Jump to content

bluegrass

Üyeler
  • İçerik sayısı

315
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

6

bluegrass kullanıcısının paylaşımları

1. bakıyoruum hemen,çok teşekkürler ^_^
  2. harika olmuşlar ! :o bayıldım,ellerine sağlık. kıskandım sanırım biraz ben de böyle başlamak istiyordum ama yapamam diye elleşmedim bu işlere hiç , sen çok güzel başarmışsın ^_^
  3. Çok sevdiğim bir oyuncu ama bende bu seçime sıcak bakmıyorum. Mila Jovovich'in oynamasını hayal ederdim.Ah bir film çıksın da sonra konuşuruz şuan sadece büyük beklentiler var bende.
  4. Aman Allah'ım her kareye ayrı aşık oldum.Ama Nishinomiya bir ayrı guzel geldi.Keşke gidebilsek, Japonya'da daha bir çok güzellik saklı.Görmek nasip olur inşallah :)
  5. tumblrın varsa pastel psdler bulabilirsin onları kullanırsan daha iyi olur.arkadaşların dediği gibi karakterler arkaplanla çok fazla birleşmiş fazla dark olmuşlar.daha çok öne çıkarsan iyi olur :) ama bunun dışında gayet başarılılar.yazın daha çok uğraşıp daha da ilerletebilirsin bence.bir de şimdilik zor gelebilir ama daha hmm çalışmalara uygun fontlar denesen iyi olur.font çeşitliliği gerçekten önemli.ellerine sağlık,yeni çalışmalarını da bekliyorum merakla ^.^
  6. tumblrda bir gifine rastlayıp hemencecik izlenecekler listeme eklemiştim.ama daha başlayamadım.bu yüzden bu tanıtım yazısı harika oldu.aklıma düşürdünüz yeniden. bu arada ana karakter bana Dazai 'i hatırlattı Bungou Stray Dogs'tan.o da büyük bir intiharsist - :p sanırım ona böyle demek yanlış olmaz - olmasına rağmen acıdan korkması karakterin en çekici yönüdür. :D her neyse yakın zamanda sanırım bu gün başlayacağım, ellerinize sağlık !
  7. Neredeyse tüm coverları dinledim ve tek kelimeyle bayıldım. nedense daha önce hiç anime coverlarına şans vermemiştim şimdi üzülüyorum bu yaptığıma:) Gerçekten amatör demişsin ama hiç de öyle amatör haliniz felan yok. :D Hepinizin eline , diline sağlık. özellikle o steins gate 'de söyleyen kızın ve kiseijuu'nun cover'ını yapan dj.-Jo nun sesine hasta oldum desem yeridir. umarım tekrardan bir projeyle karşımıza çıkarsınız. Küçük bir de istek-öneri yapmak isterim.tg'un unravel'ine de bir el atsanız harika olur ! :)
  8. beynim sanırım error verdi. artık okuduğumu anlamayı geçtim hangi satırı okuyorum onu bile takip edemez durumdayım.evde nesface felan da yok.sabaha kadar ne yapıcam ben :(

9. bluegrass

( 12 / 12 ) Owari no Seraph

erkek.ana karakterin yakin arkadasi.ailesi de diyebiliriz.mangasini okuyorum bana gore fena degil acikcasi.heyecanli gidiyor diyebilirim.dram, seytanlar , diplomasi , savaslar felan.ayrica karakterlerden biri Haikyuudan tsukishima keiye cok benziyor :) hatta tipa tip aynisi :D
  10. bluegrass

Gangsta. Animesine İlk Tanıtım Videosu

mangasını cok sevdiğimden animesini de çok seveceğimden hiç şüphe yok.aslında anime olacağını şimdi bu haberle öğrenmiş bulundum teşekkür ederim beni de çok sevindirdi bu haber. :)
  11. ama bu çok güzeel.

