Jump to content

Kutatgu

Üyeler
  • İçerik sayısı

397
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

1

Kutatgu kullanıcısının paylaşımları

1. Kutatgu

Aku no Hana - İnceleme

İncelemeyi-tanıtımı yayınlamamdan bu hatrı sayılır bir süre geçti. Bugün eklediğim 'Aku no Hana Ana Temasına ve Nakamura Karakterine Dair' başlıklı güncelleme, bu eseri okuduktan sonra onu anlamlandırmaya çalışan yada bu mangaya başlayacak olanlara, eseri nasıl bir düşünce yapısıyla okumaları gerektiği konusunda yardımcı olacak uzunca bir çözümleme içeriyor. Bu güncelleme ile birlikte Aku no Hana konusuyla da vedalaşma zamanım geldi sanırım. :) Artık Aku no Hana herşeyiyle sizin.
  2. Aku no Hana incelemesine büyük bir güncelleme geliyor. Az sonra

1. Ftsuu

Ftsuu

Mangasından birkaç bölüm okuyunca bir hafta onu düşünüyorum :S

2. Kutatgu
  3. Yoko Kanno'dan başladık çalmaya radyoda :)

4. 1 hafta arayla Jüpiter Yükseliyor ve Whiplash'a gittim. Whiplash güzeldi.
  5. Radyo programına son 1 saat 30 dakika :)

1. Kutatgu

Kutatgu

Olmuş. Zaman akıp geçiyor. :)

2. Kutatgu

Kutatgu

Yapacak birşey yok :) En iyi şekilde değerlendirmek gerek.

3. Kutatgu

Kutatgu

Başlayalım yavaştan. d:)

6. Yarınki program için playlist hazırlamak lazım

7. Kutatgu

Josei FC

Tabiki ekleriz :) Hoşgeldin.
  8. Kutatgu

Josei FC

Tabiki ekleriz :) Hoşgeldin.
  9. Kutatgu

Josei FC

Merhaba, öneriler ve bilgilendirmelerin için teşekkürler.Ayrıca aramıza hoşgeldin. Mangalara şöyle hızlıca bir göz gezdirdim. samena watashiwa koishite kudasai ve Piece of Cake ilgimi çekti. Tekrardan arigatou
  10. Kutatgu

Homunculus

80 sayfa olmuş daldım gittim. Ama darlayacak gibi beni :) Hafta sonunu beklesem daha iyi olur gibi.
  11. Kutatgu

Homunculus

Güzel bir mangaya benziyor. Oldukça da uzun süre yayınlanmış. Bir ara vakit bulursam iyi bir kaynaktan okuyayım.
  12. Ben de herkesi tebrik ederim. :) Bugün foruma gözatma frsatım pek olmadı bu nedenle benim için büyük bir sürpriz oldu.
  13. Kutatgu

Josei FC

muji selam öneriler için teşekkürler. Kuragahime dışındıkileri pek bilmiyorum ama sınıflandırmalarına bakıp 'Josei' ise listeye ekleriz :) Mangalar konusunda sadece Türkçe'ye çevirilenler varsa onları listeliyoruz. Fakat bu öneri yapamayacağınız anlamına gelmesin. Güzel bir manga yakaladığınızda paylaşmaktan çekinmeyin.
  14. 5 dk icin yayına baslıyorum :) http://i59.tinypic.com/i5ogub.jpg

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Kutatgu

Kutatgu

Silent Hill OST'den devam.

3. Kutatgu

Kutatgu

Kapanışı Flunk'dan morning star çalarak yapacağım :D

4. Kutatgu

Kutatgu

Katılımızla birlikte iyi bir program old haftaya yine aynı saate görüşme dileğiyle.

15. Radyo yayını içi hazırlık.

16. Kutatgu

Japonca'dan Türkçe'ye Anime Çevirisi??

