Jump to content

TheDirectEco

Üyeler
  • İçerik sayısı

707
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

11

TheDirectEco kullanıcısının paylaşımları

1. Akame Zero bu seriye başlamıştım, olayların öncesini konu aldığı için -özellikle Akame ve kardeşinin geçmişi- ana serisini temelini anlamak için çok yardımcı oluyor... Fakat ingilizce serisi bayagi mesafeli geldiğinden askıya aldım, komple bitince okuyacağım... Zaten Akame ga Kill severlerinin reddedemeyecği bi manga bence :) Haber için teşekkürler ^_^
  2. TheDirectEco

Wolf Guy

Ben iki mangayı bir arada götüremedim ya denedim de olmadı, sadece birine odaklanmak benim için en iyisi :D İlk kez spoilerden keyif alan birini gördüm :D Skypetan ekleyeyim o zaman seni :D
  3. TheDirectEco

Wolf Guy

Yemin ederim seriyo okurken hep içimden "Ah keşke türkçesi olsaydı, bunu türkçe okumak çok daha iyi olurdu" kaç kere demisimdir... İngilizce cevirisi biraz zorladı da beni :O He he neyse, bence çok erken ara vermissin, durum buysa emin ol 8.chapter da aranın efsanesi verirsin sanırım :D
  4. TheDirectEco

Wolf Guy

Daha geçenlerde bitirdiğim bir manga. Gerçekten sevdim... Türkçesi olduğunu daha yeni tanıtımı okurken öğrendim ve şok oldum boşu boşuna tüm seriyi ingilizce okumusum, ki mangatr de aradığım halde bulamamistim isim değişikliği yüzündenmış -.- Mangaya gelirsek Zaman zaman gerçekten hüzünlendirdi ve zaman zaman hele de o şiddet sahnelerinde kanımı dondurmadı değil :O Ama izlediğim için çok memnunum, umarım bir gün anime serisi de olur ^_^ Tanıtım için teşekkürler ^_^
  5. TheDirectEco

Death Billiards (Türkçe Dublaj)

Elinize sağlık, cok sevdiğim Death Parade nin ovasini sizinle bi kez daha izlemis oldum. Genel olarak güzeldi, tepkiler iyiydi. Sadece kızın sesi tam uymamisti, daha olgun bir sesi tercih ederdim :)
  6. TheDirectEco

En Son Bitirdiğiniz Anime?

Speed Grapher: Konusu ve tarzı bakımında çoğu izlediğim animelerden farklıydı, daha çok anime gibi değil de, yabancı bir dizi izliyorum havası verdi, bu yüzden farklı tatlar denemek isteyenlere tavsiyemdir. Para'nın her şeyi satın alabildiğini anlatan, eh birazcık işin ucuna fantezinin karıştığı, romantizmin yer aldığı bir seri, yalnız bazı sahneler psikolojiyi bozmuyor değil, bu yüzden +18 ;) Alnoad Zero 1-2: Öncelikle müziklerinin güzelliği ile kulaklarıma gelen bu serinin savaş sahnelerinde çalınan OSTleri bayağı iyiydi gerçekten, Dünya ve Mars'ın arasındaki savaşı konu alan bu seri bayağı hoşuma gitti, tek eksik bulduğum şey, konuyu daha derinlemesine inilmemiş olması ve de bazı ekstrem olaylar :D
  7. Kingdom japonya sıralamasinda bayagi iyi yerlerde, haftalık takip ediyorum :P Amerikaninki bence pek önemli değil, sonuçta her manganin ingilizce lisani çıkmıyor, o yüzden anavatanı japonyadaki sıralama daha dikkatimi çekiyor ^_^
  8. Tokyo ESP manga günceline geldim, part 2 oldukça ilginç ve merak uyandırıcı. Mangasiyla seriye bir kez daha aşık oldum ♡♡

9. TheDirectEco

Bu ekim 2.sezonu çıkıyor zaten :D
  10. TheDirectEco

Anime Beğeni Analizi (7)