12. @Witch , çok teşekkür ederim , beğenmene çok sevindim. :) ahahah merak etme psde zaman geçirdikçe daha güzel şeyler yapmaya başlıyorsun.Ben neredeyse 3-4 yıl oldu kullanıyorum, ona rağmen çok da iyi değilimdir :lol: ama gene de çok mutlu oldum yorumun için sağol. :) @Asura'Chan : çok iddaalı değilim ama bundan daha iyi şeyler yapabilirim diye düşünüyorum. :P eheheh , arigato gozaimasu Asura chan. :) @ahmetalp*61 : çok teşekkür ederim, ona ayrı bir özendim diyebilirim. :)
  13. Conan'dan böylesine bir alkış almak...Asıl ben teşekkür ederim, çok sevindim beğenmene :) Çok teşekkür ederiiim , işte bir uğraştır başladım ama :D
  14. Aslında photoshopta imza yapmayalı çook uzun zaman oldu bayağı bir hamlamışım.Animeler için daha önce hiç çalışma yapmadığım için de bayağı zorlandım açıkçası.Materyal bulmak felan da zor geldi. Neyse gene de ortaya bir kaç çalışma koyabildim. Öyle bir heves ile başladım ama sonu hayrola.İşte efendim buyurun bunlarda benim çalışmacıklarım. - eğer olursa yakında manga renklendirmesine de başlamak istiyorum. vizelerden sonra o işe de bir el atacağım. :)
  15. Bu gün tarih dersimizde Çanakkale belgeseli izledik kendimi tutamadım ağladım baktım birkaçımızın da gözleri dolu dolu. Gene ,gene şükrediyorum Allah'a başımıza böyle bir kahraman getirdiği ve böyle ulu bir millettin torunu olduğum için.Hepimizin Çanakkale Zaferi kutlu olsun !

16. İlkokul hocam üniversitede beni görüp sen benim öğrencimsin dedi.Adamı tanımadım bile yok mok derken rehberlikçim olduğu aklıma geldi ama nasıl utandım.Bu gün de ziyarete gittim ilkokuluma o nasıl bir hafızadır görür görmez tanıdılar.Ben de ki unutkanlık ise diz boyu. t.t

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. bluegrass

bluegrass

okumak için para ödüyoruz ya bazen gülüyorum şu duruma yahu.tipik Türk gençliği işte, daha geç değil diye kendimi şöyle bir değiştirmeye çalışıyorum inşallah bundan en azından çalışmaya alışmayı öğrenebileceğim :D Çok teşekkürler canım benim ben de sana başarılar ve sabır diliyorum Allah bilir sen neler çekiyorsundur çalışırken. :)

3. Ani.Maxiventus

Ani.Maxiventus

Alıştım artık bir zaman sonra belli bir standarta oturuyor çok teşekkür ederim :)

4. bluegrass

bluegrass

ne demeek :) olsun gene de alismak icin de insana zaman gerekiyor.zor oluyodur gene de alistiysan sorun yok.ne diyeyim ben de o yollardan gecicem bir kac yilim var surada :D

17. bluegrass

Japonya'daki Okuma Yazma Oranı

atom bombasina ragmen nasil okuma yazma orani yuksek diyorsan soyleyeyim.atom bombasi atildigi tarihlerde de Japonya'da okuma orani %80-90 civarindaymis.Ayrica bu durum ikinci dunya savasinda yenilen Almanya'da da ayni.ikisi denikinci dunya savasindan yenik cikmalarina ragmen bu kadar hizli gelismelerinin nedeni bu.Suan Avrupa'nin krali Almanya, Amerika'dan daha fazla milli gelire sahip olan Japonya'da asya da. Biz de ise , okuma yazma orani yuzde birken harf inkilabiyla neredeyse basari denecek kadar buyuk artis gostermesine ragmen bu oran suan harf inkilabini gereksiz bulanlar oldukca , defterte birinci dunya ulkesi gercekte maalesef ikinci klas bir ulke olmaya devam edecegiz.Oysa ki bu kadar koklu bir kulture ragmen bu durumda olmak, cok uzucu.
  18. bu sene de ygs zormus herhalde. girmedigime sevindim sinava :i

2. bluegrass

bluegrass

sormama gerek kalmadan milelt icindekini dokuyor zaten.gecen seneki kolaydi zaten bana gore.felsefeyi bilmiyorum ama turkcenin zorlugundan bahsettiler.onlarda sayisal bolumden cikmalar.sorular aciklansin alip kendim cozucem bir.gelecek seneye antreman yapmam lazim. :)

