Jump to content

Nones

Fiber Çevirmen
  • İçerik sayısı

2638
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

295

Nones kullanıcısının paylaşımları

1. Nones

Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?

Gangsta. ; 9. 10. 11. 12 Bölümler Naruto Movie 3 Akagami no Shirayuki-hime 2 ;1. 2. Bölümler (devam 3'ten)
  2. Nones

Bungou Stray Dogs

Ay evet shonen ai türünde one shot çıkması olası, çıksa da onları da okusak ahahahaha
  3. Nones

Bungou Stray Dogs

Başrolden çok dikkatimi çeken 2 kişi var şu karakterlerden Birisi Akiko Yosano, diğeri ise Ichiro Tanizaki Ya söylemezsem içimde kalır. Umarım kimse beni yanlış anlamaz. Ama bu animeyi gördüğüm ilk andan itibaren içimde acaba hafif bir Shounen Ai olur mu diye düşünmedim değil. Tıpkı K Project gibi hafif göstermeleri olası gibi geldi. Yada ben aşırı çok seviyorum bu türü gözüm bu kadar erkeği görünce böyle bir şey arıyor bilemeyeceğim Neyse konuya dönecek olursak, elbetteki takip edeceğim ,her hafta üzerinde konuşmak istediğim bir seri olacak kendisi.
  4. 11. Bölümde dikkat çeken ilk ayrıntı opening de asla Satoru'nun yer almamasıydı. Açıkcası bunu herkes ilk bakışta mı fark etti yoksa yorumlardan mı fark etti bilemeyeceğim ama bu 12. bölüm için acaba ciddi bir spoiler mi yoksa spoilerimsi önemsiz bir ayrıntı mı onu 6 gün sonra göreceğiz. Ve başka bir ayrıntı ise gözleri siyah bir bant ile çekili olan tüm karakterler normal görünüyor. Buna Yashiro da dahil. ( Bu arada Airi hala opening de yer alıyor. ) İlk girişteki hikayede aklıma gelen şey Yoshiro'nun ciddi bir ruh hastası olduğuydu. Canlıları öldürmeyi seven bir ruh hastası arkadaş. Ben çocukluğunda yaşamış olduğu farklı bir olay psikolojisini etkilemiştir diye beklerken böyle bir şeyin çıkması beni şaşırttı. Şimdi herkes gibi Kayo'ya giydirmek istiyorum. O sahnede Satoru'nun o masum gözyaşlarına mı yanayım, en iyi arkadaşım dediği Hiromi ile evlenmelerine mi yanayım, pişkin pişkin ya sen bizim yüzümüzden bu hale geldin biz kendimizi çok suçlu hissettik mutluyuz diye ama dayanamadık bir de bebek yaptık demeye getirmesine mi yanayım, Satoru'nun, Kayo'nun o sözlerinden sonra aptal aptal "ben ne yapmıştımki" demesine mi yanayım inanın çözemedim. Tekrar ediyorum. Tüm bu yaşananlar sayesinde Airi'yi tekrar görme fırsatını kaçırdı. Tamam bu istemdışı bir geçmişe dönüştü kabul ama yaptığı seçimler Airi'den olmasına neden oldu. Değdi mi? Bence hayır. Bir de ben o minik kızın bir umut Airi ile bir bağlantısı olmasını umuyorum. Son olarak son sahneye gelecek olursak açıkçası 2 tane olay dikkatimi çekiyor. 1. olay herkesin de tahmin ettiği gibi, madem hafızan yerine geldi neden çatıya o adamla çıkıyorsun sorusu. 2. dikkatimi çeken şey ise, tamam Satoru her şeye rağmen yaşadı, ilginçtir ki sen de yaşamasını ister gibiydin, o kadar bağlantın varken fişini çekip bir şekilde Satoru'yu öldüredebilirdin. Hatta uyanmasını beklediğini bilakis belirttin. Nedenini zaten finalde göreceğiz ama, sen zaten evlenmiş karının soyadını almışsın, belediye meclis üyesine olmuşsun, ad soyad zaten değişik, ne amaçla hala Satoru'nun peşindesin? Hem de öldürmek yerine bekledin. Bu da benim için bir soru işareti. Yani yakalandığı için, bunu da Satoru önlediği için acaba nedeni mi merak etti. Yoksa son kez kozlarını mı paylaşmak istedi finalde göreceğiz ama bana saçma geldi yani belirtmeden geçmek istemedim. Bu arada herkes zaten fark etmiştir ama 6. bölümdeki belediye meclis üyesinin kimliği de açığa çıkmış oldu böylece. Kaldı final. Umarım mükemmel bir görsel şölen sunarlar bize. Bu arada kelebek etkisi filminden sanırım bu nokta da animeyi ayırmayı başarmışlar. Ben bu haline dayanamayıp yine geçmişe gitmeyi deneyecek diye düşünüyordum ki öyle olmadı. Direk yüzleşmeyi bekledi. Bu yönüyle anime beni takdirimi topladı. Sadece iyi bir final sahnesi kaldı geriye.
  5. Nones