Sıralamaların neye göre listeledigimi açıklama kısmında belirttim. Shokugeki no Somaya gelirsek, ilkbahar animeleri sıralamasında myanimelist i dahil etmedim, bunu eğer dikkatli baksaydınız görürdünüz, sadece yaz animelerinde myanimelist.net i dahil ettim. Bu yorumundan anladigim kadariyla büyük bir ecchi seversin, neden oyle dedim açıklayayım, gerçekten ecchilerin ilk 10 na girmesini olumsuz bulmam yüzünden. Sonuçta ecchi yani, hepsinin farklı bir konusu olsa da hepsi bir sapıklık çemberi içinde islendiginden ortaya konusuzluk çıktığından. Ciddi anlamda büyük oranda ecchi fanları olduğunu biliyorum. Ama bu da benim düşüncem, listeyi hazırlayan biri olarak kendi düşüncelerimi yansitmaktan daha doğal bir şey olamaz...
  11. Ağustos'un sonuna geldik, Tate no'nun yeni chapteri hala gelmedi -_-

12. Haber için teşekkürler, yalnız bu ekstra bölümleri özet şeklinde mi yoksa yeni sahneler mi var?
  13. Merhaba anime-severler, uzun bir aradan sonra yeni yaz sezonu animelerimiz ile top 10 listelerine bir bakalım istedim J Bu sefer, Türkiye-Japonya beğenisinin yanı sıra myanimelist.net de yeni açılan “Top Airing” sekmesininde yardımıyla tüm dünyadaki anime severlerin vermiş oldukları puanlarla ilgili ayrı bir liste de hazırladım. Listelerinn herhangi bir resmiliği yoktur, tamamen oylar ve beğeniler tarafından hazırlanmıştır. ***Türkiye’deki liste turkanime.tv den beğeni sayısını baz alınarak hazırlanmıştır. ***Japonya’daki liste anikore.jp sitesindeki favorilere göre hazırlanmıştır. ***Dünya adını verdiğim listede myanimelist.net deki puan sıralamaları baz alınarak hazırlanmıştır. 2015 YAZ SEZONUTOP 10 ANİME Genel olarak baktığımızda, daha önceki Türkiyedeki listeleri kıyaslarsak bu kez en azından sadece 1 ecchi serisini top 10 da görmek beni rahatlattı :D Onun dışında, Gangsta, Overlord, Rokka no Yuusha, Charlatto ve Ushio to Tora serilerine önem verilmesinin oldukça iyi olduğunu düşünüyorum. Bu sezonun geç başlaması yetmezmiş gibi habire sürekli ertelenen bir seri olmasıyla damga vuran God Eater serisi de Türkiye’de bayağı sevilmiş durumda. AoharuxKikajuu serisini ise henüz bilmeyenler için söyleyeyim, “Hayatta Kalma Oyunu” sevenler için oldukça iyi olduğunu düşünüyorum… Yeri gelmişken, Akagami no Shirayuki-hime ve Ushio to Tora serilerinin 2016 yılında 2.sezonlarının duyurulduğunu da buradan bildireyim J Angel Beats, Clannad yönetmenliğinde olan Charlotte serisi ise daha başlamadan herkesin dilindeydi, güncel takip etmediğim için içeriği hakkında bilgi sahibi değilim, yalnız ilk 5te yer alarak kendini sevdirdiğini düşünüyorum ama yine de okuduğum bazı yorumlara göre Clannad ve Angel Beats kadar güzel değilmiş :D Yine bir Japonya top 10 listesi olarak, Türkiyeninkinden çok değişik ve bizde çok gerilerde kalmış serilerin burada top 10 da görüyoruz. Japonya listesinde 2 tane ecchi görüyoruz, bunlar 3. Ve 5. Sırada olan seriler. Şahsen benimde varlığını unuttuğum Non Non Biyori Repeat ve Kuusen Madoushi Kouhosei no Kyoukan serileri Japonların başlıca sevdikleri arasında. Working serisine değer verildiğini görmek beni mutlu etti burada J Türkiye listesinde olup Japonya ilk 10’nda olmayan animelerin sıralaması ise; Gangsta(11), Akagami no Shirayuki-hime(12), God Eater(14), Overlord(17), Monster Musume no Iru Nichijou(18), Ushio to Tora(19) ve AoharuxKikajuu(22)… Dünya listesinde ise Türkiye-Japonya karışımı animelere rastlamak mümkün olsa da, Dragon Ball Super’i ilk kez bu listede görüyoruz. Zirvede ise, bizde yer almayan, Japonyada 4.olan Durarara!!x2 Ten serisi yer almakta. Gangsta dünya genelinde de birçok anime-severi etkilemiş bulunmakta. Dünya listesinde hem Türkiyede hemde Japonyada yer alan Charlotte ve Rokka no Yuusha serilerini görmemek adeta şaşırtıyor… Tüm bu 3 listeyi de bir araya getirdiğimizde ilginçtir ki ortaya sadece tek bir ortak anime çıkıyor. Bu da Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri serisidir. 2015 YAZ TÜRKİYE ANİME İSİMLERİ 1.Gangsta. 2. Overlord 3.Rokka no Yuusha 4. Monster Musume 5.Charlotte 6. God Eater 7.AoharuxKikajuu 8.Akagami no Shirayuki-hime 9. GATE 10. Ushio to Tora 2015 YAZ DÜNYA ANİME İSİMLERİ 1. Durarara!!x2 Ten 2. Gangsta. 3. Non non biyori repeat 4. Working!!! 5. To LOVE-Ru Darkness 2nd 6. Overlord 7. Shimoneta to Iu Gainen 8. Dragon Ball Super 9. Akagami no Shirayuki-hime 10. GATE 2015 YAZ JAPONYA ANİME İSİMLERİ 1.Charlotte 2.Working!!! 3. Kangoku Gakuen 4. Durarara!!x2 Ten 5. Shimoneta to Iu Gainen 6.Non non Biyori Repeat 7. Gakkou Gurashi 8.GATE 9.Rokka no Yuusha 10. Kuusen Madoushi Kouhosei no Kyoukan 2015 İLKBAHAR SEZONU TOP 10 ANİME Burada merak edenler için listeyi güncelledim :) :) style="text-align: center;"> 2015 TÜRKİYE GENELİ 1. Tokyo Ghoul √A 2. High School DxD BorN 3. Kuroko no Basket III 4. Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka 5. Owari no Seraph 6. Kamisama Hajimemashita II 7. Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru. Zoku 8. Ansatsu Kyoushitsu (TV) 9. Death Parade 10. Gangsta. Yorumlarınızı bekliyorum :lol:
  14. Gantz'ın mangakasinin yeni serisi olan Inuyashiki yi okuyan var mı, yoksa manga severlere kesinlikle tavsiyemdir ^_^