3. asci

asci

2. üniversite mi? sınav yeri için bile üniversite vermiyorlar bana:) geçen sene kaç yapmıştın peki

4. bluegrass

bluegrass

yani olursa bu bolumu birakicagim.tercumanlik mutercimlik yada ingiliz edebiyati filan.eger kalirsamda cif ana dal yapmam lazim.ben ts2yle girdim bolume ( turkce ogretmenligi 430 kusur.ilk 7 binde.gene sukur son bir hafta bir kac sayfa okuyup girdim :D aklimda bu bolum yoktu ondan ) tmde dusuktu hukuka giremeyecek kadar. -.- eh tembelligim kurusun.

bana sukur tek ygsde ilk ogretim cikti hep unide sinavlara girdm de sinavda hic etkisi olmuyor merak etme :).

19. Acid Black Cherry, kısaca A.B.C dağılan Japon Rock grubu Janne Da Arc'ın solisti Yasu'nun kişisel projesi.2007'de Spell Magic şarkısı ile kişisel projesine başlayan Yasu hem Japonya'da hem de yurt dışında fanlara sahip. Yasu Hakkında bir kaç bilgi : Gerçek Adı: Hayashi Yasunori (林保徳) Doğum Tarihi: Ocak 27, 1975 ( 40) yaşında ) Doğum yeri: Hitaraka,Osaka Bölgesi,Japonya Kan Grubu: A Boy: 170 cm (5'7) Kilo: 57 kg Ayakkabı Numarası: 26cm Favori Sanatçıları: DEAD END, BOØWY Saygı duyduğu insan: hyde of L'Arc~en~Ciel Favorş Filmi: Gökteki Kale (Castle in the Sky -Tenkuu no Shiro Laputa) Favori Manga: Parasyte Favori Renk: Beyaz,Mavi,Gri Hobileri : Pachinko oynamak ve gece geç saatlere kadar manga okumak Favori Video Oyunu Karakteri : Dante (Devil May Cry) * Bana sorarsanız Yasu'nun sesine bayıldım.Şu üç şarkısı da favorim, umarım dinlerken eğlenirsiniz.
  20. L'Arc~en~Ciel , diğer bir değişle Laruku (ラルク) ya da L'Arc 4 üyeden oluşan popüler bir Japon rock grubu.Fransızcada grubun adı Yağmur ya da Gökyüzündeki Ok anlamına gelmekte. Grubun yüzü Hyde , ana söz yazarı ve baş gitarist Ken , lider Tetsu ve bateristi Yukihiro'dur. 1992'de Tetsu ve Hyde, arkadaşları Hiro ile pero ile birlikte grubu kurdular.Osaka'da kazandıkları kötü şöhret yüzünden hiro ve pero grubu bıraktı.Daha sonra Tetsu arkadaşı ken'i mimari sanatlarla olan çalışmalarını bırakmaya ikna edip gruba kattı.Yeni baterist,Sakura , Tetsu onun çalışını gördükten sonra gruba dahil oldu.1993'te grup albümü DUNE ile ile çıkış yaptı ve iyi bir başarı yakalayarak İndie listelerinde bir numaraya yükseldi. Gurubun bu gözden kaçmaya başarısı sayesinde büyük şirketlerin ilgisi onlara yöneldi ve 1994'te Sony ile imzalayıp 2.albümleri Tierra'yı piyasayı sürdüler.Takip eden yılda Heavenly'i çıkardılar.İlk üç albümde bir DEAD END havası vardı çünkü grup elemanlarının çoğu Dead End'in fanıydı.Hatta bazı insanlar işi ileriye götürerek Hyde ve Tetsu'nun stillerinin Dead End'den Morrie ve Crazy Cool Joe'e benzediğini söyledi.Ama,1996'da grup görünüşünü ve stilini değiştirip yumuşatarak visual kei görünümlerine son verdi.Daha sonra aynı yılda bir milyon satmayı başaran albümleri True'u yayımladılar. 