Jump to content

Shiba Tatsuya

Üyeler
  • İçerik sayısı

323
  • Son ziyareti

• Kazandığı günler

13

Shiba Tatsuya kullanıcısının paylaşımları

1. Bayadır giremiyordum bir baktım bu kadar sayfa olmuş çevirmenler sağ olsun sevindim ya :) çevrilen seriler de artmış baya artık mangalar kadar bilinmeye başlar kitapları da... Xianxia türündeki en sevdiğim seri olan ATG de çevrildiğinden ayrı bir sevindim zaten. MGA ve ATG'de günceldeyim(MGA an itibariyle chapter 2119, ATG ise ch 471) ve spoiler vermek çevirmenlerimizin motivasyonunu bozmayacaksa eğer isteyen olursa verebilirim. AnimeSuki'de de spoiler konuları var ve çevrilen serilerin spoilerları mevcut ama buradaki spoilerlar çevirmenin şevkini kıracaksa böyle kalsın. Ama o konuda çok önemli olmayan sürekli sorulan bir soru var ATG'de: ana karakter ne zaman güçlenecek? Bunda sıkıntı olmaz sanırım :D 40-45. Bölüm civarları olacak ama zaten okuyanlar bilir ana karakterde şeytan zekası olduğundan zayıf da olsa herkesi parmağında oynatabiliyor :D ondan sonra ise çok hızlı bir şekilde güçlenecek Ayrıca yeni bir seri okuyorum Xianxia türünde ve oldukça farklı. Birkaç gün içinde tanıtımını yaparım adı 'Ze Tian Ji(Way of Choices)' ve oldukça yavaş ilerleyen bir seri ama gerçekten çok güzel.
  2. Shiba Tatsuya

