Jump to content
Türk Anime TV Forum

Kutatgu

Üyeler
 • Mesaj sayısı

  377
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

 • Başarı

  1

Kutatgu kullanıcısının son zaferi 3 Şubat 2014

Kutatgu en beğenilen içeriğe sahiptir

Kutatgu hakkında

 • Derece
  Level 3

Profil Bilgileri

 • Cinsiyet
  Belirtilmedi

Son profil ziyaretçileri

15.961 kez ziyaret edildi
 1. Kutatgu

  ( 01 / 01 ) Koe no Katachi

  Uzun bir aranın ardından izlediğim tek uzun metrajlı yapım. Çevirisi de oldukça başarılıydı. Emeği geçen herkese teşekkürler.
 2. Kutatgu

  Yeni Yılda, Yeni Türk Anime

  Son eklenen serilere hem siderbar hem footer hemde yeni ismi 'animeler' olan bölümden ulaşabiliyorduk, iyi oluyordu. Şimdi sanırım tamamiyle kaldırılmış. Son eklenenleri nereden görebileceğiz?
 3. Şu yılın en güzel haberi Asano ve Oshimi'nin aynı dergide 2 yeni mangaya başlayacak olması oldu. 

 4. Kutatgu

  ( 01 / 01 ) Drifters: Special Edition

  Ellerinize sağlık. Dün izleme fırsatım oldu. Beğendim. Yeni sezonda serisini kesinlikle izleyeceğim.
 5. 17 yaşındaki Rei Kriyama, profesyonel bir Shogi oyuncusudur ve buradan kazandığı parayla henüz yalnız yaşamaya başlamıştır. Bağımsız yaşamasına rağmen, Rei, duygusal olgunluğa erişmemiş bir gençtir ve sorunları günlük yaşamı boyunca peşini bırakmamaktadır. Üvey ailesi ile olan ilişkileri gergindir, lise arkadaşlarıyla ise anlaşmada güçlük çekmektedir. Bunların üstüne, profesyonel bir Shogi oyuncusu olarak kariyeri de düşüşe geçmiştir. Kendisi üzerine yüklenen büyük beklentilerin ağırlığıyla Rei’nin başarısı ve sıralamada ilerleyişi, değişkenlik gösteren galibiyet ve mağlubiyetler ile duraklamaya başlamıştır. Rei’nin tanıdığı sınırlı sayıda insan arasında Kawamoto kız kardeşler: Akari, Hinata ve Momo da vardır. Rei’nin aksine mütevazi evlerinde mutlu mesut yaşayan bu kız kardeşler, Rei’yi sanki kendilerinden biriymişçesine aralarına kabul ederler. Rei onları sıklıkla ziyaret etmekte ve üvey ailesinde hiçbir zaman sahip olamadığı, yakınlığı ve şevkati görmektedir. Japonca İsmi: 3月のライオン Tür: Drama, Oyun, Seinen, SoL Yayın Tarihi: Ekim 2016 Stüdyo: SHAFT Yönetmen: Akiyuki Shinbou Kış sezonu ortaları gibi mangasının animeye hem de SHAFT tarafından uyarlanacağını duyduğumda oldukça sevindiğimi hatırlıyorum. Manga'yı bana göre keyifli kılan yönü hissettirmiş olduğu samimiyet ve aşinalık. Bu samimiyet ve aşinalık ise öyle herhangi diğer bir mangada değil ama Yeşilçam filmlerinde bulabileceğiniz türden. Umarım yenilikçi yönetmen Shinbou'nun elinden en iyi şekilde izleyicisine ulaşır.
 6. Kutatgu

  Seinen FC - Kulübümüzün camiaya hizmetleri durmaksızın devam ediyor!

  Derhal :)
 7. Kutatgu

  Mekakucity Actors’un 2. Sezonu Duyuruldu!