1997'de Sakura uyuşturucu bulundurmaktan tutuklandı ve grubu bıraktı.Popülerliği gittikçe artan grubun dağılması düşünülemezdi bu yüzden yeni bir tur düzenlenerek Yukihiro gruba dahil edildi.Tokyo Dome'de verecekleri konser biletleri ( 56,000 bin ) 4 dakika içinde satılarak grubun başarısını göstermiş oldu. 1998'de diğer albümleri HEART'ı yayımladılar. Grup sonraki yıllarda buldukları yeni malzemelerle üç yeni albüm çıkardı.1999'da Ray ve Ark aynı anda yayımlandı, sırayı 2000 yılında sırayı REAL takip etti. Real uzun yıllar buldukları bu yeni materyallerle oluşan tek albüm olma özelliğini sürdürdü ama arkadasından daha bir çok remix albüm de geldi.L'Arc~en~Ciel DNA², Rurouni Kenshin, Great Teacher Onizuka ve Full Metal Alchemist gibi animelerin de bulunduğu bir kaç tv showu için şarkı üretti aynı zamanda Final Fantasy: The Spirits Within filminin kapanış şarkısı onlara aittir. Bir süre sonra , grup üyeleri kendi solo projeleri üzerinde çalışmaya başladı Hyde bir kaç solo albüm yayımladı, Ken SONS OF ALL PUSSYS grubunu kurdu, Tetsu TETSU69'u başlattı ve Yukihiro acid android 'de çalmaya başladı.Bazı fanlar bunun grubun dağıldığına dair bir işaret olarak algıladı ama grup kısa bir ara veriyordu sadece. Haziran 2003'te L'Arc~en~Ciel , geri dönüş yapacağını ve Tokyo'da 7 tane konser vereceğini ve de takip eden yılda yeni albümlerini yayımlayacağını açıkladı.Şubat 2004'te üç uzun yıldan sonra grubun ilk single'ı çıktı ve Mart'ın başında bir yeni şarkıda onu takip etti.Sonunda beklenen yeni albüm SMİLE ise Martın 31'inde piyasaya sürüldü. 31 Temmuz 2004'te L'Arc~en~Ciel,ABD'de ilk konserlerini Otakon'da verdiler.12,000 bin Otakon'lu Mariner Arena'da dış mekanda verilen konsere katıldı bu Otakon'un muzik tarihinde bir ilkti. Otakon konserinde sonra grup, bir çok şarkı çıkardı ve 22 Haziran'da albümleri AWAKE'i yayımladı.Grup 2005 yılında çıkan Full Metal Alchemist filminin açılış ve kapanış şarkılarını yaptı.Daha sonra tekrar bir ara vererek ,grup üyeleri solo kariyerleriyle ilgilenmeye başladı. 2005'in sonlarına doğru Tetsu, Creature Creature'den idolü Morrie ile çalışacağını açıkladı.2006'da 15. yıllarını kutlamak için tüm hit şarkılarını ve özel versiyonlarını yeniden yayımladılar. Grubun şuan ki durumunu açıklarsak yeniden bir araya gelen grup SHINE adlı bir şarkı çıkardı ( ki bu NHK-BS animesi olan Guardian of the Sacred Spirit ~Seirei no Moribito'nun açılış şarkısı olarak kullanıldı ) ve Japonya'da Mata Heart ni Hi wo Tsukero 2007 turlarına başladılar.Sonra 2007'de mayısın sonlarına doğru yeni teklileri SEVENTH HEAVEN'i yayımladılar ve Oricion charts'ta bir hafta boyunca zirvede kalmayı başardılar.Ayrıca Subaru'nun reklam filminde yeni yayımlanan şarkıları MY HEART DRAWS A DREAM .kullanıldı. - uzun süredir bilgiler güncellenmemiş ama sanırım grup hakkında biraz fikir sahibi olmuşsunuzdur.Açıkcası Japonya'daki en ünlü ve başarılı gruplardan biri, bizimde onları tanımamız iyi olur diye düşünüp çeviriyi yaptım.Söylemem gerekir ki GTO izleyen biri olarak duyduğum en güzel openinglerden birini yapmış bir grup. https://www.youtube.com/watch?v=5IKvCU8y2R4
  21. bluegrass