Lightnovel

Kolay gelsin o kadar novel var hepsi ilerlemiş baya :) çok teşekkürler çeviri için
  3. Pardon şimdikinden çok yüksek değil, orada yapılan varsayım için gerekli miktardan çok yüksek. O devirdeki bulunan kayaçlarda oksitlenmiş mineral kalıntıları bulunmuş ve bunun oluşması için de varsayılan oranın çok daha üzerinde oksijen gerekiyor. Sonuçta oksijensiz ya da çok az oksijenli ilk atmosfer hipotezi çürümüş oldu.
  4. Aslında ilk yazdığın teori onlarca yıl önce jeolojistler tarafından çürütüldü :D ilk canlıların Miller'in deneyindeki gibi yıldırımlarla oluşması için ortamda oksijen bulunmaması gerekiyordu çünkü eğer oksijenin ve organik moleküllerin bulunduğu ortamda yıldırım çakarsa moleküller yanarak CO2 haline geliyorlardı. Bu yüzden ilk atmosferde oksijenin olmadığı ya da çok az olduğu varsayımı yapıldı ama jeolojistler o sıradaki kayaçlardan salınan oksijen sayesinde atmosferin oksijen oranının şimdikinden çok daha yüksek olduğunu söylüyor.
  5. Çeviri için teşekkürler elinize sağlık :) Artık biraz zor bulunuyor maalesef. Normalde Solitary Translation denen bir sitede ilk 4 vol bitmişti ve başka site 5. volü çeviriyordu ama ilk 4'ünü kapattılar. Nedeni de serinin resmi olarak İngilizce'ye çevrilip batıda satışa çıkması. Aslında buradan da serinin ne kadar beğenildiği anlaşılabilir çünkü bir LN'nin resmi olarak İngilizce'ye çevrilip satılması çok nadir bir olay :D şimdiye kadar sadece birkaç seri gördüm ve biri efsane 'Spice and Wolf' idi. Bu arada animede çok uzun olacağından büyük ihtimalle atlayacaklarından level sistemini yazıyorum. Zaten fark etmişsinizdir belki bundaki level sistemi normal MMO'lar gibi çok yüksek değil. Normal oyunlarda onlarca level olur ve leveller arası fark çok değildir (iyi donanımlı düşük level oyuncu daha yükseği yenebilir gibi). Ama bunda leveller arası güç farkı çok fazla. İlk bölümde Bell 1 level iken 5 level olan Aizu'nun minatoru kolaylıkla indirdiği görülüyor zaten. Spoiler yazmıyorum ama bakmak istemeyenler için... Dünyadaki en güçlü maceracı sadece level 6 (Aizu level 5 olduğuna göre en güçlü kişilerden biri) ve bu seviyeye ulaşan tek kişi. Güç farkının fazla olduğunu söylemiştim zaten ve bu level 6 şahıs tek başına level 5'lerden oluşan takımları halledebiliyor. Fark bu kadar fazla olunca haliyle level atlamak da normal oyunlardaki kadar basit değil. Oyunda önemli olan şeyler Level, Stat, Skill ve Magic. Stat: I(0-99) harfinden başlayıp S(900-999) harfine kadar yükseliyor. Yükselmesi için kişinin önce canavar öldürmesi ya da antrenman yapması (örneğin ağırlık kaldırarak STR arttırılabiliyor) sonra da kendi ailesinin tanrısına gidip statlarını 'Güncelleme'si gerekiyor ki ilk bölümde Hestia'nın Bell'in sırtında yaptığı buydu. Statlar level atlandığında sıfırlanıp 'Gizli Stat' haline geliyor. Bu yüzden her yeni levelde tüm statlar yine 0'dan başlıyor ama eski statlar gizli olduğundan level 2 olan 0 STR'ye sahip biri level 1 olan 500 STR'li birinden daha güçlü. Ayrıca statlar yükseldikçe daha zor ilerlediğinden level atlamak bunların daha hızlı gelişmesini sağlıyor. Level: Statlardan herhangi birinin en az 500 olması gerekiyor level atlamak için. Çoğu kişi statların yüksek seviyede yavaş atlamasından dayanamayıp onları çok yükseltmeden yeni levele atlıyor ama atlamadan önce statları ne kadar yükseltirlerse yeni seviyede gizli statları o kadar yüksek olacağından geç atlamak daha iyi. Level atlamak için kişinin kendisini çok zorlayacak imkansıza yakın şeyler başarması gerekiyor (kendi levelinden yüksek bir bossu solo kesmek gibi). Bunları yapmak da haliyle çok zor. Skill: Kişinin bilinçaltına göre rastgele gelen yetenekler. İlk bölümde Bell'in Aizu ile karşılaşmasından sonra kazandığı güç gibi. Bell'de güçlenmek için büyük bir arzu vardı ve gelen Skill bununla alakalıydı. Bunun gibi nadir durumlar dışında her level atlandığında KESİN rastgele 1 skill daha kazanılıyor. Skiller Magic'lerden daha güçlüler ve mana istemiyorlar. Magic: Kitaplarla falan öğrenilebiliyor ama levelle birlikte gelip gelmediğini hatırlayamadım. Kullanıldıkları zaman mana harcıyorlar ve mana biterse kişi bayılıyor.
  6. İşsizlik işte :PEdit: unlimited haricini takip ediyorum :D onun da çevirmeni çok gıcık herif zaten çevirmiyor da bende siteye bile girmiyorum :P durmadan okuyuculara saydırıyor herif ya :D
  7. Novelini takip ettiğim ve çok sevdiğim bir seri. Yalnız şöyle bir şey var bu aslında oyun dünyasında kapana kısılma durumu değil. Log Horizon'a benziyor; neden olduğu bilinmeyen bir sebepten birden oyun alternatif bir evrene dönüşüyor. Yani sanal gerçeklik değil, büyü ya da başka bir nedenden oyun gerçek oluyor. Karakter göründüğü gibi necromancer(Zombi falan çağıran tip) ve iskeletor ve bu yüzden diğer karakterlere göre çok ilginç oluyor. Ama baştan söylemek lazım kitaba bağlı kalırlarsa aşırı kanlı bir seri olacak. Her zaman düşman olan canavarlar bu sefer bizim tarafımızda ve insanlar bizim düşmanımız. İnsan katliamı görmek istemeyenler izlemesin :ph34r: En önemlisi de yazar cidden başarılı ve konu çok mantıklı yazılmış, inşallah aynen animeye aktarırlar.
  8. Shiba Tatsuya

