken Kaneki ve Aldnoah.Zero-Inaho Kaizuka) 15) Toshiyuki Toyonaga (Durarara!!-Mikado Ryuugamine ve Tokyo Ghoul-Hideyoshi Nagachika) 14) Showtaro Morikubo (Hakuouki-Souji Okita ve Naruto-Shikamaru Nara) 13) KENN (The Heroic Legend of Arslan- Gieve ve Mushibugyou Jinbei Tsukishima) 12) Kenshou Ono (Kuroko’s Basketball’s Kuroko Tetsuya ve Aldnoah.ZeroSlaine Troyard) 11) Toshihiko Seki (Kill la Kill’s Senketsu ve Gundam Wing-Duo Maxwell) 10) Junichi Suwabe (Fate/ Stay Night-Archer ve High School of the Dead-Takashi Komuro) 9) Hiroshi Kamiya (Attack on Titan- Levi ve Durarara!!- Izaya Orihhara) 8) Yuuki Kaji (Attack on Titan- Eren Yeager ve High School DXD- Issei Hyoudou) 7) Kenichi Suzumura (The Daily Lives of High School Boys- Yoshitake Tanaka ve Gintama- Sougo Okita) 6) Yoshimasa Hosoya (Mag- Masrur ve Attack on Titan- Reiner Braun) 5) Tatsuhisa Suzuki (Beyond the Boundary-Hiroomi Nase ve Seven Deadly Sins- Ban) 4) Daisuke Ono (Black Butler-Sebastian Michaelis ve K-Kurou Yatogami) 3) Aoi Shouta (Shounen Hollywood-Daiki Tomii ve UtaPri- Ai Mikaze) 2) Mamoru Miyano (Steins; Gate- Rintarou Okabe ve Gundam 00-Setsuna F. Seiei) 1) Taniyama Kishou (A Certain series-Stiyl Magnus ve Bakumatsu Rock-Ryouma Sakamoto) //Ben Birinci olarak Miyano Mamoru'yu beklerdim çünkü bayanlar arasında kendisi epey bi popüler,ama şarkıları olarak derseniz de Belki Suzumura Kenichi olabilir(farkettim de beğendiğim hiç yokmuş:) )Listemiz böyle,sizin favori ses sanatçılarınız hangileri? -Aslında aynı anketi burada da yapmak istiyordum ben ama burada ses sanatçıları pek bilinmediği için sadece şarkıcılar adına yapalım diyorum.Ne dersiniz bir dahaki anketimiz şarkı veya şarkıcılar üzerine olsun mu?
  8. Prison School Karakter Tanıtım Videoları Prison School'un başlamasına günler kala(10 Temmuz) kısa kısa karakter tanıtım videoları yayınlanmaya başlandı. Öğrenci meclisi sekreteri,Hana Midorikawa Başkan,Mari Kurihara Başkan Yardımcısı,Meiko Shiraki Karakter Görselleri: Hiroshi Kamiya : Kyoshi Katsuyuki Konishi : Gakuto Kenichi Suzumura : Shingo Daisuke Namikawa : Joe Kazuyuki Okitsu : Reiji "Andre" Andō Sayaka Ohara : Mari (President) Shizuka Itou : Meiko (Vice President) Kana Hanazawa :Hana (Secretary) //Açılış-Kapanış Parçaları İçin: http://forum.turkanime.tv/topic/13966-prison-school-a%C3%A7%C4%B1l%C4%B1%C5%9F-ve-kapan%C4%B1%C5%9F-par%C3%A7alar%C4%B1-yay%C4%B1nland%C4%B1/ //Genel Bilgiler İçin: http://forum.turkanime.tv/topic/13780-prison-school%E2%80%99dan-yeni-bilgiler-geldi/?hl=%2Bprison+%2Bschool
  9. 4. yeni olduğundan daha unutamamışlardır ondan listeye girmiştir :ph34r:
  10. O kadar plan yaptım zaman olsun şöyle yaparım böyle yaparım diye,şimdi de hiçbir şeye ilgim kalmadı

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Rosiecy

Rosiecy

küfretmek yasak, susuyorum :D

3. Nayru

Nayru

'****' bunu kullanabilirsin... .D

4. asci

asci

ya yok unutma değil olmam bilgisayarda o zaman diye,illa açıklama:D

11. asci

( 12 / 12 ) Okusama ga Seito Kaichou!

bir ara Japonya'da bile yasaklanmıştı(ya da sınır getirilmişti) sanki bu:)
  12. Yabancı sitelere bakıyorum,anime-mangaların ismini orijinal tutmak yerine kendi dillerini kullanıyorlar.Biz de Türkçe'ye mi dönsek?