Anime izler kitlenin sayısı te başına, bu tür bir pazar açılmak için yeterli değil. Kitlenin niteliği de önemli. Sistemin sürdürülebilirliği, hem içerik sağlayıcının hem de yayıncının kar etmesini gerektirir. Bu da genellikle ya reklam yoluyla ya da abonelik yoluyla yapılıyor. Reklamla işleri yürütmek istediklerini farzedelim, Türkiye'de reklam yayınlayıp bundan para kazanmaları için de yine Türkiye'den reklam verenlerin olması gerekli. Diğer dillerdeki reklamların performansı düşük olacağından reklam verenleri ve yayıncıyı pek memnun olacağını sanmam. Abonelik sistemi olursa yine Euro, Dolar para birimi ile yada karşılık gelen TL cinsinden olacağı için pek abone kazanırlar mı bilemiyorum. Çeviriler konusuna gelirsek bir kaç anime daha var sitede ama TR çevirileri yok. Daha öncede bahsettiğim üzere, bölgesel pazarın büyüklüğü ve tercihleri doğrultusunda çevirip çevirmemeye karar veriyor olabilirler. Bu da ticari açıdan gayet normal.
  17. Kutatgu

Japonca'dan Türkçe'ye Anime Çevirisi??

Şirket kısmında bahsettiği üzere reklam alma potansiyeli olan yerel eserlerin global dağıtımı üzerine kurulmuş bir network. Animeleri lisanslayıp legal olarak yayınlıyorlar. Naruto'nun gelecek bölümleri en azından lisans iznine sahipler. Edit: Yayından gelen reklam gelirleri içerik sahipleri ve yayıncı kurumca paylaşılıyor. Ne tarz bir reklama yapacaklarını bekleyip görmek lazım. Uzun vadede Crunclyroll'un ücretsiz verisyonu gibi dizi içi reklama geçerler diye tahmin ediyorum. Fakat sadece para getiren ana akım animeleri yayınlayacakları iş modellerinden belli oluyor. Bekleyip görmek lazım. Ayrıca anladığım kadarıyla diğer diller içinde destekleri var. İzlediğiniz bölgeye göre alt yazı seçenekleri listeleniyor olabilir ki mantıklı.
  18. Gizem dedimde aklıma Roswell geldi. Smallville'den önce, Dawson's Creek'ten hemen sonraydı. http://youtu.be/fEwW9sOdMFs

19. Kutatgu

Japonca Öğrenmek

Taksim'de Japon Kültür var. Amerikan Kültür yada British Kültür muadili. Hatırladığım kadarıyla fiyatları biraz tuzluydu. http://www.japonkultur.com/tr-kurs.html şurada.
  20. http://sakurakosan.jp/ guzel ve yeni bir seri geliyor artik sanirim.
    1. Barış D. Baryshx

Barış D. Baryshx

Shoujo'ya benziyor

2. Sina

Sina

Daha çok gizem.

21. Şaka maka dublaj, ülke olarak en iyi olabileceğimiz disiplinlerden birisi. Yeterki Alev Sezer'ler yetşisin.

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Hass_ibe Kopan

Hass_ibe Kopan

Sezai Aydın abi zaten OP ya. Gerçekten harika bir tarzı var. Bir de beğendiklerimden Yekta Kopan da gerçekten çok iyidir. Bizdeki seiiyuu'lar bence daha OP diğerlerine göre :D

3. NaruHodo

NaruHodo

birde polanya tvlerinde görün filmdeki karakterleri bir kişi seslendiriyor kadın erkek farketmiyor sabki film değil belgesel :)

4. Kutatgu

Kutatgu

işte bunları görünce aralarında cidden parlıyoruz :) Hatta İngilizce alt yazı ile Türkçe dublajlı izleseler bu filmleri, kaliteyi anlamamaları için sağır filan olmaları lazım :)

22. http://melankolisaati.listen2myradio.com/ 'da Silent Hill OST'den giris yaptim programa basladim :) caliyorum :)
  23. Kutatgu ile melankoli saati - her cuma 24:00 - 02:00 arası http://youtu.be/xzlrf8Cvt5Y

24. Kendi projeme üzerinde çaışmaya dalıp gitmişim saatlerce :)

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.