Animelerde İlişkisini En Sevdiğiniz İkililer?

aklıma ilk midorima ike takao geldi neden bilmem.bizim kuroko ile taiga yı da gerçekten çok seviyorum ama bu ikili bir farklı benim gözümde. bleach'tan kon ile ichigo dermişim sakdhada ama maalesef o ikili yoruichi ve urahara. kiseijuudan migi ile shinichi .bence gördüğüm en iyi ikililerden.:D samurai champloo'dan mugen ve jin. zıtların kan kardeşliği. o kadar hoşuma gidiyorlar ki izlerken.
  22. cahile laf anlatmak deveye hendek anlatmaktan daha zor derler ya hakikaten öyle.İnsanı çıldırtacak tipler çoğaldı her yerde ya.Allah'ım sabır.

2. bluegrass

bluegrass

Sadece gazali onlara karşı kaybetmiş olsa.dünya çoğunluğunu ellerinde tutuyorlar.hiç utanması da yok böyle insanların ya.Hele hele bu tür insanlarla aynı ortamda olmak zorundayım, o bir daha kötü.

3. kata silvia

kata silvia

aynı duyguları paylaşiirez kardeşim bu insanlar sadece duymak istediklerini duyarlar yemin ederim yozlaşma çok arttı buna bağlı olarak beyinsiz tutsaklarda arttı en nefret ettiğim insan türü ölseler yeridir en azından yiyecek içecek ve havadan tasaruf etmiş oluruz

4. bluegrass

bluegrass

içimden geçenleri yazdın.yemin ediyorum bazen onlar kadar acımasız olmak isterdim.çünkü hakikaten o kadar rahatlarki.cahil mutluluğu hakikaten en büyük mutluluk.onlar orada öyle ben burada azap çekiyorum yemin ederim.yüzleri insan yüzü ama hayvandan tek farkları o.böyle insanların yaratılışındaki gaye ne bin yıl geçse çözemem ben.anlatsalar onu da anlayamam,kabullenilecek şey değil.

23. bluegrass

Japon Şarkıcı Önerileri

Playlistimden biraz paylaşayım bende.Çoğunlukla pop ama arada bir kaç yeni rock grubunu da bulabilirsiniz.Açıkcası jpop çok dinlemezdim ama bu gruplar gerçekten çok başarılı. ama şu şarkı isimleri konusunda bir şey yapmalarını dilerdim , youtube de bazen tam kopyalayıp yazmasan çıkmıyor bile. flumpool 花になれ Delhezi - Alone Bump of Chiken - Ray, Happy BIRTH - 「BEAUTIFUL feat.NOA from ワードストア」 Mr. Low D - Purest ft. Mona aka Sad Girl ,櫻の華~MoTHER~ feat. GAYA-K, Licana shun never change feat lyu lyu ( bu narutonun 30 endingiymiş ayrıca o.o )Acid Black Cherry - 「イエス」, Incubus , 君がいない、あの日から・・・ Exile Atsushi - あなたを守るために・・・ , Precious Love Daichi Miura - It's the Right Time ( kiseijuu'nun endingi ) Exile Shokichi - The One MIHIRO 〜マイロ〜 / +α feat. EXILE SHOKICHI DEEP - Just the way you are Bridget - Why,Love Again D-LITE - Shut Up Spyair - 『イマジネーション』, Glory, Naked , 現状ディストラクション WEAVER「こっちを向いてよ」 Baby Metal - Akatsuki secondwall アイデンティティ Valshe - 君への嘘
  24. Şimdiden size nasıl özendim, iyi eğlenceler dileriim hepinize. forumdan gidecekler fotoğraflarınızı görmek de bizim için eğlenceli olur koyun lütfen. :)
  25. fragman güzel.haydi hayırlısı. u.u

1. Pingu

Pingu

bekliyoruz :D

2. bluegrass

bluegrass

gerçekten merakla beklediğim tek live action.her seferinde kursağımda bırakıyorlar :D

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.