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Barış

Barış

orjinal başlık taraftarıyım bende, tdk gibi baş bi grup çevirse ve herkes onu kullansa problem olmazda herkes farklı farklı b isimle çağırmaya başlarsa çok kopukluk olur, orjnali hepimizi birleştiriyor univarsal.

3. Rosiecy

Rosiecy

en azından parantezde filan Türkçesi yazsa olabilirdi aslında...

4. asci

asci

İngilizce kullanmadan çevirecekler çıkarsa ortak kullanalım bence.Doğu ülkelerinde hep kendi isimleriyle kullanıyorlar,Avrupada ingilizce(fransızlar kendi dili).Biz yapsak emin olun sitenin havası bile değişir,insanlar daha çabuk kabullenir ülkede anime kültürünü

13. Gate: Jieitai Kanochi nite Aksiyon-Savaş-Fantastik Aynı isimli noveldan uyarlanan yeni bir seri GATE.(internet ortamında isminin karışıklığından dolayı kısaca "GATE" olarak geçiyor.) Konusuna gelecek olursak:21. yüzyılın herhangi bir zamanında Tokyo'da bir geçit ortaya çıkar.Geçitten canavarlar,orta çağ şovalyeleri gibi fantastik yaraktıklar çıkmaya ve Tokyo halkını katletmeye başlar.Bu olay "Ginza" Vakası olarak da bilinir.Hükumet ise bu durumda Japon Savunma Kuvvetleri'nden küçük bir grubu geçidin ötesine gönderir.Yōji adlı "otaku" önderliğinde giden grup geçidin diğer tarafında bir ejderhanın saldırısına uğramış bir köy bulurlar.Bu köyden de ejderden kaçmaya çalışan bir elf kızın gruba katılmasıyla,bu grubun fantastik maceraları başlar. Karakter Görselleri ve Kısaca Tanıtım Yoji İtami:(Seiyuu:Junichi Suwabe) Savunma birliğine bağlı ufak grubun lideri.Tam bir otakudur. Takeo Kurata:(Seiyuu: Kaito Ishikawa) Grubun bir diğer otaku üyesi,yaratık kızlardan çok hoşlanıyor. Shino Kurebayashi:(Seiyuu: Maaya Uchida) Grubun kısa boylu ve koca göğüsleriyle dikkat çeken diğer üyesi. Mari Kurokawa: Grubun hemşiresi olan bir üye.Ayrıca sivri diliyle bilinir. Tuka Luna Marso:(Seiyuu: Hisako Kanemoto) Gruba sonradan katılan sarışın elf. Lelei la Lelena:(Seiyuu: Nao Tōyama) Bir büyücü Rory Mercury:(Seiyuu: Risa Taneda) Tanrı Emroy'a hizmet eden bir yarı tanrı. Yönetmen: Takahiko Kyōgoku Müzik: Yoshiaki Fujisawa Orijinal Eser: Takumi Yanai Orijinal Karakterler: Daisuke Izuka Karakter Tasarımı: Jun Nakai Stüdyo: A-1 Pictures Takahiko Kyōgoku (Love Live! School idol project) Serinin yönetmeni olacak. A-1 Stüdyoları'nda seri düzenlemesini Tatsuhiko Urahata (A-Channel, Black Bullet). yapacak. Jun Nakai ise serinin karakter tasarımlarını üstlenmiş. (Silver Spoon, The Sacred Blacksmith) Serinin müziklerini Yoshiaki Fujisawa (Love Live! School idol project, The Eccentric Family) yapacak.. Kishida Kyōdan & The Akeboshi Rockets "Gate ~Sore wa Akatsuki no Yō ni~" (Gate~Bu bir şafak gibi). adlı parçalarıyla açılışta yer alacak. Seri Parçaları: Hisako Kanemoto (Kapanış) Kishida Kyōdan & The Akeboshi Rockets (Açılış) Nao Tōyama (Kapanış) Risa Taneda (Kapanış)
  14. En iyi Düellolar-Türkanime Karakter Anketi O kadar karakter anketi yaptık ve sonunda kendi anketlerimizi düzenleme zamanı geldi.Her ankette "Bu niye yok,şu olsa iyiydi" sözlerimizi artık kendi anketimizde gösterebiliriz.Evet zevkleri sebebiyle çoğu zaman Japonları eleştirdik,şimdi kendi zevkimizi görme sırası.Oylama sonucunda Japonların sonucuyla karşılaştırmalar da yapacağız. -İstediğiniz seçeneği yorum olarak yazın,çok istenen bir seçenekse ankete eklenir. -Herkesin 1 oy kullanma hakkı var -Oylama süresi de 1 haftadır.
  15. Kendi oylamamızı yapma isteğimi ben de belirttim bakalım sonuç çıkarsa ben de çok istiyorum:)
  16. Konuyla ne alaka bilmiyorum ama Barakamon'dan Hina'ya ağlamak yakışıyor :) (Aslında öyle bir konu da olabilir)
  17. Ona "leydi" duruşu yakıştırıyorlardır belki,dövüş falan bozar tanrıçalarını:D ya bir de sana sorsam:Fate serisinin izleme sırası nasıldı :ph34r:
  18. Gaaranın ve narutonun küçüklükleri,sıkıntılı geçmişleri midir nedir bilmem ama görünce benim de gözlerim yaşarmıştı:
  19. asci