Coiling Dragon (Light Novel)

Bu ne hız ya :D yoksa 2. bir Ren mi ortaya çıktı :o Teşekkürler
  9. Shiba Tatsuya

Coiling Dragon (Light Novel)

Görünce inanamadım :o helal olsun ya o kadar çevirmişsin bile. Ren'in sitesinden İngilizce çevirisini güncel takip ediyordum bende sonra dayanamayınca Google Translate ile bitirdim 21 kitabı :P (Çince>İngilizce çevirisi baya anlaşıyor). Sitede Çin eserleri pek olmadığından geçen tanıtım konusu açmıştım (Wuxia/Xianxia (Fantastik, Dövüş Sanatları) Tavsiye/Tartışma Bölümü) ama kimse görmedi galiba :D Bu arada IET'in şimdi yazdığı kitap da İngilizce'ye çevrilmeye başlandı (Desolate Era: http://worldofwatermelons.com/desolate-era-index/ ) ve Çin'de çok popüler olmuş (44 kitabı var şimdilik :ph34r: ) yazar kendini gerçekten geliştirmiş deniliyor önceki kitaplarda yaptığı hataları pek yapmamış ve yazış tekniği daha iyi. Avrupalı Fanlardan okumaya başlayanların çoğu en iyi kitabı olduğunu söylemiş (ki bana da öyle geldi). Manhuası konusunda katılıyorum sana hikayeyi baştan yazmışlar resmen en önemli yerler değiştirilmiş ama yine de resimleri için bakıyorum. Wuxia okuyan hatta çeviren olmasını öğrenmem sevindirdi ya :D Okuyacak arkadaşlar için; kitabın türü aslında daha çok Xianxia. Wuxia ve Xianxia arasındaki fark ise kısaca: Wuxia: Genelde filmleri çekilen abartılı dövüş sanatları. Çatılardan çatılara metrelerce zıplayan suda yürüyen adamların olduğu hikayeler. Ama genelde bundan daha abartılı olmaz. Xianxia: Bu yukarıdakinin çok daha abartılı ve fantastik öğeler katılmış hali. Kelime anlamı 'Ölümsüz Kahraman' demekmiş ve konu itibariyle kişinin evrenin gerçeklerini bularak ya da meditasyon gibi yollarla ölümsüzlüğe ulaşmasını anlatıyor. Fantastik öğeler olduğundan yaratıklar, büyüler var bunlarda ve herkes eğitimle uçabiliyor. Abartılı olmasından kastım ise güçlü kişiler dağları falan kesebilen kişiler. Ayrıca merak edenler için IET'in kitaplarında genelde güç seviyeleri ile ilgili: Serilerinin sonlarına doğru genelde DBZ güç seviyeleri baya geçiliyor ve son ligdeki ortalama bir karakter tek başına DBZ'deki herkesi dağıtacak güçte oluyor. Son olarak kitapta güncele kadar okudun mu?
  10. Dungeon ni Daei... (DanMachi diye de biliniyor) geliyor ya o yeter :ph34r: harika bir seridir tabii yine fanservice uğruna animeyi batırmazlarsa... Yahari zaten bekleniyordu sonunda geldi B) Onun dışında Shokugeki no Souma, Owari no Seraph, Denpa Kyoushi mangaları olan baya iyi seriler. Plastic Memories ilginç görünüyor ama... Bu arada Saint Seiya remake mi olacak?
  11. İlk 10'da aşırı ecchi animesi yok mu? Başımıza daş yağacak :D Listenin harem ve ecchilerle dolu olmaması şaşırttı gerçekten. 8 ve 10. sıradaki biraz da 4. sıradaki ilgimi çekti baya. İnşallah fanservice uğruna falan batırmazlar da iyi seriler çıkar.