( 12 / 12 ) Bungou Stray Dogs

İşte bu sezon takip edeceğim 3 serinin en önemlisi. İlk sırada olanı. Bu sezonun (bana göre) en kıymetlisi Ben bu serinin bu sezon en sevilen serileri arasında olacağını düşünüyorum. Yani ben şimdiden sevdim diğerlerini bilemeyeceğim İzleme oranlarını şimdiden merak etmiyor değilim. Nisan gelse de izlesek. Kolay gelsin arkadaşlar takipteyim.
  6. Nones

( 13 / 13 ) Kagewani: Shou

Çizimlerini çok garipsemiştim bu serinin ama görünen o ki çok sevilmiş 2. sezon gelmiş. Başarılar dileyeceğim ama gerek yok sanırım güzel bir şey çıkacağı belli. O zaman hayırlı olsun yeni proje arkadaşlar
  7. Nones

( 12 / 12 ) Koutetsujou no Kabaneri

ahahahahahaha baktım psikolojik türü bu sezon yok. Gizem animeleri de az, ilgimi de ciddi anlamda çeken yoktu. Risk budur deyip bu animeyi aldım Aslında itiraf ediyorum ben bu seriyi sırf başrolde bir hatun göreceğiz diye aldım. Ha birde yapım şirketinin efsane animelerde imzasının olması da etkilemiş olabilir ama 1. öncelik başrolde bir kızın oluşu
  8. Kısaca Tarihi; Çanakkale Savaşı, I. Dünya Savaşı sırasında 1915–1916 yılları arasında Gelibolu Yarımadası'nda Osmanlı İmparatorluğu ile İtilaf Devletleri arasında yapılan deniz ve kara muharebeleridir.[9] İtilaf Devletleri; Osmanlı İmparatorluğu'nun başkenti İstanbul'u alarak İstanbul ve Çanakkale boğazlarının kontrolünü ele geçirmek, Rusya'yla güvenli bir erzak tedarik ve askeri ikmal yolu açmak, başkent İstanbul′u zaptetmek suretiyle Almanya′nın müttefiklerinden birini savaş dışı bırakarak İttifak Devletlerini zayıflatmak amaçları ile ilk hedef olarak Çanakkale Boğazı'nı seçmişlerdir. Ancak saldırıları başarısız olmuş ve geri çekilmek zorunda kalmışlardır. Kara ve deniz savaşı sonucunda iki taraf da çok ağır kayıplar vermiştir. Osmanlı İmparatorluğu, Almanya'nın Rusya'ya savaş ilan ettiği 1 Ağustos 1914'ün hemen ertesi günü, Almanya ile bir ittifak antlaşması imzalamıştır. Bu antlaşma, imparatorluğun eninde sonunda Almanya'nın ana gücünü oluşturduğu İttifak Devletleri safında fiilen savaşa gireceği anlamına gelmektedir. Enver Paşa, fiilen savaşa girmeyi, seferberliğin tamamlanmamış olması ve Çanakkale Boğazı savunmasının tamamlanmaması gibi gerekçelerle ertelemeye çalışmıştır. Ancak Almanya, bir an önce savaşa fiilen girilmesi için baskılarını sürdürmüştür. Bu baskılar, Akdeniz'de İngiliz donanması önünden çekilen Goeben ve Breslau savaş gemilerinin İstanbul'a gelmesiyle bir oldu bittiye getirilmişti. Daha sonra Osmanlı Donanması'na bağlı bir grup gemiyle Karadeniz'e açılan bu gemiler 27 Ekim 1914 tarihinde Rus limanlarını bombalayınca Rusya, Osmanlı İmparatorluğu'na savaş ilan etmiştir. Birleşik Krallık Donanma Bakanı Winston Churchill, 1914 yılı Eylül ayında Çanakkale Boğazı'nın donanmayla geçilerek İstanbul'un işgalini öngören bir planı Başbakan Herbert Asquith'e vermiştir. Plan, çeşitli evrelerden geçerek uygulamaya kondu ve Birleşik Krallık ve Fransa gemilerinden oluşan bir donanmanın Boğaz'a geniş çaplı saldırıları 1915 Şubat ayında başlatıldı. En güçlü saldırı ise 18 Mart 1915 günü uygulamaya konuldu. Ancak Birleşik Donanma ağır kayıplara uğradı ve deniz harekatından vazgeçmek zorunda kalındı. Deniz harekatıyla İstanbul'a ulaşılamayacağı anlaşılınca bir kara harekatıyla Çanakkale Boğazı'ndaki Osmanlı sahil topçu bataryalarını ele geçirmek planı gündeme getirilmiştir. Bu plan çerçevesinde hazırlanan İngiliz ve Fransız kuvvetleri 25 Nisan 1915 şafağında Gelibolu Yarımadası'nın güneyinde beş noktada karaya çıkarılmıştır. İngiliz ve Fransız çıkarma kuvvetleri her ne kadar Seddülbahir ve Arıburnu sahillerinde köprübaşları oluşturmayı başardılarsa da Osmanlı kuvvetlerinin inatçı savunmaları ve zaman zaman giriştikleri karşı taarruzlar sonucunda Gelibolu Yarımadası'nı işgalde başarılı olamadılar. Bunun üzerine sahildeki kuvvetler takviye edilmek için Arıburnu'nun kuzeyinde Suvla Koyu'na 6 Ağustos 1915 tarihinde yeni kuvvetlerle bir üçüncü çıkarma yapılmıştır. Ancak 9 Ağustos'ta Kurmay Albay Mustafa Kemal'in Birinci Anafartalar Muharebesi olarak bilinen karşı taarruzunda İngiliz Komutanlığı ihtiyat tümenini ateş hattına sürerek sahilde tutunmayı ancak başarabilmiştir. Mustafa Kemal ertesi gün Kocaçimentepe – Conk Bayırı hattında yeni bir karşı taarruz gerçekleştirmişti, bu hattaki Anzak birliklerini de geri atmıştır. İngiliz ve Anzak kuvvetlerinin İkinci Anafartalar Muharebesi olarak bilinen genel taarruzları ise Osmanlı savunmasını aşamamıştır. Tüm bu gelişmelerin sonrasında İngiliz, Anzak ve Fransız kuvvetleri Gelibolu Yarımadasını 1915 yılı Aralık ayı içinde tahliye etmiştir. 18 Mart Çanakkale Zaferimiz Kutlu Olsun. Şehitlerimizi Saygıyla Anıyorum. Mekanları Uçmağ Olsun.
  9. Nones