Bul Getir!

Vampire Knight ta Kanamenin yardımcısı vardı Resim bulamadım görsellere baktığımda midem bulandı ne ıyyyk bir anime :| Gintama da da Mutsu var :D Tam istediğin özelliklerde :D Sakamoto'nun yardımcısı :D Bana da ikiz karakterler bulun getirin :) Zero olmasın :mellow: Black Lagoon'den Hansel ve Gretel var olur mu? Bu arada Çok Enerjik bir karakter istiyorum
  20. asci

Bul Getir!

Sa-chan:D Ben de çok pis gururlu bayan karakter istiyorum:)
  21. ya denk gelmişken sorayım fate serilerinin izleme sırası nasıl sırf o yüzden izlemedim daha:)
  22. En Çok Akıllarda Kalan 20 Düello Shonen anime-mangaların genel mantığıdır aslında düello.Dostun sonradan düşman olması,ya da başından beri rakip iki kişinin mücadelesi hikayelerin iskeletidir genelde.Bazı karşılaşmalar da vardır ki hiç bir zaman unutulmaz.Charapedianın bu anketinde hafızalarınıza en çok kazınan karşılaşmalar soruldu.Katılımcıların %69'i erkek,%31'i ise bayan(pek ilgilerini çekmemiş sanırım).İşte listemiz: //Türkanime olarak kendi anketimize katılmak için : http://forum.turkanime.tv/topic/14056-en-iyi-d%C3%BCellolar-t%C3%BCrkanime-karakter-anketi/ 20) Kenshirou vs. Raoh (Fist of the North Star) 19) Light Yagami vs. L (Death Note) 18) Titan Eren vs. Female Titan (Attack on Titan) 17) Conan Edogawa vs. Kaito Kid (Detective Conan) 16) Gintoki Sakata vs. Housen (Gintama) 15) Gintoki Sakata vs. Shinsuke Takasugi (Gintama) 14) Homura Akemi vs. Mami Tomoe (Madoka Magica the Movie 3: The Rebellion Story) 13) Daiki Aomine vs. Ryota Kise (Kuroko’s Basketball) 12) Nanoha Takamachi vs. Fate Testarossa (Magical Girl Lyrical Nanoha) 11) Kiritsugu Emiya vs. Kotomine Kirei (Fate/ Zero) 10) Kenshin Himura vs. Makoto Shishio (Rurouni Kenshin) 9) Amuro Ray vs. Char Aznable (Mobile Suit Gundam) 8) Izaya Orihara vs. Shizuo Heiwajima (Durarara!!) 7) Taiga Kagami vs. Daiki Aomine (Kuroko’s Basketball) 6) Goku vs. Vegeta (Dragon Ball Z) 5) Jotaro Kujo vs. Dio Brando (Jojo’s Bizarre Adventure: Stardust Crusaders) 4) Kirito vs. Heathcliff (Sword Art Online) 3) Goku vs. Frieza (Dragon Ball Z) 2) Touma Kamijou vs. Accelerator (A Certain Magical Index) 1) Naruto Uzumaki vs. Sasuke Uchiha (Naruto) //Liste bu şekilde.Benim için de en etkileyici olan aslında Naruto-Sasuke ikiisinin belli bir temeli olan karşılaşmalarıydı,sizin için en etkileyici karşılaşmalar hangileri? //Asuna yok! :o
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.