Jump to content

forevertr3

Kayıtlı Üye
 • Posts

  470
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by forevertr3

 1. Vol12 çıktığı gibi İngilizce çevirisi başlıcak inş. redditteki bu işi yapan çevirici arkadaşlar hemen başlamaya niyetlenmişler. Bende söz verdiğim gibi İngilizcesi çıkarsa hemen çevireceğim.
 2. Hala VOL12 Çıkmadı malesef, şu sıralar yazarın diğer iki serisi olan qualidea ile girlish number'ı okudum. Sağ olsunlar Qualidea'nın episode 0 tarzında olan bir ciltlik bir kitabı çevirili onu okudum, hatta yazarımız watari-san hiç umursamadan ana karakterlerin ilişki yaşadığı sahne bile yazmış. Erkek ana karakter her yönyle hachiman'ı andırıyordu. Diğer Girlish Number ise şuan ancak manga versiyonun çevirisini bulabildim, daha doğrsu nanodesu çeviri grubu almadıkça light novel çevirileri gelmiyor malesef. Bu serinin bir animesi çıkıcak, hikayesinde ise genelde arka plan karakterlerinin seiyuluğunu yapan bir 17(sanıırm) yaşlarında bir kızın hikayesini konu alıyor. Mangasına bakarak beklenti içerinde olduğum bir seri. Slice of Life olacağa benziyor, genelde bu tip seriler izlerken güzel ve rahatlatıcı olduğu halde satışlarda genel olarak 5k barajını geçemeyen seriler, kozmatik satışarı da olmuyor. Yine de LN satışlarında aniden artış olacaktır en azından, kaldıki bu genelde en az 3e katlamak demek oluyor. Son olarak şunu söylüyüm Japonya'da manga veya LN yazarı olsun tutmuş bir serisi varsa uzatmaya veya sonunu bitirmemeye uğraşıyolar çünkü serinin bitişi fanları memnun etmesze yazar ölüyor gibi bir şey. Watari-san muhtamelen Oregairu'yu bitimeden olabildiğince yeni seri yapamaya karar vermiş ki bir twitinde de yazmıştı. OVA yan seri olan Vol10.5u ele alacak.
 3. Benim görüşüm FEEL stüdyosu yazara ANOTHERı şart koşmuş gibime geliyor. İki taraf kazanır vs demişlerdir. Açıkçası çok merak etmiyordum, kafamda şu 12 bi gelse de diyordum. Hem sadece Vol R normal bir ciltten daha kalınmış hiç bakmaya deymez.
 4. Another serisi yan hikaye gibi bir şey sadece son bd nin satışlarını arttırmak için sallama yazılmış +hepsinin ingilizcesi yok malesef ve sonunda ise
 5. Geçen gün animenin yapımcı şirketi 27 Temmuzda OVA çıkartçaklarını açıkladılar. OVA serinin yan hikayesi olan Cilt10.5'u içerecekmiş.
 6. Toplan 6 bölümü olan(7.si son ve nisanda çıkacak) yan bir hikayeden bahsediyor, bazıları ana hikaye için alternatif bir son olduğunu söylüyor.
 7. Ve sonununda 11.Cilt tamamı çevirisi bitti, PDF versiyonunu hazırladım. Şimdi 12.Cilt çıkana kadar bekleme vakti :D. Buyrun Vol11 PDF:
 8. Bir bölümü daha çevirip ekledim, böylelikle 11.Cildin %96'sı bitti. Bu hafta içinde tamamen bitirip PDF yaparım. Tüh o kadarda Şubatta bitiririm dedim Mart bitiminde bitirmiş oldum. Hadi bir süre saldım, ama yazar benden daha çetin ceviz :D. O saldı daha geri gelmedi, 12.Cilt için Nisan diyorlar ama bakalım artık. İmzayıda güncelledim değiştirmek gerekiyormuş, Buyrun link:
 9. 1 gün geç oldu ama Çanakkale'de bugün dahi bir çok etkinlik, mevlüt veya yemekli toplanmalar vs var. Bu zafer sayesinde bugün yaşayabilme olanağı taşıyan herkes için bu zafer kutlu olsun. Unutmayalım orada sadece Türkler değil 10'dan fazla millet yanımızda savaştı, zaferi sadece kendi milletimize armağan etmek yanlış olur ve zafer sayesinde sadece milletimiz değil başka milletlerde şuan varlığıını sürdürüyorlar.
