Jump to content

-Alper-

Üyeler
  • İçerik sayısı

720
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

İletiler bölümüne -Alper- kullanıcısının eklediği dosyalar

1. 2013 yılında şu post ile gelmişim foruma

"ben alper yaşım 22

bayadır türkanimeyi takip ediyordum forumunu yeni gördüm

anime olarak sadece one piece izliyorum

one piece konularına bol bol katılcam artık:)"

Tekrar bi foruma bakayım dedim de

Zaman hızlı akmış. Şuan 250 civarı anime izlemişliğim var. Mangalara da sardım ve overlord un novelini okuyorum.

Herkese iyi seyirler

2. Black Angel, Bir saat önce yazdı:

Reikenzan: Hoshikuzu-tachi no Utage   91 Days    Quan Zhi Gao Shou   Handa-kun   Seitokai Yakuindomo  Angel Beats!  Charlotte   Toaru Majutsu no Index  Strike the Blood

Hyouka   D-Frag!   Grisaia no Rakuen  Nyan Koi!  Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru.   Gosick

Şimdilik bunlara bak hepsi güzeldir listenden kontrol ederek baktım ve izlemediğini fark ettim izlersin :)

Teşekkürler

Quan Zhi Gao Shou ve Toaru Majutsu yu izlemiştim eklemeyiunutmuşum

Diğerlerinede bi bakarım

Pryda, 20 dakika önce yazdı:

Bu benim listem https://myanimelist.net/animelist/maybenothing 8 puan ve  üzeri verdiklerime bakabilirsin.Fate/zero ve Ghost in the shell gibi klasikleri izlememişsin tavsiye ederim.Fate/zero ilk bölüm uzun ve hemen anlaşılmayabilir ama merak etme bir anda hız kazanıyor her şey, beğenirsin diye tahmin ediyorum.

Teşekkürler

Fate/zero yu hep erteledim. Japonların avrupa kültürünü taklit etmesi bana hep itici geliyordu. Ondada şovalye falan diyince...

Ghost in the shell i sinemada izledim güzeldi animesinide izleyebilirim

3. On 08.12.2016 at 22:34, Siy4hDranza yazdı:

Çeteden çok gizli bir örgütler olsalar da özellikle dövüş kısmıyla Kenichi'yi bu seriye katabiliriz sanırım vs'leri gerçekten insanın tatmin eden özel güç olayı olmadığı için bu bunu nasıl yener gibi sorularla karşılaşmadığımız ama ecchi hastalığından payına düşeni alıp hayvan gibi gereksiz fanservislerle donatılmış bir seri

özel güç olayına girdiler aslında

Başlarda kenichi nin öğrendiği herşey gerçek dövüş teknikleriyken sonlarda fantastiğe doğru yöneldiler.

4. On 09.12.2016 at 02:01, TriaMera yazdı:

Rainbow - Nisha Rokubou no Shichinin , Kaiji (bu iki anime de çok gerilmiştim kaiji favoriler arasında rainbow seinen tarzını iyi yansıtmasına ragmen sadece cok beğendiğim seriler arasında kaldı bitek yaratıcılık yönünden puan kırdıydım azıcık bu iki animeyi birbirine benzetiyorum konu işlenişiyle ilgili olarak)

Danganronpa (bunun ilk sezonunu izledim diğer sezonları bekletiyorum elimde hiç bir şey kalmadı hissiyatı oluşmaması için beklettiğim animelerden :) )

Trigun ( izlenecekler arasında var fakat izlemedim)

Gangsta ( gangstayı beğenmedim fakat anime kötü olduğundan dolayı değil çok fazla seinen türü izlemiş olmanın beğenmemesi gangstaya benzer ve cok daha baskın gelebilecek seinen serileri var o yüzden)

Mushishi ( Gerçekten orjinal bir seriydi fakat ben anime de konu işlenirken bağdaştırarak ilerlemesini seviyorum mushishi durumunu anime de o kadar işlenmesine rağmen bunu göremedim yani görememenin sebebini çok zor yada izleyiciye bırakılmış bişi olduğundan dolayı değil yoktu genede biri sorsa mushishiyi izle yada izleme diye bişi diyemem)

nobunaga concerto ( bunu izlemedim tarihi animelere karşı hafif ön yargım var eğer uyarlama formatındaysa hiç güzel olmuyor onlar genelde)

sakasama no patema ( seri olmayan yani tek bölümlükleri pek bilmiyorum ova ve movieleri bunu da seyretmedim)