  12. Bugünlerde anime, manga ve LN dünyasında baskın olan türlerden sıkılıp farklı şeyler ararken bu türü buldum. En başta yazayım kaynakları Japonya değil Çin. Bu yüzden baya farklılıklar var. Wuxia ve Xianxia’ya genel olarak abartılı dövüş sanatları hikayeleri denilebilir ama farkları var tabii. Hem bilmeyenler için türü tanıtmak hem de tür hakkında tavsiyeler için yeni konu açayım dedim. Wuxia: Genelde fantastik öğeler barındırmayan abartılı dövüş sanatları. Bu türde uyarlanmış çok sayıda film de var. Karakterler genelde içsel enerjilerini kullanarak çok yükseklere zıplayabiliyor, su üzerinde yürüyebiliyor hatta bazılarında uçabiliyorlar. Büyük bir ordunun fırlattığı ok yağmurunun altında biraz kılıç hareketiyle vurulmadan kalabilen birinin olduğu bir film gördüyseniz bu büyük ihtimalle Wuxia’dır. Xianxia: Türkçe karşılığı ‘Ölümsüz Kahraman’ demekmiş. Dövüş sanatları ve meditasyon yoluyla evrenin yollarını keşfedip ölümsüzlüğe ulaşmaya çalışan kişileri anlatır. Wuxia’dakinden daha da abartılı dövüş sanatlarına fantastik öğelerin de katıldığı hikayeler. Çok sayıda mitolojik yaratık ve büyü bulunur. Bu hikayelerde genelde her varlık yeterli çalışmayla ölümsüz olabilir. Dövüş sanatlarını çok kullansalar da daha çok taoizmden esinlendikleri söyleniyor. Maymun Kral Sun Wukong’un hikayesi de bir Xianxia’dır. Wuxia çok ilgimi çekmediğinden fazla bilgim yok ama Xianxia türünde en çok bilinen yazar ‘I Eat Tomatoes/IET’. Bundan sonra gelen 2 yazar daha var ama kitaplarının İngilizce çevirisi maalesef yok(Biri ‘Üç Küçük Bacak’ diğeri de ‘Bitmeyen Patates’ti sanırım. İsimleri çok güzel :lol: ). IET’in 3 kitabının çevirisi SPCNET ( http://www.spcnet.tv/forums/forumdisplay.php/29-Wuxia-Translations ) sitesinde mevcut. Kitapları genelde 20 cilt civarı ve 2 kitabının ilk 10 cildi çevrildi. Diğer yazarlar hakkında pek bilgim yok ama IET’in serilerinde biraz ileriki kitaplarda DBZ güç seviyeleri çocuk kavgaları gibi kalıyor. Yine de dövüş boyutları çok abartılı hale gelmiyor (spoiler vermiyorum). IET’in çevrilen 3 kitabını kısaca tanıtayım: Stellar Transformations: Uzak bir galakside içsel teknikleri çalışamama sakatlığıyla doğan bir çocuk ana karakterimiz. Babasının saygısını kazanabilmek için çok daha zor ve acı verici olan dış tekniklere çalışmaya karar veriyor. Yıllar geçtikçe büyüyor ama hayatını asıl değiştiren şey gizemli bir meteorik kristal taş… Meteorik Yaş. Bu taş gencin vücuduyla fark edilmeden birleşiyor ve bedenini muazzam değişikliklere maruz bırakıyor. Oğlundan fazla bir şey beklemeyen babası oğlunun muazzam yetenekleri olduğunu fark ediyor. 18 kitaptan oluşuyor ve şuan 11. kitabı çevriliyor. Çeviri(İngilizce): http://www.spcnet.tv/forums/showthread.php/38155-Stellar-Transformations-(%E6%98%9F%E8%BE%B0%E5%8F%98)-by-I-Eat-Tomatoes-(%E6%88%91%E5%90%83%E8%A5%BF%E7%BA%A2%E6%9F%BF)-UNABRIDGED#.VOOE8vmsVmw Manhua(Çince): http://www.weiwei123.com/3276/ (8 bölüm çıktı) Coiling Dragon: Kırsal alanda düşük seviyeli bir soylunun oğlu olarak dünyaya gelen Linley’i anlatıyor. Bu hikaye biraz yavaş başlıyor ama sonrası baya iyi(Üçü arasında favorim). Klanı oldukça fakir hale gelmiş ve sürekli aile antikalarını satmak zorunda kalıyorlar. Ailesini bu durumdan