1. Önceki yorumları göster  %s tane daha
    2. Witch

Witch

Oyalanan Manga diye bir grup ama çok sevimli biridir kendisi, tek başına yapıyor diye biliyorum. ^.^

Değilim hehehe... Sırada çok manga var ben de tam olarak anlamak için Türkçe okuyorum. ;^;

3. TheDirectEco

TheDirectEco

Türkçe okumak gibisi yok tabii, bende ilk 6 chapter mi ne Türkçe okudum sonrasını ingilizce devam ettim, bayağı akıcı çünkü, şimdi 2 haftada bir çıkıyor beklemek zor :D Bu arada, Inuyashiki hakkında istediğin zaman konuşabilirsin benimle, Jitsu wa Watashi wa hakkında da olur ^_^

4. Witch

Witch

Ay yaşasın teşekkür ederim. Şu an başım kazan ama ne yazdığımı da bilmiyorum, yazarım bi ara sağ ol.

15. TheDirectEco

Bu sonbahar sezonunda çıkacak :)
  16. TheDirectEco

Chibi Vampire Karin: Vampir hikayelerini seviyorsanız, tavsiyemdir. İzlemesi keyifli olan bir seriydi, hatta belki de en namuslu vampir hikayesi diyebilirim, çünkü işin içinde Ters Vampir'imiz var :D Plastic Memories: Bayağı merak ettiğim bir seriydi, ve de hoşuma gitti gerçekten, sevgi bağı, duygusallık yeterince vardı, üstüne üstlük çoğu shoujo serilerinde bulamadığımız güzel bir romantizm de mevcuttu :embarrassed4-onion-head-emoticoBu arada, Michiru en sevdiği karakterdi... Re-Kan!: Hibiki'nin afişteki çok tatlı resminden dolayı başladım. Ahaha bayağı komik ve eğlendiren bir seriydi, eğer bir arkadaşınız hayaletleri görseydi nasıl olurdu cevabının ta kendisi :D [ Spoilerlar içinde yalnızca resim bulunmaktadır, bakmaya çekinmeyiniz :P
  17. TheDirectEco