Ohayo Minna...

Hoş geldiniz.
  10. Nones

( 50 / 50 ) Sousei no Onmyouji

Romantizm de olacaksa ki olacak gibi de duruyor bu seri izlenir. Gerçi türlerde yok ama :P Yeni seri hayırlı olsun arkadaşlar
  11. Nones

( 12 / 12 ) Joker Game

Benim de beklediğim 3 seriden birisi bu. Çok iyi oldu bu haber Başarılar gençler yeni seri hayırlı olsun
  12. Nones

( 15 / 12+ ) Flying Witch

Açıkçası bu seri ciddi anlamda dikkatimi çekiyor. Hatta aylar öncesinde gördüğümde içim kıpır kıpır olmuştu. Umarım güzel bir konusu ve işleyişi olur. Bahar sezonu güncel olarak izleyeceğim 3 seriden birisi olacak kendisi. Başarılar arkadaşlar. Takipteyim
  13. Yaşasın Michiru ve Haruka'lı bölümler geliyor Şu Usagi'nin o ağlak hallerini daha fazla çekemezdim sanırım Umarım bir sansür gelmez bu ikiliye gelmesin vallahi dava açarım Başarılar canımcım. Sabırsızlıkla bekliyorum.
  14. Nones

( 11 / 10+ ) Big Order (TV)

Yeni proje hayırlı olsun arkadaşlar. Başarılar dilerim.
  15. 10. bölüm herkesin beklediği kişi çıksa da ben özellikle beğendim. Gerek diyaloglar gerekse de gidişat güzeldi. Her şey aslında gözlerinin önünde apaçık ortadayken sırf annesi de şüpheli listesinde diye şüpheli listesini göz ardı etmesi sonucu kendi kuyusunu kazdı. Tüm bunlar ne içindi? Hinazuki ve diğerlerini kurtarmak içindi. Değdi mi 11. bölüm göreceğiz. Daha ziyade bu hamlesiyle Airi'yi bir daha göremeyecek. Airi'yi kaybetmesine değdi mi ben o meseledeyim.
  16. Nones

( 13 / 13 ) Kono Aozora ni Yakusoku wo

Helal olsun arkadaşlar. Emeğinize sağlık. Anlaşıldığı üzre sırada yarım bırakılmış nicesi ecchi, harem türleri var Bu durumda başarılarınızın devamını diliyorum
  17. Nones

Bu Animeyi İzledin mi?