kurtarmaya karar veren Linley’in hayatı klanın eski binalarının birinde bulduğu ejder şekilli yüzük ile tamamen değişiyor. Bu hikayede diğerlerinin aksine batılı isimleri kullanılmış. Ayrıca daha çok büyü ve yaratık var. Çevirisi özellikle aşırı hızlı çünkü bağış sistemi sayesinde çevirmen aylık 10000$ civarı kazanıyor :D çoğunlukla günlük 4 bölümden fazla çeviriyor(20 sayfadan fazla yapıyor). Çeviri(İngilizce): http://www.wuxiaworld.com/cdindex-html/ Manhua(Bunun konusunu resmen yeniden yazmışlar tamamen değiştirilmiş önemli yerler var(Mesela hikayede önemli bir yere sahip yaşlı bir eğitmen genç bir kız yapılmış…) ama yine de tamamen renkli olması bir artı)(Çince): http://www.073.cc/mm/PanLong.html Swallowed Star: 2056 yılında geçiyor. Diğer iki hikayenin modern hali denilebilir. Çevirisi daha 4. kitapta ve sonu yarım kalıyor dediklerinden başlamadım ve fazla bilgim yok. Çeviri(İngilizce): http://www.spcnet.tv/forums/showthread.php/38495-Swallowed-Star#.VOOGqvmsVmw IET’in kitaplarında güç seviyeleri çok yüksek demiştim. Güç seviyeleri düzenli bir sisteme göre ilerliyor ve seviyeler birbirlerinden keskin çizgilerle ayrılıyor. Yani alt güç seviyesinden biri aşırı nadir durumlar (süper güçlü bir silah gibi) hariç üst seviyeden birine zarar bile veremiyor. Nakama güçlendirmesi ya da ‘çok sinirlendim seni yendim’ durumları yok. Güçlenmek isteyen özel durumlar (genetik dönüşüm gibi) hariç eğitim yapmak zorunda. Konuyu etkileyecek spoiler değil ama güç seviyeleri genelde ileriki kitaplarda açıklandığından spoilere koyuyorum: Genel Spoiler(Önemsiz): IET’in hikayelerinde kişilerin güç seviyesi arttıkça ömürleri de artıyor. Her insan biraz çalışmayla 200 yıl civarlarında yaşayabiliyor. Belli bir seviyeden sonra da tamamen ölümsüz oluyorlar(öldürülmedikleri sürece) ama bu seviyeye gelmek tabi ki basit değil Stellar Transformations Seviyeleri: >Zayıftan güçlüye doğru sıralı Houtian, Xiantian: Ölümlü seviyeleri. Xiantian seviyesindeki bir insan 500 yıl yaşayabiliyor. Jindan, Yuanying, Dongxu, Kongming, Dujie, Dacheng: Bu seviyelerdeki herkes uçabiliyor ve yemeğe hatta havaya bile ihtiyaçları yok. Sadece evrenden enerji alarak yaşıyorlar. Jindan seviyesindekiler 1000 yıl, Yuanying seviyesindekilerse 5000 yıl yaşayabiliyorlar. Dongxu ve sonraki seviyelerdekiler ise öldürülmedikleri sürece ölümsüzler. Normal Immortals(1-9), Golden Immortals(1-9), Mystic Immortals(1-9): Bu seviyeler daha çevrilen kısımlarda olmadıklarından fazla bilgim yok ama gezegenler arası ışınlanabilecek güçte olduklarını biliyorum. Gods(Low-Middle-High), God Kings: Bunlar da spoilerlere göre zamanı ve mekanı bükebiliyorlar. Bunların üstünde 1-2 seviye daha olabilir ama onları bilimiyorum Ayrıca Stellar Transformations evreni hakkında biraz spoiler(büyük spoiler): Tüm evren 3 ayrı boyuttan oluşuyor. En başta ölümlü dünyadan başlayan biri (Bu arada ana karakterin gezegeni Güneş’ten 100 kat civarı daha büyük) Dacheng seviyesinde zor bir testi geçerek üst boyuta, yani ölümsüzler boyutuna