La Corda D'oro

Mangasını okuyup bitiren arkadaşlar varsa animeden sonrasinin spoilerini öğrenmek çok isterim :D
  18. Bu seri daha yayinlanmadan önce afişinde manga çizimleri vardı ve cizimler yüzünden ta ki trailer i izleyene kadar ilgilenmemistim seriye, Allah'tan trailerdeki anime çizimlerinin daha güzel olduğunu görünce rahatladım, şimdi güncel takip ediyorum ve gerçekten hoşuma giden bi seri oldu, çeşit çeşit varlık olması hepsinin bir sırrı olması filan izlemeyi bayagi keyifli hale getiriyor ^_^ Bu arada anime serisinin mangada kaçıncı chaptere kadar olacağını biliyor musunuz?
  19. TheDirectEco

Chihayafuru 2.sezonu da bitirdim :blush: Yine çok güzeldi ve ben Arata'cıyım millet, gözlüklerinin ardındaki o sıcak, tutkulu mavi gözleri :wub: Umarım 3.sezonu da gelir fakat yaptığım birazcık araştırmaya göre serinin yapım şirketi MAD her sezon 1 anime tv serisi çıkarıyor, bu da 3.sezon için umutlarımı kırmadı değil :smile_artiz: Live action çıksa da şu gerçek hayattaki karuta'yı görsek bir de :P
  20. Manga günceli beklemek çok daha zormuş -_-

1. Kaxell

Kaxell

O yuzden 30dan fazla gun el manga takip etmek lazim ki hergun tekiyle gecsin :)

2. TheDirectEco

TheDirectEco

O zamanda kafa allak bullak olmaz mı, Bu nerede kalmıştı, şu nasıl bitmişti :D

En güzeli aslında bitmiş manga okumakta, malum mangaların bitmesi yıllar alıyor

3. Kaxell

Kaxell

Bitmiş manga sayisi (benim sevdigim turde) parmak sayisini gecmiyor :P unutsam bile okudukca hatirliyorum ben. Manga rock kullaninca da tek tek arama derdi olmuyor

21. TheDirectEco

( 10 / 10 ) Moshidora

Bu duyduklarım ne güzel bir haber ^_^ Simdiden iyi seyirler canım...
  22. TheDirectEco

En son Chihayafuru ilk sezonu bitirdim, bayıldım :wub: Karuta sporunu öğrendim, onlar turnuvada yarıştıkça onlarla birlikte üzüldüm, sevindim... Turkanime.tv deki beğeni sayısını az buldum, demeden edemiycem :( Muhtemelen çoğu kişi sürekli karuta oynadıklarından sıkılmış yada sarmamış olabilir, ama cidden beni böyle farklı dünyalara götüren animelere bayılıyorum... Çizimleri de ayrı bir hoş... :embarrassed4-onion-head-emotico
  23. TheDirectEco

( 10 / 10 ) Moshidora

Hmm, konusu çok hoşuma gitti, özellikle de şirket yönetmek, işletmek filan geçiyorsa ilgim daha da arttı :D Çevirmende Ayşe-chan'sa güvenim sonsuz B)
  24. Annemin babamı ikna etmesi sonucu Zonguldak'a vardık, bi de geri dönüşde Ankara yaptık mi tamamdır :D

25. Grafikler, müzikler çok hoştu, farklı çizimler izlemeyi severim.. Nitekim seninde dediğin gibi, Attack on Titan, Black Bullet'a benzerliği yönünden ilk bölümden çok fazla heyecanla izlettirmedi bana, izlemeye devam edeceğim, İnşaAllah konunun içinde bir orijinallik olur :whistling:
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.