Hayır lakin iyi ki atmışsın linkiyle izleyeceğim. Amnesia?
  18. Nones

Ne Yapıyorsun? (ne yapmıyorum ki...)

Müzik dinliyorum. Lol mu girsem, film mi izlesem yoksa uyusam mı düşünüyorum birde
  19. Nones

Bu gün hangi Manga'yı okudunuz?

Hapi Mari
  20. Nones

Bu Animeyi İzledin mi?

Evet. Kyoukai no Kanata ?
  21. Aslında araştırmasını çok önceden yapmıştım fakat bu kadar ayrıntısını bilmiyordum. Konuya direk yapıştırdım çok teşekkür ediyorum efenim. Ben de nerede kaldı bugünün katliamı diyordum. Geçen yıl da böyleydi. Ondan önceki sene de ondan önceki sene de...
  22. Kısaca değinecek olursak; Dünya Kadınlar Günü ya da Dünya Emekçi Kadınlar Günü her yıl 8 Mart'ta kutlanan ve Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gündür. İnsan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrılmaktadır.Türkiye'de ise 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ilk kez 1921 yılında "Emekçi Kadınlar Günü" olarak kutlanmaya başlandı . Neden 8 Mart? 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün tarihi, 1800'lü yıllara dayanıyor. Kadınların mücadele ateşini, Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) 40 bin kadın dokuma işçisi, 8 Mart 1857'de yaktı. Bir tekstil fabrikasında başlattıkları grevde çıkan yangında 129 kadın can verdi. Bu feci olayın tarihi 8 Mart 1857'ydi. 40 bin kadın işçi, ABD’nin New York kentinde, bir dokuma fabrikasında greve başladı. Sadece "daha iyi çalışma koşulları" istiyorlardı. GREV FACİA İLE SONUÇLANDI Polisin fabrikaya kilitlediği kadın işçilerden 129'u, içeride çıkan yangında can verdi. O ölümler, dünya kadınlarının seslerini duyurabilmesi için yakılan ateşin ilk kıvılcımı oldu. YILLAR SONRA GELEN ANMA 8 Mart günü hemen olayın ertesinde Kadınlar Günü olarak kutlanmadı. İlk teklif 53 yıl sonra geldi. 26-27 ağustos 1910'da Danimarka'da toplanan İkinci Uluslararası Sosyalist Kadınlar konferansında. O kadınların anısına 8 Mart'ın Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanması ancak 54 yıl sonra olabildi. İLK ANMA 1911 YILINDA Alman Sosyal Demokrat Partisi önderlerinden Clara Zetkin, ölen ABD'li kadın işçilerin anısına 8 Mart'ın "Dünya Kadınlar Günü" olarak anılmasını önerdi. Öneri oy birliği ile kabul edildi. İlk anma 1911 yılında oldu. 10 yıl sonra, 1921'de Üçüncü Uluslararası Kadınlar Konferansı’nda günün adı "Dünya Emekçi Kadınlar Günü" olarak değiştirildi. Bazı ülkeler, Birinci ve İkinci Dünya Savaşı yıllarında, Kadınlar Günü kutlamalarına ve anmalarına yasaklar, kısıtlamalar getirdi. Kadınlar 1960’lı yılların sonunda 8 Mart’ı yeniden anmaya başlayabildiler. Son olarak Birlemiş Milletler Genel Kurulu, 16 Aralık 1977'de, 8 Mart tarihinin "Dünya Kadınlar Günü" olarak anılmasını kabul etti. Ancak orada, BM tarafından yazılan günün tarihçesinde, ölen işçilerin anısına atıf yapılmadı. 8 Mart Türkiye'de ilk kez 1921'de kutlandı. 1975 yılından sonra kitlesel kutlamalar başladı. 12 Eylül Darbesi ile ara verilen kutlamalar 1984'ten bu yana devam ediyor. Böylesi bir günün, gerek ülkemizde gerekse de dünyada kadınlara yönelik her türlü şiddetin her geçen gün yaygın olduğu bir dönemde, kutlanması gereken en önemli günlerden birisi olduğunu düşünüyorum. Dünya Emekçi Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun. Bazı firmaların yapmış olduğu reklam filmlerini paylaşmak istiyorum. Son olarak;
  23. Nones

Bugün Hangi Animeyi İzlediniz?

Gangsta.
  24. Nones

( 13 / 13 ) Kono Aozora ni Yakusoku wo

4 günde 3 bölüm Nones bunu beğendi Emeğinize sağlık gençler
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.