geçiyor. Orada ise Mystic Immortal 9 olan biri yine başka bir testi geçerek Kutsal Boyuta geçip Low God olabiliyor.Güç seviyesine örnek verirsem; Dujie seviyesinde ortalama biri kıtaları yok edebiliyor gerisini siz düşünün. Mystic Immortal olanlar çok sayıda devasa gezegene hükmediyor ve onları yok edecek güce sahipler. Son boyuttaysa dövüş şekli tamamen değişiyor. Dövüşü kimin zamanı ve mekanı daha iyi kontrol etmesi belirliyor. Coiling Dragon Seviyeleri: >Zayıftan güçlüye doğru sıralı Deity seviyesine kadar Savaşçılar ve Büyücüler diye ayrılıyor güç seviyeleri ama ayrı yazmadım. Ayrıca büyücü olmak savaşçı olmaktan çok daha zor ve büyücülerin ruhsal güçleri aynı seviyedeki savaşçılarınkinden 100 kat civarı daha fazla. Ama Deity seviyesinden sonra savaşçı ve büyücü diye bir ayrım yok. 1-9. Seviyeler: Ölümlü seviyeleri. 6. seviyeye kadar herkes ilerleyebiliyor ama 6. ve 7. seviye arasında biraz zorluk var ve herkes bunu geçemiyor. 9. seviyede olan biri 500 yıl yaşayabiliyor. Saint(Early-Middle-Peak): Bu seviyedeki herkes uçabiliyor ve öldürülmedikleri sürece ölümsüzler. Ama 9. seviyeden Saint seviyesine geçmek çok zor. Güçlü olanlar tek vuruşta dağları ikiye ayırabiliyor. Demigods, Gods, High-Gods: İsimlerinden belli zaten. Ama Saint seviyesinden Demigod seviyesine geçmek bile çok zor. Saint seviyesindeki birinin çalıştığı yolun (7 element ve 4 üstün büyü tipi(Her biri 6 alt özelliğe ayrılıyor)) 6 özelliğinden birinde tamamen ustalaşması gerekiyor. God seviyesi için 3 özelliğe ustalaşmak gerekiyor, High-God olmak içinse çalıştığı yolun tüm özelliklerinde ustalaşmalılar. Completion Gods: Çalıştığı yolun 6 özelliğini de birbiriyle birleştirmesi gerekiyor. Bunu yapanlar Lord God seviyesi altında yenilmez oluyorlar ve çalışarak ulaşılabilecek en üst nokta. Ama ulaşması Lord God olmaktan çok daha zor ve genelde milyonlarca yıl gerekiyor. Tüm evrende yaşayan 30-40 civarı var bu seviyeden. Lord Gods(Lower-Middle-Upper): Dünya ilk kurulduğu sıralarda yaşayan High-God seviyesindekilerden Lord God hazinesini bulanlar bu seviyeye geçiyor. Yani daha çok şans işi. Toplam 77 tane var ve Completion Gods’lardan çok daha güçlüler. Yine de şans eseri güçlü olduklarında Completions Gods seviyesindekiler tarafından nefret ediliyorlar. Overgods: Evrenin dengesini sağlayan kurallar. Vücutları ve duyguları yok toplam 4 taneler. CD Evreni hakkında spoiler: Evren çok sayıda evrensel düzleme ayrılmış. Ölümlülerin yaşadığı yerlere Maddesel Düzlemler deniliyor ve bunlardan milyonlarca var(her birinde çok sayıda dünya). Bu Düzlemler birbirlerine kapılarla bağlılar ve Saint seviyesindekiler bunlar arasından geçebiliyor. Maddesel Düzlemler dışında 4 Üst Düzlem ve 7 Elementsel Düzlem var. Saint olduktan sonra buraya geçilebiliyor ve her biri Güneş’ten binlerce kat büyük dünyalara sahip. Güç seviyeleri dışında IET hikayelerinde eşya seviyeleri de var ve gerçekte olmayan çok fazla malzeme hikayelerinde mevcut. Bunların seviyeleri biraz RPG sistemlerine benziyor
  13. Shiba Tatsuya