Kiseijuu : Sei no Kakuritsu ( favorilerimden biri parazit olayının aslında insanın iç sesi ve dışardan bakarak aslında insanın kendi kendisine söylediği durumları cok iyi yansıtıyordu)

Great teacher onizuka ( bu seri çok karşıma çıkıyor belki ilerleyen zamanlarda fakat şu anda bu tarz istemiyorum yani bunu da seyretmedim)

Baccano (çok fazla karakter olmasından dolayı takibi zor oluyor fakat durarara yapımcılarına aşinayım o yüzden dediğin gibi başta anlaşılmamasını bekliyordum seyrederken ve buda favorilerimden biri :) )

Monster ( favorilerimden biri nasıl başladı nerelere geldi konu diyerek hayran kaldığım serilerden ve olayları işlerken hangi insanı neye dönüştürüyor oluşunu adım adım incelemesi hele çok hoşuma gitmişti)

Steins gate (favorilerimden biri insanın kendi zaman çizgisinde geçmişe gidemez durumunu göz önüne alarak ilerleyişinde günümüz teorilerine uygun olarak devam etmesi ve bu tür kısıtlarla ne kadar yaratıcı olunabilirliği görmüştüm)

bu arada listemi atabilirim icersinde favori olanlarda ayrı bi köşede yazıyor bunları hiç söylememe rağmen önerdiklerinin bir çogunun favori serilerimden biri olması ilgimi çekti hele ki bu kadar seri izleyen biri olarak begenimide yüksek tutmama rağmen :)

listeni atarsan iyi olucak gibi. Daha mesajının yarısındayken senden öneri isteyesim geldi. Benim gösden kaçırdığım yada kapağına göre yargılayıp izlemediğim bir animen olabilir :)

5. 23 saat önce, TriaMera yazdı:

Himitsu The Revelation

Bakemonogatari ve diger monogatari hikayeleri

Night Head Genesis

Nazo No Konojo X

Kokoro Connect

Gantz

Texhnolyze

kısacası benzerine az rastlanır bir seri istiyorum bu aralar

Altta yazdığım serilerin hepsi özgün animeler

Danganronpa: Kibou no Gakuen to Zetsubou.. (İlk çıkan seriyiden başla. Hikaye oradan başlamıyor ama böyle izlemek daha zevkli)
    Trigun (western tarzı, bir miktarda bilim kurgu var)
    Gangsta. (Harika bir seinen. Üstelik hareketli.)
    Mushishi (Buda aşırı derecede durgun bir seinen. Huzur verici bir havası var. Herkesin sevebilceği bir tarzda değil ama ben çok severim)
    Kaiji  (İzlemesi zevkli bir seri)
    Nobunaga Concerto (İstemeden eski japonyadaki tarihi bir karakterin yerine geçen bir öğrenci var)
    Sakasama no Patema (Güzel bir movie)
    Kiseijuu : Sei no Kakuritsu (Bu listedeki en harika animelerden biri)
    Great Teacher Onizuka (Bizdeki Mahmut hocanın çete lideri gibi birşey olduğunu düşün)
    Baccano (Anlamak için baya izlemek gerekiyor sonradan parçalar oturuyor)
    Monster (BU ANİME HARİKA!!!!!!)
    Steins;Gate (Profil resmim bu animeden. Bilimkurguyu en iyi işleyen anime bence bu)
  6. 4 saat önce, Black Angel yazdı:

Shokugeki no Souma: Ni no Sara  2.sezon  -  Ixion Saga DT  -  Koutetsujou no KabaneriMondaiji-tachi ga Isekai kara Kuru Sou Desu yo? -  Danshi Koukousei no Nichijou  ve Seitokai Yakuindomo (Komedi;eğer gülmek istersen tabi :) ) -   Hai to Gensou no Grimgar  -  Kuroshitsuji  (Serisi ) - 

Bu önerdiklerim şimdilik bu kadar az olsun istersen daha bol bol önerebilirim :) Ama şimdilik bunları izle derim listeni kontrol ederek önerdim bilgin olsun...

Shokugeki yi bikaç bölüm izlemiştim çok abartısından dolayı sevmedim

Hai to gensou..... ı izledim listeme eklememişim

Kuroshitsuji de ise japonların avrupa özentili animeleri hep itici geldiğinden izlemediğim bir animeydi

Diğerleri ilgi çekici geldi sırayla bakıcam

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.