 10. Selam millet evet bir süre yoktum buralarda, fakat işleri haififten alan biri sadece ben değildim :D. Yazarımız Watari'nin elinde 3 tane proje var ve 12.Cilt hala gelmedi. Nisan ayında ANimenin son vol'u ile geleceğini söyleyenlerde var. Her neyse 12.Cilt nisandan önce gelmicekmiş. 1 Bölüm daha çevirdim ve böylece 11.Cildin %85'i bitti. Yani az kaldı bitmesine, bitince yien PDF yapacağım. Buyrun 11.Cilt Bölüm7
 11. Final haftası ve memlekete geri dönüş vs için bir süre ekdim ama sonunda 6.bölümde bitti. Malesef henüz 12.Cilt çıkmadı, yazar bu aralar biraz meşgul üzerinde 2 farlı proje var tabi biraz da tembel sanırım :D. Link: https://www.dropbox.com/s/0l4frrxo266rzd5/v11Ch6.doc?dl=0
 12. Fakat anime diyarındaki genel kültür ve inanışlara göre genel olarak Romantizm yapımcısına para kazandırmıyor, en azından tek tür Romantizm olan animelerin çoğu para etmemiş. Son zamanlarda Shigatsu Kimi to Uso animesi en çok satan Romantiklere girebilmişti ama mangasının çılgınlarca satmasına rağmen o bile BD satışlarında ortalama 7k falandı. Bu tür ancak bazı kombolarla daha çok işe yarıyor diyelim, hele Okul, Komedi, SliceofLife en bariz örnekleri. En sevdiğim yanı ana tür olarak değilde yardımcı, alt bir tür olarak her türlü seriye en çok uyum sağlayan tür.
 13. Bu Waifu işinin sezonluk olduğunu bilmiyordum. Fakat şu sezon sadece 2 animeyi takip ediyorum. FEEL acaba bu sezon neler sunacak merak etmiştim, diğeriyse ilzemediğim KyoAni bırakmak istemiyorum :D. O zaman bu şeker kızımızla devam edelim. +Tatlı şeyleri seven kızlar tatlı oluyorlar (Animelerde Sadece)
 14. Ben de ocakta bekliyordum ama sanırsam ocak olmıcak, belli bir tarhi vermediler ama ANOTHERın son cildi R 28 Nisanda çıkacakmış.
 15. Sonunda Finaller başlamadan 5.Bölümün çeviri tamamlandı, şu ana kadar en uzun olan bölümdü. Şu çikolata yapım etkinliği sahnesinin neredeyse tamamını içeriyordu. Çevirileri final ve bütler bittikten sonra devam edebilirim gibi görünüyor :S. Fakat sorun yok, 12.Cildin İngizicesi gelemeden 11'i bitireceğim ve muhtemelen hikayenin sonu olacak denilen 12.Cildi'de çevireceğim bir sıkıntı çıkmazsa. Linki dropbox'ta veya biraz bekleyip AOZORA'nın sitesinden takip edebilirsiniz. Link: https ://www.dropbox.com/s/oywgllmbpjacb3p/v11Ch5.doc?dl=0 Ek olarak, bu serinim yazarı başka bir yazar ile birleşerek yeni bir LN yazıyorlar. Ya da sanırsam bizim yazar biraz so radan mı ne katılmış. ADI: Kuzu to Kinka no Qualdia, Romantik Komedi türü içeren bir tür yine. Aslında Qualdia projesinin 4 farklı kitabından biri ve toplamda 3 yazar proje altında çalışmak, animeye uyarlanmış hali hangi kitaplardan neleri içerir bilmem ama NaNoDesu tarafondan LN çevrilmeye başlandı. Çok meraklanıyorum şu seri hakkında, hele ana karakter Oregairu nun ana karakterlerinden esintiler taşırsa tadından yenmez :D Projeye ait olan 3 yazar, Jump Manga A-1Pic anime atüdyosu dışında bir çok yapım var ses getirecek gibi, diğer LNlerin isimleri Kuzu to Kinka no Qualidea Itsuka Sekai o Sukū Tame ni: Qualidea Code Sonna Sekai wa Kowashiteshimae: Qualidea Code
 16. Aslında dedikleri lafların hangi bölümde olduğunu hatırladığım için çevirisi uğraştırmadı, videoya entegresi her şeyini yaptım. Fakat yeniden Youtube'a yüklemek yerine altyazı seçeneğini kullandım. Fakat Youtube'a altyazı olarak koyunca tüm şekilli yazmalar falan gitti :D. Zamanda çok küçük bir kayma oldu. Fakat pek göze çarpmıyorlar. Youtube'da ki yine aynı videoyu izleyeyin, ama bu sefer altyazı seçeneğini açın :D. Sadece sözleri çevrildi, müzik değil. Umarım beğenirsiniz. Tekrardan Lİnk:
 17. İyi de mangakası mangaya devam etmiyor ki, D-GrayMan hayranı olanlar zaten mangasında olanları biliyor ki. Tabi yine de güzel haber ama beklediğim bir haber olmadı ne yazık ki.