Tartışma Platformu Talep

Ya taraflar birbirlerinin düşüncelerine saygılı olduğu sürece yapılsın bence de :D
  14. Başta fark etmedin o zaman :D ben 16 olduğumda haftalık dahil sıfırlandı çıkmak zorunda kaldım. Normal değerlerin 10 katı falan. Acaba betaya özel bir şey mi?
  15. Bende mi sorun var :huh: kolay/normal 12x, zor 180+ cehennem 300'dü. Haftalık rezerv bile bitti :D Bu arada kapalı beta hediyelerini asıl versiyon başlayınca verirler değil mi? Açık betada verip trollemesinler :ph34r:
  16. Serverdaki PWR harcaması ne öyle ya :D normal modda bile 125 gider mi :huh: Abyss 300 harcıyor, 2 kez gir bitti günlük sınırın :ph34r:
  17. Genelde her oyun sıkıyor zaten bir yerden sonra :D yalnız bunun oynanışı skillleri falan oldukça güzel ortalama MMO lara göre
  18. Oyuna 4 karakterle başlanıyor ve lvl sınırı da 40 sanırım. Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz? Yine de Eu serverına tercih edeyim mi? Gerçi bu kadar kişi başlarsa bende gelirim :D
  19. Ben de pek hoşlanmıyorum. Konuşmalarında kullandıkları kelimeler falan pek umurumda değil ama kendi sevdikleri şeyi en mükemmel anime olarak görmeleri, diğerlerini kötüleyip sevdikleri animenin bariz hatalarını kabul etmemeleri bazen sinirlendirebiliyor -_-
  20. Shiba Tatsuya

Türkanime.tv RPG severler kulübü

Katılıyorum beklediğim bir oyun tabii pc kaldırırsa :D Avrupa'ya gelişinin geç olacağı düşünülüyordu ama artan ilgiyi gören firma 2015 içinde oyunu getireceğini söylemiş. Yalnız büyük ihtimalle f2p olacak ve bu da oyunu batırabilir...
  21. Orada çuvallamışım :P doğru senin dediğin gibi olay sıralamasını unuttum. Ama yanlış yazdığım bir yer daha var ve orayı da düzeltince tam uyuyor: Code'u, Geass'ını aldığın kişiden alırsan gücünü kaybediyorsun. Önceki Code kullanıcıları bu şekilde yaptı (Charles V.V'den, C.C de rahibeden). Code'u ve Geass'ı farklı kişiden alırsan bu geçerli değil ve Lelouch Geass'ı C.C'den Code'u da Charles'dan alıyor. Yani Geass'ı kullanmaya devam edebilir çünkü gücü aldığı kişi hala yaşıyor. Şimdi oldu gibi :ph34r:
  22. Benim özetler de kaldı :D aralık bi bitsin devam edecekler... Bu arada Mushoku Tensei çok iyi. Karakterlerin derinliği falan çok iyi yazılmış. Onu okuduktan sonra diğer seriler genelde sanki çocukların elinden çıkmış gibi geliyor :) mesela Arifureta'yı çok seviyorum ama yazar gerçekten acemi :( çok gelişmesi lazım
  23. Dediğim videoyu buldum sonunda :) neden yaşadığını anlatmış:
  24. Shiba Tatsuya

Bu arada Neverwinter denedim ama pek sarmadı beni :( grafiklere falan lafım yok ama pek beğenemedim... Mabinogi'yi kesin indiriyorum ve çok sevecekmişim gibi hissediyorum :D buradan biraz daha kişi başlasa çok iyi olur. Hem özellikleri yüzünden eskiyecek bir oyuna benzemiyor da. (Not: İnternetimin aşırı yavaşlığı yüzünden bugün kesin oyuna giremem yarın bakabilirim :( bugünlük DN EU ya da C9 devam ediyorum)
  25. Shiba Tatsuya

Ya tamam bu kadar özellik var da anlatırken sanki oynanış karışık gibi bir izlenime kapıldım :D bir de bunun tüm görevlerinin falan listelendiği rehberler yoktur o zaman gizli şeyler varsa. Yani daha önce kimsenin yapmadığı şeyleri yapıp Legendary Moonlight Sculptor tarzı şeyler olabiliyor muyuz? :D son olarak normal level veya skill levellarında sınır var mı? Neyse bende bugün indirip bakıyorum o zaman ilgimi çekti :D
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.