  İlk başlarda oldukça sıkıcı olduğunu anımsıyorum, sonlara doğru açılmıştı gerçi. TV versiyonuna bakınca insanın bunun bir Shaft serisi olduğuna ----inanası gelmiyor. Umarım ikinci sezonu daha başarılı olur.
 8. Son 2 sezonu takip etme fırsatım olmadı. Ne oldu ne olmadı takipçi arkadaşlar yeşillendirirse sevinirim. :)

  1. Barış D. Baryshx

   Barış D. Baryshx

   Sezon sezon bilmiyorum, beğendiklerimi izliyorum :P

  2. Kutatgu
 9. Sezona yetişmem artık imkansız gibi. Kış sezonu ve ilkbaharı atlıyorum bu sene :)

 10. Bir bölümde olsa anime izleyeceğim bu gece.

 11. Kutatgu

  Koutetsujou no Kabaneri Tartışma - 1. Bölüm (Spoiler İçerir)

  İlk bölümü izlememin üzerinden oldukça uzun zaman geçti. Aradan geçen zamanda diğer bölümlere göz atma fırsatım da olmadı. Karakterlerden sadece baş kahramanı hatırlıyorum. O da hayal meyal. Bu nedenle, şu anlık, tema ve karakterler ile ilgili yorum hakkımı ileri bir tarihte kullanmak üzere saklı tutuyorum. Serinin görsel kalitesine gelirsek, karakter tasarımları ile animasyon kalitesinden, ben oldukça memnun kaldım. Yakın planda ana karaterlerin detay ve resmedilişinin, geniş plandakinden farklı oluşunu, ilk başlarda, görsel tutarlığa aşinalıktan olsa gerek, pek beğenmesem de, sonraları daha az gözüme batar oldu ve hatta sevdim diyebilirim. Bir seride beni görsel olarak en rahatsız eden unsur, anime edilmesi gereken sekansların, slayt formunda sunumudur. Bu seride de trenin bakımı böyle bir kare ile geçiştirilmişti. Bence olmasaydı daha iyiydi. Endüstriyel sahalar dışında kalan mekanların görünümü beğendim. Özellikle de kahramanımızın atölyesini. Seslendime konusunda, ilk bölümü izlediğimde aklıma gelen ilk soru, ana karakteri, Ushio to Tora'da, Ushio'yu seslendiren seiyuu'nun seslendirip seslenedirmediğiydi. Henüz kontrol etme fırsatım olmadı, fakat öyle olmasa bile ana karakterin seslendirmesini böyle bir seri için sıradışı ve başarılı -ki Ushio da benim için öyleydi- düşünüyorum.
 12. Henüz işlerim bitti. Bu hafta anime yüzü görmedim desek doğru olur. :(

 13. Kutatgu

  ( 12 / 12 ) Hai to Gensou no Grimgar

  Emeği geçen herkese teşekkürler. İyi bir seriyi bizlerle buluşturdunuz. Umarım beklenilen ticari başarıyı elde eder ve ikinci sezona tez vakite kavuşuruz.
 14. Kutatgu

  Koutetsujou no Kabaneri Tartışma - 1. Bölüm (Spoiler İçerir)

  Doğal gelebilir ama arada bir fark var. Snk'da stüdyo sadece manganın animeye uyarlanmasında görev alıyordu. Kanaberi ise tamamiyle Wit Stüdyo'nun kendi orjinal projesi bildiğim kadarıyla. SnK'ya büyük ölçüde benzemesinin işlerine geleceğini pek sanmıyorum.
 15. Kutatgu

  Koutetsujou no Kabaneri Tartışma - 1. Bölüm (Spoiler İçerir)

  PV'ler içi eline sağlık. SnK ile karşılaştırılacak olması fikrine katılıyorum. Bence seri iyi de olsa kötü de olsa bunun olacağına şüphe yok. Kötü olursa 'ne de olsa SnK çakması ' denilerek geçiştirilecek, ama iyi olursa, bu sefer de sadık SnK taraftarlarının rekabet kaynaklı saldırılarına uğrama ihtimali her zaman var. Burada Wit Studio'ya büyük görev düşüyor. Aynı türden, benzer temalı iki seriyi farklılaştırmak gerçekten zor iş. Stüdyo burada SnK'nın popülaritesinden faydalanıp, piyasaya yönelik benzer bir seri mi üretecek, yoksa SnK'dan tamamen ayrışan bir seri ile mi karşımıza çıkacak, bekleyip göreceğiz. Şu ana kadar benzer yönleri, Doğaüstü bir düşman ( Zombiler vs Titanlar) İnsanların kendilerini kalelerde muhafaza etmeleri ve hayatta kalma mücadelesi Kaleleri birbirine bağlayan tren sisteminin hikaye üzerinde önemli olabileceğini düşünüyorum. Seri burada farklı şekilde gelişebilir. İlk sezonu iyi bir noktada bırakırlarsa ve iki sezonu peş peşe yayınlarlarsa, pek kopukluk yaşamayız gibime geliyor.
×