 18. 11.cilt 4.bölümün çevirisi bitti sonunda. Biraz uzundu, tabi şimdi daha küçük ve aralıksız bir yazı kullandığımdan öncekilere göre az görünüyorlar. Link, dropboxta, ve yakın zamanda novel-aozora'da. Sağ olsunlar ricamı kırmadılar ve her çıkardığımda yayımlıyorlar. Buradan da yazma gereği duydum, tek tek cevap vermek istemiyorum, 12.Cilt çıktığında İngilizcesi ile beraberinde eş zamanlı çevireceğim inşallah, 12. Cilt son olma ihtimali yüksek, yani tam bir final görebiliriz. Link: https://www.dropbox.com/s/yny4v9t3zfwyt0s/v11Ch4.doc?dl=0 Bir de; diye yorum yapmış arkadaşımız, bu hafta içinde AMV'nin sadece müziğinin çevirisini yapıp güzelce videoya gömebilirim, bu işleri pek iyi bilirim. Ama eğer bununla uğraşırsam bir günlük LN çevirisi geride kalır. Müziği çevireyim mi? Cevapsız kalırsa çevirmeyeceğim
 19. Tabi ki yeni sezon, film, ova falan görmek isteriz. Bugüne kadar 5 Blu-Ray ve DVD çıktı, çıktığı her ay en çok satan ilk 3 arasına girmeyi başardı. Şu ana kadar sadece Blu-Ray satışları toplamda 55.000i buldu ve en son çıkan LN Vol11 140.000 kopya sattı. Bu arada Oregairu tren etkinliği, pastahane-cafe etkinliği, Oregairu festivali(Comikette sanırım) yapıldı. Anahtarlığından, tişörtünden, yastıklarından olsun bir çok lisanslı ürün yapıldı. 5pb yapımcılığında 2.PSP-2 Oynu çıktı ve 3-5 tane Drama CDsi var. Nisan ayında en çok satılan anime müziği arasında Haru modoki Love Live ın arından 2. Olmuştu Feel animation ve Gagaga kitapçılık iyi para kaldırmış olmalı ama bütün bunlargeleceğini ifade etmiyor
 20. Eminim anime izleyenlerin bir çoğu AMV de izliyorlardır. Geçenlerde Oregairu için AMV bakarken reddit'in derinliklerinde saklı, japon bir video izleme sitesinde bulduğum, çok çok iyi bir AMV'yi Youtube'a koydum. Kesinlikle izleyin, yapan takım tüm marifetini döktürmüş resmen. Videoyu spoiler'a almıcam.
 21. 2 Haftalık sınav vs maratonundan çıktım sonunda ve biraz tatilin sonunda kolları yine sıvadım. Aslıda yazmayı düşünmüyordum buraya ama 11.Kİtap 3.Bölüm bitti. Böylelikle 3 te 1 i bitmiş oldu. Bilgilendirme olsun Vol12 daha çıkmadı, bu yılın sonunda veya Ocak ayında çıkacak diye biliyorum; İkinci olarak Kono Light Novel Sugoi 2016da da 2 senedir ard arda orayı trolleyen bu seri yine 1.olmuştur. Erkeklerde Hachiman 1.OLurken, açık ara fark attığı Kirito 2.olmuştur. Hep demişimdir zaten SAOda soloyum soloyum diyen çocuğun hali ortada :D. Solo olmak için bir oyuna ihtiyacı bile olmayan bir karakteri 3.kere 1.yapmak en mantıklısı olmuş yine. Bayanlarda ise Yukinoshita 2.olmuştur. Onu 3.Iroha, 4.Yuigahama izlemkte ve Komachi'de 14.sırada(sanırım). LİNK : İMZADA
 22. Bölüm 2'yi de tamamladım ve dropbox'a koydum, link imzamda var. Fakat artık buraya yazmayacağım, arada sırada bir novel-aozora'yı takip edip bir bakın derim, tabiki imamı hep güncel tutacağım. Bİr haberde duyduğuma göre Vol12 ya noelde yada 3Ocak'ta çıkacak olmasıdır, ne kadar doğru bilmem.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.